Autor Wątek: kolekcjonuję szkolne komiksy  (Przeczytany 8288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline themon-Felków Twórca

kolekcjonuję szkolne komiksy
« dnia: Grudzień 17, 2002, 05:11:03 pm »
zgodnie z treścią tematu: poszukuję komiksów tworzonych w szkole na lekcjach, lub też w okresie szkoły podstawowej, tudzież liceum, technikum, zawodówki, etc.
     no tak! jak powinienem uściślić, żeby było to jasne...? chodzi mi o komiksy robione przez niefachowców, tak po prostu, najczęściej w zeszycie w kratkę lub linię, długopisem, kredką, etc. te komiksy w których posiada gęstość czerwonego karła a poczucie humoru jest jedyne w swoim rodzaju. na szczęście. KOCHAM TE KOMIKSY I SZUKAM WSZĘDZIE! jak kto nie czai, to mogę podesłać na maila jakieś przykłady, albo co.

Offline ponury_jay

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2002, 05:26:02 pm »
Nie pamiętam czy to komiks szkolny, ale z pewnością nie jest tworzony przez zawodowca:
http://awangardakomiksu.prv.pl/


Mam nadzieję, że nie chcesz ich pokazywać jako swoich. (Ja nie oskarżam, ja tylko zadaję pytania, jak mawia pewien polityk...).

Offline themon-Felków Twórca

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2002, 06:21:37 pm »
nizły ten komiks, niezły. tyle tylko że mi chodzi o takie mocno amatorskie. ten nie jest aż TAK "puszczony" jak tego pragnąłbym. chodzi mi o dzieła mocno chaotyczne, nieprzemyślane i rysowane przez kogoś bez pojęcia a czase i rozumu chwilowo. to tak z grubsza.
   dla ułatwienia podaję cytat z perełki mojej kolekcji:
-nagle kosmiczna rakieta zaatakowały rakietami
-kosmiczna rakieta spada!
-spadła!
-oni sie uratowali!
-wtem!
-oto kosmiczne albatrosy z kosmosu strzelające kosmicznymi promieniami z oczów!! ....itd., itd.
LEGENDA: myślnik oznacza kolejny kadr  
znam go już na pamięć, normalnie :)
P.S. nie chce ich pokazywać jako swoją twórczość. bynajmniej

Offline Kapitanzbik

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2002, 07:23:18 pm »
themonie mogę Ci podesłac "Bonisława Porannego". Komiks-gazetka wydawana przezemnie, pisana na lekcjach, nieprzemyślana, mocno amatorska. Chyba wszystko sie zgadza :) .  Jest tego z 18 numerów po 4 strony z zeszytu każdy. Muszę tylko zeskanowac.

pozdrawiam
Kapitanzbik
ozdrawiam
Kapitanzbik

Offline dnaoro

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2002, 11:13:04 pm »
ojojoj.. a ile ja tego mialem... 8)
'mordobitki', 'butek', 'ninja'.... :P
chyab chodzi ci o tego typu rzeczy (po tytulach chyba rozpoznajesz klase fabuły ;) )

Offline An-Nah

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2002, 09:18:36 am »
Heh, ja gdzieś mam "Pewną cieżka środę"... A jak się brat zgodzi, to mogę ewentualnie wrzucić na skany krwawe komiksy o Prosiaczku.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Janek Pietkiewicz

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2002, 11:12:22 am »
Wejdź sobie na stronę http://chomiks.prv.pl - oni co prawda nie robią tego w szkole, tylko w pracy (i w MSpaincie), ale klimatem chyba jak najbardziej pasuje.

Offline Abito_Galou

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2002, 02:28:49 pm »
Hehe ,właśnie poinformowałem autora Awangardy o tym co Wy tu wypisujeccie  :twisted:  (ale ze mnei kapuś  8) ).
Jak chcecie takie komiksy to moge zeskanowac mój absolutne kwaśny - Kapitan Faszol , czyli zlewka z dfaszyzmu ,Adolfa H. ,Kapitan Ameryki , Spidermana ,supermana ,słowem bohaterów amerykańskich ,bohaterów radzieckich ,bohaterów polskich obecnych (Adam Małysz :D ). Nie da opisąć słowami -to trzeba zobacyzć  8)

Aaa Kuba (ten od Wombatamana) narysował komiks świateczny do najnwoszego Nawiasu (www.nawias.prv.pl) więc jak sie podniecacie jego twórczością to zapraszam do najnwoszego Nawiasu (gdzie równeż zagości seria Studenci) który ukaże sie już wkrótce -a zapisać się polecam jużdzis ;)
(ah ta autoreklama :D )
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline KoM@R

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2002, 05:43:08 pm »
mam miloiny takich dzieł mój ulubiony to :
1 kadr-cześć jak się czujesz-mowi bolo  
-dobrze-odpowiada jakiś gość o imieniu lol
2kadr-bolo rzuca się na skate i spuszcza mu manto
3kadr-a teraz-pyta bolo lerzącego i wykrwawiającego się lola
mmmm....

Offline themon-Felków Twórca

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2002, 02:43:11 pm »
no to ja bardzo poproszę. mogą być jak najbardziej popieprzone, posolone i posypane parmezanem. josem@o2.pl- prosze wrzucać ile wlezie. jak zabraknie miejsca, to na pawe@benkowski.pl a jak kto woli, to josemjak@o2.pl.

Offline ponury_jay

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2002, 10:42:06 pm »
Czy ktoś może wie gdzie znaleźć skany Azbestów i Prosiaków (tak nazywał się tan zin? w każdym razie był tam koziołek matołek :twisted: ).

Czy czasem nie wyszło jakieś zboircze wydanie tego zina?

Offline mykupyku

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2002, 12:04:59 am »
Cytat: "ponury_jay"
Czy ktoś może wie gdzie znaleźć skany Azbestów i Prosiaków (tak nazywał się tan zin? w każdym razie był tam koziołek matołek :twisted: ).

Czy czasem nie wyszło jakieś zboircze wydanie tego zina?


a nie lepiej wesprzeć kulturę i zakupić to zbiorcze (132 str.) wydanie:

http://bezkoc.republika.pl/wydawnictwo_2.htm
opyright by mykupyku

Offline ponury_jay

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2002, 08:12:26 pm »
Nie umiesz czytać czy jesteś....

...no właśnie czemu na tym forum panuje taka dziwna atmosfera? Wszyscy udają wielkich ekspertów, a w gruncie rzeczy chcieliby w postach umieszczać trochę wulgaryzmów. (są wyjątki, ale tak zdaje się zachowywać kilka osób). (nie piszę o sobie).
Rozumiem, że inwektywy w kierunku innych użytkowników powinny być tępione, ale czasem się nie da. (np.powyższy post swoją inteligencją mnie dobił, gdyby autor mnie nie cytował mógłbym jeszcze tłumaczyc to sobie tym, że pisze do kogoś innego....).
Odrobina brzydkich wyrazów umożliwiłaby wytawienie odpowiednich not niektórym komiksom. Niektórzy męczą się nie używając przekleństw i są sztucznie ograniczani (najgorsza cenzura to autocenzura). Jeżeli napiasaliby coś złego to zostałoby to zmienione przez moderatorów.
Ten długi komentarz chciałem dopisać w dziale Ogłoszenia, ale został on bardzo sprytnie zamknięty.

 :!: Nie piszę tu o sobie, potrafię obejśc się bez przekleństw, ale zapanowała tu paranoja. Posty które są ewidentnie obraźliwe(a takich nie zauważyłem), powinny byc uswane, ale użycie w poście słowa "zajebisty" (pozdrawiam lidera ich troje) chyba nie jest obraża konkretnego użytkownika (wprost -nie pisze o światopoglądzie).

Offline Cujo

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2002, 09:07:19 pm »
Sluchaj ponury, poslugiwanie sie jezykiem "swobodnym" czesto prowadzi do spiec ze wzgledu na swoja dosadnosc i jednoznacznosc. Niektorzy jak zobacza, ze ktos sie wynurza z opinia: "John Smith jest c**jowym rysownikiem a jego prace sie nadaja tylko do dupy podtarcia, tylko wyjebalem kase w bloto", to masz gotowa scysje. A my tu scysji chcemy unikac. Natomiast kiedy ujmiesz to w klamry, jak to nazwales slicznie, "autocenzury" - dyskusja sie bedzie toczyc dalej bez ciemnych chmur, najwyzej ostrzejszej dyskusji. Moze Cie takie krepowanie "swobody" mierzic, ale zeby uczestnikow forum przybywalo a nie ubywalo tak musi byc. Z autopsji wiemy jak ciezka atmosfera na tym forum wplywala na morale dyskutantow.
Potrzebne Ci mieso, by oddac obrzydzenie, jakim darzysz dany komiks? Bedzie trza to zmienic, dostosowac sie. Forum to nie jest demokracja, wolnosc slowa i wszechpanujaca liberalnosc. Tutaj jest dyktat z domieszka komunizmu. Zeby wspoistniec musisz miec na uwadze dobro ogolu i dostosowac sie do regul wyznaczonych przez moderatorow. Mam nadzieje ze rozsadnych regul, jednoczesnie wiedzac, ze nie kazdemu one po mysli. To normalne.

Sorka wszystkich za OT. Niektore rzeczy musza byc wyjasnione, a watpie, zeby duzo osob takiego wyjasnienia wymagalo, zeby az topic nowy tworzyc. Polityka praktycznie kazdego forum polega na tym co napisalem powyzej.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

kolekcjonuję szkolne komiksy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2002, 11:04:16 pm »
Cytat: "ponury_jay"
Nie umiesz czytać czy jesteś....



och bardzo przepraszam że osmieliłem się chciec panu pomóc
tym bardziej mi przykro że nie mógł pan podziekować mi bluzgami
jakiez to ponure

a z mojego postu wynikały 3 rzeczy:
1. nie lubie skanów
2. informuje ze jest wydanie zbiorcze 132 str.
3. wskazuje miejsce gdzie mozna je kupic za marne pieniadze

rzeczywiscie trzeba bardzo umiec czytać zeby tego nie zauwazyć

no ale pewnie bys wolał taka odpowiedź w sprawie Prosiaka:

o k***a tozto w******e komiksy i naprawde nigdzie nie można sczaic do nich skanów, co za p*****y kraj
mam wydanie zbiorcze - jest za***ie grube cos koło 100 stron
a kiedys na necie przylukałem www gdzie jakies pseudoanarchistyczne kapitalistyczne swinie chcieli za nie 7 zeta, tylko nie pamietam adresu...

ta czad muzyka
opyright by mykupyku