Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1093686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2805 dnia: Sierpień 11, 2015, 03:18:46 pm »
pierwsze i ostatnie zamówienie w nieprzeczytane. wszystkie komiksy przyszły ze zmiażdżonymi grzbietami i pozaginanymi rogami. zobaczymy jak ze zwrotem (na wymianę się raczej nie zdecyduję, ponieważ prawdopodbnie była to zasługa pakowania).

reklamacja w nieprzeczytane rozpatrzona pozytywnie, nowe egzemplarze bez wad przyszły dzisiaj.
opinię zmieniam na pozytywnie neutralną. największy minus to ruletka przy pakowaniu (zwracane komiksy były po prostu wrzucone do paczki bez żadnej dodatkowej ochrony, te otrzymane dzisiaj były ładnie zaamortyzowane przy pomocy papieru pakowniczego oraz wypełniaczy) oraz dość długi okres wymiany
(od złożenia zawiadomienia reklamacyjnego mija dzisiaj 8 dni).

edit: dwa konsekutywne posty które mimo wszystko dotyczą różnych spraw. jeśli administrator uzna to za konieczne, niech je połączy w jeden.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2806 dnia: Sierpień 11, 2015, 04:05:59 pm »
reklamacja w nieprzeczytane rozpatrzona pozytywnie, nowe egzemplarze bez wad przyszły dzisiaj.
opinię zmieniam na pozytywnie neutralną. największy minus to ruletka przy pakowaniu (zwracane komiksy były po prostu wrzucone do paczki bez żadnej dodatkowej ochrony, te otrzymane dzisiaj były ładnie zaamortyzowane przy pomocy papieru pakowniczego oraz wypełniaczy) oraz dość długi okres wymiany
(od złożenia zawiadomienia reklamacyjnego mija dzisiaj 8 dni).

edit: dwa konsekutywne posty które mimo wszystko dotyczą różnych spraw. jeśli administrator uzna to za konieczne, niech je połączy w jeden.

Pytanie zasadnicze:
a) uszkodzone komiksy trafią jako zwrot do wydawcy?
b) uszkodzone komiksy trafią z powrotem do sprzedaży?

Znając polskie realia wskazałbym raczej opcję ''b)''.

*************************************

Kupując komiksiory, wklejam sobie gdzie się tylko da przygotowaną formułkę:

''Zwracam się z ogromną prośbą o sprawdzenie, czy okładki zakupionych przeze mnie komiksów są w stanie idealnym (tzn. brak zarysowań okładek, uszkodzonych rogów, itp.) Bardzo proszę o dokładne zabezpieczenie folią bąbelkową przesyłanych książek, ażeby nie uszkodziły się w czasie transportu.''

(czytają to na pewno w bonito.pl - bo jak raz miałem odbiór osobisty w katowickim oddziale tej firmy, to bardzo miła przekazując mi książki sama poprosiła, aby sprawdził wszystkie szczegóły, o których wspominałem w moim dopisku!)  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2807 dnia: Sierpień 11, 2015, 05:26:28 pm »
@mgnesium - 8 dni to jest nic. Na wymianę "Zmierzchu Mutantów" od Hachette ja czekałem miesiąc.

Offline clandestino

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2808 dnia: Sierpień 12, 2015, 07:49:23 am »
pełno, ale przeważnie opłacalność psuje koszt shippingu. przy obecnym kursie raczej ciężko upolować coś naprawdę okazyjnie.

pomocny wątek z przeglądem różnych księgarni ze względu na sposób pakowania:
cbr 1
cbr 2 (kopia google, oryginał wolno się ładuje)

Dzięki. Może znajdę w tych księgarniach coś dla siebie.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2809 dnia: Sierpień 12, 2015, 08:49:27 am »
Ja kupuję tutaj. :)




Spytałem panią kioskarkę, czy mogłaby sprowadzić WKKM. Zadzwoniła do rozdzielni/hurtowni, zamówiła, przysłali jej i teraz tam co dwa tygodnie kupuję kolejny tom (od Śmiertelnej trwogi z małymi przerwami). Bo wkurzało mnie, że ciągle mam czekać 2 godziny od 9.00 aż w Empiku łaskawie wypakują prasę.

A przez net teraz kupuję w nieprzeczytane.pl - mają najniższe ceny, mimo droższej o złotówkę wysyłki.

