Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1980 dnia: Listopad 07, 2014, 07:38:14 am »
W soboty poczta  jest czynna. Niektóre placówki są też czynne w niedzielę. Ja wielokrotnie dostawałem paczki nadawane w weekend.
Nie wszystkie placowki sa czynne w soboty. Moje dwa nablizsze urzedy pocztowe sa zamkniete w sobote.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1981 dnia: Listopad 07, 2014, 08:18:47 am »
Ja wykorzystuję kupony tylko w sklepach Bonito/Aros. Wychodzi kilka groszy więcej, ale nie muszę się denerwować :wink:

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1982 dnia: Listopad 07, 2014, 09:07:47 am »
Odebrałem dziś w Ruchu dwa nowe Koziorożce z Bonito. Paczka standardowo w kartoniku składanym. Bez folii, bez bąbelków, bez usztywnień itp. Co dziwne, komiksy dotarły w stanie idealnym, bez żadnych zagnieceń rogów czy obić.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1983 dnia: Listopad 07, 2014, 09:14:45 am »

Kuki możliwe że trochę źle zrozumiałeś mojego wcześniejszego posta ( trochę go modyfikowałem ) jeżeli chodzi o samedobreksiążki to nie mam większych zastrzeżeń  oprócz nieodpisywania na maile, choć przed kilkoma minutami dostałem odpowiedź że komiksy wyślą dziś lub jutro (sobota  :shock:  ) .
Ach, to się cieszę, że to nie chodziło o samedobreksiążki, bo choć u niego już nie kupuję, to jednak darzę go pewną sympatią za to, co wyczyniał z tymi trupami w Wigilię :lol:

Jeśli chodzi o wzmiankowane usunięcie nicka nierzetelnego sprzedawcy, to niepotrzebnie to zrobiłeś, bo jeśli rzeczywiście jest dłużnikiem w zwłoce (pomimo Twoich wezwan nie spełnił świadczenia, np. jest Ci dłużny kasę), to z punktu widzenia prawa polskiego może Ci skoczyć. Poza tym, na podstawie maili, które zacytowałeś, widać jak na dłoni, że jeśli chodzi o prawo, to sprzedawca nie ma o nim zielonego pojęcia, a jedynie szczeka.

EDIT: Właśnie sprawdziłem na Allegro i, na podstawie ocen sprzedaży względem liczby sprzedanych przedmiotów oraz treści negatywnych komentarzy, sprzedawcy luxbook daleko do miana dobrego sprzedawcy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2014, 09:42:55 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline bowman007

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1984 dnia: Listopad 07, 2014, 10:22:49 am »
Stał się cud :) bo wczorajszym wylaniu moich łez na forum odnośnie zamówionej Catwoman u użytkownika samedobreksiazki, dziś dostałem mail z przeprosinami i informacja, ze przesyłka została własnie nadana :) Albo cud, albo czyta forum :D

Offline mr.castor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1985 dnia: Listopad 07, 2014, 10:51:15 am »
Powiem szczerze że gdyby nie kupony allegro to nigdy nie kupił bym nic w żadnym sklepie zarejestrowanym w tym systemie aukcyjnym.
Pierwszych trzech, czterech użytkowników sprzedających komiksy ( licząc od najtańszego ) to z reguły problem w dostępności, czasie wysyłki lub zwrocie kosztów w przypadku anulowania zamówienia. Zapewne sprzedają po kosztach i liczą na ilość a to kombinowanie na krótką metę i zwykle dobrze się nie kończy. Następne w kolejności to dyskonty i sklepy specjalistyczne ( typu Aros i np Incal ) i wolę kupić w ich sklepach internetowych niż nabijać prowizje allegro. Następne w kolejności są sklepy z cenami okładkowymi a te wiadomo są nieopłacalne i omijam je szerokim łukiem. Podsumowując allegro tylko do zakupów komiksów używanych, nowości nie polecam. 

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1986 dnia: Listopad 07, 2014, 11:09:25 am »
No tak, ja kupuję nowości przez Allegro tylko dlatego, że są kupony. Wczoraj pisałem kumplowi, że gdyby Gildia wystawiała na Allegro, to by zarobiła kupę kasy w czasach kuponów. Przecież całą masę rzeczy mają tylko oni, lub tylko oni mają tak szybko. Na spokojnie naliczyłem 8 komiksów, które wziąłbym w ostatnich czasach na Gildii (i to są te na pewno, które mieli oni i poza nimi mało kto, a pewnie jakbym już brał, to bym inne dorzucił), gdyby mieli konto allegrowe (nawet gdyby dali trochę drożej, niż mają normalnie w sklepie, żeby kupujący tak jakby zapłacił prowizję), a musiałem kombinować gdzie indziej.
Nawet dzisiaj kupię dwa komiksy od jednego gościa przez Allegro (właśnie czekam na maila czy mi wystawił), które wziąłbym z Gildii, ale jak obliczyłem, licząc już z wysyłką zaoszczędzę 15 zł tylko dlatego, że wezmę od tego gościa wykorzystując kupon.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1987 dnia: Listopad 07, 2014, 11:31:40 am »

Stał się cud :smile: bo wczorajszym wylaniu moich łez na forum odnośnie zamówionej Catwoman u użytkownika samedobreksiazki, dziś dostałem mail z przeprosinami i informacja, ze przesyłka została własnie nadana :smile: Albo cud, albo czyta forum :biggrin:

Od razu cud... Po prostu samedobreksiążki to spoko ziom jest, i tyle.

Jeśli zaś chodzi o cuda, to z doświadczenia wiem, iż się nie zdarzają. Co innego antycuda - te występują nagminnie, zgodnie z prawami Murphy'ego. Mam nawet na ten temat swoją teorię teologiczną, bazującą na twardych podstawach teorii chaosu deterministycznego i stabilności układów dynamicznych. Moją teorię być może kiedyś skonfrontuję z prawdami objawionymi głoszonymi w trakcie rekolekcji prowadzonych przez Ojca Nawimara i Brata Garfa :lol:

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1988 dnia: Listopad 07, 2014, 12:27:57 pm »
Na meile nie odpisywał od tygodnia, otworzyłem spór i dostałem meila z prośbą o numer konta. Żenada.
A komiks za który mi chcą zwrócić pieniądze ciągle wystawiają na allegro, tyle, że w wyższej cenie. Co to ma być? Oni sobie jaja robią z ludzi? Allegro takie konta powinno blokować.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1989 dnia: Listopad 07, 2014, 12:31:21 pm »
A komiks za który mi chcą zwrócić pieniądze ciągle wystawiają na allegro, tyle, że w wyższej cenie. Co to ma być? Oni sobie jaja robią z ludzi? Allegro takie konta powinno blokować.
Zglos sprawe allegro, moze sie tym zajma.
Buk, Hodor i Dziczyzna

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1990 dnia: Listopad 07, 2014, 12:44:17 pm »
A komiks za który mi chcą zwrócić pieniądze ciągle wystawiają na allegro, tyle, że w wyższej cenie. Co to ma być? Oni sobie jaja robią z ludzi? Allegro takie konta powinno blokować.
Panowie, jedna uwaga dotycząca Waszych postów. Otóż kolejne posty dotyczą różnych sprzedawców i powstaje tym samym taka "kontekstowa przeplatanka", pośród której trudno zorientować się, którego sprzedawcy dany post dotyczy, bez dokonywania ciągłych, niekiedy głębokich nawrotów po linkach postów w głąb wątku. Dlatego być może warto by było, abyście w swoich kolejnych postach wymieniali nazwę sprzedawcy, o ile nazwa ta nie figuruje w cytowanej przez Was wypowiedzi. 


Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1991 dnia: Listopad 07, 2014, 12:52:16 pm »
Ok, napisałem do allegro, zobaczymy co odpowiedzą. Użytkownik to Betinka00000, nazwa sklepu to BETISS.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1992 dnia: Listopad 07, 2014, 12:58:17 pm »
Ok, napisałem do allegro, zobaczymy co odpowiedzą. Użytkownik to Betinka00000, nazwa sklepu to BETISS.
O widzis, zastanawialem sie czy kupic od nich Wiedzmina, ale pierw napisalem do nich czy maja rzeczywiscie, czy tylko udaja ze maja : ) Oczywiscie cisza. Zobaczylem spora liste negatywow i sobie podarowalem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Mefisto76

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1993 dnia: Listopad 07, 2014, 01:39:36 pm »
O widzis, zastanawialem sie czy kupic od nich Wiedzmina, ale pierw napisalem do nich czy maja rzeczywiscie, czy tylko udaja ze maja : ) Oczywiscie cisza. Zobaczylem spora liste negatywow i sobie podarowalem.

Mają w sumie 41 negatywów i 53 neutrale i co ciekawe wszystkie negatywy i 52 neutrale nałapali w ostatnich 30 dniach...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1994 dnia: Listopad 07, 2014, 02:44:44 pm »
W poniedziałek z BETIIS wchodzę w spór. Zmęczony już jestem bawieniem się w kotka i myszkę. A Sandman VII poczeka na lepsze dni. Gdyż sądzę, że kobitka nie ma go w ogóle. Zresztą na jej koncie już sprzedaje komiksowe premiery późnolistopadowo-grudniowe - co już automatycznie powoduje, że nie wyrobi się z wysyłką w ciągu 7 dni roboczych, bo niby skąd?

 

anything