Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2295 dnia: Luty 11, 2015, 02:24:50 pm »
ja pierdzielę... zawsze kiedy myślę, że już nic mnie zaskoczy na forum ludzie pokazuję jak mało wiem o życiu...

ryki ryskami, ale niezadowolenie z propozycji zwrotu kasy? serio?


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2296 dnia: Luty 11, 2015, 06:39:32 pm »
W pełni rozumiem rozżalenie Gazzy, popieram jego punkt widzenia i zwracam uwagę, że punktem centralnym jego wypowiedzi nie są "rabaty i zwroty pieniędzy", tylko profesjonalizm w działaniu tzw. sklepów komiksowych, które ze względu na oferowane produkty, kwalifikowane przez większość kupujących jako collectibles,  nie są li tylko zwykłymi księgarniami:

[...]
Czasami zastanawiam się czy ja za wiele wymagam, czy niektórzy sprzedawcy są mało profesjonalni? Wydaje mi się, że jeśli ktoś bierze się za handel komiksem powinien zdawać sobie sprawę, że to w większości hobbyści czyli kolekcjonerzy są klientem końcowym, sprzedawane za niemałe kwoty albumy to eleganckie, ceglaste i starannie wydane komiksy, a nie jakieś kieszonkowe, kioskowe wydania za grosze. Po takich detalach jak pakowanie, jakość magazynowania czy podejście do problematycznych sytuacji można chyba wnioskować czy ktoś bierze się za to tylko dla zysków czy z powołania.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2297 dnia: Luty 11, 2015, 06:45:55 pm »
wow...
pewnie liczyłeś na 90% rabatu przy następnych zakupach, co?

przecież odpisali że zwrócą Ci kasę... stratny byś nie był. Ale jak widzę to stanowczo za mało.

"wow", nie na to.
Stanowczo za mało to wiesz o kulturze w handlu. A i czytanie ze zrozumieniem by się podszkolić przydało.

ja pierdzielę... zawsze kiedy myślę, że już nic mnie zaskoczy na forum ludzie pokazuję jak mało wiem o życiu...

ryki ryskami, ale niezadowolenie z propozycji zwrotu kasy? serio?
Ryski ryskami, ale zgniecone trzy narożniki twardej oprawy to już uszkodzenie. Zresztą - opisałem dokładnie - nie lubię się powtarzać.
Ty z tą propozycją to tak serio? Chłopie, nie wiem jak Ty ale ja prawa konsumenta i zasady kultury znam, więc propozycja sklepu to żadna łaska ani ukłon w stronę kupującego - jeśli nie wiesz nadal o czym piszę to radzę poznać zasady obowiązujące nawet na naszym zaściankowym rynku.
Widzę raczej, że jakie sklepy tacy klienci się odezwali, skoro takie tylko spostrzeżenia kolegów naszły...

@KukiOktopus - być może nie wszyscy forumowicze tak podchodzą do hobby, że o zrozumieniu sedna tematu nie wspomnę ;)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2298 dnia: Luty 11, 2015, 07:30:47 pm »
Chłopie, nie wiem jak Ty ale ja prawa konsumenta i zasady kultury znam, więc propozycja sklepu to żadna łaska ani ukłon w stronę kupującego - jeśli nie wiesz nadal o czym piszę to radzę poznać zasady obowiązujące nawet na naszym zaściankowym rynku.



Tak z ciekawości zapytam co masz na myśli?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2299 dnia: Luty 11, 2015, 07:41:22 pm »
nie będziemy zaśmiecać i offtopować, ale pod tym linkiem można znaleźć wiele przydatnych informacji - nie tylko o zakupach przez internet :smile:
http://www.infor.pl/prawo/tematy/zwrot-towaru/




BTW: żeby było jasne (nie wszyscy to jednak czują) - ja nikomu nie odradzam zakupów w CK, ani nie twierdzę, że sklep jest zły etc - ot kilka spostrzeżeń rozgoryczonego kolekcjonera, który 90% zbiorów kupił przez internet i chyba z niemal każdego możliwego sensownego źródła w Polsce więc jako takie odniesienie posiadającego. ;) Jeśli mogę tak się określić to jestem z pokolenia pre-TM Semicowego więc rozwój tej gałęzi kultury znam nie od WKKM - żeby było jasne. ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2015, 07:54:11 pm wysłana przez Gazza »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2300 dnia: Luty 11, 2015, 07:49:17 pm »
nie będziemy zaśmiecać i offtopować, ale pod tym linkiem można znaleźć wiele przydatnych informacji - nie tylko o zakupach przez internet :smile:
http://www.infor.pl/prawo/tematy/zwrot-towaru/


Wiesz co, znam przepisy dośc dobrze dlatego chciałem zweryfikować swoją wiedze w tym temacie z Twoimi wiadomościami, bo mam codziennie do czynienia z "asami", którzy myślą, że dużo wiedzą, a okazuje się, że potwierdzenia w rzeczywistości to nie znajduje. Śmiesznie wówczas brzmią ich różnego rodzaju żądania. Oczywiście nie mam podstaw, żeby Ciebie oceniac tak samo, ale byłem po prostu ciekaw.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2301 dnia: Luty 11, 2015, 07:57:59 pm »
Edytowałem swojego posta przed momentem - tak nawiasem pisząc.

W pełni się z Tobą zgadzam - tzn odnośnie punktu widzenia (poniekąd w pracy mam też z tym do czynienia ;) ). Zauważ tylko, bo nie lubię być pomawiany - ja niczego nie żądam - "propozycja" sklepu celem rozwiązania problemu rozminęła się tylko z moimi oczekiwaniami, które niektórzy chyba "z lekka" nadinterpretują.

Pozdrawiam! :)

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2302 dnia: Luty 11, 2015, 08:43:31 pm »
Tez uwazam, ze zwrot kasy to zasrany obowiazek, a nie zadna łaska ze strony sklepu. Przydaloby sie tez slowo "przepraszam" i opcjonalnie jakis maly bonus.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2303 dnia: Luty 11, 2015, 10:11:08 pm »
Dokładnie.
Generalnie trafiłem tam ponieważ kolega forumowicz w wątku o Mrocznej Wieży wskazał mi ten sklep jako oferujący pierwszy tom cyklu - trudno dostępny poza rynkiem wtórnym.
Nie licząc przejściowych problemów z funkcjonowaniem witryny sklepu współpraca w ramach tego zamówienia układała się wzorowo. Byłem w stałym kontakcie z jednym z właścicieli (?), który był miły i starał się sprostać moim oczekiwaniom (dobre zabezpieczenie, które uprosiłem (w sumie w wielu innych sklepach to standard)).
Resztę już znacie.... szkoda, że wyszło tak jak wyszło, ale pod względem próby rozwiązania problemu poczułem zawód.

Offline Kokosz

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2304 dnia: Luty 12, 2015, 08:42:52 am »
Komiksy.info - uber siermiężny "endżin" sklepu, administracja kontem klienta z gatunku "za cholerę nie wiem co gdzie jest i jak zmienić adres wysyłki" ale po kilku zamówieniach - ceny bardzo dobre w porywach do "jak facet na tym na swoje wychodzi?" a kontakt z właścicielem bez zarzutu.  Polecam.

Pierwsze słyszę, więc wszedłem. Widzę jakieś nieduże forum komiksowe. Sklepu nie ma. Czy to ja mam klapki na oczach, czy ten interfejs jest az tak mylący?

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2305 dnia: Luty 12, 2015, 08:46:16 am »
Pierwsze słyszę, więc wszedłem. Widzę jakieś nieduże forum komiksowe. Sklepu nie ma. Czy to ja mam klapki na oczach, czy ten interfejs jest az tak mylący?
Kokosz, bo poprawny adres to: http://komiksy.info.pl/.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2306 dnia: Luty 12, 2015, 09:54:56 am »
Widzę raczej, że jakie sklepy tacy klienci się odezwali, skoro takie tylko spostrzeżenia kolegów naszły...

@KukiOktopus - być może nie wszyscy forumowicze tak podchodzą do hobby, że o zrozumieniu sedna tematu nie wspomnę ;)

no tak. Obraź mnie jeszcze :)

Masz rację. Dupa ze mnie nie hobbysta. kij, że komiksy zbieram już prawie 30 lat (z mała przerwą). Kij, że ponad 7 tysięcy wydanych w Polsce komiksów spogląda na mnie z regałów. Kij, że nie licząc mangi wiem o prawie wszystkich komiksach jakie pojawiają się w Polsce (wliczając te wydawane przez "nie komiksowe" instytucje, o których nie zawsze można znaleźć info na serwisach branżowych).

Plus kij, że rozumiem, że jak firma/księgarnia pakuje komiksy to nie ma tyle czasu żeby każdy komiks wrzucany do paczki obejrzeć z każdej strony (i ewentualnie przekartkować, żeby sprawdzić czy błędów w druku nie ma). Kij, że prawdopodobnie taki komiks dostali od wydawcy i nie zauważyli tego faktu.

Tobie się należy. I to jest najważniejsze. Nie ważne, że sklep zaoferował zwrot kasy. Przecież należało Ci się jeszcze mnóstwo innych profitów.

Z resztą... czytając Twoje problemy z przesyłkami (najpierw Mucha, potem CK) i mocno roszczeniową postawę, ktoś może zacząć przypuszczać, ze sam niszczysz te komiksy, żeby ugrać dodatkowe profity... A tu się akurat w CK nie udało....

Pozdrawiam
Jacek Jastrzębski
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2307 dnia: Luty 12, 2015, 01:33:46 pm »
no tak. Obraź mnie jeszcze :smile:
To nie temat na opluwanie się - choć prowokacyjny ton Twoich postów może to sugerować. Swoją drogą - jak w ubiegłym roku kupowałeś ode mnie komiks takiego jadu nie czułem.

Masz rację. Dupa ze mnie nie hobbysta. kij, że komiksy zbieram już prawie 30 lat (z mała przerwą). Kij, że ponad 7 tysięcy wydanych w Polsce komiksów spogląda na mnie z regałów. Kij, że nie licząc mangi wiem o prawie wszystkich komiksach jakie pojawiają się w Polsce ....... bla bla bla
Ja zbieram pewnie jeszcze dłużej, ale ani mnie ani Ciebie mecenasem komiksu w Polsce to nie czyni....

Plus kij, że rozumiem, że jak firma/księgarnia pakuje komiksy to nie ma tyle czasu żeby każdy komiks wrzucany do paczki obejrzeć z każdej strony (i ewentualnie przekartkować, żeby sprawdzić czy błędów w druku nie ma). Kij, że prawdopodobnie taki komiks dostali od wydawcy i nie zauważyli tego faktu.
Nie ma na to czasu? A na co ma? Szybko spakować, bez kontroli jakości i zgarnąć kasę? Masz jakieś udziały w tym sklepie, że tak uparcie bronisz racji sprzedawcy, a nie klienta (do której to ponoć grupy sam się zaliczasz (od prawie 30 lat z przerwami i takie śmiechu warte podejście do wydawania pieniędzy - może ich sam jeszcze nie zarabiasz więc łatwo Ci to przychodzi? :wink: ). Gdy będziesz kupował samochód, telewizor czy chleb - też będzie Ci obojętne czy dostaniesz obite auto, niesprawny tv czy nadgryziony chleb bo niby sprzedawca nie ma czasu sprawdzić co sprzedaje - buhahaha, dziecinada normalnie. Prawdopodobnie? - bronisz i oceniasz wszystkich jak byś interes miał w tym problemie i to nie do końca po właściwej stronie.

Tobie się należy. I to jest najważniejsze. Nie ważne, że sklep zaoferował zwrot kasy. Przecież należało Ci się jeszcze mnóstwo innych profitów.
Oczywiście, że się należy. Każdemu klientowi należy się to za co zapłacił. W ofercie nie ma wzmianki, że komiks jest uszkodzony. Klient płaci (pełną, a nie jakąś wybrakowaną kwotę) - otrzymuje pełnowartościowy produkt. Jeśli tego nie rozumiesz to dalsza "dyskusja" z Tobą nie ma sensu. Wcześniej podlinkowałem zbiór praw - może poczytaj ze zrozumieniem i przestań ujadać na oczekujących poszanowania prawa.
"Nie ważne (przy okazji: piszemy RAZEM = nieważne), że sklep zaoferował zwrot kasy" - oczywiście, bo to nie oferta tylko zasada (gdybym zechciał skorzystać ze swoich praw) , a: "Przecież należało Ci się jeszcze mnóstwo innych profitów." to już tylko twór Twojej dziwnej, natrętnej i pomawiającej natury.

Z resztą... czytając Twoje problemy z przesyłkami (najpierw Mucha, potem CK) i mocno roszczeniową postawę, ktoś może zacząć przypuszczać, ze sam niszczysz te komiksy, żeby ugrać dodatkowe profity... A tu się akurat w CK nie udało....
Czytać to można O problemach. Ale najwyraźniej nie udaje się to Tobie ze zrozumieniem.
Mocno roszczeniowa postawa? A Tobie jak w twarz plują to udajesz, że deszcz pada?
Te dalsze przypuszczenia to aż strach myśleć w jakim umyśle muszą się kształtować! Tak, mam taki fetysz, że jak już uda mi się uciułać kasę na jakąś pozycję to po odbiorze niszczę ją, a potem zgłaszam reklamację i oczekuję wymiany na kolejny nieuszkodzony egzemplarz. Wtedy najbardziej podniecam się myślą, że znów muszę coś pakować, odsyłać i oczekiwać na powtórną przesyłkę. Brawo, Watsonie - rozgryzłeś mnie! Faktycznie w CK się nie udało, choć prócz maila z informacją o otrzymaniu uszkodzonego albumu niczego standardowo nie wymuszałem, nie żądałem - ale przecież Ty wiesz lepiej!
Swoją drogą niezły szczęściarz musi być z Ciebie jeśli przez 30 lat nie miałeś problemu z uszkodzonym komiksem. Jest jeszcze inna możliwość (teraz zabawię się w Ciebie i zaryzykuję ocenę) - ich stan jest Tobie obojętny, w myśl zasady, że nie liczy się jakość tylko ilość?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2015, 01:38:28 pm wysłana przez Gazza »

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2308 dnia: Luty 12, 2015, 01:50:05 pm »
A wyobraź sobie, że nie wiem jak Ystad, ale jak ja kupuję samochód czy chleb i jest niesprawny/niesmaczny to w zupełności mi wystarcza, że mi oddadzą kasę...

owszem, jak do zwrotu za zakalcowaną babeczkę dorzucą pączusia to nie odmawiam, ale nie przypominam sobie, żebym za brak takowego pisał na forum piekarzy negatywne komentarze...

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2309 dnia: Luty 12, 2015, 02:00:03 pm »
Zdaję sobie sprawę jak niewielki procent społeczeństwa zna swoje prawa i jak niskie ma wymagania, ale to forum i temat pt : "Gdzie kupować komiksy?" - więc opisałem swoje doświadczenia z tym sklepem.
Gdyby nie ten brak skilla w czytaniu ze zrozumieniem i wycinanie z kontekstu tylko fragmentów pod z góry założoną przez siebie tezę - pewnie dostrzec można, że wcale negatywnych odczuć w tej transakcji nie miałem, nie licząc finału historii, w którym to specjalistyczny sklep nie stanął na wysokości zadania.
Kto jakie z lektury tego wątku wyciąga wnioski to już mnie nie interesuje, ale na szczęście widać, że są tu i forumowicze, którzy podzielają moją gorycz.
Tak czy inaczej nikomu zakupów w CK nie odradzałem, ale opisany przeze mnie problem to temat przekładalny na dowolną dziedzinę handlu detalicznego i praktycznie może zaistnieć w każdym sklepie (czy to internetowym czy stacjonarnym) - jedne wywiązują się z tego wzorowo, inne jak widać słabiej, ale to my głosujemy portfelami i w najgorszym przypadku przenosimy się do konkurencji.