trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1560 dnia: Sierpień 05, 2014, 03:23:02 pm »
Otrzymałem przesyłkę z Bonito.
Wszystko przyszło w pudle tak jak prosiłem, dodatkowo wyłożone papierami z każdej strony więc nie było mowy o jakimkolwiek uszkodzeniu.

Już trzy wielkie, ciężkie paczki dostarczono mi z Bonito - nie mam żadnych uwag, co do jakości przesyłki. Cenowo też są bardzo konkurencyjni.

Ale jakoś tak profilaktycznie, składając kolejne zamówienia, wykonuję w uwagach niewielki dopisek, ażeby przesyłane komiksy były w stanie idealnym, bez uszkodzonych rogów, z nieporysowanymi okładkami i solidnie opakowane.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1561 dnia: Sierpień 05, 2014, 03:27:19 pm »
W tym Wersaliku są zabawne ceny wysyłki.
Po co piszą "powyżej 250 zł" i "do 250 zł", skoro cena w każdym jednym przypadku nawet nie drgnęła?  :smile:
http://www.wersalik.pl/cms/93
Tabelka powinna być o połowę krótsza.

Offline dudi1212

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1562 dnia: Sierpień 05, 2014, 09:12:29 pm »
A ja ostatnio przerzuciłem się na Inbook - http://www.inbook.pl/

Znajomy kupował tam książki i mówił, że mają najniższe ceny na to, co go interesuje. I jak sprawdzałem komiksy to wyglądało to średnio. Do momentu jak zorientowałem się, że ceny się zmieniają w ciągu dnia;) Kupiłem tam zabójczy żart za jakieś 34 zł, a po południu był za ok. 30;) Ale jest odbiór osobisty, więc sobie mogę odbierać i jak mam np. do kupienia 2 komiksy to się nie zastanawiam, co jeszcze dobrać, żeby paczkomat był za free;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1563 dnia: Sierpień 06, 2014, 01:48:25 pm »
Jak coś ma 35-40% zniżki, to trudno żeby jeszcze miało darmową dostawę helikopterem pod dom.  :smile:
No właśnie większość tak ma, ale np. Wonder Woman ma dziwnie wysoką cenę i rabat mniejszy niż gildia. Szkoda, bo chciałem od nich zamówić.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1564 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:06:45 pm »
Cholera! Zamówiłem w bonito kilka komiksów, jednym z nich był Amerykański Wampir. Na 100% byłem pewien, że jest to pierwszy tom...otwieram paczkę...a tam dwójka :lol: Przy tytule nie było dopisku tom 2, więc nawet nie sprawdzałem okładki.

Stan komiksów oceniam na bardzo dobry, jedynie drugi tom Durango delikatnie pozaginany (wszytko przez miękką okładkę). Komiksy były ściśle dopasowane do kartonu.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1565 dnia: Sierpień 08, 2014, 01:55:55 am »
Odebrałem dziś z paczkomatu przesyłkę z Arosa z Planszami Europy.
Komiksy były zapakowane w dwa kartony. Najpierw w takie 4-skrzydłowe pudełko, w jakie pakuje Gildia. A potem jeszcze całe to pudło włożyli do pudełka zamykanego z góry. Problem z tym systemem pakowania jest taki, że wygląda na bardzo porządny, ale nie ma strefy zgniotu, więc każde mocniejsze walnięcie przechodzi na komiksy, bo pudełka są akurat wielkości komiksów, dociśniętych do ściany.

Komiksy dotarły w całkiem dobrym stanie. Mają mega lekkie obicia rogów i trochę większe od nich wgnieconka u podstawy grzbietu. Generalnie jestem zadowolony.

Mogliby poprawić system pakowania. Zamiast tych dwóch kartonów, które tylko wyglądają na bezpieczny sposób, dać jeden większy i wypełnić jakimś syfem wkoło komiksów, żeby nie latały i była strefa zgniotu (tak jak ostatnio zrobił Incal). Tyle samo kartonu by zużyli, a pewność dotarcia absolutnie nieuszkodzonych komiksów byłaby prawie 100-procentowa. A teraz spadnie taki karton kurierowi i po ptakach. Na szczęście tym razem nie spadł! Yeah!  :smile:

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1566 dnia: Sierpień 08, 2014, 06:33:51 am »
Mogliby poprawić system pakowania. Zamiast tych dwóch kartonów, które tylko wyglądają na bezpieczny sposób, dać jeden większy i wypełnić jakimś syfem wkoło komiksów, żeby nie latały i była strefa zgniotu (tak jak ostatnio zrobił Incal).
Z aros.pl kupowałem 3-krotnie. Tylko raz przesyłka dotarła do mnie z brakiem uszkodzeń w zamówień. Wszystko wkładali w ogromny karton (dwukrotnie większy niż samo zamówienie) i uzupełniali tak luźno szarym papierem, że wszystko mogło w tym kartonie latać. Było to jakieś 1,5 roku, 2 lata temu.
Jeśli poprawiło się im pakowanie (tak jak piszesz) to możliwe, że jeszcze kiedyś skorzystam z ich usług.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Bobo

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1567 dnia: Sierpień 08, 2014, 07:06:01 am »
Aros / Bonito to cały czas jest loteria. Raz zapakują w porządku, a raz beznadziejnie. W lipcu zakupiłem u nich w promocji wakacyjnej kilka rzeczy i wrzucili wszystko w duży karton bez żadnych zabezpieczeń i na dodatek komiksy ułożone w beznadziejnej kolejności, czyli przeplatane większy format z mniejszym  (pewnie magazynier co chwycił to włożył) . I tak stał się cud, kurier musiał być wyjątkowo czuły w stosunku do paczek i tylko lekko pozaginały się rogi w komiksach o większym formacie.

Offline AvengerGT

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1568 dnia: Sierpień 08, 2014, 07:34:21 am »
Wczoraj odpakowałem przesyłkę z czytam.pl. Po potrząśnięciu przesyłką, dało się odczuć, że komiksy leciutko latały w środku, mało odczuwalnie - było może ze 2mm luzu, i to tylko w jednej płaszczyźnie. Karton to takie dwa połączone wieka, sklejone taśmą. W środku komiksy owinięte były parokrotnie zwykłą folią. Całość przesyłki prezentowała się dość solidnie a wszystkie osiem albumów okazały się być w stanie idealnym. Był to mój pierwszy zakup i z pewnością zainteresuję się jeszcze tą księgarnią.

Przesyłka z Waneko też przyszła w nienagannym stanie. Co prawda nie było kartonu, a szary papier pakowy, ale tomiki mang były ułożone naprzemiennie w ładną kostkę i owinięte parokrotnie i szczelnie folią. Bryła nabrała zauważalnej twardości - powstała ładna cegiełka, a raczej cegła. Jak na wiek tomików (kupowałem w większości te z przeceny po 1-2zł), ich stan jest świetny.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1569 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:57:10 am »
Odebrałem dziś z paczkomatu przesyłkę z Arosa z Planszami Europy.
[...]
Mogliby poprawić system pakowania. Zamiast tych dwóch kartonów, które tylko wyglądają na bezpieczny sposób, dać jeden większy i wypełnić jakimś syfem wkoło komiksów, żeby nie latały i była strefa zgniotu (tak jak ostatnio zrobił Incal). Tyle samo kartonu by zużyli, a pewność dotarcia absolutnie nieuszkodzonych komiksów byłaby prawie 100-procentowa. A teraz spadnie taki karton kurierowi i po ptakach. Na szczęście tym razem nie spadł! Yeah!  :smile:
Ale dodatkowo musieliby zużyć nieskończenie więcej syfu w stosunku do tego, który był obecny w opisywanej przez Ciebie paczce.

Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1570 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:19:42 pm »
Z okazji kolejnego wysypu zeszytów z okładkami 3d z DC, zastanawiam się nad wyborem sklepu (Atom albo Multiversum), w którym kilka zakupię? O ile w Atomie dodają do każdego zeszytu koszulkę i tekturę gratis, to wie ktoś, czy podobnie praktykuje Multiversum?

Offline kenji

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1571 dnia: Sierpień 08, 2014, 11:17:39 pm »
Odebrałem dziś z paczkomatu przesyłkę z Arosa z Planszami Europy.

To coz to za Plansze Europy tam zakupiłes? Poza 3 tytułami ,  nic tam nie ma ... I do tego tylko z Max 30procentowym rabatem

Offline Jaxx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1572 dnia: Sierpień 08, 2014, 11:30:59 pm »
Z okazji kolejnego wysypu zeszytów z okładkami 3d z DC, zastanawiam się nad wyborem sklepu (Atom albo Multiversum), w którym kilka zakupię? O ile w Atomie dodają do każdego zeszytu koszulkę i tekturę gratis, to wie ktoś, czy podobnie praktykuje Multiversum?

Multiversum każdy komiks wysyła w koszulce, a całość owija tekturką, która w zależności od rozmiaru ląduje w kopercie bąbelkowej lub kartonie. Dodatkowo dorzucają gratisowo zeszytówkę - wybraną losowo lub wskazaną przez kupującego (ale są to zeszytówki reklamowe typu "free comic book day", więc nie spodziewaj się cudów). Kiedyś zamówiłem paczkę za około 300 zł i wrzucili mi aż trzy takie zeszytówki - dostałem m.in. Guardians of the Galaxy, do których byłem sceptycznie nastawiony, a po przeczytaniu mnie zaintrygowali. W efekcie poszedłem na film i bawiłem się przednio  :smile:

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1573 dnia: Sierpień 08, 2014, 11:31:59 pm »
Dwa tomy Blueberry, bo na Literackiej zabrakło.
A pamiętałem, że Aros zachował się kiedyś ładnie z wymianą, dlatego tam.

Offline miki2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1574 dnia: Sierpień 14, 2014, 01:35:00 pm »
Gildia jak zwykle perfekcyjna. Szczelnie zapakowane. A Weapon X, ktore wyszlo dopiero wczoraj juz mam. Szybszej wysylki w zyciu nie widzialem.

 

anything