Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raskoks

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2685 dnia: Czerwiec 15, 2015, 02:13:31 pm »
Co do amazonu - to zla wiadomosc bo to raczej powiekszy ceny przesylek duzych paczek :(
do tej pory bylo jakies 4,6 od sztuki komiksu z ang amazonu.
A pamietam czasy gdy przesylka byla za free powyzej 20 funtow ehhh

Offline Mati29

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2686 dnia: Czerwiec 18, 2015, 07:36:55 am »
Czy kupował ktoś z Was w Damar? Księgarnia internetowa sprzedająca na allegro. Ma przyzwoite ceny i opcje dostawy do RUCH.
Nie wiem tylko jak z pakowaniem i ew. reklamacjami.


Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2687 dnia: Czerwiec 18, 2015, 08:14:45 am »
na górze masz wyszukiwarkę, wpisz nazwę sklepu i znajdziesz odpowiedź:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,73.msg1283188/topicseen.html#msg1283188

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2688 dnia: Czerwiec 18, 2015, 10:10:51 am »
Pytanie do tych co byli.
Chodzi mi o najlepsze sklepy komiksowe w Brukseli. Pojdejrzewam, ze jest ich mnostwo, ale mi chodzi o najwieksze / najlepiej zaopatrzone.
Zna ktos? Moglbym prosic?


Nie bylem ale ten wyglada kozacko ---> [size=78%]http://www.comicscenter.net/en/practical-information/slumberland-bookshop[/size]


A tak poza to tutaj masz liste:

BRÜSEL, Blvd Anspach 100, near the Bourse (www.brusel.com)

MULTI-BD, Blvd Anspach 122, www.multibd.com

NINE CITY, Blvd Reyers 32, www.ninecity.be

SANS TITRE, Ave. de Stalingrad 8 (Place Rouppe, near Anneessens metro station)

LA BANDE DES SIX NEZ, Chaussée de Wavre 179, 1050 Ixelles (nearest metro: Trône/Porte de Namur or bus 95 to Parnasse) www.labandedessixnez.com - see also www.cedimho.be/eurobd/labandedessixnez/

This last-named is a bit out of the way but I know it has originals and it's in a bit of a comic book area, you also have:

LITTLE NEMO, Rue du Trone 132/corner of Ch. de Wavre

FIL A TERRE, Chaussee de Wavre 198

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2689 dnia: Czerwiec 18, 2015, 10:40:01 pm »
Dzieki Gavin.
Odwiedzilem sklepy Brussel, Multi-BD i kilka mniejszych. Opad szczeny. Takich sklepow komiksowych jeszcze nigdy nie widzialem!!! Masakra! Dorownuja jedynie Forbidden Planet w Londynie, choc troche na odwrot - glownie komiks europejski i amerykance jako dodatek. Mnostwo polek, poupychanych od gory do dolu, setki gadzetow, figurek, plakatow i odrecznych rysunkow do kupienia. W Brussel i Multi-BD, ktore sa 10m od siebie mozna spedzic caly dzien! Bylem takze w Muzeum Komiksu, gdzie aktualnie ma miejsce wystawa The Universe of Thorgal. Cos pieknego.

Tu jedna, najlepsza fotka z owej wystawy:
www.testmywork.net/komiksy/thorgal.JPG

Polecam wszystkim podrozujacym!!!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline niuklik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2690 dnia: Czerwiec 20, 2015, 08:55:33 am »
Ostatnio kupiłem dwa komiksy na Gildii (Pinokio oraz Halo Jones), poprosiłem o sprawdzenie czy komiksy nie mają żadnych uszkodzeń. Paczka przyszła SOLIDNIE zapakowana - oczywiście karton a pod spodem tona folii bąbelkowej. Same komiksy IGŁA. Tak więc po raz kolejny Gildia mnie nie zawiodła i serdecznie polecam ten sklep. Na pewno będzie jeszcze okazja do współpracy (szczególnie jeżeli chodzi o starsze, mało dostępne komiksy).

Na codzień korzystam jednak z Bonito - odbiór osobisty, promocje plus magiczny dodatkowy rabat dla stałych klientów robią swoje. Można też zamówić więcej egzemplarzy i zapłacić tylko za jeden - to dla osób sprawdzających kupowane komiksy pod każdym kątem (dosłownie)  :biggrin:

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2691 dnia: Czerwiec 20, 2015, 02:16:10 pm »
Komikslandia...

