trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1770 dnia: Wrzesień 20, 2014, 12:14:46 pm »
Zaraz się okaże, że jesteście gorsi od piratów  :evil:

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1771 dnia: Wrzesień 20, 2014, 12:19:00 pm »
Zaraz się okaże, że jesteście gorsi od piratów  :evil:
To zależy co jeszcze mają za uszami :smile:
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1772 dnia: Wrzesień 20, 2014, 12:21:20 pm »
Powtórzę to co napisałem kilka postów temu.
 Według mnie to Book Depository oszukuje. Firma reklamuje, że ma "darmową dostawę" na całym świecie, a tak naprawdę dolicza koszty dostawy (na podstawie IP).

Jeżeli sklep grałby fair to doliczałby koszty dostawy, ale nie, wolą doliczać dostawę do ceny produktu i reklamować, że "niby" mają darmową dostawę. A my po po prostu wyłapaliśmy lukę.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1773 dnia: Wrzesień 20, 2014, 12:44:48 pm »
@perek82: Czy uważasz, że korzystanie z proxy serwerów jest nieetyczne? Jeśli tak, to - naprawdę bez żadnej złośliwości - odsyłam Cię np. do Wiki celem zasiegniecia informacji na ten temat. 

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1774 dnia: Wrzesień 20, 2014, 01:05:53 pm »
Powtórzę to co napisałem kilka postów temu.
 Według mnie to Book Depository oszukuje. Firma reklamuje, że ma "darmową dostawę" na całym świecie, a tak naprawdę dolicza koszty dostawy (na podstawie IP).

Jeżeli sklep grałby fair to doliczałby koszty dostawy, ale nie, wolą doliczać dostawę do ceny produktu i reklamować, że "niby" mają darmową dostawę. A my po po prostu wyłapaliśmy lukę.
To całkiem sensowne.

Offline Fau

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1775 dnia: Wrzesień 20, 2014, 01:10:41 pm »
Równie tęsknie spoglądam na IST i ich muszę wreszcie wypróbować:

IST?

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1776 dnia: Wrzesień 20, 2014, 01:12:08 pm »

Offline Fau

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1777 dnia: Wrzesień 20, 2014, 01:15:52 pm »
Pewnie chodzi o http://www.instocktrades.com/

Dzięki.

Czy ktoś  Was korzystał z tego sklepu?

EDIT: Ceny świetne, ale koszty przesyłki do Polski...  :doubt:

Hamerykany to mają dobrze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2014, 01:34:49 pm wysłana przez Fau »

Offline pa3ck

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1778 dnia: Wrzesień 20, 2014, 01:33:55 pm »
Dzięki.

Czy ktoś  Was korzystał z tego sklepu?


Kupiłem tam 2 pozycje, jakieś parę miesięcy temu. Przesyłka ta najtańsza. Doszła do mnie po około 3 tygodniach, dobrze zabezpieczona.





Jednak jest to paczka nierejestrowana i bez ubezpieczenia. Zapłaciłem tylko to co na ich stronie. Nie miałem dopłaty za cło czy inne podatki.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1779 dnia: Wrzesień 20, 2014, 01:46:11 pm »


EDIT: Ceny świetne, ale koszty przesyłki do Polski...  :doubt:



Obecnie najbardziej opłaca się bookdepository. Komiksy wypadają tanio, a poza tym ostatnio bardzo przyspieszyli z przesyłką. Ostatnie zamówienia dostałem odpowiednio 10 i 14 dni od wysyłki. No i jeszcze na Multiversum się opłaca jak robią promocje na omnibusy albo wprowadzają te niższe przeliczniki.
Ktoś na forum podawał jeszcze inną amerykańską stronę. Chyba to jeśli dobrze pamiętam http://www.tfaw.com/
Ale z przesyłką to tam chyba jest nie najlepiej jeśli chodzi o cenę i jakość.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2014, 01:50:09 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Fau

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1780 dnia: Wrzesień 20, 2014, 02:00:53 pm »
Obecnie najbardziej opłaca się bookdepository. Komiksy wypadają tanio, a poza tym ostatnio bardzo przyspieszyli z przesyłką. Ostatnie zamówienia dostałem odpowiednio 10 i 14 dni od wysyłki. No i jeszcze na Multiversum się opłaca jak robią promocje na omnibusy albo wprowadzają te niższe przeliczniki.
Ktoś na forum podawał jeszcze inną amerykańską stronę. Chyba to jeśli dobrze pamiętam http://www.tfaw.com/
Ale z przesyłką to tam chyba jest nie najlepiej jeśli chodzi o cenę i jakość.

Korzystam właśnie z bookdepository. Rzeczywiście ostatnio czas oczekiwania na przesyłki jest bardzo krótki.
Sprawdziłem ile zapłaciłbym w bookdepository i IST za 6 wydań zbiorczych Jack of Fables, które mam zamiar kupić w najbliższym czasie i różnica w cenie wyniosła ok. 13 zł na korzyść IST. To raczej nie skłoni mnie do zmiany źródła komiksów, tym bardziej że bd nigdy mnie nie zawiodło i jak dowiedziałem się na pewnym mangowym forum mają świetne procedury reklamacyjne.

O Multiversum naczytałem się swego czasu tyle złych rzeczy, że skutecznie mnie to odstraszyło. Te superprzeliczniki kuszą... oj, kuszą. Podobno, gdy pojawiła się konkurencja nastąpiły zmiany na lepsze. Czy ktoś może to potwierdzić?

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1781 dnia: Wrzesień 20, 2014, 02:08:31 pm »
Podobno, gdy pojawiła się konkurencja nastąpiły zmiany na lepsze. Czy ktoś może to potwierdzić?

Multiversum właściwie nie ma konkurencji na polskim rynku. Wystarczy porównać ceny z atomcomics. Przecenione komiksy z atomcomics są często droższe od tych z Multiversum bez przeceny. Jeśli chodzi o jakość przesyłek z Multiversum to ja w tym miesiącu dostałem trzy (razem bodajże 12 komiksów i to same wydania zbiorcze) i każda była w idealnym stanie. Jedyny zarzut z mojej strony to próg darmowej wysyłki i brak możliwości wyboru paczkomatu.

Co do bookdepository to ciekawe, że jedną przesyłkę przyniósł mi listonosz, a drugą dostarczył inpost. Chociaż "dostarczył" to za duże słowo, bo bezczelnie wrzucił mi awizo do skrzynki, mimo że byłem w domu. Musiałem więc się przejść do punktu po odbiór. Ale komiksy w stanie idealnym, nawet oryginalna folia nienaruszona.

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1782 dnia: Wrzesień 20, 2014, 02:09:07 pm »
@perek82: Czy uważasz, że korzystanie z proxy serwerów jest nieetyczne? Jeśli tak, to - naprawdę bez żadnej złośliwości - odsyłam Cię np. do Wiki celem zasiegniecia informacji na ten temat.
ia
Również bez złośliwości - nie traktuję Wiki jako źródła swoich przekonań. Poza tym jestem komputerowym laikiem i nie wiem czym są serwery proxy ani czy powinny mieć wpływ na moje poglądy w podstawowych kwestiach. Wiele narzędzi może być wykorzystane w dobrej i złej wierze. Odnoszę wrażenie, że tutaj to bliżej mi nieznane narzędzie zostało wykorzystane do odniesienia prywatnego zysku kosztem drugiej strony.


@radef - zgadzam się, że bookdepository nie jest uczciwe w swoim haśle - bezpłatna przesyłka na cały świat. Napisałem to chyba w pierwszym moim poście na ten temat


A tak już kończąc ten wątek, to myślę, że powinniśmy na forum (uwaga również kierowana do siebie) skupić się więcej na samych komiksach;) To zdecydowanie ciekawsze.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline peta18

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1783 dnia: Wrzesień 20, 2014, 02:33:15 pm »
Peta - ja mówię o sytuacji, gdy ktoś celowo zmienia IP, żeby zaoszczędzić 20 PLN-ów. Ty wymyślasz jakieś sytuacje o tym, że ktoś ma stale zagraniczne IP albo płaci w egzotycznych walutach.
Korzystać z Internetu można również do przejęcia konta kogoś innego i wydawania jego pieniędzy. Nie każda możliwość jaką daje Internet jest chwalebna.
Jeśli zmieniasz IP, aby mieć tańszy komiks, to działasz na szkodę sklepu. Tyle i aż tyle. Jeśli tego nie rozumiesz, albo nie chcesz przyznać, to Twoja sprawa i mi nic do tego.
Przeciez caly czas pisze, ze jedno i drugie sie zupelnie nie rozni (zmiana IP na X bedac w Y i IP X bedac w X). A przejmowanie konta kogos innego jest karalne. Mieszasz rzeczy dozwolone z niedozwolonymi (karalnymi).
Napisz mi dlaczego zmieniajac IP dzialam na szkode sklepu?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2014, 02:38:27 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1784 dnia: Wrzesień 20, 2014, 02:41:01 pm »
Multiversum właściwie nie ma konkurencji na polskim rynku. Wystarczy porównać ceny z atomcomics. Przecenione komiksy z atomcomics są często droższe od tych z Multiversum bez przeceny.
Nieprawda. Wszystko zależy od tego, jakiego konkretnie tytułu szukasz. Wiele razy spotykałem się z sytuacją, że to na AtomComics było taniej.

Infinity HC:
Multiversum 245.70
AtomComics 229.99

Deadpool & Cable Omnibus (dokładnie te same ceny w przypadku Deadpool Omnibus):
Multiversum 409.50
AtomComics 379.99

Deadpool Minibus:
Multiversum 196.56
AtomComics 195.99

Wymienione komiksy można oczywiście zdobyć taniej, wymieniam je tylko w kontekście porównania Atomu i Multiversum. :razz: