Autor Wątek: Własne Jednostki  (Przeczytany 7613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Herudaio

Własne Jednostki
« dnia: Maj 23, 2004, 12:43:01 pm »
Po pierwsze prosze o nie obruszanie się adminów że nowy temat ale aby wnieść powiew świerzości na forum i trochę odciążyć temat pod zielonym smokiem który może i jest kopalnią pomysłów ale przy okazji labiryntem godnym Dedala

W tym temacie myślę o zamieszczaniu jednostek własnych pomysłów bo mimo wypuszczania coraz to nowych jednostek są to ostatnimi czasy głównie jednostki albo do Gondoru albo do Mordoru (;( Ja chce elfy :P)

Żeby nie być gołosłownym:
Znudzony jednostajnością mojej armii (Czysty Rivendell) wymyśliłem takową jednostkę:

Elven Fencer - 15 pkt
Ruch: 6"/14 cm
Walka: 7
Siła: 3
Obrona: 5
Atak: 2
Rany: 1
Odwaga: 5

Wyposażenie:dwa bliźniacze rapiery,ciężka zbroja
Rapier: Odwrotność miecza dwuręcznego, lekki i zwinny, choć ma duże problemy w przecięciu nawet lekkiej zbroi, podczas rzutu na wygranie walki dodaje się +1 do kości posiadacza (Ale nigdy nie może być więcej niż 6), notomiast podczas zranienia traktuj obrone przeciwnika jakby była o 1 wyższa (czyli np aby zranić pikiniera Uruk-Hai potrzebujemy rzucić 6+ zamiast typowego 5+)
Starałem się aby jednostka była wyważona, stąd +1 do obrony stąd szermierz na zranienie większości przeciwników będzie potrzebować 6stki albo i więcej (krasnale, duchy, bohaterowie etc.) Nie wiem czy koszt 15 pktów czy 16. IMO po rozłożeniu na czynniki pierwsze Berserkera Uruk-Hai 15 jest najbardziej zrównoważone.
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Rav-SD

Własne Jednostki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2004, 12:51:50 pm »
Dlamnie za dużo pkt, powinno być 11-12 za ta jednostke.
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline Isembold

Własne Jednostki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2004, 01:04:12 pm »
Zauwaz Rav, ze 11 pkt to zwykle Elfy kosztuja. Ten ma F7 i 2A, wiec koszt musi isc doi gory... Moze i ciekawa, ale jakos nie widze zastoswoania dla niej :( . Ja bym wolal jakichs nowych lucznikow :D. Jak bede mial czas to pokombinuje troche ;p
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Herudaio

Własne Jednostki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2004, 02:17:41 pm »
Co do zastosowania: To co mnie w elfach najbardziej denerwuje to elven blades niby półtoraręczne a jako dwuręczne nigdy się nie używa, bo zazwyczaj to przeciwnik ma przewagę liczebną a na dodatek broni dwuręcznej nie da się wspierać niestety, co do zastosowania: wrzucić w sam środek bitwy :) jak berserkerów, tylko szermierze zranić nie zranią ale mogą zajmować przez dłuuższy czas , drugie zastosowanie to właśnie łączenie z jednym normalnym miecznikiem ale używającym dwuręcznie.

Btw aby trochę osłabić i z ciekawić jednostkę, co powiecie na zmianę:
Jednostki dzierżącej dwa bliźniacze rapiery nie można wspierać, natomiast może ona korzystać z zasady zasłaniania się (shielding)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline MiszkA

Własne Jednostki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2004, 03:29:28 pm »
jak dla mnie koszt 16 pkt, nie mozna wspierac i nie mozna shieldowac... Jeszcze tylko elfickich berserkerow brakowalo ;]
G: 3248856

Offline Trigeron

Własne Jednostki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2004, 01:25:36 pm »
Dodałbym z 2 odwagi, 1 defensa i możliwość wybrania mędzy rapierami, a han weapon.
Nie może być wspieranym, ale może shieldować. Wtedy byłby wyrównany.