Cóż mogę napisać? Mój pierwszy i ostatni zakup? Z chęcią - tylko nie mogę, bo przez przez 1,5 miesiąca nie dostałem żadnej paczki... Kontakt z księgarnią to problem wyższych lotów, na maile nie odpisują, telefonicznie nie dowiedziałem się praktycznie nic bo uwaga, mają problem z siecią. No spoko, ale ile? Jeden, dwa dni czy całe tygodnie? Na fb jakoś mogą siedzieć...

4 maja złożyłem zamówienie, z dwoma pre-orderami Balladą o Halo Jones i Romowe II. Czekałem, czekałem komiksy w końcu były dostępne, a tu nadal cisza. Żadnego telefonu, wiadomości, zmiany statusu zamówienia. Podejście do klienta to prawdziwa tragedia. Paczka miała zostać wysłana do piątku, jak zostałem zapewniony telefonicznie ale jak widać znowu mnie olano.

W porównaniu ze standardami innych księgarni Komikslandia jest na ostatnim miejscu na mojej liście.


Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2692 dnia: Czerwiec 20, 2015, 10:05:21 pm »
A na stronie Komikslandii jest napisane, że "super szybka wysyłka". :D

Offline Garf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2693 dnia: Czerwiec 20, 2015, 10:10:15 pm »
 
A na stronie Komikslandii jest napisane, że "super szybka wysyłka". :biggrin:

Moja językowo-pedancka paranoiczna zasada "nie ufać firmom, które w materiałach promocyjnych są na bakier z ortografią"* wreszcie zyskała powierdzenie w faktach  :smile:

-------------------------
* Przedrostek "super" z przymiotnikami piszemy razem ("superszybka").
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline horror

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2694 dnia: Czerwiec 21, 2015, 10:27:38 am »
Komikslandia...

Cóż mogę napisać? Mój pierwszy i ostatni zakup? Z chęcią - tylko nie mogę, bo przez przez 1,5 miesiąca nie dostałem żadnej paczki... Kontakt z księgarnią to problem wyższych lotów, na maile nie odpisują, telefonicznie nie dowiedziałem się praktycznie nic bo uwaga, mają problem z siecią. No spoko, ale ile? Jeden, dwa dni czy całe tygodnie? Na fb jakoś mogą siedzieć...

4 maja złożyłem zamówienie, z dwoma pre-orderami Balladą o Halo Jones i Romowe II. Czekałem, czekałem komiksy w końcu były dostępne, a tu nadal cisza. Żadnego telefonu, wiadomości, zmiany statusu zamówienia. Podejście do klienta to prawdziwa tragedia. Paczka miała zostać wysłana do piątku, jak zostałem zapewniony telefonicznie ale jak widać znowu mnie olano.

W porównaniu ze standardami innych księgarni Komikslandia jest na ostatnim miejscu na mojej liście.

mam podobne doświadczenie z Komiksolandią jak Itachi . Unikać. Nigdy więcej komiksów od firmy która sprzedaje ci to czego nie posiada. Nie kwapi się z odpowiedzią na wiadomości. Wmawia ci, że problemy związane z intrnetem wpłynęły na ponad miesięczne opóźnienie. Jak najdalej od nich radzę się trzymać.

Offline Shinue

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2695 dnia: Czerwiec 21, 2015, 04:00:17 pm »
mam podobne doświadczenie z Komiksolandią jak Itachi . Unikać. Nigdy więcej komiksów od firmy która sprzedaje ci to czego nie posiada. Nie kwapi się z odpowiedzią na wiadomości. Wmawia ci, że problemy związane z intrnetem wpłynęły na ponad miesięczne opóźnienie. Jak najdalej od nich radzę się trzymać.
ja z nimi walczę już od kilku miesięcy. jeden komiks dostałem, a za drugi zwlekają z oddaniem pieniedzy...

Offline SynMałpy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2696 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:38:39 am »
Macie Panowie może informację, co się dzieje z 'Wielki Escapo' - wciąż nigdzie (poza Gildią) nie jest dostępna ta pozycja.


Swoją drogą, nie wiem, o co chodzi w Bonito/Aros - allegro - mam pakiet komiksów, które chcę zamówić (m.in. Prosto z piekła i Battling Boy) i żadnego z nich nie ma od tygodnia/dwóch na allegro tych sklepów. Gdy pytam o to ich BOK, otrzymuję informację, że to system wrzuca przedmioty na allegro i nic z tym nie mogą zrobić. Chyba system komputerowy jest Prezesem Zarządu i rządzi tam twardą ręką.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2697 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:46:10 am »
Macie Panowie może informację, co się dzieje z 'Wielki Escapo' - wciąż nigdzie (poza Gildią) nie jest dostępna ta pozycja.


