trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1305 dnia: Czerwiec 17, 2014, 09:32:58 pm »
Death - nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać aż gildia uzupełni swoje magazyny... lub zrobić zakupy w Incalu:) ( tylko ciut drożej)
Chyba, że ktoś wie gdzie jeszcze można go kupić?
Niech szybko uzupełnia, bo właśnie chciałem kupić. A swoją drogą, to dziwne jest, że tak mało Gildia zamówiła. Ciekawe jaka jest tego przyczyna?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1306 dnia: Czerwiec 18, 2014, 12:08:14 am »
No i już prawie (i.e., za tydzień) uzupełnili.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1307 dnia: Czerwiec 23, 2014, 12:52:20 pm »
Mam pytanko o ten sklep ravelo. W tym watku piszecie o swietnych znizkach, ale zauwazylem, ze zglaszacie watpliwosci odnosnie stanu w jakim dochodza komiksy. Cos tam by u nich kupnal, ale boje sie, ze komiksy dojda w stanie poobijanym :razz:
pzdr
EDIT mam jeszcze jedno pytanko. Ostatnio zamowilem 3 komiksy w amazonie com. (na prezent) i kurcze towar doszedl w stanie mocno srednim. Komiksy zostaly zapakowane w sposob niedbaly, wszystko latalo w srodku. Czy moge jakos zareklamowac towar?. Jakis czas temu kupilem 3 komiksy na amazonie i tez nie bylo dobrze. Czy ktos wie, co sie  dzieje z amazonem. Kupuje tam rzadko, ale 2 ostatnie zamowienia (w sumie male) to byly niewypaly
dzieki za odp
pzdr
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2014, 04:44:55 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1308 dnia: Czerwiec 23, 2014, 04:58:20 pm »
To ja już podsumuję. Jeśli zamówisz w ravelo.pl komiksy do wybranych punktów (księgarń czy stacji) wszystko powinno być w porządku. Gorzej wygląda sprawa z ich dostarczaniem przez listonosza/kuriera. Lepiej napisać w zamówieniu, że oczekujesz dobrze zapakowanych komiksów, bo inaczej będziesz reklamował - zazwyczaj działa.


Offline arnold

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1309 dnia: Czerwiec 23, 2014, 06:25:59 pm »
Panowie wybaczcie, że się wtrącę w dyskusje, ale mam takie pytanie, czy są sprzedawane zeszyty/komiksy tak jak kiedyś w jakiś kioskach/sieciach typu Ruch, Kolporter? Od niedawna powróciłem do komiksów i z tego co widziałem, to w Ruchu chyba jest słabo, widziałem Star Wars i chyba jakiegoś Spider-Man'a, ale w jakiejś wersji dla dzieci, dla mnie chodzi o coś z DC Comics. Czy te czasy już odeszły w niepamięć i trzeba liczyć na internet, ewentualnie ze sklepów stacjonarnych Empik (wydania zbiorcze DC)? Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Garf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1310 dnia: Czerwiec 23, 2014, 06:33:18 pm »
Od baardzo długiego czasu w Polsce nie sprzedają się tzw. zeszytówki. Po prostu ich wydawanie się nie opłaca. Star Wars Komiks, które widziałeś, to jeden z wyjątków w tej dziedzinie, które można policzyć na palcach jednej ręki (Kaczor Donald, Biały Orzeł może?). Spider-Man, którego widziałeś, to na 100% jakiś magazyn dla dzieci, a nie zwykły komiks. Mogę Cię zapewnić, że zeszytówek z DC w Polsce nie znajdziesz (chyba że będziesz skupował z allegro stare TM-Semic). Obecnie komiksy superhero są publikowane u nas tylko w wydaniach zbiorczych, takich jak "Imperium Pingwina", które niedawno kupiłeś  :smile: W saloniku prasowym znajdziesz najwyżej kolejne tomy Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela wydawanej przez Hachette.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline arnold

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1311 dnia: Czerwiec 23, 2014, 06:35:22 pm »
Żeby człowiek wiedział, że kiedyś do tego wróci to by się nie pozbywał, ile ja tego miałem, właśnie od TM -Semic, ale kto by wiedział, że po tylu latach znowu komiksy będą chodzić po głowie... No nic, pozostaje sieć, dzięki za odpowiedź.

