trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline podwawelski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2700 dnia: Czerwiec 22, 2015, 10:19:02 am »
Komikslandia...

Cóż mogę napisać? Mój pierwszy i ostatni zakup? Z chęcią - tylko nie mogę, bo przez przez 1,5 miesiąca nie dostałem żadnej paczki... Kontakt z księgarnią to problem wyższych lotów, na maile nie odpisują, telefonicznie nie dowiedziałem się praktycznie nic bo uwaga, mają problem z siecią. No spoko, ale ile? Jeden, dwa dni czy całe tygodnie? Na fb jakoś mogą siedzieć...

4 maja złożyłem zamówienie, z dwoma pre-orderami Balladą o Halo Jones i Romowe II. Czekałem, czekałem komiksy w końcu były dostępne, a tu nadal cisza. Żadnego telefonu, wiadomości, zmiany statusu zamówienia. Podejście do klienta to prawdziwa tragedia. Paczka miała zostać wysłana do piątku, jak zostałem zapewniony telefonicznie ale jak widać znowu mnie olano.

W porównaniu ze standardami innych księgarni Komikslandia jest na ostatnim miejscu na mojej liście.
Mam podobne doświadczenia.
Preorder na ostatnie Rewolucje i Halo Jones, ponadto w zamówieniu Absalom i Jaskinia Wspomnień już dostępne na rynku. Dwa tygodnie po premierze Halo Jones, nie mogłem się doprosić o wysyłkę paczki bo nie mieli... Jaskini wspomnień. Telefony odbierają, ale nic z tego nie wynika.  Jednak niska cena to nie wszystko. Dla mnie sklep na dwa razy: pierwszy i ostatni.

Offline SynMałpy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2701 dnia: Czerwiec 22, 2015, 10:29:56 am »
Chodzi o to, ze jezeli nie wystawiaja na allegro pozycji, ktorych nie maja w swoich magazynach i biorac pod uwage, ze dosc dlugi czas nie wystawiali danego tytulu na allegro, to wydaje mi sie ze szanse sa male na pojawienie sie niektorych pozycji na allegro. Choc nie sa zerowe.
Akurat nie jestem przekonany, ze ma to zwiazek z popularnoscia danego tytulu. Trudno mi powiedziec jakimi regulami kieruja sie magazyny bonito/aros w doborze tytulow do swojego magazynu.
Ostatnio mialem podobna sprawe z Dylan Dogiem. Byl na allegro i sie sprzedal, pare dni nie bylo, napisalem do bonito maila czy bedzie. Odpisali, ze nie maja w magazynie i nie wystawia na allegro. Zrezygnowany kupilem gdzie indziej, a po paru dniach pojawil sie znow na allegro :smile: . Ale lacznie to bylo raptem pare dni, jak danego tytulu nie ma juz dluzszy czas, to moim zdaniem szanse na jego sie pojawienie spadaja. I jeszcze Dylan Dog to dosc swiezy tytul.

EDIT: ale cale moje gdybanie moze zaraz zostac sfalsyfikowane, bo Battling Boy maja w opcji "wysylka jeszcze dzis", wiec teoretycznie maja go w swoich magazynach. Natomiast Prosto z piekla jest dwa razy i 9 szt. jest na juz, a reszta na 1 dzien :smile:
Napisz do nich, moze cos Ci sensownego odpisza.


Właśnie chodzi mi o pozycje, które są u nich na magazynie, bo widzę je na stronie (a akurat chciałbym pozbyć się kuponów allegro). Jak nie ma u nich w magazynie (dostępność na stronach Aros/Bonito) to pewnie, że i na allegro nie będzie. Zastanawiam się wyłącznie nad pozycjami dostępnymi. Także dochodzę do podobnych wniosków  :smile: 


I tak, napisałem już i do Aros i do Bonito - ta sama odpowiedź: "to program komputerowy, my nie mamy wpływu". Czyli komputer jest Prezesem Zarządu i sam decyduje co be, a co cacy  :lol: 
Swoją drogą, to sytuacja bardzo absurdalna - nawet nowych pozycji widzę, że system nie wystawia (jak np. Cyrrus Mil). Czyli być może i Escapo nie pojawi się na allegro.


Dzięki!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 10:37:49 am wysłana przez SynMałpy »

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2702 dnia: Czerwiec 22, 2015, 11:38:37 am »
I tak, napisałem już i do Aros i do Bonito - ta sama odpowiedź: "to program komputerowy, my nie mamy wpływu". Czyli komputer jest Prezesem Zarządu i sam decyduje co be, a co cacy  :lol: 
Swoją drogą, to sytuacja bardzo absurdalna - nawet nowych pozycji widzę, że system nie wystawia (jak np. Cyrrus Mil). Czyli być może i Escapo nie pojawi się na allegro.
Dzięki!
Escapo bedzie na bank na allegro, ale raczej po 1-2 tyg. sie pojawi. Nowosci z Egmontu i Muchy wystawiaja od razu. Inne wydawnictwa duzo pozniej. Chyba musza po prostu dojsc do ich magazynow.
Trzeba czekac, ale kupony sa do 28 lipca, wiec jeszcze czas.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline SynMałpy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2703 dnia: Czerwiec 22, 2015, 11:52:03 am »
Escapo bedzie na bank na allegro, ale raczej po 1-2 tyg. sie pojawi. Nowosci z Egmontu i Muchy wystawiaja od razu. Inne wydawnictwa duzo pozniej. Chyba musza po prostu dojsc do ich magazynow.
Trzeba czekac, ale kupony sa do 28 lipca, wiec jeszcze czas.


A to nie wiedziałem, że tak to wygląda - od kilku lat kupuję papier bezpośrednio na ich stronach, nigdy poprzez allegro.
To cenna informacja. Dziękuję jeszcze raz za udzieloną pomoc!

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2704 dnia: Czerwiec 22, 2015, 12:01:21 pm »
Spoko. Trzeba obserwowoac ich allegro caly czas po prostu :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2705 dnia: Czerwiec 22, 2015, 04:29:37 pm »
Mam patent, z którego korzystam od dawna i o którym już na tym forum pisałem. Kupuję na allegro książkę o dokładnie takiej wartości jak komiks na stronie bonito/aros i w uwagach proszę o podmianę na to co mnie interesuje.

Proste i zawsze działa.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 05:03:11 pm wysłana przez pokia »

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2706 dnia: Czerwiec 22, 2015, 07:02:17 pm »
Mam patent, z którego korzystam od dawna i o którym już na tym forum pisałem. Kupuję na allegro książkę o dokładnie takiej wartości jak komiks na stronie bonito/aros i w uwagach proszę o podmianę na to co mnie interesuje.

Proste i zawsze działa.
Madafaker. :D Za-je-bi-sty pomysł. :)

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2707 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:58:12 pm »
Madafaker. :biggrin: Za-je-bi-sty pomysł. :smile:

No, nie wiem. Niech tak wszyscy zaczną robić, a doprowadzimy księgarnię do upadku.

PS. Dziś dotarła (poprzez DPD) mega-paka: 38 komiksiorów od bonito. Duży, bardzo ciężki karton z zaległościami - strefy zgniotu wypełnione szarym papierem pakowym, nic się nie uszkodziło. Rodzina narzeka, że nie dają foli bąbelkowej ( stosowana jest ona ''do celów wyższych''  :lol: )

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2708 dnia: Czerwiec 22, 2015, 10:19:02 pm »
Cytuj
Macie Panowie może informację, co się dzieje z 'Wielki Escapo' - wciąż nigdzie (poza Gildią) nie jest dostępna ta pozycja.
Też czekam na ten tytuł. Na bonito pojawił się ale zaraz zniknął i do dziś nie ma.
Mam nadzieje ze nie powtórzy się sytuacja jak z pierwszym tomem amerykańskiego wampira. Czekałem około trzech tygodni na dyskonty i musiałem kupić na gildii. :badgrin:

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2709 dnia: Czerwiec 22, 2015, 10:23:01 pm »
No, nie wiem. Niech tak wszyscy zaczną robić, a doprowadzimy księgarnię do upadku.

Nie rozumiem dlaczego mielibyśmy doprowadzić księgarnie do upadku kupując w niej książki/komiksy. Dzisiaj przyszła paczka z m.in. Krzykiem Ludu, 1000 Sztormów, Wężem Wodnym - te pozycje nie były w Bonito wystawione na allegro i pewnie by już nie były wystawione.

Oni sprzedali, ja wykorzystałem kupony - obie strony powinny być zadowolone. Ja, na pewno jestem (VISA i allegro pewnie też, bo nie sądzę, że te kupony to czysty odruch dobroczynności:).

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2710 dnia: Czerwiec 23, 2015, 06:51:20 am »
Nie rozumiem dlaczego mielibyśmy doprowadzić księgarnie do upadku kupując w niej książki/komiksy. Dzisiaj przyszła paczka z m.in. Krzykiem Ludu, 1000 Sztormów, Wężem Wodnym - te pozycje nie były w Bonito wystawione na allegro i pewnie by już nie były wystawione.
Nowosci zawsze sa wystawiane: http://allegro.pl/tysiac-sztormow-sandoval-tony-i5475045656.html
ale nie tylko nowosci mozna znalezc: http://allegro.pl/mistrzowie-komiksu-krzyk-ludu-jacques-tardi-i5463932588.html
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline budyn2h

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2711 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:04:51 am »
Witam

ma ktoś kod rabatowy do centrum komiksu?

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2712 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:09:55 am »
Tak czytam Wasze posty i zastanawiam się nad jedną kwestią. Czy zawsze musicie mieć premierowe komiksy tuż po premierze? Jakiegoś tytułu brakuje na allegro i już panika. Opanujcie się :wink:

Offline AvengerGT

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2713 dnia: Czerwiec 23, 2015, 02:36:05 pm »
Tak czytam Wasze posty i zastanawiam się nad jedną kwestią. Czy zawsze musicie mieć premierowe komiksy tuż po premierze? Jakiegoś tytułu brakuje na allegro i już panika. Opanujcie się :wink:
Wszystko zależy od sytuacji i punktu widzenia. Czekam teraz na trzeci tom Locke&Key w bonito (w gildii już status 24h) bo tylko wtedy będę miał dwa pakiety po ponad 100zł (wiadomo, 2x20zł rabatu, łączenie zamówień, a na siłę innego nie będę dobierał o nie, już się z tego wyleczyłem). Komiks trafi na aukcje to pewnie zabraknie im któregoś z wcześniej przeze mnie upatrzonych i znowu będzie kombinowanie. A kombinować trzeba, tyle teraz tego wychodzi.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2714 dnia: Czerwiec 23, 2015, 02:37:13 pm »
Tak czytam Wasze posty i zastanawiam się nad jedną kwestią. Czy zawsze musicie mieć premierowe komiksy tuż po premierze? Jakiegoś tytułu brakuje na allegro i już panika. Opanujcie się :wink:

Lepiej mieć, niż nie mieć  :wink: (vide: Pasażerowie wiatru, którzy niby są, a ich nie ma - znaczy się są, ale w cenie okładkowej).

PS. Bardzo dobrą rzeczą, godną naśladowania, jest licznik ilości woluminów, stosowany przez bonito.pl - pozwala trzymać rękę na pulsie i jako tako planować strategie zakupowe (jeśli np. brakuje nam gotówki na zakup wszystkiego, co chcielibyśmy zdobyć).