Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funny

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1905 dnia: Listopad 02, 2014, 10:34:41 am »
Powiedzcie mi proszę, która platforma sprzedająca teraz komiksy jest najbardziej atrakcyjna cenowo oraz asortymentowo (mam na myśli polski wydania).

Offline Shinue

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1906 dnia: Listopad 02, 2014, 11:10:37 am »
Na chwilę obecną sugeruję aukcje Bonito na Allegro w połączeniu z kuponami.
Fatale 34,30zł + Sex 45,50zł + wysyłka do RUCHu 0,99zł - kupon 20zł = 60,79zł (około 50% upustu w stosunku do ceny okładkowej)
Oferta o tle atrakcyjna, że oba komiksy mają trochę ograniczoną dystrybucję.
A jeśli nie bawisz się w kupony Allegro to proponuję Literacką.

Deg

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1907 dnia: Listopad 02, 2014, 12:18:52 pm »
Powiedzcie mi proszę, która platforma sprzedająca teraz komiksy jest najbardziej atrakcyjna cenowo oraz asortymentowo (mam na myśli polski wydania).
Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli chciałbyś kupić 1-2 pozycję, to sugestia Shinue jest jak najbardziej w porządku, ale jeżeli masz na oku partię kilkunastu komiksów z różnych wydawnictw, najlepiej złożyć przynajmniej dwa zamówienia w różnych sklepach, np. w Literackiej (bo tanio) i w Gildii (bo duży wybór). Trzeba też brać pod uwagę progi darmowej wysyłki, opcje odbioru osobistego, kody rabatowe i przeróżne promocje, nawet na poszczególne tytuły. Właściwie to każdy zapalony komiksiarz w tym kraju powinien trochę być ekonomistą :wink:

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1908 dnia: Listopad 02, 2014, 02:53:48 pm »
[...] każdy zapalony komiksiarz w tym kraju powinien trochę być ekonomistą :wink: [...]

Z naciskiem na słowo ''trochę'' ( :lol: Popłakałem się ze śmiechu!  :biggrin: ).
Ponadto powinien posiadać szczęście (w przypadku poszukiwania rarytasów na Allegro) oraz mieć stalowe nerwy (coby nie załamywać się, jak okaże się, że ulubiona seria nie będzie kontynuowana).

Z drugiej strony: wyobraźmy sobie, że każdy poszukiwany przez nas komiks jest na wyciągnięcie ręki i to w super niskiej cenie = no dobra, ale gdzie tu radość z życia?  :wink:

Offline miki2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1909 dnia: Listopad 02, 2014, 06:35:43 pm »

Z drugiej strony: wyobraźmy sobie, że każdy poszukiwany przez nas komiks jest na wyciągnięcie ręki i to w super niskiej cenie = no dobra, ale gdzie tu radość z życia?  :wink:

Przy czytaniu nie odczuwasz przyjemnosci?

Offline Peter_of_Lock

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1910 dnia: Listopad 03, 2014, 07:03:43 am »
Powiedzcie mi proszę, która platforma sprzedająca teraz komiksy jest najbardziej atrakcyjna cenowo oraz asortymentowo (mam na myśli polski wydania).


A ja ostatnio kupuję w czytam.pl, wydaje mi się że na chwilę obecną są najbardziej atrakcyjni cenowo (zakup u nich wychodzi  taniej, niż nawet w arosie gdzie mają wielka wyprzedaż), a i koszty dostawy nie są jakieś szczególnie wysokie

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1911 dnia: Listopad 03, 2014, 09:46:12 am »
Nie ma nic piękniejszego niż z samego rana, a dokładnie 8.20 odebrać od kuriera paczkę z komiksami. Gildia jak zawsze spisała się fantastycznie, zamówiłem 10 komiksów, w kilku różnych formatach. Wszystko stan igła.

Offline Wyszu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1912 dnia: Listopad 03, 2014, 05:31:10 pm »
Ja dalej ufam Gildii aczkolwiek ostatnio obserwuję niepokojące sygnały...

-"Chew" przesunięte na grudzień
-"Wiedźmin" wypadł z oferty ( wiem że to nie wina sklepu ale zabolało)
- Listopadowy pakiet Egmontu wysyłka jutro...
- Po MFK 2014 wydłużony czas oczekiwania na niektóre pozycje

Wiem że część z powyższych zarzutów nie jest winą sklepu, ale wpływa to na wizerunek.
Rok temu takie rzeczy się nie zdarzały...


Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1913 dnia: Listopad 03, 2014, 05:35:11 pm »
-"Chew" przesunięte na grudzień

Skąd ta informacja?

- Listopadowy pakiet Egmontu wysyłka jutro...

Jeden dzień to chyba nic wielkiego, do tego Gildia poinformowała o tym odpowiednio wcześniej.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1914 dnia: Listopad 03, 2014, 05:50:12 pm »
Skąd ta informacja?


Na stronie gildii widnieje w przedsprzedaży.
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy


Natomiast na stronie Muchy jest dostępny jako nowość.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1915 dnia: Listopad 03, 2014, 05:55:25 pm »
No dokładnie, dlatego nie wiem skąd się wziął ten grudzień :wink:

Offline Archie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1916 dnia: Listopad 03, 2014, 06:14:23 pm »
Wyszu, weź trochę ochłoń bo te Twoje "niepokojące sygnały" to po prostu zwykłe EDIT się o pierdoły.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2014, 07:55:34 pm wysłana przez fragsel »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1917 dnia: Listopad 03, 2014, 07:01:07 pm »
Wyszu, weź trochę ochłoń bo te Twoje "niepokojące sygnały" to po prostu zwykłe EDIT się o pierdoły.
Dla kogo pierdoły, dla tego pierdoły. Jak widać dla Wyszu nie są to pierdoły i dlatego podzielił się z nami swoimi uwagami, do czego właśnie służy to forum, w szczególności niniejszy wątek.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2014, 07:55:54 pm wysłana przez fragsel »

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1918 dnia: Listopad 03, 2014, 07:03:52 pm »
Aczkolwiek powinien liczyć się, że będzie istniało dość spore prawdopodobieństwo, że na jego uwagi forumowicze zareagują jak na 'przywalanie się do pierdół'.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1919 dnia: Listopad 03, 2014, 07:07:44 pm »
Blah. Te same osoby, które teraz strasznie razi przywalanie się do pierdół jeszcze niedawno rozdzierały szaty nad rozpadającą się w drobny pył okładką ABC Warriors (tu wstawić szloch niewiast i ich dziateczek). Klik klikklik klik Na forum gildii bez zmian.