trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1092318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline silent.bob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1710 dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:34:56 pm »

FloreK9, gdyby coś marudzili, że nie stwierdziłeś uszkodzenia przy kurierze, to podeślij im to:
http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=10070


Gildia też niestety się popsuła od czasu przejęcia przez Prószyńskiego. Kiedyś dawali dużo bąbelków, i oklejali je taśmą.
A teraz folia bąbelkowa cienka jak sik pająka, luzem owinięta. I może dojdzie do klienta w stanie nienaruszonym, a może nie dojdzie.
I może klientowi będzie się chciało iść na pocztę i towar odesłać, a może nie. Chyba im to zwisa.
Jak paczka jest ciężka, to uszkodzenie masz jak w banku. Niestety odczułem na własnej skórze.


Ale żeby nie było tak pesymistycznie, to wymieniają bez robienia problemów, a w większość przesyłek, mimo wszystko dociera w jednym kawałku.
Chętnie zapłacę dodatkowo te np. 3 zł za solidnie zapakowaną przesyłkę, bo wydaję ciężko zarobione pieniądze.

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1711 dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:47:51 pm »
Gildia i literacka zawsze towar doskonały wysyłają. Raz dostałem chyba tylko wadliwy z gildii, ale to był komiks Hatchette, to wtedy usłyszałem, że tam praktycznie połowa nakładu jest z wadami, więc wybaczam im. Natomiast profit nagminnie wysyła uszkodzone komiksy. Z reklamacją nie robią niby problemów, ale problemem jest samo reklamowanie. Trzeba reklamować, może się nauczą, żeby pakować towar pełnowartościowy, szczególnie komiksiarzom.  :cool:  Aros całkiem ok, czasem się zdarza komiks z wadą. Bonito jak do tej pory idealnie. Ja jestem zdania, że 90% uszkodzeń w komiksach było już w momencie pakowania, więc nie przywiązuję takiej wagi do bąbelków, grunt, żeby opakowanie kartonowe było.

Offline silent.bob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1712 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:13:07 pm »
Szekak, ja nie zakładam że oni wysyłają uszkodzone komiksy, tylko że one niszczą się podczas transportu,
bo są nieodpowiednio zapakowane.



Zresztą chore jest takie podejście,  "wysyłamy, może jakoś dojdzie."
A kto dostaje po dupie jak nie dojdzie? Wydawca. A ten pewnie wlicza sobie te uszkodzenia w cenę komiksu.
I kto ostatecznie dostaje po dupie?


Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1713 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:15:13 pm »
Ja zakładam, bo przeważnie jak jest uszkodzony komiks, to jest między innymi komiksami, które uszkodzone nie są, a i kartony rzadko kiedy przychodzą mi zmęczone.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1714 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:27:15 pm »
Tak, oni pakują już uszkodzone. Nie wiem czy przypadkiem forumowy żart o cyrklowcu nie narodził się po tym właśnie zamówieniu, które u nich złożyłem.
A tu macie perełkę: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,73.msg1251361.html#msg1251361

Offline silent.bob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1715 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:35:01 pm »
Ja zakładam, bo przeważnie jak jest uszkodzony komiks, to jest między innymi komiksami, które uszkodzone nie są, a i kartony rzadko kiedy przychodzą mi zmęczone.

Przeważnie to jest uszkodzony komiks, który ma największe wymiary i to on bierze na klatę uszkodzenie typu odbite rogi. Przynajmniej u mnie tak jest.
O foli bąbelkowej to pisałem raczej symbolicznie. Nie mam nic przeciwko w pakowaniu w jakieś szmaty,  w zużytą folię stretch czy w cokolwiek.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1716 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:42:35 pm »
Nie mam nic przeciwko w pakowaniu w jakieś szmaty,  w zużytą folię stretch czy w cokolwiek.
No jasne, że tak. Incal mi ostatnie dwie przesyłki zapakował w duży karton, bez bąbelków, ale powykładał "strefę zgniotu" różnymi papierkami i śmieciami i doszły w fajnym stanie. W Picturebook też mi jakoś ciekawie zapakowali, ale nie pamiętam jak. Wiem tylko, że było bardzo oryginalnie, np. chyba naokoło paczki był papier prezentowy. :smile:

Liczy się stan komiksów, a nie estetyczność pakowania, mogą być śmieci, zawinięcia w gazetę, cokolwiek.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1717 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:44:40 pm »
A kupowaliście coś w http://geekzone.com.pl/  ? Ja kupiłem tam raz i to chyba był raz pierwszy i ostatni. Najpierw się okazało, że jednego komiksu już nie mają (tłumaczyli, że w tym czasie kiedy robiłem zamówienie kupił go inny klient). W zamian zaproponowali mi inny komiks z rabatem. Wziąłem chociaż po tym rabacie i tak cena była średnia. Paczka z komiksami przyszła dosyć szybko, tu nie mam zastrzeżeń ale jeden komiks (ten z rabatem) miał porysowaną okładkę, drugi był poplamiony kawą (chociaż na stronie stało jak byk, że jest nowy i żadne wady nie  były wymienione). Właściwie więc okazało się, że wyłożyłem całą kasę na sygnowany plakat Sandovala z Komiksowej Warszawy (ten z syrenką). Teraz sobie przypomniałem, że muszę go odebrać bo dałem do oprawienia.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1718 dnia: Wrzesień 13, 2014, 09:03:54 am »
Chciałbym poinformować,  że ceny na literacka.pl wróciły do normy i cały Egmont jest z 34% zniżką. Więc jeżeli ktoś zamierza kupić komiksy z najnowszego pakietu Egmontu, to najtaniej jest tam.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1719 dnia: Wrzesień 13, 2014, 09:20:46 pm »
Mam pytanie do osób, które robiły zakupy w swiatksiazki.pl, jak tam jest z komiksami Egmontu? Bo nowości od nich nie mają, a jest to dobra opcja w razie zakupu pojedynczych sztuk.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1720 dnia: Wrzesień 14, 2014, 10:43:50 am »
Odebrałem właśnie z paczkomatu przesyłkę z literackiej (moja pierwsza z tej księgarni). Co do stanu komiksów nie mam zastrzeżeń. Wszystkie cztery przyszły w stanie idealnym. Mam jednak pytanie. Czy oni zawsze zabezpieczają komiksy jedynie folią (i to nie bąbelkową a zwykłą)?

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1721 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:35:53 am »
Ja z literackiej czekam aż mi się uzbiera większa paczka, ok 15 pozycji. Zawsze dostaję rewelacyjnie zabezpieczoną przesyłkę, duży karton, jakieś "poduszki z powietrzem" itp. Nigdy jeszcze nie dostałem uszkodzonego nic od nich i nigdy nic nie było spakowane już uszkodzone. Raz nawet właściciel do mnie dzwonił i później podsyłał na e-mail zdjęcia jednej książki, której miał tylko 1 sztukę z obitym rogiem i pytaniem, czy ma taką przesłać, czy wolę poczekać kilka dni aż przyjedzie do niego idealny egzemplarz.

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1722 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:36:19 am »
Czy oni zawsze zabezpieczają komiksy jedynie folią (i to nie bąbelkową a zwykłą)?

Dają też duże folie z powietrzem, ale może tylko dla większych paczek. Zwykłej bąbelkowej nie miałem.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1723 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:39:22 am »
To ja tak chyba własnie zrobię, że nazbieram kasę i kupię raz a dobrze w jednym sklepie dużo, żeby mi super zapakowali, zamiast męczyć się z tymi kartonikami po 2-4 komiksy. Może nawet Bonito dobrze zapakuje jak się u nich zamówi 15 komiksów. :smile:  Nie będę musiał potem płakać jak mała pi** na forum, że mi uszkodzili.
Kupił ktoś u nich sporo rzeczy w tym -40% i dobrze zapakowali, ze strefami zgniotu i w ogóle?

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1724 dnia: Wrzesień 14, 2014, 12:38:26 pm »
Kupił ktoś u nich sporo rzeczy w tym -40% i dobrze zapakowali, ze strefami zgniotu i w ogóle?

Tak, jak miałem dużo komiksów i dobiłem do darmowego kuriera, to zawsze było z papierami jako wypełniaczem. Raz tylko jak zamówiłem 3 bardzo grube komiksy (też darmowy kurier), to już osłon zabrakło (choć prosiłem) i jeden miał lekko nadbity róg.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything