trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2670 dnia: Czerwiec 10, 2015, 09:08:41 pm »
ja wstępnie ostrzegam przed licytowaniem/zakupami u tego gościa:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2172068

od 10 dni czekam na przesyłkę czy choćby podanie numeru przewozowego (padła deklaracja o dzisiejszym terminie, ale na chwilę obecną nie otrzymałem żadnej wiadomości). kontakt również bardzo słaby, może ma zły okres - jeśli komiks dotrze to zweryfikuję opinię, ale na razie polecam nie brać udziału w aukcjach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2015, 09:13:23 pm wysłana przez mgnesium »

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2671 dnia: Czerwiec 10, 2015, 10:47:34 pm »
Też złożyłem u tego pana całkiem pokaźne zamówienie. Wczoraj odpisał mi, że przez tydzień praca nie pozwoliła mu wysłać zamówienia i do dziś ma to zrobić... Czekam jeszcze cierpliwie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2672 dnia: Czerwiec 12, 2015, 02:06:00 pm »
ja wstępnie ostrzegam przed licytowaniem/zakupami u tego gościa:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2172068


podtrzymuję opinię. komiks przyszedł wsunięty w zwykłą kopertę bąbelkową, ceny wysyłki zostały zawyżone, nie był nowy ani zafoliowany (wbrew deklaracjom na aukcji) i nosił widoczne ślady użytkowania w postaci ubitych rogów i zgniecionego grzbietu.

teraz będzie walka o zwrot pieniędzy, ale bardzo prawdopodobne że skończy się negatywnym komentarzem.

OMIJAĆ łukiem o jak największej krzywiźnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2015, 03:44:47 pm wysłana przez mgnesium »

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2673 dnia: Czerwiec 12, 2015, 03:01:07 pm »
Wiesz że komentarzy do aukcji w których sprzedawał miał tylko 3? I to w 2012 roku.
Reszta to zakupy.

dobra, ale ostatnimi czasy wystawiał sporo komiksów. na wszelki wypadek ostrzegam.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2674 dnia: Czerwiec 12, 2015, 03:28:47 pm »
No tak, ale zawsze jest ten pierwszy raz. Ja też przymierzam się w końcu do sprzedaży kilku komiksów choć do tej pory na allegro tylko kupowałem. I takich jak ja jest sporo - nie każdy jest Full Time handlarzem.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2675 dnia: Czerwiec 12, 2015, 03:59:16 pm »
Chodziło mi o to że to zawsze większe ryzyko kupować coś od osoby z małą ilością komentarzy. A to że ktoś ma dużo komentarzy pozytywnych od sprzedawców nie świadczy o tym jakim jest sprzedawcą.

no masz rację, dałem się oskubać - na aukcji nawet nie było real foto, o które ja nie poprosiłem.
bywa, dobrze że kwota nie była znaczna (bo nie liczę że uda mi się komiks zwrócić), ale boli że za 20 zł więcej mogłem mieć faktyczną "nówkę". tak się kończy zabawa w łowcę okazji.

powtarzając, żeby nie było offtopu - od ofert użytkownika allegro mpolit2 należy się trzymać daleko.

tak wg niego wygląda "ofliowana" "nówka" (zdjęcia zrobione zaraz po wyjęciu z koperty):
http://imgur.com/a/3dDmP#6
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2015, 11:08:39 am wysłana przez mgnesium »

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2676 dnia: Czerwiec 14, 2015, 07:45:16 pm »
Amazon.co.uk zmniejszył koszty przesyłek zagranicznych. Obecnie wynoszą tyle:
http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=11072981&ref_=pe_2194021_73251241#GUID-5672CA9A-98DA-48AF-A7A0-AE69554161F3__SECTION_EC0B47D6E5DE48C2821B292A2AF9729F

(nie pamiętam ile było przed zmianą).

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2677 dnia: Czerwiec 15, 2015, 07:55:11 am »
Słyszałem, że w końcu będzie amazon.pl. To tylu latach się doczekamy. A to czekanie jest to tyle dla mnie nie zrozumiałe, że mamy w kraju centra dystrybucyjne na Europę.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2678 dnia: Czerwiec 15, 2015, 08:35:25 am »
Zawsze gdy mijam Wrocław i widzę dwa ogromne kompleksy magazynów Amazonu niemiłosiernie złorzeczę mając w pamięci te wszystkie dolary wydane na koszty przesyłki.

Wszystkie Amazony z tego co widzę zmieniają politykę kosztów wysyłki na uzależnioną od wagi. Koniec z płaceniem 8 dolarów przesyłki za Absolute'y przecenione o 40% :/ Z drugiej strony koszt przesyłki płyt CD/DVD/BD dzięki temu znacznie zmaleje.

Offline SynMałpy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2679 dnia: Czerwiec 15, 2015, 10:35:57 am »
Czołem, nie wiecie może co się dzieje u Aros/Bonito? Od pewnego czasu nie wrzucają na Allegro nowszych komiksów, np. Mroczne odbicie. Dodatkowo, ponad tydzień temu usunęli aukcje z Prosto z piekła i do dziś nie wrzucili na nowo. Pisałem do nich w tej sprawie, ale otrzymałem odpowiedź, że system komputerowy żądzi i oni nie mają wpływu na to, co jest wrzucane na Allegro.


Mam jeszcze trzy kupony Allegro i chciałem je wykorzystać. Czy to zmiana polityki...?

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2680 dnia: Czerwiec 15, 2015, 10:47:23 am »
Tam od zawsze tak było, nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Offline muaddib85

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2681 dnia: Czerwiec 15, 2015, 10:50:57 am »
Dzwoniłem dziś do bonito zapytać kiedy Mroczne Odbicie będzie dostępne na allegro, bo chciałbym połączyć zamówienie z komiksami już kupionymi i dostałem odpowiedź, że na allegro wystawiane są komiksy, które mają w magazynie. Stan na stronie odzwierciedla ilość komiksów w hurtowni. Jak tylko komiksy przyjadą (a powinny przyjechać szybko, bo sporo osób już zamówiło) to pojawią się na allegro.

Offline SynMałpy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2682 dnia: Czerwiec 15, 2015, 10:55:22 am »
Dzięki, to jest racjonalne wytłumaczenie.
Choć brak Prosto z piekła jest zagadką. W niedzielę usunięte aukcje przed czasem, następnego dnia kilka sztuk na stronie z upustem 40%, potem codziennie po kilka egzempalrzy więcej na stanie, a od kilku dni cisza. Systemowi nie spodobał się komiks i nie wystawia go na Allegro.

Offline GrzeluKNZ

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2683 dnia: Czerwiec 15, 2015, 12:31:40 pm »
Panowie spokojnie, min. Mroczne Odbicie już na allegro zarówno od Arosa, jak i Bonito ;-)

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2684 dnia: Czerwiec 15, 2015, 01:00:20 pm »
Pytanie do tych co byli.
Chodzi mi o najlepsze sklepy komiksowe w Brukseli. Pojdejrzewam, ze jest ich mnostwo, ale mi chodzi o najwieksze / najlepiej zaopatrzone.
Zna ktos? Moglbym prosic?
Sometimes I'd like to get my hands on God...