Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1092287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2625 dnia: Maj 26, 2015, 06:32:05 pm »



sam wyszedłeś z tym na forum dyskusyjne i się teraz dziwisz, że ludzie dyskutują? serio?


To do mnie? Gdzie się dziwię, że ludzie dyskutują? Serio odebrałeś tak jakąś moją wypowiedź?

Nie wiem tylko w dalszym ciągu co miało znaczyć to "żyj i daj zyć innym człowieku". Wciąż nie dostałem wytłumaczenia.

@opall
Dzięki za wklejkę z ustawy jednak obawiam się, że nie będzie ona miała zastosowania w tym przypadku. Nie odstępowałem od umowy sprzedaży. Została ona zrealizowana w całości - w zakresie 3 komiksów. Sprzedawca otrzymał ode mnie świadczenie, które obecnie należy kwalifikować jako nienależne i to przepisy o zwrocie świadczenia nienależnego znajdą tu zastosowanie.

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2626 dnia: Maj 26, 2015, 06:43:35 pm »
To do mnie? Gdzie się dziwię, że ludzie dyskutują? Serio odebrałeś tak jakąś moją wypowiedź?

nie. odebrałem ją tak, że ktoś Ci kulturalnie zwraca uwagę, że może działasz zbyt popędliwie a ty od razu w tryb "wara od moich pieniędzy"
jako nauczyciel lubiący szukać analogii powiem, że zagrywasz tutaj jak mamuśka grożąca kuratorium bo kartówek z piątku jeszcze nie sprawdziłem...

Nie wiem tylko w dalszym ciągu co miało znaczyć to "żyj i daj zyć innym człowieku". Wciąż nie dostałem wytłumaczenia.


no to przecież jasne o co mu chodziło
ja to rozumiem żebyś nie robił z igły widły tylko dał pracować ludziom. przecież Ci przyślą. A ty od razu sądem.

sorry, ale mnie to śmieszy. I tylko tyle chciałem napisać w tym i poprzednich postach
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2015, 07:09:54 pm wysłana przez fragsel »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2627 dnia: Maj 26, 2015, 07:09:48 pm »
Nie odstępowałem od umowy sprzedaży. Została ona zrealizowana w całości - w zakresie 3 komiksów. Sprzedawca otrzymał ode mnie świadczenie, które obecnie należy kwalifikować jako nienależne i to przepisy o zwrocie świadczenia nienależnego znajdą tu zastosowanie.
Hehehe, dobre  :lol: Uwielbiam dowcipy prawnicze. Szkoda, że nie będzie procesu, bo na pewno byłoby bardzo wesoło  :D

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2628 dnia: Maj 26, 2015, 07:10:59 pm »

ja to rozumiem żebyś nie robił z igły widły tylko dał pracować ludziom. przecież Ci przyślą. A ty od razu sądem.

sorry, ale mnie to śmieszy. I tylko tyle chciałem napisać w tym i poprzednich postach

No to żyjemy w różnych realiach i mamy różne doświadczenia w takich sytuacjach. Masz szczęście, że wzbudza to u Ciebie śmiech. Serio. Chciałbym też tak jak Ty żyć w świecie, w którym każdy dotrzymuje słowa i wykonuje swoje zobowiązania. Świat byłby wtedy idealny. :smile:


Hehehe, dobre  :lol:  Uwielbiam dowcipy prawnicze. Szkoda, że nie będzie procesu, bo na pewno byłoby bardzo wesoło  :biggrin:
Swój poziom wiedzy prawniczej udowodniłeś już dawno temu. I ten poziom nieodmiennie wzbudza we mnie jedynie uśmiech politowania. :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2015, 07:18:07 pm wysłana przez fragsel »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2629 dnia: Maj 26, 2015, 07:22:23 pm »
Swój poziom wiedzy prawniczej udowodniłeś już dawno temu. I ten poziom nieodmiennie wzbudza we mnie jedynie uśmiech politowania. :smile:
No to może, szanowny Prawniku, oświecisz mnie dlaczego uważasz, iż świadczenie pieniężne, które spełniłeś w ramach zawartej umowy kupna uważasz za nienależne?

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2630 dnia: Maj 26, 2015, 07:22:57 pm »
No to żyjemy w różnych realiach i mamy różne doświadczenia w takich sytuacjach. Masz szczęście, że wzbudza to u Ciebie śmiech. Serio. Chciałbym też tak jak Ty żyć w świecie, w którym każdy dotrzymuje słowa i wykonuje swoje zobowiązania. Świat byłby wtedy idealny. :smile:

oj, teraz to już obaj wyolbrzymiamy.
ja nie mówię, że mnie nigdy nie oszukano. mówię jedynie, że sianie paniki po 5 dniach roboczych nie poprawia nic względem sytuacji gdy siejesz panikę po 2 tygodniach. A w tym drugim wypadku sprawiałbyś wrażenie osoby mniej popędliwej, Twój przekaz byłby mocniejszy a ilość osób się z Tobą zgadzająca większa

ja w podobnych sytuacjach sobie grzecznie czekam. I zazwyczaj sie okazuje, że późno bo późno, ale się wszystko udaje załatwić. I wtedy dopiero sie decyduję na poinformowanie świata o moich problemach by go ostrzec lub nie. na spokojnie

wtedy nawet zemsta smakuje lepiej jak mi zaleźli za skórę

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2631 dnia: Maj 26, 2015, 07:23:28 pm »
Przychodzi prawnik do lekarza z okropnie spuchniętym przyrodzeniem.
 - Co się panu stało?
 - To oczywiście była kobieta, nie odkurzacz - i tej wersji będziemy się trzymać...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2632 dnia: Maj 26, 2015, 07:41:33 pm »
W branży, w której mam przyjemność zarabiać na życie ( i komiksy) -
- kwestia nieterminowych rozliczeń  to chleb powszedni .
Z doświadczenia wiem że cierpliwość i wyrozumiałość to podstawa.
Proponuję spokojne podejście do sprawy , a na pewno problem
da się rozwiązać.
Czego serdecznie życzę.   :smile:


 
"Jesteś podwójnym sobą."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2633 dnia: Maj 26, 2015, 07:49:10 pm »
Proponuję spokojne podejście do sprawy , a na pewno problem da się rozwiązać.
Greg, błagam, czytaj dokładniej. Przecież Peta wyraźnie napisał, że problem prawnika nie jest zawiązany, tylko spuchnięty.

Offline opall

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2634 dnia: Maj 26, 2015, 09:43:03 pm »

@opall
Dzięki za wklejkę z ustawy jednak obawiam się, że nie będzie ona miała zastosowania w tym przypadku. Nie odstępowałem od umowy sprzedaży. Została ona zrealizowana w całości - w zakresie 3 komiksów. Sprzedawca otrzymał ode mnie świadczenie, które obecnie należy kwalifikować jako nienależne i to przepisy o zwrocie świadczenia nienależnego znajdą tu zastosowanie.


Ja tam Ciebie nie będę zaraz wyśmiewał co zdaje się robić Kuki, ale...
Przedstawiony przez Ciebie pogląd nie jest do końca zaraz aż taki odosobniony, ale moim zdaniem jest dość trudny do obrony.


Patrz: Odstąpienie od umowy może nastąpić w wyniku skorzystania z rękojmi, jednak nadto zwrotu ceny można dochodzić między innymi na podstawie przepisów o nienależnym świadczeniu (por. P. Grabowski,Odpowiedzialność komisanta z tytułu rękojmi przy sprzedaży komisowej, Mon. Praw. 1999, nr 5, s. 23).

Ty byś przedstawiał takie stanowisko - rozumiem, że domagał byś się zwrotu ceny w terminie przewidzianym przez przepisy tj. niezwłocznie (kwestia wykładni tego określenia to kilka(dziesiąt) stron rozważań)


Sprzedawca podnosiłby zapewne, że doszło do odstąpienia, co jest moim zdaniem bardziej sensowne.


Pamiętaj, że przy wytaczaniu pozwu sąd i tak musiałby ocenić, czy pozwany dał do tego podstawy.
Pytanie jakie terminy zakreśliłbyś w wezwaniu i jaka byłaby reakcja sprzedawcy.
Jednak tak bardzo ogólnie : myślę, że brak zwrotu ceny po kilku dniach, nie daje podstawy do wytoczenia pozwu, bez uprzedniego wezwania z zakreślonym sensownym terminem.

Offline eyesore

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2635 dnia: Maj 26, 2015, 10:28:49 pm »
Właśnie otrzymałem drugie zamówienie z nieprzeczytane.pl. Wszystko fajnie, cena wiadomo, nawet po dodaniu przesyłki i tak było taniej niż w sklepie gildii o jakieś 20 zł ale co do pakowania to mam obiekcje.
W pierwszej paczce lekko zakrzywione róg w Koziorożcu i Jeremiahu.
Przy drugiej paczce, po tym jak w uwagach poprosiłem o porządne zapakowanie, chyba zrobili mi na złość. Całość w worku kurierskim, potem 2 x tektura i jeszcze z 4-5 razy całość zapakowana w szary papier + taśma klejąca. I co? I róg Kozia też zagięty + lekko obity, i teraz nie wiem czy w czasie transportu czy w czasie walki z opakowaniem. Nigdy nie było takich problemów z paczkami z gildii więc mogli by się od nich trochę pouczyć. Jednak karton, folia babelkowa i taśma wystarczy.

Offline Kris1982

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2636 dnia: Maj 26, 2015, 10:39:27 pm »
Dzisiaj odebrałem dość sporą paczkę z Literackiej i jak zawsze rewelacja nie dość że komiksy świetnie zapakowane i ochronione to jeszcze dostałem telefon że jeden komiks ma lekko uszkodzoną folię i czy nadal jestem nim zainteresowany. Świetne podejście do klienta. Mój sklep nr.1




Ps. Aros też na plus mimo że jeszcze nie otrzymałem przesyłki ale po złożeniu kilku oddzielnych zamówień na Allegro dostałem telefon czy mają te zamówienia połączyć i proszą o podanie numeru konta aby zwrócić nadpłatę. Świetne podejście do klienta.

endriu84

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2637 dnia: Maj 26, 2015, 10:46:23 pm »
Ku przestrodze opiszę dotychczasową historię mojego pierwszego i na pewno jedynego w życiu zamówienia w sklepie literacka.pl

To dla równowagi dodam, ze wlasciciel Literackiej specjalnie dla mnie obdzwanial wszelkie dostępne miejsca, aż nie znalazl ostatniego egzemplarza Watchmen, gdy naklad byl wlasciwie wyczerpany. I to w okresie świątecznym.

Bicie piany o tydzień zwłoki niestety nie najlepiej świadczy o kupującym - podchodzi to pod pieniactwo zniecierpliwionego konsumenta, ktory nawet nie pomysli, ze po drugiej stronie jest czlowiek, a nie robot.

Nie wiem czy w kraju nad Wisłą zaszły jakies zmiany. Dla mnie zrozumiale jest, ze e-mail zawsze mogl trafić do spamu, ale telefonów chyba w Polsce jeszcze nie wyłączyli?

Gdyby jeszcze w Literackiej mieli komiksy od Muchy, to kupowałbym u nich przy kazdej okazji.

Moze raz zdarzylo mi się otrzymać jakiś uszkodzony komiks (a zamawialem ich naprawdę wiele) i problemow z reklamacją rownież nie było. Ba, dostawalem też ZAWSZE zwrot kosztów wysyłki komiksów.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2015, 10:50:28 pm wysłana przez endriu84 »

Offline Kris1982

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2638 dnia: Maj 26, 2015, 10:48:56 pm »
Zgadzam się jedyny minus Literackiej to brak komiksów Muchy.

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2639 dnia: Maj 26, 2015, 10:58:06 pm »
Ja w literackiej zrobiłem do tej pory dwa zamówienia, bo zazwyczaj jest to Aros+kupony, ew. inne źródła. Ale piszę, to bo mam wrażenie, że literacka powstała z wielkiej pasji właściciela. Oczywiście pasji do pakowania.

Naprawdę przy obu moich zamówieniach byłem bardzo pozytywie zaskoczony. Wiele komiksów było osobno zawijane w strech, z czym nigdzie indziej się nie spotkałem.