Offline Herudaio

Własne Jednostki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2004, 01:49:27 pm »
Niee, wtedy byliby IMO przesadzeni, chyba jako ostateczna wersja nie powinni być wspierani, nie powinni shieldować, mogą mieć wybór pomiędzy walką finezyjną a normalną (finezyjna +1 obrony przeciwnika, +1 do rzutu na wygranie walki) i koszt 16 pkt
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline KędzioR_vo

Własne Jednostki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2004, 03:16:30 pm »
widzę, że fani elfów pałają tak wielkim szacunkiem do Berserkerów, że postanowili ich skopiować :P jak blisko od nienawiści do miłości ;) :D:D
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Herudaio

Własne Jednostki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2004, 04:37:53 pm »
Nie wiem czemu tak myślisz, to że JAK NA RAZIE jedyną jednostką która ma 2 ataki jest berserker nie znaczy że jest to jego kopia, ja berserkerów nie nienawidze masz racje wręcz ich kocham jak widze te stosy czerwonych ciał piętrzących sie pod moimi stopami :), próbowałem tą jednostkę zrobić początkowo trochę inaczej (+1 do rzutu, 1A, 6D, i trochę inny koszt itd itd ale 2A było najsensowniejszym pomysłem)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Herudaio

Własne Jednostki
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2004, 05:30:34 pm »
Jako że jestem chory i trochę mi się nudzi to dorzucam od razu drugą jednostkę, ta jest bardzo studyjna (nie mam pojęcia co do pktów zwłaszcza) i bardzo prosiłbym o pomoc zwłaszcza jeśli byście ją przetestowali nie tylko na papierze

Smok (ognisty)    280 pkt
Ruch 28cm/12" Fly
F 7/8 (chciałem by remisował ze orełkiem (który według Silmarillion był mu równy w biegłości) a wygrywał z jednostkami typu ent, trol itd itd)(ale właśnie nie wiem czy 7/8 bo 8 to dużo :|)
S 7
D 9 (Sauron jeszcze nie, ale blisko :), coś musiało zostać by powiększać jakby to były imienne smoki)
A 3
W 5
C 7 (smoki też dawały tyły ale baaaaaaaaaardzo żadko :))

Zasady specjalne:
Smok

Smok - skórę traktuję się jakby odpowiadała ciężkiej zbroi, może się zasłaniać (shielding), raz na 2 tury może zionąć

Zionięcie (4+), zasięg 4k6cm/2k6", w wybranym kierunku wszystkie jednostki otrzymują automaczne trafienie z siła 7 (-1 S za tarczę, -1 S za zbroję, -2S za ciężką zbroję, -3S za zbroję z mithrillu)

EDIT Koszt 280 pktów
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Trigeron

Własne Jednostki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2004, 05:44:52 pm »
Eorwin

Pkt: 50/70

F: 4
S: 4
D: 6
A: 2 (3, zależy od wersji)
W: 2(3 j.w.)
C: 4
M:3
W:1
F:1

Ekwipunek:
Miecz dwuręczny, Ciężka Zbroja

Zasady specjalne:
Automatycznie zdaje testy odwagi( wopcjonalnej)
Nie ma stand fast

Kapitan Rohanu, jego rodzina zginęła z rąk Uruków. Szuka zemsty.

Dwie wersje są dlatego, że jedna to ta, na którą kumple bez problemu się zgodzą, no bo co to za róznica - dwuręczny io kosztem stand fasta 1 punkt might więcej. Druga zależy od kolegów.

Offline Herudaio

Własne Jednostki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2004, 06:05:15 pm »
Co do smoka to koszt 280 pktów, co do twojego bohatera to IMO jest troszku za tanie 70 pktów za 3A/3W jak dla mnie okej ale koszt 70/100
Skoro nie ma stand fast i automatycznie zdaje testy odwagi to może c8 ?
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline MiszkA

Własne Jednostki
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2004, 06:34:50 pm »
Heh, ja tam shieldujacego smoka sobie nie wyobrazam ;]
G: 3248856

Offline Herudaio

Własne Jednostki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2004, 06:47:04 pm »
Myślisz że te skrzydła to z papieru miał?
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Isembold

Własne Jednostki
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2004, 07:05:01 pm »
Jak chcesz pointsy sobie przeliczyc to tak orientacyjnie mozesz w tym:
http://membres.lycos.fr/l01c/lotrcostcalc.html Ma pare niezlych wad ten skrypcik, ale do zabawy i tworzenia jakichs smiesznych jednostek jest oki :)
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

 

anything