trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1695 dnia: Wrzesień 12, 2014, 02:55:16 pm »
Zachęcony tym komentarzem chciałem tam kupić kilka komiksów z Egmontu, a tu niestety ceny poszły w górę. Sandmany za 75 zł, a były za niecałe 60. Zaczekam aż ceny znowu spadną.
Wczoraj jeszcze były normalne ceny.
Nie wiem czy to celowe, ale większość Egmontu ma rabat 33-34%, a kilkanaście tytułów (w tym większość Sandmanów) rabat 15%. Może jakiś błąd.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1696 dnia: Wrzesień 12, 2014, 02:59:01 pm »
Zachęcony tym komentarzem chciałem tam kupić kilka komiksów z Egmontu, a tu niestety ceny poszły w górę. Sandmany za 75 zł, a były za niecałe 60. Zaczekam aż ceny znowu spadną.

Ciekawe czy w ogóle spadną. Zauważ, że w górę poszły te starsze pozycje Egmontu. Na przykład najnowszy Sandman jest za 60,43. Ta podwyżka cen nastąpiła chyba dzisiaj, bo zamówiłem w tym tygodniu w literackiej 4 komiksy z Egmontu i wszystkie teraz poszły do góry.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1697 dnia: Wrzesień 12, 2014, 03:09:44 pm »
Ciekawe czy w ogóle spadną. Zauważ, że w górę poszły te starsze pozycje Egmontu.
Pomyłka. Właśnie zauważyłem, że wzrosły ceny większości starych komiksów Egmontu (czyli ponad rok), ale nie wszystkich po np. "Janko pistolet" (przykład z głowy) ma normalny rabat.
Z tego co widzę sądzę, że to błąd. Bo komiksy np. z Muchy, Timofa czy z innych wydawnictw, a także z wydawnictw książkowych są z normalnym rabatem.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1698 dnia: Wrzesień 12, 2014, 03:15:42 pm »
Ciekawe czy w ogóle spadną. Zauważ, że w górę poszły te starsze pozycje Egmontu. Na przykład najnowszy Sandman jest za 60,43. Ta podwyżka cen nastąpiła chyba dzisiaj, bo zamówiłem w tym tygodniu w literackiej 4 komiksy z Egmontu i wszystkie teraz poszły do góry.

Zachęcony literacką, powkładałem tydzień temu do koszyka 10 tytułów. Część nowości, część mocnych staroci. Wyszło najtaniej z pośród znanych mi księgarni, ok. 35 zł taniej niż w nieprzeczytane. Do zamknięcia brakowało mi tylko Życie. Powieść graficzna. No, a że gildia jest wydawcą tego komiksu, to do szerszej dystrybucji puszczają komiksy z 2-3 tygodniowym opóźnieniem, to czekałem. Dzisiaj pyk, komiks jest, ale sprawdzam ceny, a tu lipa i w zasadzie całą różnicę szlag trafił. Z 35 zł, zrobiło się 3 złote. A że w nieprzeczytane powyżej 350 zł jest darmowa przesyłka i więcej tytułów, to literacka odpada i to na własne życzenie.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1699 dnia: Wrzesień 12, 2014, 03:17:11 pm »
Zachęcony literacką, powkładałem tydzień temu do koszyka 10 tytułów. Część nowości, część mocnych staroci. Wyszło najtaniej z pośród znanych mi księgarni, ok. 35 zł taniej niż w nieprzeczytane. Do zamknięcia brakowało mi tylko Życie. Powieść graficzna. No, a że gildia jest wydawcą tego komiksu, to do szerszej dystrybucji puszczają komiksy z 2-3 tygodniowym opóźnieniem, to czekałem. Dzisiaj pyk, komiks jest, ale sprawdzam ceny, a tu lipa i w zasadzie całą różnicę szlag trafił. Z 35 zł, zrobiło się 3 złote. A że w nieprzeczytane powyżej 350 zł jest darmowa przesyłka i więcej tytułów, to literacka odpada i to na własne życzenie.
Ale w nieprzeczytane poszly ceny tez w gore :( A w literackiej pewnie ceny wroca do wczesniejszego stanu za jakis czas. Kiedys tak mialem, zamowilem drozej, a po dwoch dniach ceny zmalaly, wiec anulowalem wczesniejsze zamowienie i zlozylem nowe : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1700 dnia: Wrzesień 12, 2014, 04:57:52 pm »
Pamięta ktoś może kod rabatowy do Merlina?

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1701 dnia: Wrzesień 12, 2014, 05:41:57 pm »
Pamięta ktoś może kod rabatowy do Merlina?

Działa VISA20145 na 20%, nie wiem, do kiedy, a może jest coś lepszego.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1702 dnia: Wrzesień 12, 2014, 06:44:21 pm »
Dzięki, skorzystałem.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1703 dnia: Wrzesień 12, 2014, 07:04:18 pm »
Od dawna nie miałem problemu z zakupami komiksów, ale teraz albo brakuje jakiegoś tytułu albo ceny tak się wahają, że jedna spada, a druga w tym samym czasie rośnie. Egmoncie, gdzie kupić Twój wrześniowy pakiet? :wink:

Offline FloreK9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1704 dnia: Wrzesień 12, 2014, 07:18:26 pm »
Podzielę się wrażeniami bo rozdziewiczam się właśnie jeśli chodzi o źle zabezpieczoną paczkę i uszkodzone komiksy.

Zamówiłem na Proficie spory (jak na mnie) pakiet: V jak Vendetta, Yans, Liga Sprawiedliwości #3, Batman #4, Wonder Woman, Żywe Trupy #20. Zmartwiony byłem w momencie kiedy samą paczkę zobaczyłem, była mała i ciasna - czasem jest to pożądane, ale nie jeśli chodzi pakowanie komiksów. Po otwarciu okazało się, że komiksy owinięte kartonem nie są w jakikolwiek sposób zabezpieczone (folia bąbelkowa itp.) i trzy z nich Yans, VjV i Batman mają tak strzelony narożnik, że odbiło się to nawet na stronach w środku na całej grubości komiksu. Nie jestem jakimś zboczeńcem na tym punkcie i zapewne reklamował nie będę, ale niesmak pozostanie... jednak co gildia to gildia. Przekonało mnie do zmiany sklepu 40zł oszczędności na tych komiksach. Teraz mam zagwozdkę.

Offline Holsten

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1705 dnia: Wrzesień 12, 2014, 07:35:34 pm »
Ja od kilku miesięcy odbieram co miesiąc 2, 3 paczki z gildii i jestem bardzo z tego sklepu zadowolony. Może znalazłbym gdzieś poszczególne komiksy w niższej cenie, ale chyba żaden ze sklepów nie ma takiej liczby tytułów. Komiksy pakowane są idealnie i nigdy żaden z nich nie miał najmniejszej skazy.

Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1706 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:18:34 pm »
...i trzy z nich Yans, VjV i Batman mają tak strzelony narożnik, że odbiło się to nawet na stronach w środku na całej grubości komiksu. Nie jestem jakimś zboczeńcem na tym punkcie i zapewne reklamował nie będę, ale niesmak pozostanie... jednak co gildia to gildia. Przekonało mnie do zmiany sklepu 40zł oszczędności na tych komiksach. Teraz mam zagwozdkę.

dostałem tak kiedyś kilka starych numerów Thorgala (3 sztuki). Złożyłem mailowo reklamację ze zdjęciami, dostałem zwrotkę, że za dwa dni przyślą kuriera z nowymi egzeplarzami, który też zabierze te obite. Także z reklamacją nie bylo problemów ;)

Offline Ty_draniu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1707 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:22:37 pm »
dziś w ravelo 30% rabatu po wpisaniu kodu ksiazki30 i darmowa dostawa do kiosków ruchu
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline FloreK9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1708 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:42:44 pm »
dostałem tak kiedyś kilka starych numerów Thorgala (3 sztuki). Złożyłem mailowo reklamację ze zdjęciami, dostałem zwrotkę, że za dwa dni przyślą kuriera z nowymi egzeplarzami, który też zabierze te obite. Także z reklamacją nie bylo problemów :wink:

Skoro tak miło i przyjemnie to wygląda to chyba się skuszę i jednak postaram się o wymianę. :smile: Dzięki z info. :smile:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1709 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:45:06 pm »
Podzielę się wrażeniami bo rozdziewiczam się właśnie jeśli chodzi o źle zabezpieczoną paczkę i uszkodzone komiksy.

Zamówiłem na Proficie spory (jak na mnie) pakiet: V jak Vendetta, Yans, Liga Sprawiedliwości #3, Batman #4, Wonder Woman, Żywe Trupy #20. Zmartwiony byłem w momencie kiedy samą paczkę zobaczyłem, była mała i ciasna - czasem jest to pożądane, ale nie jeśli chodzi pakowanie komiksów. Po otwarciu okazało się, że komiksy owinięte kartonem nie są w jakikolwiek sposób zabezpieczone (folia bąbelkowa itp.) i trzy z nich Yans, VjV i Batman mają tak strzelony narożnik, że odbiło się to nawet na stronach w środku na całej grubości komiksu. Nie jestem jakimś zboczeńcem na tym punkcie i zapewne reklamował nie będę, ale niesmak pozostanie... jednak co gildia to gildia. Przekonało mnie do zmiany sklepu 40zł oszczędności na tych komiksach. Teraz mam zagwozdkę.
Florek, dobrze radze, reklamuj (tym bardziej, ze musizsz znosic krecenie nosem zony :wink: . Takie jest Twoje prawo konsumenta. Kupowales towar nowy, a nie wybrakowany. Niech sie w koncu naucza, ze jak biora kase, to spoczywa na nich obowiazek odpowiedniego zabezpieczenia towaru przed uszkodzeniami podczas transportu.