trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline opall

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2505 dnia: Maj 01, 2015, 06:34:26 pm »
A czy w takim razie nie dziwi Cię, że gdy dolar poszedł w górę, to ceny towaru MVM zakupionego przed podwyżką również odpowiednio wzrosły?


O tototo!


Rozumiem próbę sprzedaży towaru zakupionego wcześniej po wysokim kursie, ale od grudnia na bieżąco śledzę stronę multiversum i niestety ale pewne zagrania są delikatnie mówiąc niesympatyczne...

EDIT: o proszę przelicznik spadł dziś o 10 groszy, do zaskakujących 4.00

Galactus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2506 dnia: Maj 01, 2015, 06:49:15 pm »
A czy w takim razie nie dziwi Cię, że gdy dolar poszedł w górę, to ceny towaru MVM zakupionego przed podwyżką również odpowiednio wzrosły?

Pisałem tutaj, już niedawno o tym, figurki które stoją w multiversum już rok albo nawet i dłużej, a ich ceny mocno wzrosły na początku tego roku bodajże w lutym co jest dla mnie śmieszne i nie tyczy się to tylko figurek ale i komiksów.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2507 dnia: Maj 01, 2015, 07:02:53 pm »
Ale jak proponuje się rozwiązanie? Przecież bez sensu jest, aby MVM zmieniało kursy z dnia na dzień. Realnie patrząc najbardziej optymalną opcją wydaje się to, aby robić to w takich terminach jak są dostawy, czyli co 2 tygodnie, choć to też jest ryzyko, bo nie wiadomo, co może stać się przez następne dwa tygodnie. Pewnie szef MVM ma jakiś plan i wg niego działa, w każdym razie jeżeli chodzi o kwestie przelicznika, to jakoś nie czuje się mocno poszkodowany.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2508 dnia: Maj 01, 2015, 07:07:59 pm »
Po tych "rewolucjach" w Multiversum przestałem robić tam zakupy, a chwaliłem sobie ten sklep. Niestety jest jakaś granica cenowa, po przekroczeniu której mówię sobie "nie". Teraz Atom Comics jest wyraźnie tańsze, przynajmniej w przypadku pozycji, które mnie interesują.

Offline opall

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2509 dnia: Maj 02, 2015, 10:24:28 am »
Ale jak proponuje się rozwiązanie? Przecież bez sensu jest, aby MVM zmieniało kursy z dnia na dzień. Realnie patrząc najbardziej optymalną opcją wydaje się to, aby robić to w takich terminach jak są dostawy, czyli co 2 tygodnie, choć to też jest ryzyko, bo nie wiadomo, co może stać się przez następne dwa tygodnie. Pewnie szef MVM ma jakiś plan i wg niego działa, w każdym razie jeżeli chodzi o kwestie przelicznika, to jakoś nie czuje się mocno poszkodowany.


Plan jest taki, że jak dolar rośnie to na wzrost reaguje bardzo szybko - praktycznie z dnia na dzień.
Jak dolar spada to ta reakcja nie jest już taka natychmiastowa.
Jego sposób prowadzenia biznesu i mi nic do tego. Ja mogę reagować jak to klient tzn. albo kupuje albo i nie.


Jego cyrk, jego małpy.
Co nie zmienia faktu, że na razie wstrzymuję się z zakupami w tym sklepie.
Przyjdzie pewnie jakaś promocja i wrócę - tyle.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2015, 11:47:28 am wysłana przez opall »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2510 dnia: Maj 02, 2015, 10:25:59 am »

Plan jest taki, że jak dolar rośnie to na wzrost reaguje bardzo szybko - praktycznie z dnia na dzień.
Jak dolar spada to ta reakcja nie jest już taka natychmiastowa.


Identycznie jak cena paliwa w stosunku do ceny baryłki ropy na stacjach benzynowych.