JanT

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2810 dnia: Sierpień 12, 2015, 09:17:40 am »
To twój rower? (bo w sklepie pusto)

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2811 dnia: Sierpień 12, 2015, 10:34:12 am »
@UP
Nie mój - ja dziś podjechałem samochodem. A cudzego roweru z kadru już mi się nie chciało ruszać. :)

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2812 dnia: Sierpień 12, 2015, 01:07:35 pm »
Aros.pl - już drugi raz reklamowałem jakąś pozycję (tym razem na 6 tytułów (wszystkie w hc) "Mroczne odbicie" miało pecha i dotarło z złamanym narożnikiem - najcięższa pozycja, na samym spodzie/górze przesyłki i bez dodatkowych zabezpieczeń). Jak zwykle w Arosie - zero problemów, bardzo miła obsługa i kurier odbierający uszkodzony tytuł i dostarczający zamiennik bez wad! Polecam!

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2813 dnia: Sierpień 12, 2015, 06:59:30 pm »
Sklep Gildia.pl wprowadził teraz całkiem niezłe, ponad 30% promocje. Do dnia premiery np. Amerykańska Liga Sprawiedliwości jest za 50 zł a Superior Spider-Man za 26. Szkoda, że Shazam czy New Avengers zostali ze standardowymi 25% rabatu.

Offline stupidbadugly

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2814 dnia: Sierpień 13, 2015, 05:45:37 pm »
Otwieram dzisiaj paczkę z Bonito a tam niespodzianka - Fight Club #0  :eek:

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2815 dnia: Sierpień 18, 2015, 08:04:42 am »
Nie wiem czy to pasuje pod - gdzie kupować komiksy?, ale.
W piątek zamówiłem z bonito.pl kilka braków, czyli komiksów, które zostały już wydane kilka miesięcy temu, a nie wiadomo dlaczego, jeszcze ich nie kupiłem. I tak zupełnie przypadkowo kupiłem ostatni egzemplarz Wolverine: Logan. Nawet nie zerkałem, że to jest ostatni egzemplarz, ani że komiks skończył się w księgarniach komiksowych (tylko w Incalu został). To że był to ostatni egzemplarz skapnąłem się dopiero w sobotę rano, zerkając czy coś się zmieniło ze stanem produktów, które zamówiłem. I tak przez 3 dni martwiłem się, że jeszcze to zamówienie nie zostanie zrealizowane (tyle zamówienie czekało na to, aby jeden komiks z dłuższym czasem realizacji przyszedł) i dziś rano dostałem dobrą wiadomość, że zamówienie spakowano.
No to teraz trzeba tylko trzymać kciuki, że z komiksem nic się nie stało.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline pyetya

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2816 dnia: Sierpień 19, 2015, 11:18:36 am »
z moich doświadczeń

komiksy polskie:

literacka.pl - obecnie księgarnia pierwszego wyboru (ceny, obsługa)
bonito.pl - zaraz na drugim miejscu
gildia.pl - okazjonalnie, głównie ze względu na niższe rabaty, zawsze ok
incal - robiłem kilka zamówień, zawsze ok
fankomiks - jedno zamówienie, którego niestety nie udało się zrealizować, ale miły kontakt telefoniczny ze sprzedawcą

komiksy zagraniczne:

amazon, bookdepository, multiversum - z żadnym nie miałem problemów, kupuję tam, gdzie jest taniej

« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2015, 11:26:02 am wysłana przez pyetya »

Offline Gmork

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2817 dnia: Sierpień 19, 2015, 11:45:06 am »
Polskie komiksy: sklep.gildia.pl a krainaksiazek.pl,
protože posilají do Czech.

Zagraniczne: amazon. co.uk, gibertjoseph.com
a gigertjeune.fr

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2818 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:37:30 pm »
nowy interefejs (silnik) na literackiej - doszedł, między innymi, tak bardzo przez niektórych pożądany licznik z dostępną ilością sztuk danej pozycji.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2819 dnia: Sierpień 20, 2015, 05:02:09 pm »
nowy interefejs (silnik) na literackiej - doszedł, między innymi, tak bardzo przez niektórych pożądany licznik z dostępną ilością sztuk danej pozycji.

Przyzwoicie to wygląda, nie powiem.
Na pierwszy rzut oka: przydała by się opcja sortowania wg ''ostatnio dodane pozycje''/''najstarsze pozycje''.