Offline badday

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1312 dnia: Czerwiec 23, 2014, 07:28:23 pm »
Mam pytanko o ten sklep ravelo. W tym watku piszecie o swietnych znizkach, ale zauwazylem, ze zglaszacie watpliwosci odnosnie stanu w jakim dochodza komiksy. Cos tam by u nich kupnal, ale boje sie, ze komiksy dojda w stanie poobijanym :razz:
pzdr
EDIT mam jeszcze jedno pytanko. Ostatnio zamowilem 3 komiksy w amazonie com. (na prezent) i kurcze towar doszedl w stanie mocno srednim. Komiksy zostaly zapakowane w sposob niedbaly, wszystko latalo w srodku. Czy moge jakos zareklamowac towar?. Jakis czas temu kupilem 3 komiksy na amazonie i tez nie bylo dobrze. Czy ktos wie, co sie  dzieje z amazonem. Kupuje tam rzadko, ale 2 ostatnie zamowienia (w sumie male) to byly niewypaly
dzieki za odp
pzdr

No amazon juz tak na stale niestety pakuje.
Jak napiszesz do nich maila (możesz dodać zdjęcie uszkodzenia) albo na ich czacie to powinni bez problemu przesłać Ci jeszcze raz na ich koszt.
Z tego co pamiętam, kiedyś przesyłali przesadnie dobrze zapakowany towar i... ludzie zaczęli się wkurzać i pisać skargi, że to nieekologiczne bo marnują tony papieru jako upychacz do paczek by produkty wewnątrz nie latały.
 No to teraz ładują bez zabezpieczeń...

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1313 dnia: Czerwiec 23, 2014, 07:50:48 pm »
dzieki za  info
Szkoda z tym pakowaniem :sad: , no nic bede reklamowal
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1314 dnia: Czerwiec 25, 2014, 08:46:20 am »
Niestety miałem ostatnio pewną niemiłą sytuację ze sklepem Gildii, gdzie zamawiam nieprzerwanie od bodaj 2007 r. Co prawda sprawa zakończyła się pozytywnie ale pewien niesmak u mnie pozostał. W związku z tym rozglądam się za jakąś alternatywą. Zależy mi na jakości pakowania paczek oraz możliwości zamawiania oprócz komiksów również książek. Cena jest sprawą drugorzędną.

Czy jest jakiś sklep internetowy, który pakuje co najmniej tak samo dobrze jak sklep Gildii? Wiem, że niektórym zdarzyły się jakieś porysowania w sklepie Gildii ale szczęśliwie nie mi, więc dla mnie ten sklep jest jakimś wyznacznikiem. Zawsze też mam bąbelki w Gildii. Zdaję sobie też sprawę, że wcześniej w tym temacie ktoś już pewnie o tym pisał. Przeczytałem 10 stron wstecz i z opisu różnych sklepów wynika, że jakość pakowania zawsze jest gorsza niż w sklepie Gildii.

Offline wasilmw

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1315 dnia: Czerwiec 25, 2014, 10:02:37 am »
W ostatnich miesiącach sporo zamawiałem z różnych sklepów, więc mam jako taki obraz paczek i jakości pakowania poprzez poszczególne sklepy internetowe.
Własnie odebrałem paczkę ze sklepu literacka.pl. Wszystko spakowane w kartonie, komiksy owinięte szczelnie folią i popakowane po kilka sztuk. I teraz coś co mnie bardzo pozytwnie zaskoczyło - cały karton wypełniony folią z powietrzem, bardzo ładnie spakowany i zabezpieczony - póki co najlepiej spakowana paczka w tym roku. Nie było żadnych szans na uszkodzenie się komiksów w środku, nawet gdyby na magazynie kurierzy zorganizowali zawody w rzutach za trzy punkty. Dodatkowym plusem przy zakupach na literacka.pl jest cena - naprawdę ciężko znaleźć atrakcyjniejsze ceny na wiele pozycji komiksowych (o książkach nie wiem) u konkurencji. Przy zakupie zaznaczyłem, że zależy mi na idealnym stanie komiksów i trafią do mojej kolekcji - może to pomogło, a może taki mają standard pakowania w tym sklepie - tego nie wiem, niemniej jednak jestem bardzo zadowolony i na pewno zrobię jeszcze tam zakupy.

Offline podwawelski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1316 dnia: Czerwiec 25, 2014, 11:09:47 am »
Zgadzam się, że literacka.pl pakuje solidnie, ale wybór komiksów (jak to dyskoncie) ograniczony do kilkuset w miarę świeżych pozycji.

Offline bosssu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1317 dnia: Czerwiec 25, 2014, 11:13:28 am »

Własnie odebrałem paczkę ze sklepu literacka.pl. Wszystko spakowane w kartonie, komiksy owinięte szczelnie folią i popakowane po kilka sztuk. I teraz coś co mnie bardzo pozytwnie zaskoczyło - cały karton wypełniony folią z powietrzem, bardzo ładnie spakowany i zabezpieczony - póki co najlepiej spakowana paczka w tym roku.
Strona 71 są zdjęcia mojej paczki z literackiej- folia powietrzna tylko jako uzupełnienie pustej przestrzeni  a nie jako zabezpieczenie samych komiksów- komiksy owinięte folią strech- kartony pospinane grubymi zszywkami które porysowały folię komiksów.






Offline wasilmw

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1318 dnia: Czerwiec 25, 2014, 11:26:29 am »
A wypełnienie pustej przestrzeni w kartonie to nie sposób na zabezpieczenia komiksów? :)
Miałem kilka kartonów bez wypełnienia i komiksy "latały" swobodnie po kartonie - łatwo o obity narożnik lub zagięcia.


Z tymi zszywkami to fakt - są. Jednak ja miałem włożone dość dużo folii na spodzie i żaden komiks, ani folia w które były zawinięte komiksy, nie ucierpiały w żaden sposób.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1319 dnia: Czerwiec 25, 2014, 12:47:33 pm »
W tamtym roku kupiłem w Literackiej jakąś setkę komiksów w dwóch przesyłkach. Zaznaczyłem, że jestem kolekcjonerem i takie tam i komiksy przyszyły w dwóch ogromnych kartonach, dość solidnie zabezpieczone (folie, bąbelki, wypełnienie, raczej nic nie latało). Niektóre z komiksów (głównie te starsze) miały jakieś niewielkie uszkodzenia, ale było to raczej wynikiem magazynowania. Sposób zabezpieczenia był dość solidny ale nie idealny. Niemniej niewątpliwą zaletą Literackiej jest to, że kręci tym biznesem przemiły człowiek, z którym - jak wskazuje moje doświadczenie - łatwo się dogadać, w szczególności w kwestiach reklamacji.


Jeśli zaś chodzi o Gildię, to również jestem jej stałym klientem i zakupiłem tam pewnie jak dotychczas kilkaset komiksów. Przesyłki były zwykle dobrze zabezpieczone, acz nie zawsze. Co więcej, zdarzało się, że pomimo odpowiedniego zabezpieczenia dostawałem komiksy uszkodzone i to nawet bardzo bardzo. Cóż, przy zakupowanych przeze mnie ilościach zaczyna odgrywać rolę statystyka. Niemniej, jak dla mnie największą wadą Gildii jest to, że po prostu zniechęcają klienta do składania reklamacji, w szczególności:


1. wywalczenie zwrotu kosztów odsyłki (gwarantowane ustawą) graniczy z cudem (do tej pory Gildia jest mi dłużna za odsyłkę jakieś 30 zł, ale odpuściłem, bo nie mam czasu na użeranie się z nimi w tej kwestii);


2. często zadarzało się, że w ramach reklamacji nie przysyłali mi komiksów w lepszym stanie, tylko otrzymywałem odpowiedź, że wszystkie posiadane przez nich egzemplarze mają wady - gdy następnie umieszczałem stosowny komentarz na stronie komiksu, był on usuwany (w zw. z tymi praktykami Gildii polecam lekturę zagadkowego wpisu p. Szota na stronie http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/141947-blacksad-4-pieklo-spokoj - oryginalne źródło strony przechowuję na wypadek ponownej ingerencji Gildii w komentarze :-)


3. na zwrot zapłaconych kwot uiszczonych tytułem reklamowanych komiksów musiałem czekać około 2 tygodni, przy czym zwykle nie obywało się bez monitów;


4. podsumowując, totalna masakra.



 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2014, 12:51:50 pm wysłana przez KukiOktopus »

 

anything