trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1092224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bowman007

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1965 dnia: Listopad 06, 2014, 09:06:59 pm »
Widzę, że nie jestem jedyny z przygodami z tą księgarnią. Ja o mojej przygodzie napiszę jutro.
Jak wiesz jak do nich przemówić, to daj znać :P na maile nie odpisują :P

Offline mr.castor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1966 dnia: Listopad 06, 2014, 09:09:50 pm »
jest ktoś gorszy :P
Ja już czekam na moją catwoman miesiąc od użytkownika samedobreksiazki
Kurcze szkoda że dopiero teraz piszesz, zamówiłem u niego trzy komiksy i od trzech dni nie odpisuje na maile ( chociaż loguje się codziennie ) możliwe że też sobie trochę poczekam. Nie polecam również sprzedawcy allegro  Lxxxxk, ile mam przez niego zżartych nerwów to szkoda gadać. Zamówiony Sandman nie wysłany, kasa oddana po tygodniu gdy założyłem spór i straszyłem policją, po wystawieniu negatywa zaczęli mnie straszyć sprawą karną za oczernianie ( choć opisałem tylko sytuację ) można taką sprawę założyć ?
Jak ktoś chce sobie poczytać jak bezczelny jest ten sprzedawca to niżej tekst naszego sporu allegro


axxxxxa (164)  2014-10-29 18:09:20

Zamówiłem u sprzedawcy komiks którego nie otrzymałem. Po kilku dniach słałem maile i dzwoniłem lecz nie było żadnego odzewu. W końcu kiedy zagroziłem policją dostałem wiadomość z przeprosinami i pytaniem o nr konta na który ma być odesłana wpłata. Mija tydzień i niestety dalej nie mam pieniędzy a sprzedawca wciąż nie odpisuje i nie odbiera telefonu. Proszę o interwencję w tej sprawie, jednocześnie informuję że zgłaszam sprawę na policję. W razie pytań służę wyjaśnieniami oraz posiadam kopie rozmów mailowych.Brak
lxxxxxk (295)  2014-10-29 19:48:11

Szanowny Panie,  Zwrot został dokonany na podane przez Pana konto. Chciałbym również nadmienić iż publicznie oczernił Pan naszą firmę o oszustwo. Przesłałem już sprawę do obsługującej nas kancelarii prawnej o przygotowanie pozwu o odszkodowanie. Zgodnie z art. 212 par. 2 kodeksu karnego. Osoba, któraa za pomocą środków;w masowego komunikowania pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną o takie postępowanie lub właściwości, którer mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania, popełnia przestępstwo. W załączniku na potwierdzenie moich słów potwierdzenie przelewu.
axxxxxxa (164)  2014-10-29 20:41:28

Szanowna Pani/Panie od tygodnia nie jesteście w stanie zwrócić mi niespełna 70 zł, ale kancelarie prawne opłacacie? nie powiem uśmiałem się :smile: . Radzę jeszcze raz przeczytać mój komentarz napisałem wyraźnie że nie dostałem przedmiotu który zamówiłem, ani pieniędzy ( przecież tak jest ) że zgłaszam sprawę na policję ( zrobię to jutro jeżeli nie będzie zwrotu pieniędzy ), oraz ostrzegłem potencjalnego przyszłego klienta ( jako praworządny obywatel mam wręcz taki obowiązek ) . Oszust to wasze słowo ( ale przecież wy znacie siebie najlepiej ). Piszecie o oczernianiu firmy, ale co to za firma która nie odpisuje na maile i nie odbiera telefonów, założę się w dodatku że towar który mi sprzedaliście nie był nawet w waszym posiadaniu choć to tylko moje domysły ( w hurtowni pewnie zabrakło i mieliście zoonka :smile: ) Jeżeli załącznik jest prawdziwy ( w końcu to tylko JPG a nie PDF ) to zwrot zrobiony pewnie zaraz po wiadomości o sporze. Pisałem do was kilkanaście maili, dzwoniłem, mieliście tyle możliwości żeby wyjść z tego z twarzą a wy tu z informacją o pozwie sądowym. To się nazywa mieć tupet ,nie powiem ścisła czołówka Top 10 moich problematycznych zakupów allegro :smile: .Teraz napiszę jak ja to widzę: Jeżeli jutro faktycznie dostanę zwrot pieniędzy to zakończę spór, natomiast zwykłe przepraszam i przyznanie się do winy załatwi sprawę negatywnego komentarza , jeżeli nie to faktycznie sprawa dla policji i allegro. Mimo wszystko pozdrawiamBrak



