trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1680 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:09:07 pm »
No tak, Tobie cały czas chodzi o odbiór osobisty. Fajnie masz z tym Selkarem :wink:

Jest też inne wyjście. Jak ma się kumpla to można nakupić komiksów, on odbierze na miejscu i wyśle inpostem. I tak wyjdzie taniej niż gdzie indziej z darmową wysyłką.

A swoją drogą to Selkar powinien mi już jakąś tabliczkę pamiątkową ufundować za te komiksy, które tam już kupiłem :smile:

Offline horror

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1681 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:28:22 am »
Horror
Kurcze, a mi ten komiks nie chcial sie wyswietlic hmmmm :razz:
dzieki za linka  :biggrin:
pzdr

prosze bardzo :)

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1682 dnia: Wrzesień 11, 2014, 08:41:12 am »
Zapomniałem napisać, że 2 dni temu przyszły do mnie komiksy ze sklepu http://www.komiksy.info.pl/
Trochę obawiałem się o stan, bo zamówiłem 2 z oznaczeniem "stan bdb+" (konkretnie czwarty tom "Sandmana" i dziewiąty "Crossed", ponadto "Joker" ale on tego oznaczenia nie posiadał). Jak się okazuje - niepotrzebnie. Jedyną wadą był brak folii na "Sandmanie". Poza tym komiksy w stanie idealnym, a ceny bardzo atrakcyjne. Ogólnie więc mogę z czystym sumieniem polecić chociaż trzeba przyznać, że kuleje trochę informacja o realizacji zamówienia (nie dostałem żadnego powiadomienia o wysyłce) a i sposobów wysyłki mogłoby być więcej (jest tylko poczta).  Ale ceny świetne.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1683 dnia: Wrzesień 11, 2014, 03:29:18 pm »
Całkiem dobra opcja jest na tej stronie: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/komiksy-1419/
Jak ktoś nie jest przy kasie, a chce kupić kilka nowości, to ma -30% i darmową dostawę płacąc tylko stówę. Ale strasznie krótko jest to -30% i na kilka pozycji, bo Wieże 6 już się nie łapią, a przecież dopiero wyszły.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1684 dnia: Wrzesień 11, 2014, 03:32:16 pm »
Całkiem dobra opcja jest na tej stronie: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/komiksy-1419/
Jak ktoś nie jest przy kasie, a chce kupić kilka nowości, to ma -30% i darmową dostawę płacąc tylko stówę. Ale strasznie krótko jest to -30% i na kilka pozycji, bo Wieże 6 już się nie łapią, a przecież dopiero wyszły.

Jest możliwość odbioru w księgarni za darmo, niezależnie od wysokości zamówienia.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1685 dnia: Wrzesień 11, 2014, 03:34:06 pm »
U mnie niestety odpada, bo wcześniej patrzyłem. I tak, zauważyłem że Ty znowu masz. :)

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1686 dnia: Wrzesień 11, 2014, 03:35:40 pm »
I tak, zauważyłem że Ty znowu masz. :smile:

Dokładnie :smile: . Trochę komiksów już tam kupiłem. Jutro znowu się wybieram po odbiór.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1687 dnia: Wrzesień 11, 2014, 03:36:24 pm »
Ja chyba zamówię Locke&key bo w literackiej się już chyba nie doczekam.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1688 dnia: Wrzesień 11, 2014, 03:41:22 pm »
Ja bym zamówił "Spust" ale trochę głupio. Może to zostać opacznie odebrane przy odbiorze.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1689 dnia: Wrzesień 11, 2014, 03:58:41 pm »
Dzięki Death, w końcu kupiłem Locke&key :wink: Do tego fajna opcja darmowego odbioru, więc zapewne będę częściej korzystał z ich oferty. Kiedyś ravelo obiecywało stały rabat -30%, ale jakoś zrezygnowali.

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1690 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:42:39 pm »
Ja właśnie odebrałem przesyłkę z Literackiej + paczkomat: V4V, Yans, Bilal, Osiedle swoboda.
Każdy komiks w folii, następnie dodatkowa folia unieruchamiająca komiksy plus wypełniacze i to wszystko w grubym kartonie. Nic się nie miało prawa ruszać i zachowano strefy zgniotu. Idealnie. Plus przesyłka nadana w Krakowie o 19, w południe następnego dnia, kilkaset km dalej, przesyłka trafia do mojego paczkomatu. Pięknie;) Nigdy się nie zawiodłem na tej kombinacji (Literacka+paczkomat).
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline wasilmw

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1691 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:07:13 pm »
To i ja wrzucę małe podsumowanie ostatnich zakupów z czterech miejsc. Zamówienia robione na początku września, aby sprawdzić jak u nich z szybkością obsługi przy całej akcji szkolnych podręczników w tym okresie. Zamawiałem po kilkanaście pozycji z każdego sklepu - formaty różne w każdym przypadku.


Sklep Gildii - bez zastrzeżeń - dobre wypełnienie, szybka wysyłka (czekała tylko na kilka premier, ale zaraz po tej dacie od razu wysłane). Karton, wypełnienie + komiksy owinięte folią bąbelkową w dwóch stertach - nie było możliwości uszkodzeń podczas transportu, a jakość komiksów ideał. Pozmieniały mi się w międzyczasie (przed złożeniem zamówienia) ceny na gildii i wiele pozycji odpadło - zwłaszcza polskich twórców.


literacka - solidny karton, wszystko wypełnione folią bąbelkową i papierem. Stan komiksów wewnątrz idealny i szybka wysyłka - czekałem ok. 2-3 dni


bonito.pl - również bardzo dobry karton zewnętrzny, solidny (poprzednio również w takim wszystko przyszło), w środku do zabezpieczenia folia oraz poduszki foliowe z powietrzem. I teraz o ile komiksy nie uległy zniszczeniu podczas transportu to stan niektórych odbiegał od ideału (zwłaszcza Wykolejeniec SC i D'Artagnan Dziennik Kadeta HC). Póki co reklamacja w toku i na razie bez żadnych problemów przebiega po mojej myśli (bardzo dobry kontakt, miła obsługa i nowe egzemplarze już są dla mnie zamówione).


profit24 - tutaj czekałem najdzłużej (ok. tygodnia), niemniej jednak, wcześniej, dostałem info o defekcie dwóch pozycji i opóźnieniu przesyłki, także byłem spokojny, że wszystko do mnie trafi. Z zewnątrz gruby karton a wśrodku masa grubego papieru jako wypełniacz. Stan komiksów idealny i jestem zadowolony, ponieważ pierwszy raz składałem zamówienie, a ceny mają naprawdę dobre. Obok literackiej mój faworyt na zakupy świąteczne :) tylko te zmiany cen mnie dobijają i musiałem ostro kombinować, aby być pewny, że kupuję w dobrej cenie - tutaj już wiem, że jak najszybciej szykować zamówienie i wysyłać, bo za kilka chwil wszystko się pozmienia i człowiek nawet nie wie co (na gildii chociaż jest nformacja, jeżeli pozycje ze schowka lub z koszyka zmieniają ceny, a tu nic, więc apeluję o czujność :) )

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1692 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:18:32 pm »

 D'Artagnan Dziennik Kadeta HC


No to już się niepokoję bo właśnie idzie do mnie paczka z Bonito z tym komiksem.

Offline wasilmw

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1693 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:36:56 pm »
Ja miałem uszkodzony front okładki - jakby coś na nią spadło i wydłubało część zadrukowaną (niewielką, ok 1 mm) i trochę rysek w około zrobiło. Poza tym było git, ale zależy mi szczególnie na tej pozycji i musiałem reklamować.
Trzymam kciuki, abyś dostał stan idealny ;)

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1694 dnia: Wrzesień 12, 2014, 02:48:45 pm »
Ja właśnie odebrałem przesyłkę z Literackiej + paczkomat: V4V, Yans, Bilal, Osiedle swoboda.
Każdy komiks w folii, następnie dodatkowa folia unieruchamiająca komiksy plus wypełniacze i to wszystko w grubym kartonie. Nic się nie miało prawa ruszać i zachowano strefy zgniotu. Idealnie. Plus przesyłka nadana w Krakowie o 19, w południe następnego dnia, kilkaset km dalej, przesyłka trafia do mojego paczkomatu. Pięknie;) Nigdy się nie zawiodłem na tej kombinacji (Literacka+paczkomat).
Zachęcony tym komentarzem chciałem tam kupić kilka komiksów z Egmontu, a tu niestety ceny poszły w górę. Sandmany za 75 zł, a były za niecałe 60. Zaczekam aż ceny znowu spadną.