Swoją drogą, nie wiem, o co chodzi w Bonito/Aros - allegro - mam pakiet komiksów, które chcę zamówić (m.in. Prosto z piekła i Battling Boy) i żadnego z nich nie ma od tygodnia/dwóch na allegro tych sklepów. Gdy pytam o to ich BOK, otrzymuję informację, że to system wrzuca przedmioty na allegro i nic z tym nie mogą zrobić. Chyba system komputerowy jest Prezesem Zarządu i rządzi tam twardą ręką.
Jak bonito/aros nie maja jakiegos komiksu w swoim magazynie to nie pojawia sie on na allegro. Mozna zamowic jedynie w ich sklepie. Jezli nie ma tych komiksow w ciaglej sprzedazy allegrowej to szanse na ich pojawienie sie na allegro sa b. male.

Na Wielkiego Escapo trzeba po prostu jeszcze poczekac. Hurtownie musza sie w niego zaopatrzyc.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline SynMałpy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2698 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:54:26 am »
Jak bonito/aros nie maja jakiegos komiksu w swoim magazynie to nie pojawia sie on na allegro. Mozna zamowic jedynie w ich sklepie. Jezli nie ma tych komiksow w ciaglej sprzedazy allegrowej to szanse na ich pojawienie sie na allegro sa b. male.

Na Wielkiego Escapo trzeba po prostu jeszcze poczekac. Hurtownie musza sie w niego zaopatrzyc.


Rozumiem, po prostu dziwię się, że tak długo nie ma jeszcze tej pozycji w innych sklepach.


Co do zdania:


Jezli nie ma tych komiksow w ciaglej sprzedazy allegrowej to szanse na ich pojawienie sie na allegro sa b. male.



rozumiem, że z doświadczenia Twojego wynika, iż te sklepy odstępują od wystawiania pewnych pozycji na allegro (np. z powodu niskiej popularności) i skoro danego komiksu nie ma od pewnego czasu na allegro to można domniemywać, że raczej już (na tę chwilę) się nie pojawi?
Dzięki za to, będzie to cenna informacja.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2699 dnia: Czerwiec 22, 2015, 10:13:51 am »
rozumiem, że z doświadczenia Twojego wynika, iż te sklepy odstępują od wystawiania pewnych pozycji na allegro (np. z powodu niskiej popularności) i skoro danego komiksu nie ma od pewnego czasu na allegro to można domniemywać, że raczej już (na tę chwilę) się nie pojawi?
Dzięki za to, będzie to cenna informacja.

Chodzi o to, ze jezeli nie wystawiaja na allegro pozycji, ktorych nie maja w swoich magazynach i biorac pod uwage, ze dosc dlugi czas nie wystawiali danego tytulu na allegro, to wydaje mi sie ze szanse sa male na pojawienie sie niektorych pozycji na allegro. Choc nie sa zerowe.
Akurat nie jestem przekonany, ze ma to zwiazek z popularnoscia danego tytulu. Trudno mi powiedziec jakimi regulami kieruja sie magazyny bonito/aros w doborze tytulow do swojego magazynu.
Ostatnio mialem podobna sprawe z Dylan Dogiem. Byl na allegro i sie sprzedal, pare dni nie bylo, napisalem do bonito maila czy bedzie. Odpisali, ze nie maja w magazynie i nie wystawia na allegro. Zrezygnowany kupilem gdzie indziej, a po paru dniach pojawil sie znow na allegro :). Ale lacznie to bylo raptem pare dni, jak danego tytulu nie ma juz dluzszy czas, to moim zdaniem szanse na jego sie pojawienie spadaja. I jeszcze Dylan Dog to dosc swiezy tytul.

EDIT: ale cale moje gdybanie moze zaraz zostac sfalsyfikowane, bo Battling Boy maja w opcji "wysylka jeszcze dzis", wiec teoretycznie maja go w swoich magazynach. Natomiast Prosto z piekla jest dwa razy i 9 szt. jest na juz, a reszta na 1 dzien :)
Napisz do nich, moze cos Ci sensownego odpisza.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 10:16:59 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything