trawa

Autor Wątek: Antykwariaty komiksowe w Paryżu  (Przeczytany 2872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chlopak-z-M

Antykwariaty komiksowe w Paryżu
« dnia: Maj 26, 2004, 01:24:03 pm »
Wybieram się do Paryża.
Byłbym bardzo wdzięczny za namiary na komiksowe antykwariaty.
bierz co chcesz i płać za to"

Anonymous

  • Gość
Antykwariaty komiksowe w Paryżu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2004, 03:20:32 pm »

Offline anakin

Paryż
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2004, 07:48:14 am »
Cytuj
Wybieram się do Paryża.
Byłbym bardzo wdzięczny za namiary na komiksowe antykwariaty


Sam swego czasu rzuciłem taki temat, chyba na Wraku, ale teraz nie udało mi się go znaleźć.

Jak znajdę u siebie notatki z tamtego tematu, to wrzucę.

Offline turucorp

Antykwariaty komiksowe w Paryżu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2004, 08:10:57 am »
jak na Wraku to ci przypomne ;) (bo wyrzucili)
po pierwsze- szczeki bukinistow na Sekwana (te blizej katedry ND, po obu stronach)
po drugie- dzielnica Łacińska, idac w kierunku rzymskich lazni na skrzyzowaniu przed skrecic w lewo, nastepna przecznica to centrum komiksowych sklepow i antykwariatow
po trzecie- obok centrum Pompadur, przy zegarze, dobry, wypasiony sklep
po czwarte- na La Defens (w centrum handlowym jest duza ksiegarnia)
po piate- sklep Virgin w podziemiach idac do Luwru
po szoste- duza ksiegarnia (niekomiksowa) na Sekwana (od strony wiezy Eifla, w polowie drogi do katedry), czesto maja obnizki na starsze pozycje i uszkodzone egz.
po siodme- idac w dol od Panteonu do parku, ksiegarnia przedewszystkim z pozycjami amerykanskimi ale mozna tez trafic wiele francuskich
po osme- rozgladac sie w hipermarketach, bywaja promocje np. z Homanoidow, dwa albumy w cenie jednego

Offline anakin

paryż
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2004, 11:50:44 pm »
O, własnie o to mi chodziło :-)

Ja sam, wyposazony w ten spis biegałem po Paryży, aczkolwiek niewiele z niego skorzystałem. No i spis chyba zawiera głównie sklepy z nowymi albumami...

Bukinistów nie sposób przegapić. Ale już nie miałem pojecia, gdzie są rzymskie łaźnie :-)

Jak znasz francuski, to sobie poradzisz. Wystarczy zapytać jakiegoś bukinistę, który ma komiksy, a on cię skieruje do następnego sklepiku, tam do następnego itd.

Jak nie - to gorzej. Francuzi są nieco zarozumiali i uważają, że wszyscy powinni znac francuski - można się dogadać po angielsku, ale jest to nieco trudniejsze.

Nowości można szukać we FNACu (taki ichni Empik), a o starocie pytałem w sklepikach komiksowych, trafiając w ten sposób z jednego do drugiego. Oczywiście - adresów nie zapisałem - a szkoda - teraz pewnie bym już tam nie trafił.

Jak wrócisz - koniecznie podziel się zdobytymi namiarami :-)

Pozdrawiam

Leszek

Offline Rorkas

Antykwariaty komiksowe w Paryżu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2004, 04:18:57 pm »
stanowczo bukinisci. cosz wspanialego...

Offline KoM@R

Antykwariaty komiksowe w Paryżu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2004, 09:58:02 pm »
swoją droga można zdziwic się tytułami na jakie sie natrafi w paryży ,sam szybcjej znalazlem z 10 starych Marveli niż Drapieżców 8)  :lol:
mmmm....