trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1740 dnia: Wrzesień 18, 2014, 02:31:24 pm »
Wiecie, może po jakim czasie pojawiają się produkty na allegro z takich sklepów jak bonito czy aros? Chodzi mi o oblicza śmierci, każde 20 zł się przyda :biggrin: \
Wczoraj pisałem do bonito z takim pytaniem właśnie ;) odpisali, że produkty pojawiają się losowo :/ i dodatkowo muszą być u nich na magazynie, czyli bardzo dużo tytułów nie będzie wystawione.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1741 dnia: Wrzesień 18, 2014, 02:44:15 pm »
Od dziś bonito.pl i aros.pl oferują dostawę do kiosku Ruchu za 99 groszy. Niestety opcja "Paczka w Ruchu" na razie nie jest dostępna przy zakupach przez Allegro.

Idealna wiadomość na poprawę dnia! Dostawa od 0,99 zł, a mam jeszcze dodatkowy rabat w programie lojalnościowym :wink:

Offline FloreK9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1742 dnia: Wrzesień 18, 2014, 03:04:15 pm »
Nowy zakup wylądował w kolekcji. :biggrin:

Zazdrość!  :smile: Można wiedzieć gdzie i za ile?

Offline AvengerGT

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1743 dnia: Wrzesień 18, 2014, 03:24:38 pm »
Dzisiaj miałem przyjemność rozpakować dwie paczki, z gildii i Literackiej. Największe moje zdziwienie było takie iż w obu zastosowane zostały poduszki powietrzne, co chyba jeszcze w żadnej przesyłce się jeszcze nie zdarzyło - zawsze folia w różnorakiej postaci plus ewentualnie wypełniacz w postaci makulatury.

Gildia - całość zawinięta w folię z bąbelkami plus poduszki powietrzne z prawej i pod spodem. Komiksy w idealnym stanie.


Literacka - spore pudło które pozwoliło na umieszczenie dwóch rzędów komiksów. W oczy rzuciła się najpierw niemała płachta z powietrzem. Potem już wypełniacz w postaci makulatury i kolejne porcje powietrza w plastiku. Komiksy w idealnym stanie.


Jestem w pełni zadowolony z przesyłek. W obu przypadkach poprosiłem o zapakowanie egzemplarzy w jak najlepszym stanie.

Edycja.
No tak, pomyliłem działy. Powinno być w "Gdzie kupować komiksy?". Proszę o przeniesienie.
Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2014, 03:34:58 pm wysłana przez AvengerGT »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1744 dnia: Wrzesień 18, 2014, 04:15:00 pm »
Zazdrość!  :smile: Można wiedzieć gdzie i za ile?
Kosztował 350 na komiksy.info.pl. Nie powiem żeby to była mała kwota, ale myślę, że warto. :)

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1745 dnia: Wrzesień 18, 2014, 04:19:19 pm »
Fajnie, że właściciel zdradza kto go kupił :smile:
http://www.komiksy.info.pl/w-sprzedazy/annihilation-omnibus-hc-eng-nowy-dla-p-blazeja-kuzmy-detail.html
Szkoda, że adresu nie dopisał :smile:

BTW Na bookdepository Mogłeś kupić za niecałe 260 plus wysyłka.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2014, 04:23:15 pm wysłana przez maximumcarnage »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1746 dnia: Wrzesień 18, 2014, 04:27:58 pm »
Pierwsze zamówienie z komiksy.info.pl dotarło i z pewnością nie będzie ono ostatnie. Komiks w folii bąbelkowej, obłożony tekturkami, całość włożona do składanej paczki oferowanej od niedawna przez Pocztę Polską jako "paczka mini". Kartonik ten nie wygląda może imponująco, ale po złożeniu ma bardzo wytrzymałe, odstające rogi. Daje to takie strefy zgniotu, że hoho. Komiks w stanie nietkniętym i taniej niż u konkurencji. Satysfakcja 100%. :D

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1747 dnia: Wrzesień 18, 2014, 04:37:57 pm »
Fajnie, że właściciel zdradza kto go kupił :smile:
http://www.komiksy.info.pl/w-sprzedazy/annihilation-omnibus-hc-eng-nowy-dla-p-blazeja-kuzmy-detail.html
Szkoda, że adresu nie dopisał :smile:
Przyznaję, że procedura dziwna :wink: , ale w żaden sposób mi to nie przeszkadza. Jakiś fan komiksowy z którym się spierałem wytropi mnie i spuści łomot? :smile:
BTW Na bookdepository Mogłeś kupić za niecałe 260 plus wysyłka.
Możliwe. Jak patrzyłem było za 306zł + przesyłka. Tu miałem 350zł już z przesyłką. Poza tym spotkałem się z kilkoma opiniami na temat bookdepostiry, że komiksy przychodziły w stanie "nie-do-końca-mint". W tej sytuacji różnica cenowa nie wyglądała już tak zachęcająco. :wink:

Offline radef

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1748 dnia: Wrzesień 18, 2014, 04:40:18 pm »
Jak patrzyłem było za 306zł + przesyłka.
przesyłka = 0 złotych
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1749 dnia: Wrzesień 18, 2014, 04:44:15 pm »
Przyznaję, że procedura dziwna :wink: , ale w żaden sposób mi to nie przeszkadza. Jakiś fan komiksowy z którym się spierałem wytropi mnie i spuści łomot? :smile:

Nie, tylko chodzi o ujawnianie danych osobowych. Mógł przecież napisać, że "towar zarezerwowany" czy coś takiego.

Możliwe. Jak patrzyłem było za 306zł + przesyłka. Tu miałem 350zł już z przesyłką. Poza tym spotkałem się z kilkoma opiniami na temat bookdepostiry, że komiksy przychodziły w stanie "nie-do-końca-mint". W tej sytuacji różnica cenowa nie wyglądała już tak zachęcająco. :wink:
Ja tej opinii nie mogę potwierdzić. Wszystkie komiksy, które stamtąd mam, przychodziły w stanie mint, a nawet oryginalna folia była nienaruszona. Jedyne co martwi, to fakt że jak zamówisz kilka przedmiotów to idą one oddzielnie. W poniedziałek na przykład dostałem jeden komiks, a na drugi nadal czekam mimo, że został wysłany dzień po tym pierwszym.

przesyłka = 0 złotych
No tak, tylko vat trzeba doliczyć jak z amerykańskiego ip kupujesz.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2014, 04:48:41 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline radef

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1750 dnia: Wrzesień 18, 2014, 04:51:40 pm »
No tak, tylko vat trzeba doliczyć jak z amerykańskiego ip kupujesz.
306 złotych to cena z polskiego IP (w tym VAT)
ok. 250 złotych to cena z amerykańskiego IP (+ 5% VAT).
Więc w tym drugim przypadku jest się do przodu o prawie 100 złotych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1751 dnia: Wrzesień 18, 2014, 04:53:22 pm »
ok. 250 złotych to cena z amerykańskiego IP (+ 5% VAT).
Więc w tym drugim przypadku jest się do przodu o prawie 100 złotych.

O tym właśnie mówiłem. Z amerykańskiego ip jest dokładnie 259,28 zł.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1752 dnia: Wrzesień 18, 2014, 05:02:55 pm »
No, to już brzmi zachęcająco. Z tego co pamiętam to chyba fragsel(?) też wypowiadał się o tym sklepie pozytywnie. Dla mnie to jest trochę taki problem jak z amazonem - wiele osób kupuje i jest zadowolonych, ale te kilka zdjęć kompletnie zmasakrowanych przesyłek odrzuca mnie na odległość kilometra. :razz: Może wypróbuję jak będę zamawiał coś mniejszego.

Offline dagobert

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1753 dnia: Wrzesień 18, 2014, 05:36:37 pm »
Dla mnie to jest trochę taki problem jak z amazonem - wiele osób kupuje i jest zadowolonych, ale te kilka zdjęć kompletnie zmasakrowanych przesyłek odrzuca mnie na odległość kilometra. :razz: Może wypróbuję jak będę zamawiał coś mniejszego.
Znając Twoje szczęście może nie będzie tak źle?;D
Chociaż ja po doświadczeniach z amazonem z czystym sumieniem bym go nie polecił, szczególnie dla cięższych rzeczy.

Offline perek82

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1754 dnia: Wrzesień 18, 2014, 08:02:59 pm »
ja z bookdepository zamawiałem 2 cegły (From Hell i Contract With God) i obydwie pozycje dotarły niedraśnięte.


co do podszywania się pod amerykańskie IP, to jak dla mnie takie trochę polskie cwaniakowanie łamane na oszukiwanie. Sklep ma pewnie koszty dostawy skalkulowane wg IP i dlatego ceny się różnią. Sklep też trochę mija się z prawdą mówiąc o darmowej wysyłce... No ale to nie usprawiedliwia "cwaniakowania". Prawda?
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5