trawa

Autor Wątek: Jak grac Khemri?  (Przeczytany 14558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shizo

Jak grac Khemri?
« dnia: Grudzień 16, 2002, 07:09:06 pm »
Czy ktoś ma już jakieś konkretne pomysły, jak grać Khemri?
Nie chodzi mi tutaj o rozpiski, ale raczej o ogólną taktykę (offense, deffense?).
Jak grać przeciwko armią ofensywnym\ defensywnym\dobrze opancerzonym\liczniejszym?
Przydatność poszczególnych jednostek...
Z góry dzięki za jakiekolwiek rady...
W końcu musimy się wspierać, by przeciwstawić się wrogom Przedwiecznego, i godnie wypełniać Jego polecenia! :twisted:
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline Ulthran

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2002, 08:42:54 pm »
odpowiedź na pytanie zawarte w temacie:
NIE GRAĆ![/b]

Offline shizo

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2002, 09:31:32 pm »
heh... czyzby Khemri bylo w Twoim mniemaniu takie slabe, czy moze drzysz na mysl o armii Pana Grobowcow? :twisted:
 :D  :D
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline Falki

Re: Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2002, 06:42:05 am »
Cytat: "shizo"
Czy ktoś ma już jakieś konkretne pomysły, jak grać Khemri?

Jedna taktyka to łucznicy, skull catapults i magia, do tego może jakieś oddziały piechoty do trzymania linii przed tym, co da radę dojechać.

Druga - rydwany na skrzydłach, piechota w centrum, carriony i skorpiony na tyłach.

Ja osobiście planuję na razie trochę je "wymieszać" - takie wszystko w jednym - pewnie nie zadziała, ale będzię fajnie ;-)

Offline Ulthran

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2002, 08:15:52 am »
Cytat: "shizo"
heh... czyzby Khemri bylo w Twoim mniemaniu takie slabe, czy moze drzysz na mysl o armii Pana Grobowcow? :twisted:
 :D  :D


Klimacik fajny nie ma co... armii się nie boję... bo niby czego? Ale nie podoba mi się promocja tej armii w polsce i to że wszyscy nagle zaczynają lubić mumie :) Casket jest fajny :P

Offline Falki

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2002, 08:23:26 am »
Cytat: "Ulthran"

Klimacik fajny nie ma co... armii się nie boję... bo niby czego? Ale nie podoba mi się promocja tej armii w polsce i to że wszyscy nagle zaczynają lubić mumie :) Casket jest fajny :P

Promocja? Po prostu wychodzi kolejna nowa armia, i tyle. Co do strachu, ty się nie boisz, ale twoja armia to się chyba boi ;-)
Casket jest fajny, ale trochę, kurna, drogi (w punktach oczywiście), poza tym będzie dopiero pod koniec stycznia na rynku.

Offline Falki

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2002, 08:33:14 am »
Cytat: "Falki"
Casket jest fajny, ale trochę, kurna, drogi (w punktach oczywiście), poza tym będzie dopiero pod koniec stycznia na rynku.

Sam się cytuję, ale właśnie znalazłem info, że Casket wychodzi dopiero w marcu, co za dół :-(

Offline shizo

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2002, 04:06:55 pm »
Falki - ciebie tez oczarowla nowa armia? :)  Bo z tego co widze, to tez sie na nia przerzucasz... :) Czekam na wrazenia z gry, i kolejne porady (ja jestem baaaaardzo niedoswiadczonym graczem....)!
PS myslicie ze nietaktem byloby, i czy ktos by sie obrazil (np. moderatorzy :D ), gdybym na forum dal oglosznie typu: "sprzedam..."?
W koncu cos trzeba zrobic z tym imperium... :lol:
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline shizo

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2002, 04:09:21 pm »
Cytat: "Falki"
Cytat: "Falki"
Casket jest fajny, ale trochę, kurna, drogi (w punktach oczywiście), poza tym będzie dopiero pod koniec stycznia na rynku.

