Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1275 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:32:16 pm »
Ludzie, tyle stron o pakowaniu komiksów i zagiętych rogach?  :roll:
Do tego założony jest ten temat.
Ja osobiście chcę wiedzieć jak wygląda pakowanie oraz wysyłka komiksów w sklepach internetowych.
Tak można uniknąć niezłej wtopy.
A jeżeli temat Cię nie interesuje to wiesz co robić...
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1276 dnia: Czerwiec 13, 2014, 11:36:11 am »
Nie wiesz, że to teraz ważniejsze od treści?  :roll:
Treść jest jednym z aspektów komiksu. Drugim jest, niejako z definicji, forma. Myślę, że ludzie interesujący się komiksem bardzo często są estetami - po prostu lubią ładne rzeczy. No i właśnie to jest jedną z przyczyn, z powodu których przywiązują tak dużą wagę do stanu egzemplarzy. Dlatego w tym kontekście komiksu nie powinno się traktować na równi z książką - choć w obydwu przypadkach medium fizyczne podobne, to jednak dwa różne grona odbiorców. Niestety księgarze wydają się o tym nie wiedzieć i uznają komiksy za książki, co m.in. rzutuje na sposób ich pakowania.   

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1277 dnia: Czerwiec 13, 2014, 12:27:53 pm »
A może po prostu nikt nie lubi dostawać wybrakowanego towaru płacąc za niego uprzednio nie małe pieniądze :roll:?

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1278 dnia: Czerwiec 13, 2014, 12:58:02 pm »
Dział, w którym piszę, jest jednym z najważniejszych na forum. Informacje jak pakuje dany sklep, jakie ma podejście do klienta są informacjami cennymi. Dla mnie jako płacącego za dany towar jest oczywistym, że wymagam towaru w stanie idealnym. I to się dotyczy wszystkiego: komiksów, butów czy laptopa. Normalna rzecz.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1279 dnia: Czerwiec 13, 2014, 04:04:41 pm »
Dział, w którym piszę, jest jednym z najważniejszych na forum. Informacje jak pakuje dany sklep, jakie ma podejście do klienta są informacjami cennymi. Dla mnie jako płacącego za dany towar jest oczywistym, że wymagam towaru w stanie idealnym. I to się dotyczy wszystkiego: komiksów, butów czy laptopa. Normalna rzecz.
Oczywiście jest to prawda i prawidłowe podejście. Niemniej pojęcie "stanu idealnego" samo w sobie, to jest tak jak go użyłeś w swojej wypowiedzi, jest li tylko platońską ideą, która znajduje odzwierciedlenie w rzeczach jedynie w ograniczonym zakresie przez sam fakt ich materialności. I w zależności od funkcji rzeczy akceptowalny zakres niedoskonałości, który nie pozbawia rzeczy stanu idealnego, jest różny. Jeśli zatem przyjąć, że np. buty służą do chodzenia i ew. ładnego w nich wyglądania, to wówczas niewielka rysa na podeszwie, która w żaden sposób nie wpływa na ograniczenie ich funkcjonalności, nie sprawi, że buty nie będą w stanie idealnym. Jeśli jednak przyjąć, że są to buty kolekcjonerskie, to wówczas ta sama rysa może już stanowić problem. Wydaje mi się, iż analogicznym zagadnieniem "stanu idealnego" mamy do czynienia porównując książki z komiksami. Książki służą przede wszystkim do czytania i ludzie - nawet ci, co o książki dbają - czytają je w autobusach i tramwajach. Natomiast komiksy, oprócz funkcji, jakie pełnią książki, są często traktowane jako collectibles i dlatego w ich przypadku wymogi stawiane stanowi idealnemu są na ogół większe.


pi.es. Choć w mej powyższej wypowiedzi widać wyraźny wpływ opalizujących niejednoznaczności Heideggera, to zapewniam, że niemal od zawsze jestem oddanym fanem Wittgensteina.   