Edycja:
dziś dostałem od niego kolejnego maila że jeżeli nie usunę negatywnego komentarza to sprawę skierują do sądu
po prostu ręce opadają
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 10:15:15 pm wysłana przez mr.castor »

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1967 dnia: Listopad 06, 2014, 09:11:07 pm »
Jak wiesz jak do nich przemówić, to daj znać :P na maile nie odpisują :P

Ja, gdym mam do czynienia z niepewnymi użytkownikami, wybieram opcję "za pobraniem". Drożej ale przynajmniej jestem spokojny.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1968 dnia: Listopad 06, 2014, 09:33:33 pm »
Kurcze szkoda że dopiero teraz piszesz, zamówiłem u niego trzy komiksy i od trzech dni nie odpisuje na maile ( chociaż loguje się codziennie ) możliwe że też sobie trochę poczekam. Nie polecam również sprzedawcy allegro " Luxbook, ile mam przez niego zżartych nerwów to szkoda gadać. Zamówiony Sandman nie wysłany, kasa oddana po tygodniu gdy założyłem spór i straszyłem policją, po wystawieniu negatywa zaczęli mnie straszyć sprawą karną za oczernianie ( choć opisałem tylko sytuację ) można taką sprawę założyć ?
Jak ktoś chce sobie poczytać jak bezczelny jest ten sprzedawca to niżej tekst naszego sporu allegro...
Postrasz ich kontrola skarbowa, od razu im rura zmieknie :) (Prawie) zawsze dziala.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mr.castor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1969 dnia: Listopad 06, 2014, 09:38:06 pm »
O tym nie pomyślałem
dzięki, zawsze to jakiś oręż  :eek:

endriu84

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1970 dnia: Listopad 06, 2014, 09:52:27 pm »
mr.castor - nie masz się czego obawiac, bo prawa w zadnym miejscu nie zlamales - poza tym wpisem na forum. ujawanianie prywatnej korespondencji jest niezgodne z prawem (podales nazwę nicka na allegro w treści maila). jestli masz do czynienia z takimi cwaniakami, to edytuj wypisaną na forum wiadomosc.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1971 dnia: Listopad 06, 2014, 09:54:07 pm »
Pewnie się wkurzył, bo to był jego pierwszy negatyw.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1972 dnia: Listopad 06, 2014, 10:39:51 pm »
Mr.Castor, to ciekawe, co piszesz o sprzedawcy samedobreksiążki. Przypomniałem sobie, że kiedyś kupiłem u niego kilka razy po kilka komiksów i raz jeden z komiksów, a była to jedna z częsci Trupów, miał lekko uszkodzoną okładkę. Posłałem więc facetowi stosownego maila, a było to w Wigilię. I wyobraź sobie, że facet do mnie zadzwonił z info, że wyruszył na miasto, m.in. do Centrum Komiksu, w poszukiwaniu dla mnie nowego, nieuszkodzonego egzemplarza i, co więcej, o ile dobrze pamiętam, musiałem go stopować, żeby nie przyjeżdzał do mnie do domu, aby go od ręki wymieniać (stopowałem, no bo była Wigilia, choinka, prezenty, wieczerza i te sprawy :lol: ). Skończyło się na tym, że człowiek przysłał mi nowy komiks wraz z kilkoma złotymi w monetach na odsyłkę tego uszkodzonego.


Wiem, że po tym, co Ciebie spotkało, trudno uwierzyć w to, co tutaj napisałem, ale naprawdę tak było. Aż mi go później było szkoda, no bo nie dość, że w Wigilię dla mnie Trupów poszukiwał, to jeszcze na dodatek jak do mnie zadzwonił, to wyskoczyłem na niego z mordą. Ale najwidoczniej coś mu się teraz odmieniło - może przeżył traumę w zw. z opisanym zdarzeniem i teraz to już inny człowiek jest :lol:

Offline raskoks

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1973 dnia: Listopad 06, 2014, 10:44:31 pm »
Ja już czekam dwa tygodnie na komiksy od tego allegrowicza. Masakra jakaś.
Ja kupilem u niego DV z miesiac temu - dopiero odzyskalem pieniadze.
Ogolnie raczej komiksu nie dostaniesz - wiec otwieraj spor allegro dopiero po czyms takim u mnie sie ruszylo/

Offline Archie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1974 dnia: Listopad 07, 2014, 12:32:13 am »
Aż mi go później było szkoda, no bo nie dość, że w Wigilię dla mnie Trupów poszukiwał, to jeszcze na dodatek jak do mnie zadzwonił, to wyskoczyłem na niego z mordą.
Zamiast opierdzielać to trzeba było ugościć, w końcu wolne miejsce przy stole miałeś. :wink:


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A  co do reklamacji to polecam lekturę:
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/s,395,abc-konsumenta--sprzedaz-na-odleglosc.html
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,39,390,6,1,abc-konsumenta--co-warto-wiedziec-o-zakupach-i-reklamacji-wzory-pism.html
http://www.uokik.gov.pl/wzory_pism.php

« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2014, 12:38:57 am wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline horror

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1975 dnia: Listopad 07, 2014, 05:47:58 am »
w moim przypadku luxbook tez nie wywiazal sie z umowy. kontakt mizerny, bo telefonow nie odbieraja, a na poczte odpisywali tylko w niedziele. Po tygodniu od zamowienia  dostalem maila z prosba o nr konta, a po kolejnym tygodniu dostalem forse na konto. I tyle - wiecej tam nie zamierzam kupowac.


Offline mr.castor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1976 dnia: Listopad 07, 2014, 06:54:31 am »
Kuki możliwe że trochę źle zrozumiałeś mojego wcześniejszego posta ( trochę go modyfikowałem ) jeżeli chodzi o samedobreksiążki to nie mam większych zastrzeżeń  oprócz nieodpisywania na maile, choć przed kilkoma minutami dostałem odpowiedź że komiksy wyślą dziś lub jutro (sobota  :shock:  ) . Mój spór allegro dotyczył innego użytkownika, ale po sugestii endriu84 postanowiłem zamazać jego login żeby mnie po sądach nie ciągał czy coś.
Pewnie się wkurzył, bo to był jego pierwszy negatyw.
Z takim podejściem zapewne nie ostatni. Potrafię zrozumieć że komiksy wyślą z opóźnieniem, że nie mają kasy żeby zwrócić i oddadzą np. za tydzień, potrafię zrozumieć wiele rzeczy, ale nie mogę znieść sytuacji kiedy sklep/sprzedawca olewa klienta, celowo mataczy ( podobno mój Sandman miał uszkodzenie i postanowili mi zwrócić pieniądze, nawet nie proponując wymiany, dziwna sprawa, śliski sklep )


Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1977 dnia: Listopad 07, 2014, 07:05:36 am »
dziś lub jutro (sobota  :shock:  )

W soboty poczta  jest czynna. Niektóre placówki są też czynne w niedzielę. Ja wielokrotnie dostawałem paczki nadawane w weekend.

Offline mr.castor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1978 dnia: Listopad 07, 2014, 07:08:00 am »
Oczywiście masz rację
bardziej mnie zdziwiło że komuś się chce w soboty drałować na pocztę  :smile:


Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1979 dnia: Listopad 07, 2014, 07:37:31 am »
Ja kupilem u niego DV z miesiac temu - dopiero odzyskalem pieniadze.
Ogolnie raczej komiksu nie dostaniesz - wiec otwieraj spor allegro dopiero po czyms takim u mnie sie ruszylo/
Na meile nie odpisywał od tygodnia, otworzyłem spór i dostałem meila z prośbą o numer konta. Żenada.