Sam się cytuję, ale właśnie znalazłem info, że Casket wychodzi dopiero w marcu, co za dół :-(


Znajac games workshop, casket nie tylko w punktach bedzie drogi... :wink:
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline Ulthran

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2002, 04:41:06 pm »
Powiem tak: Promocja mnie wkurza bo:
Szyndler na każdym pokazie mówi że "armia ta wygrała 100 razy 0 razy przegrała i 3 razy miała remis..." Sam na pokazie w Morionie widziałem jak to się odbywa... Szyndler jak widzi że przegrywa to odrazu kończy bitwę bo niby mu się czas kończy... a potem jeszcze 2 godziny gada... A jak się okazuje że i tak przegrał ja w Morionie to wtedy robi przekręty jak np. liczy Uszabti po 50pkt. albo Bone Giganta po 175...

Offline shizo

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2002, 04:48:20 pm »
heh... to jeszcze nic... ostatnio bylby sie poklocil z pewnym gosciem, probujac mu wmowic, ze "TAK! Te szkielety moga strzelac! I co z tego, ze stoja za lasem?..." Nawet probowal rozkazywac przeciwnikowi, jak ma dostawic jednostki przy szarzy... Ale to juz calkiem inna bajka...
Po prostu wybrali nieodpowiedniego czlowieka...
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline Gorbad

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2002, 04:55:19 pm »
Khemri, z tego co widzialem to jeszcz nikt nie umie nimi za bardzo grać.
A wszyscy się na to rzucili jak pijak na g......

Jak ja bym mial zbierac khemri to ym poczekał jeszcze 1-3 miesiące.
Wtedy będzie juz wszystko jasne.
Na razie zbieram orki i mam zamiar e zbierac jeszcze przez dłuższy czas. :)
WWWWWAAAAAAAGGGGGGGHHHHHHH!!!!!!!!

Offline shizo

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2002, 04:59:08 pm »
mi sie sopdobaly figurki, i ten KLIIIMAT... wiec kupilem... zreszta, zawsze ktos musi przetrzec szlaki... :)
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline Fluffy

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2002, 06:45:21 pm »
Witam!

 Jeżeli o mnie chodzi, to, tak jak już napisałem: Khemri nadaje sie głównie do gry ofensywnej, manewrowej.. Jej siła nie tkwi w potężnym uderzeniu i zadawaniu n ran, raczej w przełamaniu wroga dzieki wypracowaniu odpowiedniej pozycji.. Moją metodą grania Khemri jest wykorzystywanie najszybszych jednostek - rydwanów (bardziej opłacalni od jazdy), skorpionów, i magii =) Uważam, że granie na defens w stylu "katapulta, cascet, licze i n łuczników" to samobójstwo.. Nie zatrrzyma sietym na przykład dobrze opancerzonego Chałasu, czy Imperialneg miksu jazdy i armat.
 Armiom defensywnym namieszają scorpiony, a przeciwko ofensywnym - tu przewaga szybkości - na upartego rydwany szrżują na te 24 cale, więc... =) Scorpiony z ruchem bazowym 5 też sięprzydadzą =).
 Zauważyłem, ze w przypadku mojej rozpiski - zamieszczonej gdzieś tam na forum gracze głupieją. Dwa scorpiony szarżujące od tyłu na dowolny klocek piechoty są w stanie go przełamać, (nie mówię że w każdym przypadku),  a z drugiej strony już nadjeżdżają rydwany =). Zresztą - panika w środku armii zawsze się przydaje =)
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline shizo

Jak grac Khemri?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2002, 08:50:39 pm »
Tutaj sie zgadzam, tylko czy sila uderzeniowa nie jest zbyt slaba, zeby moc pozwolic sobie na szarze w przod oddzialu (bo proby zajscia z flanki sa czasochlonne, i nie zawsze sa skuteczne - przeciwnik moze nam pokrzyzowac plany jednym reformem)?
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

 

anything