Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1320 dnia: Czerwiec 25, 2014, 01:27:06 pm »
No, czyli trzeba kupować dany produkt zawsze tam, gdzie jest aktualnie najtaniej.  :idea:
Bo te wszystkie pakowania to praktycznie jeden pies.
Choć przyznaję, że wymiana w Arosie była super. Kurier przywiózł nowy komiks i wziął uszkodzony.

Edit.
Aha, dzięki postowi KukiOktopusa wysłałem w końcu potwierdzenie nadania paczki do Sklepu Egmontu.
Też mnie chcieli chyba zniechęcić i nie dość, że musiałem pobiec na pocztę z uszkodzonym komiksem, potem zapytać o zwrot za wysyłkę, to jeszcze chcieli potwierdzenie nadania paczki (choć w mailu sami przyznali, że doszedł, a cena za list jest przecież na paczce) i mi ręce opadły. Ale teraz stwierdziłem, ze to załatwię dla samej zasady. Zdjęcie i mail poszedł. "Dawać moją dychę".  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2014, 01:33:45 pm wysłana przez Death »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1321 dnia: Czerwiec 25, 2014, 01:34:25 pm »
No, czyli trzeba kupować dany produkt zawsze tam, gdzie jest aktualnie najtaniej.  :idea:
Bo te wszystkie pakowania to praktycznie jeden pies.
Choć przyznaję, że wymiana w Arosie była super. Kurier przywiózł nowy komiks i wziął uszkodzony.
Tak, Aros pod względem procedury reklamacyjnej jest na pierwszym miejscu mojej listy ulubionych sklepów. Pod tym względem są naprawdę świetni. Raz zdarzyło się, że zareklamowałem komiks prawie pół roku od zakupu (w trakcie czytania odkryłem przedarcie jednej z środkowych stron), wysyłając go do Arosa z odpowiednim pismem. Dwa dni po wysłaniu miałem już zwrot kasy na koncie wraz z kosztami odsyłki - wszystko bez zbędnych maili, powoływania się na przepisy i takich tam. Pełna profeska. Szkoda tylko, że raczej słabo zabezpieczają komiksy przed uszkodzeniami podczas transportu - w moim przypadku po prostu wkładali je w karton i tyle. Gdyby było inaczej, wówczas znaczną część moich komiksowych zakupów dokonywałbym pewnie w Arosie. 

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1322 dnia: Czerwiec 25, 2014, 01:36:23 pm »
Szkoda tylko, że raczej słabo zabezpieczają komiksy przed uszkodzeniami podczas transportu - w moim przypadku po prostu wkładali je w karton i tyle.
Ciekawe, gdy do mnie przychodzą od nich paczki mam w środku masę wypełniacza, szarego papieru pakowego, który sprawia że zawartość nie telepie się w środku.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1323 dnia: Czerwiec 25, 2014, 02:08:14 pm »
Ja zamawiam w gildii i proficie i na razie wszystko jest jak najbardziej OK. Przystawiam sie do ravelo, ale boje sie troche wtopy, nie lubie procedur reklamacyjnych :razz:
Moze warto po tylu latach wspolpracy jakos dogadac sie z gildia :wink: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1324 dnia: Czerwiec 25, 2014, 05:26:46 pm »
Ciekawe, gdy do mnie przychodzą od nich paczki mam w środku masę wypełniacza, szarego papieru pakowego, który sprawia że zawartość nie telepie się w środku.
Zatem być może Aros polepszył sposób pakowania od ostatnich moich zakupów u nich, który miały miejsce jakieś pół roku temu - odpuściłem kolejne, pomimo atrakcyjnych cen, właśnie ze względu na kiepskie zabezpieczenia. Daj znać, gdy zaczną dodawać bąbelki, a do nich powrócę.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1325 dnia: Czerwiec 25, 2014, 06:15:55 pm »
Weźcie pod uwagę jedno - pewien luz w przesyłkach jest zbawienny do zawartości - idealnie "rozkłada" wszystkie naprężenia, dzięki czemu wgniecenia są minimalizowane, albo praktycznie żadne.

Offline graves

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1326 dnia: Czerwiec 25, 2014, 07:53:06 pm »
Niestety miałem ostatnio pewną niemiłą sytuację ze sklepem Gildii, gdzie zamawiam nieprzerwanie od bodaj 2007 r. Co prawda sprawa zakończyła się pozytywnie ale pewien niesmak u mnie pozostał.
Sorry, za OT, ale przypomniał mi się kawał w związku z tym... :smile:
Rozmawia dwóch facetów:
- Słuchaj nie przychodź już do nas ze swoją żoną. Po Waszej ostatniej wizycie zginęło nam 200 zł...
- Chyba nie myślisz, że to My...?
- Nie, ależ skąd. Pieniądze się zresztą znalazły, ale pewien niesmak pozostał...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1327 dnia: Czerwiec 25, 2014, 08:15:51 pm »
jakosc towaru, ktory otrzymujemy zalezy tez od samych kurierow. Ja np z gildii dostaje towar bez babelkow, a i tak jest on w stanie Mint :razz: , nie ma nawet  delikatnych zagiec rogow. To samo dotyczy profitu, ale tu juz sa babelki :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1328 dnia: Czerwiec 26, 2014, 10:02:07 am »
Sorry, za OT, ale przypomniał mi się kawał w związku z tym... :smile:
Rozmawia dwóch facetów:
- Słuchaj nie przychodź już do nas ze swoją żoną. Po Waszej ostatniej wizycie zginęło nam 200 zł...
- Chyba nie myślisz, że to My...?
- Nie, ależ skąd. Pieniądze się zresztą znalazły, ale pewien niesmak pozostał...

 :smile:

Żarcik zabawny ale jednak niezbyt adekwatny do mojej sytuacji. Najpierw przez cztery dni z rzędu dopominałem się, żeby przesyłka w ogóle została do mnie wysłana. Miała być wysłana w poniedziałek, a ostatecznie została wysłana w czwartek. Gdy ją odebrałem w końcu w piątek, to okazało się, że to nie była przesyłka do mnie, a do kogoś innego i z innymi komiksami. Musiałem ją odesłać i czekać na poprawną. Jak napisałem, wszystko w końcu zakończyło się pomyślnie. Otrzymałem w końcu prawidłową przesyłkę i w ciągu tygodnia sklep zwrócił koszt odesłania paczki. Ale cała sytuacja mocno mnie zirytowała...

Offline Mefisto76

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1329 dnia: Czerwiec 26, 2014, 10:35:48 am »
Ja np z gildii dostaje towar bez babelkow, a i tak jest on w stanie Mint :razz: , nie ma nawet  delikatnych zagiec rogow.

Death, coś dla Ciebie :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1330 dnia: Czerwiec 26, 2014, 10:57:38 am »

Niestety miałem ostatnio pewną niemiłą sytuację ze sklepem Gildii, gdzie zamawiam nieprzerwanie od bodaj 2007 r. Co prawda sprawa zakończyła się pozytywnie ale pewien niesmak u mnie pozostał. W związku z tym rozglądam się za jakąś alternatywą. Zależy mi na jakości pakowania paczek oraz możliwości zamawiania oprócz komiksów również książek. Cena jest sprawą drugorzędną.

Czy jest jakiś sklep internetowy, który pakuje co najmniej tak samo dobrze jak sklep Gildii?

literacka.pl. Ma atrakcyjniejsze ceny niż sklep gildia i lepiej pakuje. I jak do tej pory, w przeciwieństwie do gildii, nie zdarzyło się żeby włożyli mi do paczki zniszczony komiks. Minusy - koszty wysyłki i brak dostępności tytułów od niektórych wydawców (głównie mangowych).

Strona 71 są zdjęcia mojej paczki z literackiej- folia powietrzna tylko jako uzupełnienie pustej przestrzeni  a nie jako zabezpieczenie samych komiksów- komiksy owinięte folią strech- kartony pospinane grubymi zszywkami które porysowały folię komiksów.

Komiksy dotarły w stanie idealnym? Jeśli tak, to nie wiem po co drążysz temat.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1331 dnia: Czerwiec 26, 2014, 11:56:17 am »
W paczce z literackiej nie miałem żadnych zszywek, ale w gruncie rzeczy komiksy były tak dobrze owinięte w folię + poduszeczki z powietrzem, że żadne zszywki i tak by im nie zaszkodziły...

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1332 dnia: Czerwiec 26, 2014, 12:01:51 pm »
No dobra, a czy do każdego zamówienia piszecie w uwagach, że zależy Wam na jakości pakowania, np w Literackiej? Ja nigdy nic takiego nie pisałem i zawsze (oprócz może jednego przypadku kilka lat temu) dostawałem komiksy w stanie idealnym ze sklepu Gildii.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1333 dnia: Czerwiec 26, 2014, 12:40:09 pm »
No dobra, a czy do każdego zamówienia piszecie w uwagach, że zależy Wam na jakości pakowania, np w Literackiej? Ja nigdy nic takiego nie pisałem i zawsze (oprócz może jednego przypadku kilka lat temu) dostawałem komiksy w stanie idealnym ze sklepu Gildii.
Robilem zamowienia w gildi, arosie, bonito, literackiej, ravelo, proficie24 i nigdy nie pisalem o jakosci zamowienia i nie przypominam sobie tez, zeby komiksy przyszly w zlym stanie. Ale nie jestem tez jakims purysta, zeby reklamowac tez najmniejsza ryske na okladce itp.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1334 dnia: Czerwiec 26, 2014, 12:47:34 pm »
Ostatnio ravelo bardzo szybko wprowadziło nowości/zapowiedzi, dlaczego więc teraz tak się ociągają?
Planuję złożyć mega zamówienie (5 tomów Żywych Trupów, Batmany, Liga Sprawiedliwości, Lucky Luke i Sin City), a tutaj cisza.