Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2370 dnia: Marzec 12, 2015, 09:36:23 am »
Czyli co, normalnie karton jak Bonito i Aros? Bo reszta problemów mnie nie dotyczy. :)

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2371 dnia: Marzec 12, 2015, 09:52:32 am »
Czyli co, normalnie karton jak Bonito i Aros? Bo reszta problemów mnie nie dotyczy. :smile:
Jak kupowalem np. jakiegos frankofona od Taurusa to mialem go (jak dobrze pamietam) wlozonego w taka kartonowa koperte jaka dysponuje np. GLS i do tego owinieta jakas plastikowa torba ala UPS :) Ale wydaje mi sie, ze  czasem tej folii nie bylo.
Jak kiedys, o dziwo, polaczyli mi rozne zamowienia to dostalem przesylke w kartonie jak Aros/Bonito, tylko lepiej oklejony tasma. Czy komiksy byly w srodku folia oklejone, to juz nie pamietam.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2372 dnia: Marzec 12, 2015, 10:09:11 am »
Czyli co, normalnie karton jak Bonito i Aros? Bo reszta problemów mnie nie dotyczy. :smile:


Jak ostatnio brałem bodajże od nich Parkera 2, to był identycznie spakowane jak w Aros i Bonito.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2373 dnia: Marzec 12, 2015, 11:11:13 am »
Dzięki Panowie. No to sobie u nich coś kupię. Dorzucę coś do Westerplatte na dobry początek.

Offline Garf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2374 dnia: Marzec 12, 2015, 10:09:41 pm »
W temacie zakupu oryginalnych wydań amerykańskich komiksów obecne tendencje optymizmem nie napawają...

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,17544961,Analitycy__Dolar_w_kantorach_moze_byc_drozszy_niz.html
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline raj666

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2375 dnia: Marzec 12, 2015, 10:23:18 pm »
Przynajmniej euro tanieje, więc nie jest tak do końca tragicznie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2376 dnia: Marzec 12, 2015, 10:24:49 pm »
Co mnie obchodzi Euro, komiksy na Multiversum podrożeją :P

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2377 dnia: Marzec 13, 2015, 09:11:05 am »

hej, mieliście okazję kiedyś zamawiać komiksy z Ravelo? http://www.ravelo.pl/komiksy,k12875.html ?? chcę zamówić Batmana, ale nie chcę problemów z dostawą itd, więc może ktoś już sprawdzał ten sklep?
Wystarczy w tym wątku wpisać w wyszukiwarkę "ravelo" i masz m.in.
Ja odebrałem wczoraj przesyłkę z Liderii i była spakowana w Karton ( taki jak ostatnio chyba we wszystkich księgarniach jest standardem )
A tak poza tym to Lideria i Ravelo to to samo, porównałem etykiety nadawcy i wszystko wychodzi od OSDW Azymut. Na stronie Liderii w danych ewidencyjnych widnieją nawet jako Ravelo. Ciekawe ile jeszcze księgarni www i sklepów na allegro to tak naprawdę Ravelo vel Azymut
W czytam.pl raz kupowałem książki, standard pakowania jak w arosie/bonito/ravelo czyli sam karton.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline opall

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2378 dnia: Marzec 13, 2015, 09:24:55 am »
Co mnie obchodzi Euro, komiksy na Multiversum podrożeją :P


Ehhh. W zasadzie większe zakupy zawsze tam robiłem. Przy promocjach typu -20% i do tego jeszcze promocyjnych przelicznikach było naprawdę sympatycznie.

Obecnie sklep wyprzedił tendencje rynku i oto info ze strony:
Obecnie dla różnych wydawnictw stosowane są następujące przeliczniki podstawowe:
a) podstawowy A - 4.10
b) podstawowy B - 4.50

Dobrze, że ostatnio trochę większe zakupy zrobiłem przed taki drastycznym wzrostem to jestem nasycony.
Bo przy kursie dolara powyżej 4.00 zaczyna się robić niewesoło.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2379 dnia: Marzec 13, 2015, 09:40:42 am »
Cieszy mnie bardzo fakt ze nie wkrecilem sie w wydania USA bo bym zbankrutowal, a tak na marginesie, orientuje sie ktos gdzie w 3-city znajde jakis antykwariat czy cos w tym stylu gdzie znajde ciekawe rzeczy jak chocby WKKM?? Ma ktos w 3-city archiwalne numery WKKM?


I pytanie ogolne, gdzie mozna sie udac po jakies komiksowe ciekawostki, ktos mi kiedys proponowal Ksiegarnie Muze na Garncarskiej ale tam zupelnie nic nie ma juz lepiej chyba jest w Medisonie.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2380 dnia: Marzec 25, 2015, 07:32:24 pm »
Kilka dni temu odebrałem komplet Noe zakupiony w sklepie księgarni LaBotiga. Połowa tomów była nowa, jednak dwa tomy doszły w stanie najwyżej dobrym (liczne porysowania, niektóre głębsze jakby cyrklem). Jednak ogólnie jestem zadowolony, za 34 zł otrzymałem całą serię.

Z Empiku zabrałem dzisiaj czwarty tom Monstera i w tym przypadku również delikatnie mówiąc zadowolony w 100% być nie mogę. Kartki przy dolnym grzbiecie pofalowały się, być może pod wpływem wilgoci. Ale 37% zniżki zrekompensowało ten malutki defekt.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2381 dnia: Marzec 25, 2015, 08:51:45 pm »
Kilka dni temu odebrałem komplet Noe zakupiony w sklepie księgarni LaBotiga. Połowa tomów była nowa, jednak dwa tomy doszły w stanie najwyżej dobrym (liczne porysowania, niektóre głębsze jakby cyrklem). Jednak ogólnie jestem zadowolony, za 34 zł otrzymałem całą serię.

Z Empiku zabrałem dzisiaj czwarty tom Monstera i w tym przypadku również delikatnie mówiąc zadowolony w 100% być nie mogę. Kartki przy dolnym grzbiecie pofalowały się, być może pod wpływem wilgoci. Ale 37% zniżki zrekompensowało ten malutki defekt.


To żeby nie było, że będzie tylko fail to przyszły mi te 4 tomy NOE jakiś czas temu (plus Bractwo Bang Bang), nie tknięte, bez rys, bez kurzu, nówka funkiel (ba, ale mi to nawet WKKM przychodzi mi w stanie idealnym więc od minimum dwóch lat nie dostałem praktycznie żadnego komiksu z wadą a przychodzi ich na kopy).
perły przed wieprze

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2382 dnia: Marzec 26, 2015, 01:41:36 pm »
To i ja dorzucę 3 grosze o wysyłce z LaBotiga - oczywiście mam na myśli pakiet NOE.
Faktem jest, że przesyłka była w cenie pakietu, ale zwykła koperta bąbelkowa dla takich 4 albumów to niestety za mało by zapewnić im bezpieczeństwo. Koperta dotarła wygniecona i porozdzierana.
Stan komiksów -  identycznie jak Itachi - 2 tomy idealne, 2 w stanie ledwie zadowalającym (oczywiście piszę o oprawach bo wnętrza są bez zarzutu).
W pewnym sensie za tą cenę można nieco wybaczyć i przymknąć oko, z drugiej wolałbym wariant: za dopłatą porządne zabezpieczenie.
Swego czasu (w ubiegłym roku) kupowałem od nich "Niezwykłą historię Marvel Comics" - sytuacja analogiczna, ale myślałem wtedy, że to incydent. Widać, że wydawca/sklep nie przywiązuje wagi do bezpieczeństwa i jakości dostarczanych produktów. :(

Offline mr.castor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2383 dnia: Marzec 26, 2015, 02:10:21 pm »
Dokładnie, u mnie ta sama sytuacja 4 albumy i koperta bąbelkowa , na szczęście wszystkie komiksy w dobrym stanie ( chociaż sama koperta w trzech miejscach porwana )

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2384 dnia: Marzec 26, 2015, 08:17:54 pm »
A ja napiszę coś innego. Ktokolwiek jeszcze mając wybór bierze Pocztę Polską, a nie dużo lepszy Paczkomat, lub najlepszą opcję, czyli kosmicznie lepszy Ruch?
Opisałem w tym temacie sporo historii, kiedy rozwalano moje paczki. Od czasu kiedy Aros i inne księgarnie mają opcje wysyłki do Ruchu, praktycznie nie mam żadnych problemów. Nawet pudełko jest najczęściej w stanie idealnym. Ostatnie...nie wiem...30 zamówień miałem w super stanie.
Jednak ta Poczta to jest straszny syf. Tyle lat monopolu i zero jakiejkolwiek jakości w usługach. I chyba mało co z tym robią. Nadal wypadają najgorzej. Dostałem ostatnio jakąś książkę, którą musiałem wziąć Pocztą i od razu karton był rozwalony. Na szczęście książka przeżyła. Już nawet nie mówię o tym, że wysyłka do ruchu jest najtańsza. Coś tam ostatnio Poczta kombinowała z cenami, ale po pierwsze to nadal nie jest 3 zł, a jakość usługi marna. Nie mam kiosku tej firmy w okolicy, ale wolę przejechać się te parę kilometrów rowerem (samochodem się nie da tym skrótem, bo to polne drogi, chyba że naokoło sporo km) i mieć książki w idealnym stanie.

 

anything