trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2520 dnia: Maj 04, 2015, 04:51:02 pm »
nieprzeczytane.pl to tańsza marka dla profit24.pl. Dokładnie taka sama sytuacja jak w przypadku aros i bonito. Pakowanie standardowe, obsługa, tak samo jak aros/bonito. Tylko darmowa wysyłka od niższego pułapu cenowego.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2521 dnia: Maj 04, 2015, 05:35:08 pm »
Jeśli nieprzeczytane to ta sama firma, co profit24, to mogą mieć strasznie lipne kartony zrobione z niezbyt mocnej tektury falistej. Jeśli dobrze pamiętam, to właśnie takie niezbyt dobre pakowanie miał profit24.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2522 dnia: Maj 04, 2015, 05:39:37 pm »
nieprzeczytane.pl to tańsza marka dla profit24.pl.

Dobrze wiedzieć. Będę się trzymał z daleka. W proficie zamawiałem raz i pakowanie było tragiczne.

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2523 dnia: Maj 04, 2015, 05:39:54 pm »
takie własnie kartony są i dla mnie oznaczały bardzo dobre pakowanie...

ale jak widać moje standardy są nawet niższe niż myślałem...


{co nadal mi nie przeszkadza w żaden sposób. napisałem to jako spostrzeżenie}

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2524 dnia: Maj 04, 2015, 05:46:31 pm »
takie własnie kartony są i dla mnie oznaczały bardzo dobre pakowanie...

W taki karton można zapakować kilka komiksów. A nie 20 w 10 różnych formatach ważących razem z 15 kilo.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2015, 05:49:39 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2525 dnia: Maj 04, 2015, 05:53:04 pm »
Tymczasem włożyłem do koszyka na Gildii trzy trudno dostępne komiksy, czyli Halo Jones, Hawkera 2 oraz Wilczą gontynę i nawet z najtańszą wysyłką do Ruchu za 3 zł wychodzi prawie 19 zł drożej, niż ten sam komplet w Komikslandii, która ma komiks Moore`a i Gontynę ze zniżką -25% (w przeciwieństwie do Gildii) i darmową wysyłkę od 150 zł. Więc de facto ten darmowy komiks Stefańca, który ma zaledwie 24 strony będzie mnie kosztował 18,81 zł, bo chyba jednak dla niego wybiorę Sklep Gildii, a nie Komikslandię. Ale jak komuś nie zależy na tym darmowym komiksie, to może pokombinować w Komikslandii. Mają bardzo wysokie koszty wysyłki, ale po przekroczeniu 150 zł jest darmowy kurier, lub poczta. Wspomniany komplecik to 160,43 zł i darmowa wysyłka. Ale radzę uważać, bo kupiłem tam kiedyś 1 komiks i przyszedł w samej kopercie bąbelkowej. Nie wiem, może więcej rzeczy pakują w karton, ale chyba lepiej zapytać.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2526 dnia: Maj 05, 2015, 11:01:37 am »
Właśnie odebrałem swoje zamówienie z Bonito i jestem średnio zadowolony, dwa komiksy i książka zapakowane były tylko do cienkiego kartonu. Już przy płaceniu zauważyłem walnięty róg opakowania. Egzemplarze były zakurzone, jakby przechowywano je w kopalni, a nie magazynie. Caravaggio ma walnięty dolny róg, ale to jakoś ujdzie. Najgorzej sytuacja wygląda z książką, ktoś sobie ładnie podziałał cyrklem.
Reklamacja raczej nie ma sensu, bo w księgarni pozostał im ostatni egzemplarz, więc stan pewnie będzie identyczny, albo jeszcze gorszy.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2527 dnia: Maj 05, 2015, 02:00:15 pm »
Z pakowaniem w sam karton to faktycznie dość ryzykowna sprawa ze strony Bonito (aż drżałem rozpakowując moje egzemplarze DC Deluxe, na szczęście dotarły w idealnym stanie), ale w przypadku uszkodzenia - nie ma najmniejszego problemu z reklamacją. Przynajmniej ja tak miałem (w marcu, z jednym z kilku zamówionych hardcoverów): zgłosiłem, umówiono mnie z kurierem, który odebrał uszkodzony komiks i dostarczył nówkę. Sprawnie i w miłej atmosferze. Swoją drogą - może sporadyczne reklamacje bardziej się im kalkulują niż lepsze zabezpieczenia?
Gorzej może być jeśli nie ma danej pozycji na stanie...
Ja bym mimo wszystko napisał do Bonito.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2528 dnia: Maj 06, 2015, 11:21:37 am »
Death, rzuciłeś na mnie swoją klątwę? Wczoraj Bonito, dzisaj Gildia... chociaż nic nie wskazuje na Ciebie, bo trzy tomy Wilczych Tropów i Aptekarz przyszli w stanie igła. Ale Ekspedycja i Rycerze świetego Wita to już inna sprawa, w 400 stronnicowym komiksie mam zbity górny róg, taka fałdka jaką kiedyś miałem na egzemplarzu drugiego tomu LND, akurat na linni B A A czyli imion autorów. I nie jest to trio B B C tak usilnie promowane w mediach... Chociaż może Tevez - Morata? FORZA JUVE!!!


Sorki, nie mogłem się powstrzymać... :wink:


Wracając do tematu RŚW dostałem egzemplarz powystawowy w bardzo nieciekawym stanie, pobrudzony, porysowany, poobijany - lipa straszna. Będę reklamował ten komiks.


Rzucam klątwę na...

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2529 dnia: Maj 06, 2015, 11:27:55 am »
Death, rzuciłeś na mnie swoją klątwę?

Proszę Death, nie rzucaj jej na mnie.  :sad:

Za tydzień biorę duże zamówienie w Literackiej i nie chciałbym jakichś "Fistaszków", "Pasażerów Wiatru" czy innych cudeniek, dostać z obitymi rogami i dziurami od cyrkla...

Rzucam klątwę na...

Nie! :shock:


Edit: A tak serio. Widzę na Literackiej wrzucili nowości z KG (nie wszystkie jeszcze), ku mojemu zdziwieniu, nie ma na nie 35% zniżki jak na komiksy innych wydawnictw.  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2015, 11:39:48 am wysłana przez ramirez82 »

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2530 dnia: Maj 06, 2015, 11:42:00 am »
Edit: A tak serio. Widzę na Literackiej wrzucili nowości z KG (nie wszystkie jeszcze), ku mojemu zdziwieniu, nie ma na nie 35% zniżki jak na komiksy innych wydawnictw.  :doubt:
Poczekaj troche, rabat sie moze jeszcze zmienic.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2531 dnia: Maj 06, 2015, 11:46:20 am »
Poczekaj troche, rabat sie moze jeszcze zmienic.

A rzeczywiście, ostatnie komiksy "Zrozumieć komiks" i "Battling Boy" mają już większy rabat.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2532 dnia: Maj 06, 2015, 11:47:57 am »
Death, rzuciłeś na mnie swoją klątwę? Wczoraj Bonito, dzisaj Gildia... chociaż nic nie wskazuje na Ciebie, bo trzy tomy Wilczych Tropów i Aptekarz przyszli w stanie igła. Ale Ekspedycja i Rycerze świetego Wita to już inna sprawa
Ta Ekspedycja to z Gildii? I co jej dolega? Rogi połubijane, czy co?

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2533 dnia: Maj 06, 2015, 11:52:09 am »
Widzę na Literackiej wrzucili nowości z KG (nie wszystkie jeszcze), ku mojemu zdziwieniu, nie ma na nie 35% zniżki jak na komiksy innych wydawnictw.  :doubt:

na pewno będzie większy, czasami mają tego typu "czkawkę".

Offline arab555

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2534 dnia: Maj 06, 2015, 12:08:28 pm »
a dostał już ktoś przesyłkę z niePrzeczytane.pl?...Panie Fragsel, chyba Pan żeś robił tam zamówienie....doszło?