trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1440 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:31:58 am »
Są dobre jaja ze zwrotem kasy w Merlinie i w sklepie Egmontu.
Właśnie dostałem maila, że przecież przelali mi kasę za Lucky Luke`a 14.07. To bardzo dziwne, bo tego dnia to ja przelałem im kasę jak kupiłem LL, a anulowali mi zamówienie 17.07.
Tymczasem w Merlinie znowu jest LL, a ja nie mam ani tego albumu, ani pieniędzy.

Zaś Egmont przelewa mi 9,50 zł zwrotu za wysyłkę uszkodzonego albumu już chyba ze dwa miesiące. Jak do nich napisałem 25 czerwca, że już tak długo to trwa, to kazali mi podać nr konta, no to wysłałem, choć przecież mają numer konta, bo im kurde zapłaciłem.
Dziś pytam dlaczego minął kolejny miesiąc bez wpłaty, a oni, że przepraszają, ale nie mieli numeru konta. :biggrin:  A w historii maili do boku E. jak byk stoi, że im wysłałem 25.06.

Po prostu kurde jaja jak berety. 9,50 + 32,98 to już jakaś kasa jest. Chyba zaraz zamówię jeszcze raz tego LL w Merlinie. Zabawimy się. Generalnie jest fajnie. Tragikomedia komiksowa.

Offline Garf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1441 dnia: Lipiec 21, 2014, 12:27:08 pm »
"Zakupy Deatha" - tragikomedia komiksowa.

OSOBY:
Death
Cyrklowiec
Pracownik Merlina
Pracownik Egmontu
Chór Forumowiczów

Motto: "Trudzić się musisz - Ten los z woli bogów/ Kto zniósł najpiękniej, ten jest właśnie mędrcem" (Eurypides, "Ajolos", tł. J. Łanowski)

A tak na poważnie - moje szczere wsparcie. Nie poddawaj się i walcz!

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline bosssu

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1442 dnia: Lipiec 21, 2014, 01:44:40 pm »
Incal ogłosił, że nakład wyczerpany i sprzedaje go już jako Białego Kruka
http://allegro.pl/bruce-j-hawker-tom-1-wyd-zbiorcze-bialy-kruk-i4443088068.html

Offline nexus6

Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1443 dnia: Lipiec 21, 2014, 02:18:30 pm »
A mają w ogóle prawo windować cenę? Przecież to nówki, a nie używane egz. Dziwna praktyka i mocno nieetyczna. Na miejscu wydawcy zaprotestowałbym.

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1444 dnia: Lipiec 21, 2014, 02:32:34 pm »
A mają w ogóle prawo windować cenę?

99 zł to normalna cena za ten komiks, bez zniżek.

Offline Itachi

Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1445 dnia: Lipiec 21, 2014, 05:07:19 pm »
Na allegro poszedł za 199 zł! Nieźle, kilka tygodni i cena poszła do góry o 100%!

Offline Nefaryta

Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1446 dnia: Lipiec 21, 2014, 05:16:41 pm »
Incal ogłosił, że nakład wyczerpany i sprzedaje go już jako Białego Kruka
http://allegro.pl/bruce-j-hawker-tom-1-wyd-zbiorcze-bialy-kruk-i4443088068.html




Bodajze 2 tygodnie temu zamowilem u nich przez allegro 2 tomy normalnej cenie. Bylo to kolo 8 rano. Wystawionych tomow bylo 10. O 11 aukcja byla zakonczona. Dwa dni pozniej po wplacie kasy napisali mi ze maja tylko ostatni egzemplarz i tylko to moga mi wyslac. Sprawdzilem na allegro, jedynym kupujacym bylem ja. Pomyslalem ze moze sprzedali w inny sposob. Ale chyba po prostu zabunkrowali i teraz zarabiaja na tym

Offline Itachi

Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1447 dnia: Lipiec 21, 2014, 05:19:04 pm »
W Incalu to normalna praktyka, ja ich klientem nigdy nie byłem i nie zamierzam być. Cwaniakom nie dam zarabiać.

Offline nexus6

Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1448 dnia: Lipiec 21, 2014, 05:25:16 pm »
99 zł to normalna cena za ten komiks, bez zniżek.


Tylko zapomniałeś, że to licytacja, a nie kup teraz. Zachomikowali ileś tam egzemplarzy i teraz będą cykać na allegro. Banda złodzieji.

Offline DarekŻory

Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1449 dnia: Lipiec 21, 2014, 05:56:20 pm »
Co oni sobie myślą??.  Całkowity brak szacunku dla kupującego. Chciałem zakupić zbiorczy, jednak się nie załapałem i już nie kupię, bo zacząłem zeszyty zbierać. Nie mam w zwyczaju kupowania komiksów, by je odsprzedawać. Jednak praktyki INCALa są nie fajne.


Co do komiksu rozbawiło mnie, a raczej zmartwiły te wstawki anglojęzyczne.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2014, 07:42:16 pm wysłana przez DarekŻory »

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1450 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:12:39 pm »
Huston, mamy problem.

Byłem przed chwilą na poczcie wysłać kolesiowi książkę, a babka na wejściu wyciąga dla mnie paczkę i mówi, że pewnie przyjechałem po odbiór. A ja zdziwiony, bo według Bonito miała być dopiero jutro, a na pocztę pojechałem w innym celu. Wziąłem tylko 20 zł, żeby wysłać książkę i kupić sobie coś do picia w drodze powrotnej, więc nijak nie miałem 211, żeby odebrać. Może to i dobrze, bo zdążyłem zobaczyć to co ona wyciągnęła spod lady...

Rorka 2 i Arq 1 zapakowali w karton niewiele od nich większy. Dwa rogi pudełka są walnięte, w tym co najmniej jedno mocno. Coś mi się wydaje, że moje komiksy nie mogły przeżyć tych walnięć.
I teraz muszę przemyśleć co zrobić, jak będę odbierał. Muszę doczytać w regulaminie Bonito i w regulaminie poczty co mam zrobić jeśli rzeczy w pudle będą walnięte. A pudło jest uderzone, widać wyraźnie.
Co radzicie?  :smile:

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1451 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:20:16 pm »
Huston, mamy problem.

Byłem przed chwilą na poczcie wysłać kolesiowi książkę, a babka na wejściu wyciąga dla mnie paczkę i mówi, że pewnie przyjechałem po odbiór. A ja zdziwiony, bo według Bonito miała być dopiero jutro, a na pocztę pojechałem w innym celu. Wziąłem tylko 20 zł, żeby wysłać książkę i kupić sobie coś do picia w drodze powrotnej, więc nijak nie miałem 211, żeby odebrać. Może to i dobrze, bo zdążyłem zobaczyć to co ona wyciągnęła spod lady...

Rorka 2 i Arq 1 zapakowali w karton niewiele od nich większy. Dwa rogi pudełka są walnięte, w tym co najmniej jedno mocno. Coś mi się wydaje, że moje komiksy nie mogły przeżyć tych walnięć.
I teraz muszę przemyśleć co zrobić, jak będę odbierał. Muszę doczytać w regulaminie Bonito i w regulaminie poczty co mam zrobić jeśli rzeczy w pudle będą walnięte. A pudło jest uderzone, widać wyraźnie.
Co radzicie?  :smile:
Nie wiem, czy przypadkiem nie możesz tego na poczcie otworzyć i sprawdzić zawartości, argumentując to właśnie stanem pudełka.

A jeśli jesteś pewien, że komiksy będą uszkodzone, to po prostu odmów przyjęcia paczki.

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1452 dnia: Lipiec 22, 2014, 01:30:08 pm »
Co radzicie?  :smile:

W tej sytuacji nic. Natomiast na przyszłość radzę nie brać przez pocztę i dołożyć komiksów do 299 zł, żeby mieć darmową wysyłkę.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1453 dnia: Lipiec 22, 2014, 01:45:31 pm »
Wczoraj dostałem przesyłkę z Profit24 (pierwszy raz tam zamawiałem). Komiksy (Liga Sprawiedliwości t.3 i Człowiek, który się śmieje) co prawda nie były owinięte bombelkami, ale w karton, który był obłożony papierami, więc komiksy nie skakały w tą i we tę. Samo pudło, do którego je włożono również było całkiem solidne. Komiksy były w stanie igła.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1454 dnia: Lipiec 22, 2014, 01:50:01 pm »
Co radzicie?
Pójść do wioskowego szamana/egzorcysty bo najwyraźniej ciąży nad Tobą klątwa.

Mogę tylko powiedzieć, że mi bonito bez problemu wymieniało do tej pory wadliwe książki.