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2511 dnia: Maj 02, 2015, 01:45:24 pm »
z paliwa trudno zrezygnować, z oryginalnych komiksów na jakiś czas teoretycznie można.
Zwróćcie uwagę, że są jakieś tam promocje, które obniżają efektywny kurs. Poza tym właściciel pewnie ma jakiś plan działania zarówno w przypadku drogiego jak i taniego dolara. Celem firmy zazwyczaj jest maksymalizacja zysku a nie sprzedaży. Po kilku latach prowadzenia sklepu zapewne znana jest wrażliwość obydwu tych wartości na zmiany kursu i stosowane promocje.
A my mamy inne sklepy, żeby porównywać ceny.


Paliwa zazwyczaj mają zbliżone ceny na pobliskich stacjach:)
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2512 dnia: Maj 02, 2015, 05:29:20 pm »
Prawda jest taka, że Multiversum przestało się opłacać gdy chodzi o comiesięczny zeszytowy preorder. W sumie Multiversum ostatnio interesuje mnie tylko gdy chcę kupić małopopularne starocie, które mogą u nich zamelinować się na superzpelicznikach lub potrzebuję prezentu na szybko bo jednak ich oferta magazynowa jest największa.


Ale gdy można chwilę poczekać Atom (i Pelc) wygrywa.
perły przed wieprze

Offline arab555

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2513 dnia: Maj 04, 2015, 02:53:13 pm »
Zamawiał ktoś z niePrzeczytane.pl w ostatnim czasie? maja parę pozycji taniej od konkurencji ale obawiam się o pakowanie...dylemat straszliwy!

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2514 dnia: Maj 04, 2015, 03:33:24 pm »
ja zamawiałem i też się bałem za pierwszym razem
moje standardy/wymagania pakowania są dość niskie w porównaniu do części ludzi tutaj, ale pakowanie sprawiało wrażenie solidnego i przeszło by chyba test jakości nawet u wybrednych kupujących (chociaż nie wiem jak z tymi najbardziej fanatycznymi, bo potrafią narzekać na wszystko)

wszystkie komiksy (2 integrale + 6 zeszytów) przyszły w stanie idealnym

dziś poszło zamówienie numer 2

Offline SynMałpy

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2515 dnia: Maj 04, 2015, 04:10:04 pm »
Propo tematu nieprzeczytane.pl - czy te ceny aktualne są mniej więcej stałe?
Znalazłem pełno interesujących mnie książek, ale na półce czeka na mnie ok. 40  książek, więc chciałbym nie obciążać pólek na chwilę obecną.


Fragsel, również kiedyś byłem zboczeńcem odnośnie stanu książek i komiksów, ale dziś mam już podejście zbliżone do twojego. Chyba z wiekiem pewne rzeczy wydają się mniej ważne (u mnie).

Offline Itachi

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2516 dnia: Maj 04, 2015, 04:12:59 pm »
Jest tam gdzieś dział komiks, czy trzeba szukać pojedynczo?

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2517 dnia: Maj 04, 2015, 04:24:15 pm »
@SynMałpy
co do cen to nie wiem. znalazłem ten sklep 2 tygodnie temu. trudno coś zaobserwować. może ktoś inny wie.
A co do zdrowego (według nas przynajmniej) podejścia, to nie jest to zawsze tak jak u nas z tym wiekiem, bo u niektórych kierunek jest odwrotny wręcz. to chyba nie wiekiem jednak idzie. ale dla każdego to co lubi.

@Itachi
też nie wiem.
Ja szukałem po jednym...

Offline Garf

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2518 dnia: Maj 04, 2015, 04:25:09 pm »
Da się wyświetlić wszystkie komiksy w ofercie: Wyszukiwanie zaawansowane -> W kategorii: wybierasz Ikonografia - Komiksy i dajesz "wyszukaj".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Itachi

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2519 dnia: Maj 04, 2015, 04:27:55 pm »
Dzięki :wink: