Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1380 dnia: Lipiec 01, 2014, 04:45:26 pm »

Odpowiedzieli coś takiego :
Unfortunately we are unable to inform you of shipping costs yet. We cannot give you this information until the item has been packaged up and weighed. Therefore, if you wish to order this item please add a note when you place the order to be informed of shipping costs. We will then email you the shipping costs when the item is ready to despatch. If at that point you feel the shipping is too high, you may simply cancel the order with no penalty.
 If ordering using paypal you will automatically receive a request for the shipping costs.

Dzieki serdeczne. Ciekawe ile te koszty wysylki do Polski u nich wynosza.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1381 dnia: Lipiec 01, 2014, 06:10:27 pm »
Na ebayu marvelowskie omnibusy są wysyłane od 10 do 20 funtów. Zgaduję, że w tym przypadku będzie podobnie.

Offline Dzungla

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1382 dnia: Lipiec 02, 2014, 07:36:31 am »
W euro kupować jest nieco taniej widze i wysyłka i koszt produktu (w porównaniu do funta). Może jakaś międzynarodowa francuska czy niemiecka księgarnia internetowa wam przychodzi do głowy ?

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1383 dnia: Lipiec 02, 2014, 08:12:21 am »
1. Masz francuski i niemiecki amazon, gdzie ceny są w euro, ale strony w tych językach i ciężko się nawiguje.  Ale nie ma co się bardzo oszukiwać, wszystkie amerykańskie komiksy są importowane z USA i w ceną końcową w euro/funtach są dołączane koszty przesyłu z USA i opłaty importowe. Ebay.pl też jest fajny do tych spraw - korzystam mimo długiego oczekiwania na przesyłkę.

2. Wpisz w google 'online comics shop in EU' - poczytaj wyniki a odkryjesz parę.

3. Polskie sklepy atomcomics.pl i multiversum umożliwiają sprowadzanie komiksów na żądanie. Napisz do nich i spytaj o orientacyjną cenę sprowadzenia.
Atom:
Chciałbyś zdobyć konkretny komiks, ale nie ma go w stałej ofercie naszego sklepu? Nic straconego - napisz do nas, a my sprawdzimy czy i za ile możemy go dla Ciebie sprowadzić.
Nie ważne czy szukasz pierwszego numeru Spider-Mana, czy 297 odcinka przygód Batmana z 1978 roku. Posiadamy dostęp do olbrzymich komiksowych archiwów i z wielką chęcią pomożemy Ci w znalezieniu wymarzonego komiksu.

Multiversum:
ZAMÓWIENIA SPECJALNE
 
Jeżeli znalazłeś na stronie sklepu interesujący Ciebie produkt, którego mają już zablokowaną opcję dodania do koszyka ze względu na zakończenia podstawowego cyklu zbierania zamówień przedpremierowych lub nie możesz znaleźć interesujacego Ciebie produktu na stronie sklepu skontaktuj się z nami w celu sprawdzenia możliwości jego zrealizowania.
Zalecamy przejrzenie zlinkowanego poniżej pliku w poszukiwaniu produktów, których nie ma na stronie sklepu. Plik zawiera wszystkie produkty znajdujące się w ofercie naszego dostawcy, kolorem czerwonym oznaczone są w pliku produkty o niskich stanach magazynowych.
link do pliku w formacie XLS z pełną ofertą dystrybutora (aktualny na dzień 20.06.2014)
Pytania proszę wysyłać przez formularz w sekcji informacyjnej KONTAKT lub bezpośrednio na adres mailowy sklepu sklep@multiversum.pl.


4. Zawsze zostają kuzyni. Komiks to wciąż nie produkt pierwszej potrzeby:)




KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1384 dnia: Lipiec 02, 2014, 05:38:45 pm »
Uprzejmie informuję, że właśnie doszły do mnie dwie paczki z Gildii z komiksami z bieżącej wyprzedaży, na której zakupiłem jakieś 30 pozycji. Stan komiksów ideał (Cyrklowiec pojechał na urlop do fabryki cyrkli) i dorzucili mi dodatkowo dwie darmówki - Sacco i Pali. Bąbelki ładne i napęczniałe oraz, dodatkowo, papier pakowy powpychany gdzie tylko się dało wepchnąć. Najciekawsze jednak jest to, że po otwarciu jednego z kartonów i usunięciu papieru pakowego w środku ujrzałem drugi karton a w nim dopiero komiksy. Wygląda na to, że Gildia wraca do dawnej formy po przeprowadzce, czego Jej, Wam i, przede wszystkim, sobie życze.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1385 dnia: Lipiec 02, 2014, 06:14:36 pm »
Chcę zamówić książkę w takim jednym sklepie i tak sobie czytam regulamin i tam jak byk stoi, że kiedy przyjeżdża kurier trzeba sprawdzić czy pudełko nie ma żadnych wgnieceń i jeśli są, to należy otworzyć paczkę w obecności kuriera i jeśli towar jest uszkodzony sporządzić protokół zniszczenia. Bo tylko w takich przypadkach będzie można reklamować. Jeśli rozpakuję paczkę dopiero potem, to reklamacji nie uwzględnią. Dla mnie wszystko jest jasne. Ale tu dochodzimy do spotkania z kurierem...

Ja ma zawsze tak, że jak przyjeżdża kurier, to przeważnie najpierw prosi o podpis, a dopiero potem daje mi paczkę. Tak powinno być czy to już jest cwaniactwo kuriera, a podpis świadczy o tym, że odebrałem przesyłkę i wszystko jest z nią ok?
Powinienem najpierw zobaczyć paczkę, a dopiero później podpisać? A może ten podpis to odbiór samej paczki i dopiero wtedy mogę obczaić uszkodzenia? Bo mnie to wygląda na cwaniactwo kolesi, którzy chcą podpisik, szybko dadzą paczkę i uciekają, żeby nie mieć problemów.  :smile:

Offline dudi1212

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1386 dnia: Lipiec 02, 2014, 07:51:43 pm »
Prawda jest taka, że w zależności od firmy kurierskiej, masz kilka dni na spisanie reklamacji.

Pracowałem kiedyś w dziale handlowym w GLS i było tak, że odbiorca mógł zgłosić reklamację do 72 godzin po odbiorze - np. odbiera Ci ją domownik, sąsiad itp.

Wtedy kurier przyjeżdża ponownie i spisuje protokół.

Mamy jednak jedno ALE - odszkodowanie za uszkodzenie wypłaca firma kurierska. Oczywiści rozpatruje najpierw reklamację przez 14 dni. I np. w GLS-ie jest tak, że firma nie korzysta z zewnętrznego ubezpieczyciela. I reklamacje wyglądały w ten sposób, że jak było dużo uszkodzeń u klienta, to dzwonili do mnie z działu reklamacji i pytali czy uznawać czy nie;D

Inne firmy korzystają z ubezpieczeń w zewnętrznych firmach i np. wypłacają 80 % wartości z faktury/paragonu od ręki.

Ale w międzyczasie sprzedawca musi Ci wysłać nowy towar i czekać na rozstrzygnięcie reklamacji.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1387 dnia: Lipiec 03, 2014, 07:40:08 am »
Chcę zamówić książkę w takim jednym sklepie i tak sobie czytam regulamin i tam jak byk stoi, że kiedy przyjeżdża kurier trzeba sprawdzić czy pudełko nie ma żadnych wgnieceń i jeśli są, to należy otworzyć paczkę w obecności kuriera i jeśli towar jest uszkodzony sporządzić protokół zniszczenia. Bo tylko w takich przypadkach będzie można reklamować. Jeśli rozpakuję paczkę dopiero potem, to reklamacji nie uwzględnią. Dla mnie wszystko jest jasne. Ale tu dochodzimy do spotkania z kurierem...


To jest akurat jedna z klauzul abuzywnych wpisana do rejestru przez UOKiK. Koledzy, którzy siedzą na co dzień w sprawach konsumenckich (a wydaje mi się, że są tu tacy) zapewne to potwierdzą. Można to sobie zresztą sprawdzić w rejestrze albo wyguglać. Na chybił trafił link do jakiegoś bloga w tym przedmiocie: http://prawob2c.pl/2011/12/01/czy-mozna-wymagac-od-konsumenta-sprawdzenia-towaru-przy-odbiorze-przesylki/

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1388 dnia: Lipiec 03, 2014, 07:48:09 am »
To rzeczywiście ciekawy temat. Przecież może się zdarzyć, że odbiorca nie chce prezentować zakupionego towaru kurierowi! (i nie mówię tu o zakupach książkowo-komiksowych, if ju noł łot aj min)
Całe szczęście większość sprzedawców nie sprawia problemów z wymianą towaru.
Ale czasem zdarzają się i takie kwiatki ze strony firmy kurierskiej. Ja tylko zastanawiam się czemu paczka została przez niego przyjęta/nie otworzona przy kurierze jak od początku wiedział, że jest z nią coś nie tak...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1389 dnia: Lipiec 03, 2014, 12:40:09 pm »
 "Człowiek, który się śmieje" juz dostepny do zamówienia w ravelo... ale praktycznie bez promocji (tzn. 10% od okładkowej).
...ciekawe czy jednak wycofują się z promocji komiksowych?

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1390 dnia: Lipiec 03, 2014, 06:37:49 pm »
Za kilka dni tytuł zostanie objęty promocją, trzeba poczekać.

Offline milos3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1391 dnia: Lipiec 03, 2014, 09:38:49 pm »
przyszedł z gildii hawker, zapakowany w potrojny karton plus bąble. jest bardzo ok :)
jest tak śliczny w tej folijce, że szkoda mi go otwierać ;)

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1392 dnia: Lipiec 04, 2014, 05:45:48 am »
Ravelo jest dosc wpieniajace, niby nowosci daja z 30% rabatem, po czym na 5 nowosci przynajmniej 1 tego rabatu nie dostaje. I tak np. Jeremiah czy nowy Tan ma standardowy rabat w postaci kilku procent. Nijak sie to ma do zapewnien dzialu promocji, ktory jakis czas temu byl taki aktywny we watku o promocjach. I ucichl. Cos slabo dziala ten dzial promocji, jedna akcja wiosny nie czyni.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1393 dnia: Lipiec 04, 2014, 04:24:45 pm »
Odebrałem przesyłkę z paczkomatu ze sklepu Gildii i wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Strasznie duży i twardy karton (super!) i trochę mało bąbelków (mniej super), przez co latały po tym wielkim pudle, ale nic się nie stało i dotarły w bardzo dobrym stanie. Ma do mnie jeszcze przyjść paczka z innego sklepu, oby dobra passa była podtrzymana.  :smile: Gildia +
Bruce J. Hawker wydany smakowicie, trochę jakby cienki papier, ale jest ok. Album ma straszny zapach, nie? Chyba najbardziej jadący klejem/plastikiem komiks ever.  :biggrin:

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1394 dnia: Lipiec 04, 2014, 07:11:36 pm »
Kilka minut temu złożyłem zamówienie w http://www.nieprzeczytane.pl/ gdzie tytuły są czasem nawet o kilka złotych niższe niż w profit24.plTylko, że właścicielami obu sklepów jest jedna i ta sama firma :wink:
Super! Mam tam kilka rzeczy w koszyku od jakiegoś czasu. Zdaj relację jak pakowanie, czy normalny karton, czy może taki miękki jak w Proficie, czy pakował cyrkolwiec, czy są bąbelki...itd. :smile:
Pakowanie w nieprzeczytane.pl ma inny standard niż w profit24.pl
Rzekłbym gorszy. W profit24.pl karton jest znacznie większy niż zawartość przesyłki (+czarna folia), w nieprzeczytane.pl karton jest wielkości zawartości. W związku z tym jeśli komuś bardzo zależy na tym, by komiksy nie były poniszczone to może lepiej zamawiać z profit24.pl (mi osobiście lekko zostały naruszone grzbiety wszystkich komiksów - format albumów europejskich w SC oraz HC).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---