Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2250 dnia: Styczeń 15, 2015, 09:05:25 am »
Żeby ten rabat łączył się z normalnymi zniżkami to byłoby pięknie, a tak ceny i tak wyższe niż u konkurencji.

No właśnie. Do tego ten mail uświadomił mi ile wydaję na komiksy, więc raczej podziałało to na mnie demotywująco ;)

Offline AvengerGT

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2251 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:18:56 am »
Informacyjnie - dostałem ze sklepu Gildii maila o załapaniu się na Program Rabatowy. Jak ktoś tamoj kupował sporo w ostatnim czasie, to niech się chwilę wstrzyma z zakupami, coby również się na zniżki załapać http://www.sklep.gildia.pl/news/1229 .
Widzę że został zmieniony czas w jakim trzeba się zmieścić z odpowiednią kwotą. Teraz jest to pół roku, wcześniej było to 12 miesięcy. Nie wiem czy im to robi jakąś większą różnicę ale skoro zmienili widocznie tak...

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2252 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:27:40 am »
Kiedys bylo 6 miesiecy - tak mi sie cos wydaje, pozniej zostalo to przerobione na 12. Ale wydaje mi sie tez, ze prog aby zdobyc najwyzszy rabat chyba zmalal.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2253 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:34:18 am »
Było bodaj 2k za 12 miesięcy. Jest 1k za 6.

Offline AvengerGT

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2254 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:37:36 am »
Rzeczywiście, teraz sobie przypominam że rok temu było 2k za 12 miesięcy.

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2255 dnia: Styczeń 19, 2015, 03:45:34 pm »
Bonito i Aros to wydawałoby się praktycznie jedna firma, ale okazało się, że panują w nich różne standardy pakowania i obsługi reklamacji.
Sześć komiksów (Hellboy) opakowano w tę ich tekturę w ten sposób, że owinięto je jedną warstwą tektury, a potem tę paczuszkę w kolejną warstwę tektury. Niestety najwidoczniej oszczędzają na taśmie klejącej i "wewnętrzna tekturka" dostąpiła zaszczytu zetknięcia z 10 cm taśmy klejącej, dzięki czemu przy każdym przechyleniu paczki komiksy przemieszczały się. Z kolei "zewnętrzna tekturka" została zaklejona na raz (coś, co w Arosie nigdy mi się nie zdarzyło). Cudem można określić to, że 5 komiksów dotarło w dobrym stanie...
Co do szóstego.  :sad: W odróżnieniu od pozostałych nie był w folii i nie był, tak naprawdę nowy. Był to egzemplarz powystawowy z księgarni - w stanie "empikowym" czyli wielokrotnie przeczytany, o czym świadczą wygięcia okładki, ślad po naklejce z ceną i naklejka zabezpieczająca przed kradzieżą.
Złożyłem reklamację. Została uznana. Przysłali kuriera... i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że dostałem jeszcze gorszy egzemplarz (prawdziwy "empikowy hardkor"). Oprócz charakterystycznych cech empikowca, czyli zagiętych rogów, rys na okładce i wygięcia grzbietu, można stwierdzić, że osoba (lub osoby), które czytały go w księgarni tak go ściskała i wyginała, że widać na okładkach i stronach komiksu wyraźne wygięcia w miejscu trzymania. Najwyraźniej akcja tego tomu Hellboya jest niezwykle emocjonująca.
Warto zaznaczyć, że wyraźnie poprosiłem w mailu reklamacyjnym o określenie, czy mają nowe egzemplarze, czy tylko takie zwroty z księgarń. Widocznie nie doczytali.
Czekam teraz na odpowiedź na drugiego maila reklamacyjnego. Mam nadzieję, że w końcu dostanę nowy komiks.

EDIT: Dostałem maila z odpowiedzią. Mają teraz dopilnować, żebym dostał nowy egzemplarz. Mam nadzieję, że tak się stanie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2015, 05:44:13 pm wysłana przez Fau »

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2256 dnia: Styczeń 19, 2015, 05:01:42 pm »
Tak, Bonito mi kiedyś wysłało w ten sposób dwa tomy ARQ. Niby wygląda, że dobrze zapakowane, bo pudełko w pudełku, ale żadnej strefy zgniotu. Więc jedno walnięcie paki i komiksy jak z krowiego tyłka.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2257 dnia: Styczeń 19, 2015, 08:07:38 pm »
Tak, Bonito mi kiedyś wysłało w ten sposób dwa tomy ARQ. Niby wygląda, że dobrze zapakowane, bo pudełko w pudełku, ale żadnej strefy zgniotu. Więc jedno walnięcie paki i komiksy jak z krowiego tyłka.

Czasami się zastanawiam, ile kasy miesięcznie takie firmy poświęcają na obsługę reklamacji?
Czy nie lepiej tę kasę przeznaczyć na dodatkowe szkolenie pracowników/zakup folii bąbelkowej?  :smile:
( zwłaszcza, że wiedzą, że ci komiksofile to są straaaasznie upierdliwi i wymagający!  :wink: )

A poza tym renoma firmy idzie w świat!

Offline brzon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2258 dnia: Styczeń 19, 2015, 09:13:35 pm »
Sześć komiksów (Hellboy)
Co do szóstego.  :sad: W odróżnieniu od pozostałych nie był w folii i nie był, tak naprawdę nowy. Był to egzemplarz powystawowy z księgarni - w stanie "empikowym" czyli wielokrotnie przeczytany, o czym świadczą wygięcia okładki, ślad po naklejce z ceną i naklejka zabezpieczająca przed kradzieżą.
Złożyłem reklamację. Została uznana. Przysłali kuriera... i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że dostałem jeszcze gorszy egzemplarz (prawdziwy "empikowy hardkor").
Z ciekawości zapytam - który to tom? Może 11 "Piekielna narzeczona"? Bo ja dokładnie z tym tomem miałem podobne przeboje. Najpierw 5 tomów Hellboya zamawiałem z Gildii, gdzie wszystkie były zafoliowane, oprócz t. 11, który był ewidentną poniszczoną używką. Zwróciłem go i zamówiłem ten tom z bonito, gdzie również dostałem nieofoliowaną używkę :biggrin:  Na szczeście nie była w złym stanie, ale jakbym się uparł, to bym zareklamował.

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2259 dnia: Styczeń 19, 2015, 09:29:00 pm »
Z ciekawości zapytam - który to tom? Może 11 "Piekielna narzeczona"? Bo ja dokładnie z tym tomem miałem podobne przeboje. Najpierw 5 tomów Hellboya zamawiałem z Gildii, gdzie wszystkie były zafoliowane, oprócz t. 11, który był ewidentną poniszczoną używką. Zwróciłem go i zamówiłem ten tom z bonito, gdzie również dostałem nieofoliowaną używkę :biggrin:  Na szczeście nie była w złym stanie, ale jakbym się uparł, to bym zareklamował.

Chodzi właśnie o tom 11 "Piekielna narzeczona". Mam nadzieję, że gdzieś tam się uchował jeszcze w miarę wyglądający egzemplarz.

EDIT 22.01.2015:
Do trzech razy sztuka. Otrzymałem dzisiaj kolejny egzemplarz i ten chociaż też nie był w folii to wygląda naprawdę dobrze. Ma tylko drobne przetarcia na tylnej okładce.

Podobno nakład już prawie się wyczerpał i dostępne są już tylko takie, nie do końca nowe egzemplarze. Więc jeśli ktoś z was będzie zamawiał 11 tom Hellboya niech przygotuje się mentalnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2015, 05:18:11 pm wysłana przez Fau »

Offline postie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2260 dnia: Styczeń 23, 2015, 12:33:52 pm »
Czekałem z zakupem drugiego tomu Parkera na Bonito, aż pojawi się Black Science, żeby zapłacić raz za przesyłkę. A tu zonk. Black Science było może dostępne przez 5 minut i cały nakład zniknął. Chyba będę musiał kupić obydwa drożej w Gildii :sad:

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2261 dnia: Styczeń 23, 2015, 01:42:36 pm »
Nakład pewnie wyczerpany chwilowo, domyślam się, że za kilka dni znowu będzie dostępny.

Offline postie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2262 dnia: Styczeń 23, 2015, 01:51:28 pm »
Już mam parę sztuk rzucili przed chwilą :biggrin:

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2263 dnia: Styczeń 24, 2015, 01:10:41 pm »
Wie ktoś kiedy można spodziewać się Black Science na literackiej?

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2264 dnia: Styczeń 24, 2015, 01:15:14 pm »
Pewnie w przyszłym tygodniu.