Offline Garf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1280 dnia: Czerwiec 15, 2014, 12:59:18 am »
Oparcie pojęcia "komiksu idealnego" na platońskim rozumieniu idei, jakkolwiek budzi moją sympatię z uwagi na implikacje metafizyczne, może stać się punktem wyjścia dla krytyków opierających się na zarzutach stawianych koncepcji Platona przez Arystotelesa, a mianowicie: jeżeli istnieje idea Prawdy, to czy istnieje też idea ślepego królika albo jednonogiego człowieka? Jeśli odnieść to pytanie do naszej dyskusji, niektórzy sofiści żonglujący pojęciami mogliby spróbować dowieść, że uszkodzony komiks jest w gruncie rzeczy idealny, gdyż odpowiada on ideałowi komiksu nieidealnego.

Proponuję zatem, opierając się na teorii translatologii jako na dziedzinie mi bliższej, zaadaptować do naszych potrzeb założenia nakreślone przez prof. Hejwowskiego w jego kognitywno-komunikacyjnej teorii przekładu, id est: 1) nie istnieje przekład idealny, gdyż zawsze część informacji podlega utracie 2) nie zwalnia to tłumacza z obowiązku uzyskania tak wysokiego poziomu ekwiwalencji między oryginałem a przekładem, jak to tylko możliwe 3) w ogromnej większości przypadków tekst bardzo ekwiwalentny sprawdza się tak samo dobrze jak hipotetyczny tekst całkiem ekwiwalentny.

 W związku z tym proponuję zdefiniować komiks w stanie idealnym jako komiks w najlepszym stanie, jaki jest możliwy do osiągnięcia, i nałożyć na pracowników sklepów i wydawnictw obowiązek zapewnienia tak dobrych wysyłki i stanu komiksu, jakie są tylko możliwe, nie zwracając uwagi na ich ewentualne skargi, że samo pojęcie komiksu w stanie idealnym jest nielogiczne i nie ma racji bytu. Można by to powiązać z egzystencjalizmem (choć kierunek ten nie do końca przemawia do mnie osobiście) i parabolą Camusa o pracy Syzyfa, z której wysnuwamy wniosek, że bezcelowość zadania nie zwalnia nas z powinności wykonania go najlepiej, jak potrafimy, gdyż dążenie to uszlachetnia nas jako ludzi.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline turucorp

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1281 dnia: Czerwiec 15, 2014, 01:38:53 am »
ech, zebyscie jeszcze tak intensywnie omawiali tutaj tresc komiksow jak ich "stan fizyczny"  :roll:

Offline Nawimar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1282 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:20:26 am »
Wędrując po krakowskim Kazimierzu natknąłem się na dość osobliwy kiosk przy ul. Starowiślanej. A w nim sporo komiksów (a przy okazji również książek sf i fantasy). Przeważają frankofońskie nowości ("Echo", "Thorgal - Louve", "Elric"), ale jest też sporo archiwaliów. I to w zachęcających cenach. Np. dwa tomy "Corto Maltese" nabyłem po dwie dychy. Szczerze przyznam, że nie spodziewałem się iż kiedykolwiek będzie mi dane trafić na taki kiosk :)

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1283 dnia: Czerwiec 15, 2014, 11:59:02 am »
Żydzi z wszystkiego zrobią dobry interes, nawet ze sprzedawania komiksów. :smile:
Sam bym łyknął  dwa Corto po 2 dyszki. Jakie tomy?
To ja ich wzorem idę zaraz zrywać czereśnie, żeby mieć na wieczorne piwo w czasie oglądania Mundialu.  :wink:

Offline Nawimar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1284 dnia: Czerwiec 15, 2014, 12:30:17 pm »
Miły pan sprzedawca sprawiał co prawda wrażenie typowego rodaka-katolika, ale kto wie :)
 
Tomy na które trafiłem to "Na Syberii" i "Bajka wenecka". 

Offline badday

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1285 dnia: Czerwiec 15, 2014, 02:23:05 pm »
Wędrując po krakowskim Kazimierzu natknąłem się na dość osobliwy kiosk przy ul. Starowiślanej. A w nim sporo komiksów (a przy okazji również książek sf i fantasy). Przeważają frankofońskie nowości ("Echo", "Thorgal - Louve", "Elric"), ale jest też sporo archiwaliów. I to w zachęcających cenach. Np. dwa tomy "Corto Maltese" nabyłem po dwie dychy. Szczerze przyznam, że nie spodziewałem się iż kiedykolwiek będzie mi dane trafić na taki kiosk :)

To legendarny kiosk "u Waldiego" - u którego wszyscy komiksowi fani z Krakowa zaopatrywali sie 15 lat temu, gdy nie było sklepów internetowych:)

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1286 dnia: Czerwiec 15, 2014, 02:24:42 pm »
Trochę nie na temat, ale zrobiłem sobie takie oto porównanie, ile normalny, ok. 48-stronicowy album A4 w kolorze kosztuje u różnych wydawnictw. Oczywiście pominąłem w tym zestawieniu serie typu "Thorgal" czy "Asteriks". Jeżeli o jakimś wydawnictwie zapomniałem lub jakieś publikacji nie zauważyłem - poprawcie mnie.

Centrala: 39,90 (miękka), 46,90 (twarda)
Taurus: 38 (miękka), 46 (twarda)
Elemental: 38 (miękka)
Sideca: 37,90 (miękka)
Nebeskey: 37,80 (miękka)
Timof: 37 (miękka)
W Komiksowe: 37 (miękka), 38 (twarda)
Sine Qua Non: 36,90 (twarda)
Ongrys: 35 (miękka)
Egmont: 29,99 (miękka)

Co wyszła z tego porównania? Że nie licząc największego wydawnictwa w Polsce ceny są bardzo podobne.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1287 dnia: Czerwiec 15, 2014, 03:10:59 pm »
Większe wydawnictwo drukujące kilka-kilkanaście tytułów miesięcznie może dobie pozwolić na niższe stawki. Podstawowe prawo handlu - kupując hurtowo, płacisz mniej za jednostkę.

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1288 dnia: Czerwiec 15, 2014, 03:30:38 pm »
Krótka analiza zniżkowa na podsatwie nowości Egmontu.
Obecnie najlepszse zniżki mają:

czytam.pl - 36%
literacka.pl - 34,9%
profit24 - 32,5%
aros.pl - 30%
ravelo - 29-30%


Przy czym czytam, profit, i literacka mają wysyłkę za 6,5-7 zł. Aros za 4 zł a ravelo za 0 zł (patrze z mojej prywatnej perspektywy). Przy czym czytam.pl oferuje darmową dostawę już przy 199 zł.
Tak więc zależy, kto ile kupuje komiksów - przy dużych ilościach na prowadzenie wysuwa się czytaj.pl. przy pojedynczych komiksach najkorzystniejsza może być oferta ravelo (ze względu na 0 zł dostawy) :wink:
...zapomniałem o jakimś dyskoncie?  :cool:

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1289 dnia: Czerwiec 15, 2014, 04:24:59 pm »
Krótka analiza zniżkowa na podsatwie nowości Egmontu.
Obecnie najlepszse zniżki mają:

czytam.pl - 36%
literacka.pl - 34,9%
profit24 - 32,5%
aros.pl - 30%
ravelo - 29-30%


Przy czym czytam, profit, i literacka mają wysyłkę za 6,5-7 zł. Aros za 4 zł a ravelo za 0 zł (patrze z mojej prywatnej perspektywy). Przy czym czytam.pl oferuje darmową dostawę już przy 199 zł.
Tak więc zależy, kto ile kupuje komiksów - przy dużych ilościach na prowadzenie wysuwa się czytaj.pl. przy pojedynczych komiksach najkorzystniejsza może być oferta ravelo (ze względu na 0 zł dostawy) :wink:
...zapomniałem o jakimś dyskoncie?  :cool:
Przy czym ravelo.pl dodatkowo ostatnio miał zniżkę 12%, a obecnie (do 30 czerwca) dodatkowo można zdobyć u nich 10% rabatu na zakupu (kod: bonprix14), co daje łącznie 37% zniżki. Zatem przodują!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything