Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1815 dnia: Październik 10, 2014, 04:39:31 pm »
Dawno nie zamawiałem nic z Ravelo, ale po dzisiejszym odbiorze paczki jestem bardzo zadowolony, wszystko nowiuśkie i pachnące :lol:

Offline mr.castor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1816 dnia: Październik 10, 2014, 07:53:49 pm »
Dawno nie zamawiałem nic z Ravelo, ale po dzisiejszym odbiorze paczki jestem bardzo zadowolony, wszystko nowiuśkie i pachnące :lol:
Dokładnie, u mnie to samo plus katalog z kwiatami i darmową walizką z narzędziami do wygrania  :wink:  

Offline Vesol

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1817 dnia: Październik 11, 2014, 08:51:45 am »
Do mnie również przyszła paczka z Ravelo - komiksy w świetnym stanie oprócz Lincolna 1 , który ma mocno naderwaną okładkę no ale kupiłem go z outletu także nie ma co się rozczulać, ważne żeby treść mnie zadowoliła :smile:  Zamówiłem jeszcze dodatkowo figurki Łamignata i Hegemona w promocji po 13 zł i jestem również zadowolony zarówno ze stanu w jakim do mnie dotarły jak i z wykonania  :smile: 

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1818 dnia: Październik 11, 2014, 12:23:53 pm »
Ja zamówiłem jeszcze jedną paczkę, z Piotrusiem i również wszystko w doskonałym stanie. Pakują nie najlepiej, a wszystko przychodzi bez wad. To tylko potwierdza moją teorię o tym, że 95% uszkodzeń komiksy mają już w momencie pakowania, sama droga nie jest wielkim problemem. :biggrin:

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1819 dnia: Październik 11, 2014, 03:23:23 pm »
Właśnie odebrałem paczkę z Ravelo. Piotruś Pan ma zmaltretowaną tylną okładkę przez cyrklowca. Reklamował ktoś już w Ravelo?

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1820 dnia: Październik 11, 2014, 03:37:48 pm »
Właśnie odebrałem paczkę z Ravelo. Piotruś Pan ma zmaltretowaną tylną okładkę przez cyrklowca. Reklamował ktoś już w Ravelo?

Ja również odebrałem dzisiaj paczkę z Ravelo z Piotrusiem Panem. Mój egzemplarz też ma obitą tylną okładkę, ale reklamować nie mam zamiaru.  Możesz wrzucić jakąś fotkę, o jakim zmaltretowaniu mówimy?

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1821 dnia: Październik 12, 2014, 08:13:31 am »
Mniej więcej tak. Co dziwne, podziobana jest cała tylna okładka, a z przodu czyściutko.

http://vlep.pl/eq7wlo.jpg



Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1822 dnia: Październik 12, 2014, 08:26:23 am »
Mniej więcej tak. Co dziwne, podziobana jest cała tylna okładka, a z przodu czyściutko.

http://vlep.pl/eq7wlo.jpg
Ja ostatnio dostałem w trochę lepszym stanie Miasto sów. Wydaje mi się, że tego typu uszkodzenia są spowodowane np. sposobem magazynowania, przewożenia i składowania produktu (magazynowanie i składowanie to prawie pojęcia tożsame, prawda?). Cóż się dziwić jeśli np. w bonito.pl mają ogromną halę magazynową, a sam transport zamówień wygląda mniej więcej tak:











[zdjęcia z profilu FB: bonito.pl]
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1823 dnia: Październik 12, 2014, 09:23:48 am »
Nie wiem czy ktos juz pisal o tym, ze 16.10 w biedronce beda do kupienia audiokomiksy za 19,90 zl. Thorgal, zywe trupy, kajko ikokosz, funky koval, conan.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1824 dnia: Październik 12, 2014, 09:59:33 am »
Mniej więcej tak. Co dziwne, podziobana jest cała tylna okładka, a z przodu czyściutko.

http://vlep.pl/eq7wlo.jpg


Przeczytałem właśnie: http://www.ravelo.pl/static/zwrotyireklamacje.html

Ciekawe czy można zostawić wadliwy towar w tej samej księgarni partnerskiej w której odbierało się zamówienie? Ja mam inny przypadek, bo dostałem inny komik niż ten, który zamawiałem. Odsyłanie towaru do nich to najgorsze rozwiązanie, bo zawsze trzeba później prosić się o zwrot za wysyłkę.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1825 dnia: Październik 12, 2014, 10:08:08 am »
Ciekawe czy można zostawić wadliwy towar w tej samej księgarni partnerskiej w której odbierało się zamówienie?
Można. Kiedyś tak właśnie reklamowałem. Napisałem do nich, przesłałem zdjęcia uszkodzeń i dogadałem się, że oddanie/otrzymanie komiksu nastąpi tego samego dnia.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1826 dnia: Październik 12, 2014, 11:57:50 am »
To super, dzięki za info!

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1827 dnia: Październik 13, 2014, 10:32:00 am »
Wróciłem dzisiaj do domu i pierwsze co zrobiłem, to poszedłem odebrać paczkę z Ravelo. Nazwijmy ją "przesyłką outletową" gdyż prawie w całości składała się z takich rzeczy (jedyną nówką był All Star Western). Odbiór w kiosku, także już wcześniej (zgodnie z radą Dega) przygotowałem sobie kod odbioru. Pani średnio miła, powiedziała że ani myśli szukać paczki po kodzie bo ma ich pełno (tzn. paczek, nie kodów). Podałem więc imię i nazwisko, paczka się odnalazła. A najśmieszniejsze jest to, że i tak później musiałem podać kod, bo trzeba było coś wypełnić na fakturze.
Przechodząc do sedna czyli opisu rzeczy z outletu:
1) Jonka, Jonek i Kleks: Pióro kontra flamaster - stan idealny, jedyna wada to zabrudzenie które dało się usunąć po przetarciu ręką,
2) Detektyw Fell - stan idealny, tutaj nawet zabrudzenia nie było i zachodzę w głowę czemu ten komiks wylądował w dziale "outlet"
3) Logikomiks - tutaj trochę gorzej, przybrudzenia i lekkie przetarcia widoczne na czarnej okładce, ale spokojnie do przełknięcia
4) Batman: Długie Halloween - jeden obity róg i kilka zagiętych kartek w środku, jak najbardziej do zaakceptowania
5) Martha Washington - i tutaj pojawia się problem, komiks w bardzo dobrym stanie, jakichś większych wad poza przybrudzeniami nie dostrzegłem, ale uwaga - dostałem tylko pierwszy tom  :shock:
Zadzwoniłem więc szybko na infolinię, bo w zamówieniu stało jak byk że cena obejmuje komplet tomów. Powiedziano mi, że zostanie sprawdzony stan magazynowy, bo może się okazać że ktoś dostał tom 2 :shock: albo komiks nie został spakowany.
No dobra, a teraz przyznawać się kto mi podpieprzył drugi tom? :smile:

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1828 dnia: Październik 13, 2014, 12:51:04 pm »
5) Martha Washington - i tutaj pojawia się problem, komiks w bardzo dobrym stanie, jakichś większych wad poza przybrudzeniami nie dostrzegłem, ale uwaga - dostałem tylko pierwszy tom  :shock:
To mi przypomina sytuację jak w pewnym Empiku leżał Świat Edeny, ale tylko tom II w ilości sztuk dwie. Egmont nie napisał, że to cena za komplet, a na każdym tomie jest napisane 170 zł, więc po zdjęciu folii, która jest jedyna rzeczą mówiącą, iż to komplet, dostajemy dwa albumy po 170 zł. Powiedziałem sprzedawcy, który akurat tam się kręcił o całej sytuacji, ale widać olał, bo kilka dni później nadal tam leżały. Po co Empik ma zarobić 2 x 170 zł, skoro może zarobić 4 x 170...

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1829 dnia: Październik 13, 2014, 09:04:13 pm »
Finał jest taki, że drugiego tomu nie mają i jutro ma się zjawić kurier po tom pierwszy. Nie dość, że muszę czekać na kuriera to jeszcze mam napisać wyjaśnienie dlaczego dokonuję reklamacji (jakby nie wystarczyła korespondencja mailowa i rozmowa telefoniczna). Na zwrot pieniędzy też pewnie trochę poczekam. Także ogólnie pozostaje niesmak.

 

anything