trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2325 dnia: Luty 13, 2015, 08:21:01 pm »
Kurcze, naprawde jestem ciekaw jak z 500 zrobiło sie 590 zł.
...kiedyś robiłem porównanie cen różnych dyskontów i literacka była na pierwszym miejscu jeśli chodzi o ceny ze zniżkami średnio koło 35% (jeśli dobrze pamiętam). Ostatnio, przez kupony kupję na allegro, więc nie wiem czy coś się nie zmieniło jeśli chodzi o "czoło" tego "wyścigu" :wink:

Dzięki kuponom na allegro nawet nie sprawdzam innych dyskontów, tylko od razu walę do Arosa. Ponieważ są bardzo elastyczni i frontem do klienta, to w połączeniu z kuponami wychodzi u nich najtaniej.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2326 dnia: Luty 13, 2015, 09:02:28 pm »
Stawiam, ze tu chodzi o cos wiecej niz zwrot/brak zwrotu kasy. Tu chodzi raczej o PODEJSCIE do klienta. Przeciez to sklep jest dla ludzi, a nie na odwrot.
Gdyby chlopaki z CK napisali cos w stylu "Ok. nawalilismy, bierzemy to na klate. Przepraszamy, obiecujemy poprawe i czy mozemy, to w jakis sposob odpracowac (jakis maly bonus, kupon, malutki rabat na przyszlosc, lub cokolwiek co z polek nie schodzi)." Tego nie bylo i to o ten fakt sie rozchodzi, nawet jesli cos przeoczyli. Prowadze swoj malutki biznes na boku i wiem, ze podejscie do potencjalnego klienta to kluczowa sprawa. Nieraz trzeba zacisnac zeby i z usmiechem powiedziec, "ok, nie ma problemu". To zawsze punktuje. Jezeli to ja nawale, to przepraszam i wychodze z inicjatywa, oferuje cos extra od siebie. Jestesmy tylko ludzmi i kazdemu zdarza sie poniedzialek na kacu itp. 
Podejrzewanie, o to ze cos kreci, miesza itp. juz na starcie to jakies kuriozum i calkowite zaprzeczenie swego / firmowego profesjonalizmu.
Amen!

Gazza, miałeś też prawo do wymiany na nieuszkodzony egzemplarz albo do obniżenia ceny. Sprzedający powinien Ci zaproponować takie wyjście.
Dokładnie. Miałem i mam nawet nadal, ale zwyczajnie - nie chce mi się już. To, że sklep poszedł po najmniejszej linii oporu (choć mogli napisać tytułem wyjaśnienia, że np nie mają więcej egzemplarzy (tudzież nieuszkodzonych) i byłoby bardziej fair) sprawia, że być może nie wrócę już tam albo nie będę ich polecał. Zauważcie proszę, że największy negatywny feedback rozpętał się tutaj, na linii >ja i dwóch innych userów<, a nie w moim wpisie (gdzie zaznaczałem, że większość transakcji przebiegła sympatycznie) i celowo, nie chcąc robić negatywnej opinii, staram się pomijać w dyskusji nazwę sklepu. Całe szczęście większość z forumowiczów podzieliła moje odczucia.
Było minęło. :smile:

nie wiem jak ci wyszło, że w literackiej są super ceny. chyba od zamówienia 1000 złotych wzwyż...
Wyszło normalnie, bez forteli  - ale płaciłem normalnym przelewem więc wszystko się zgadzało - jestem zaskoczony, muszę być czujny następnym razem...

Dzięki kuponom na allegro nawet nie sprawdzam innych dyskontów, tylko od razu walę do Arosa. Ponieważ są bardzo elastyczni i frontem do klienta, to w połączeniu z kuponami wychodzi u nich najtaniej.
Ale kupony, zwłaszcza od początku roku, są symboliczne (10zł) i to dość rzadko w porównaniu z końcówką 2014 kiedy to były jeszcze zdejmowane koszty przesyłek przy płatnościach kartami MasterCard.
Masz jakiś inny sposób?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2015, 09:17:07 pm wysłana przez Gazza »

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2327 dnia: Luty 13, 2015, 09:18:20 pm »
Ale kupony, zwłaszcza od początku roku, są symboliczne (10zł) i to dość rzadko w porównaniu z końcówką 2014 kiedy to były jeszcze zdejmowane koszty przesyłek przy płatnością kartami MasterCard.
Masz jakiś inny sposób?

A jaki może być inny sposób? :smile: Można ewentualnie napisać do sklepu, żeby wystawili dany komiks np. za 50 zł z przesyłką i tyle. Żadna filozofia.

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2328 dnia: Luty 13, 2015, 09:19:28 pm »
Masz jakiś inny sposób?

Mam kilka kont, a na każdym kupuję za minimalną możliwą kwotę przekraczającą 50 zł. Później piszę do Arosa o połączenie zakupów w jedną przesyłkę.
Dzięki temu masz ich standardowy rabat 30-34% i z kuponów wyjdzie ci jeszcze 14-20% zniżki. Do tego jedna przesyłka za 5 zł do paczkomatu. Ja nie znalazłem nic tańszego.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2329 dnia: Luty 13, 2015, 09:24:07 pm »
A co z pojedynczą opłatą za przesyłkę? Aros musi w tym przypadku zwracać koszty.

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2330 dnia: Luty 13, 2015, 09:34:27 pm »
A co z pojedynczą opłatą za przesyłkę? Aros musi w tym przypadku zwracać koszty.

Tak, zwracają. Jak połączysz zakupy, to sami poproszą cię o podanie numeru konta do zwrotu nadpłaty.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2331 dnia: Luty 13, 2015, 10:00:18 pm »
Mam kilka kont, a na każdym kupuję za minimalną możliwą kwotę przekraczającą 50 zł. Później piszę do Arosa o połączenie zakupów w jedną przesyłkę.
Dzięki temu masz ich standardowy rabat 30-34% i z kuponów wyjdzie ci jeszcze 14-20% zniżki. Do tego jedna przesyłka za 5 zł do paczkomatu. Ja nie znalazłem nic tańszego.
Brałem taką ewentualność pod uwagę choć nurtowała mnie kwestia wysyłki. Dobre!

Offline AvengerGT

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2332 dnia: Luty 14, 2015, 06:27:54 pm »
Zauważyłem że Aros na allegro nie wszystkie swoje komiksy ma w kategorii "Komiks". Część z nich znajduje się w: "Książki naukowe i popularnonaukowe" -> "Pozostałe" (Indiańskie Lato, Przebudzenie) albo "Literatura piękna, popularna i faktu" -> "Fantasy" -> "Zagraniczne" (Black Science). To tylko przykłady, pewnie jest tego więcej.
Wspominam o tym, bo może niektórzy mają (tak jak ja) w swojej przeglądarce specjalną zakładkę prowadzącą bezpośrednio do działu "Komiks" na allegro. Przyzwyczaiłem się do szukania okazji z tego odnośnika ale widzę że trzeba zachowywać większą czujność.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2333 dnia: Luty 18, 2015, 04:09:32 pm »
Otrzymałem dzisiaj komiksy z księgarni Incal, wszystkie w stanie idealnym.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2334 dnia: Luty 19, 2015, 03:51:53 pm »
Incal- kupuję u nich od lat i zero problemów .
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline stupidbadugly

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2335 dnia: Luty 21, 2015, 09:29:43 am »
Ile teraz trzeba czekać na wysyłkę z Bookdepository? Ostatni raz kupowałem tam 1,5 roku temu i wtedy wysyłali po 2-3 dniach, teraz minęło 5 dni od zamówienia i nadal "processing" w statusie.

Offline kickic

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2336 dnia: Luty 21, 2015, 10:19:02 am »
3-5 dni.

Offline Midian

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2337 dnia: Luty 21, 2015, 10:58:54 am »
Może się też okazać, że jednak nie mają danej rzeczy na stanie. Ja raz miałem taką sytuację. Czekałem, dostałem maila i zwrócili mi pieniądze.

W ogóle jesli chodzi o BD to mam mieszane uczucia. Pakowanie jest takie sobie - sam karton. Jeden HC przyszedł do mnie w opłakanym stanie a taki np Incal dostałem bez folii z lekko wytartymi okładkami (ale po stanie widać było, że jest nowy i nie otwierany). Z drugiej strony...Kiedys zamówiłem 3 komiksy, czekałem ponad miesiąc, nic nie przychodziło. Poszedłem na pocztę, tam też nie mieli. Wysłałem maila do BD, wysłali mi po raz drugi! Następnego dnia dostałem awizo...z komiksami, które zamówiłem poprzednio. Ktos cos nieźle pokręcił na poczcie bo data awizowania była wystawiona na 2 tygodnie wstecz i dopiero teraz pojawiła się w mojej skrzynce. Wątpię, że którys sąsiad zorientował się i podłożył bo na poczcie wydaliby mi paczki. Nie chciałem wyjsć na przedsiębiorczego cebulaka więc napisałem maila do BD, że komiksy przyszły i najwyżej nie będę przyjmował tych, które miały nadejsć. Napisano mi, żebym zatrzymał je jako prezent i życzono mi miłego dnia. Ciekawe czy w  PL zostałbym tak samo potraktowany.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2338 dnia: Luty 21, 2015, 11:08:33 am »
Pakowanie zależy też chyba od tego co zamawiasz. Do mnie http://www.bookdepository.com/Angel-Claws-Alexandro-Jodorowsky/9781594650123
przeszedł w folii, w podwójnym kartonie i z wypełniaczami w środku. Ale to może też być kwestia formatu. Po prostu im się nie zmieściło w te standardowe koperty.

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2339 dnia: Luty 21, 2015, 12:03:14 pm »
W ogóle jesli chodzi o BD to mam mieszane uczucia. Pakowanie jest takie sobie - sam karton.

Spróbuj może następnym razem poprosić o porządne pakowanie. Skoro maximumcarnage'owi spakowali ładnie sami z siebie (a więc mają taką możliwość), to może na życzenie też tak zrobią.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)