trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1224520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1515 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:46:29 pm »
Pytanie "czy warto" jest pytaniem niebezpiecznym. Każdy z nas ma inny gust. Maximumcarnage mówi: "polecam Dziadka Leona". ja mówię: "nie kupuj tego chłamu (Dziadka Leona)". A jeszcze inni Ci powiedzą "Nie warto, dołożysz drugie tyle i masz przechodzony rower górski". I teraz tak postawiłeś pytanie, takie masz odpowiedzi, co zdecydujesz?
Jak bym musiał coś z tego kupić to kupiłbym Martę. Ale nie muszę, więc nie kupiłem i nie kupię.
Ale to znowu kwestia gustu.
Raczej szukając pomocy pytałbym tych co kupili co to jest, jak się czytało, do czego innego mogli by to porównać (jeśli takie porównanie jest oczywiście możliwe).
Ja sugerowałbym przejrzeć na gildii przykładowe plansze i jeśli ten komiks Cię bardzo interesuje, to cena jest ciekawa. A jak dalej będziesz miał wątpliwości czy kupować to raczej nie kupuj, bot to znaczy, ze Cie raczej nie interesuje.

Offline budyn2h

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1516 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:51:25 pm »
Cóż, czytam właściwie każdy rodzaj. Amerykańskie jak i europejskie.
Ostatnio najbardziej spodobał mi się Pjongjang, Rycerze Świętego Wita i Strefa bezpieczeństwa Gorażdze.
Nie stronię też od Marvela i DC oraz mang.

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1517 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:55:18 pm »
Cóż, czytam właściwie każdy rodzaj. Amerykańskie jak i europejskie.
Ostatnio najbardziej spodobał mi się Pjongjang, Rycerze Świętego Wita i Strefa bezpieczeństwa Gorażdze.
Nie stronię też od Marvela i DC oraz mang.
No i teraz jak podałeś przykłady tytułów to może będzie łatwiej Ci podpowiedzieć!
Ale ja tego nie dokonam :) Pjongjang, Rycerze Świętego Wita i Strefa bezpieczeństwa Goražde to nie moje klimaty, więc może Dziadek Leon Ciebie jednak zainteresuje ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1518 dnia: Kwiecień 04, 2013, 01:05:24 pm »
budyn2h, poczytaj sobie opinie na temat Marty http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,32058.msg1114268.html#msg1114268
Może to Ci pomoże. Właściwie to też zastanawiałem się nad zakupem tego komiksu, bo rysunki na przykładowych planszach bardzo mi się podobały. Po przeczytaniu opisu fabuły i opiniach, że jest to komiks nierówny, ze zbyt dużą ilością wątków, jednak zrezygnowałem.

Fragsel, naprawdę uważasz, że ,,Dziadek Leon" to chłam, czy po prostu chciałeś podkreślić rozdźwięk między gustami?

Tutaj dyskusja o ,,Dziadku Leonie" http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,28927.msg973068.html#msg973068
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 01:14:18 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1519 dnia: Kwiecień 04, 2013, 01:18:32 pm »
Łajdak u piekła bram zamyka historię nieporozumień Constantine`a z piekłem? Dobry jest ten tomik? Mam poprzednie 4, a tego jakoś nie czytałem.

fragsel

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1520 dnia: Kwiecień 04, 2013, 01:22:19 pm »
chciałem podkreślić rozdźwięk między gustami.
nie wiem czy to chłam bo i nie czytałem. ale też nie zamierzam, bo przykładowe plansze i opis mówią mi, że to komiks nie z mojej bajki. a ja nie jestem z tych co się do czegoś zmuszają bo a nuż się okaże, że to arcydzieło.
Na rynku światowym jest tyle komiksów, że nawet jak przegapię potencjał np. Dziadka Leona to mi się przy np. Logikomiksie zwróci po stokroć.

Nigdy nie kupiłbym komiksu co do którego musiałbym pytać ludzi na forum czy mi się spodoba. bo kto inny jest na tyle mną by to wiedzieć?

Offline budyn2h

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1521 dnia: Kwiecień 04, 2013, 01:58:48 pm »
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Tyle dobrych komiksów a niestety środki na nie ograniczone.
Chyba wybiorę Leona 1 i coś jeszcze, bo Martha wzbudza wiele skrajnie ocen i jest nierówna.
Może za rok powtórzą promocję i się znajdzie ekstra 130 zł.
Pozdrawiam

celtic

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1522 dnia: Kwiecień 04, 2013, 03:23:52 pm »
Ja akurat trzymam kasę na światowy dzień książki 23-tego

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1523 dnia: Kwiecień 04, 2013, 03:37:37 pm »
Ja akurat trzymam kasę na światowy dzień książki 23-tego

Będą jakieś promocje?

fragsel

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1524 dnia: Kwiecień 04, 2013, 03:50:46 pm »
Ja akurat trzymam kasę na światowy dzień książki 23-tego

chyba kwietnia?

Offline marceli

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1525 dnia: Kwiecień 04, 2013, 06:47:16 pm »
...bo Martha wzbudza wiele skrajnie ocen i jest nierówna....
Tak właśnie bym ocenił ten komiks. Ja nie skończyłem czytać.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Rork

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1526 dnia: Kwiecień 04, 2013, 09:32:44 pm »
Pierwszy tom Marty jest nawet niezły. Do połowy całkiem dobry później poziom drastycznie spada. Tom drugi to już groteska, męcząca, przewidywalna momentami wręcz żałosna.

Dziadek jest świetny, zarówno pierwszy jak i drugi tom. Jest to jednak komiks specyficzny i trzeba mieć do niego odpowiedni nastrój. Czytałem go już kilka razy i za każdym razem mam inne wrażenia, pierwszy raz wydał mi się zaledwie dobry, drugi raz mnie znudził za trzecim razem byłem zachwycony. Ostatecznie uważam ten komiks za bardzo dobry a to że jest wyjątkowo specyficzny jest jego największą wartością.

Ze swojej strony Dziadka polecam, Martę (jeśli byłoby to możliwe) to tylko pierwszy tom.

Z pozostałych:
- Hellblazer poza pierwszym tomem (który jest bardzo dobry) to smutki,
- Reduktor taka ciekawostka, szału nie ma ale fajnie się czyta, po świetnym Piracie Izaaku ja miałem niedosyt,
- Czarcia morda to b. dobry komiks, który również polecam,
- Wydział Lincoln nie polecam, chyba że masz kłopoty z zaśnięciem - tu sprawdza się idealnie, ja padałem po 4 stronach,
- Czyściec najgorszy komiks w PE, można przeczytać i zapomnieć, nic odkrywczego taka smętna historia jakich wiele,
- Robochłopiec - prościutka historyjka za to rysunki jeszcze lepsze niż w Hard boiled
- Potwór z bagien 2 - Rewelacja
- Opowieści Szeherezady - bardzo ciekawy, nietypowy komiks, genialne rysunki i wspaniałe bajkowe opowiadania (jak czytałeś w dzieciństwie Baśnie z 1001 nocy to bierz bez zastanowienia)
-Hellraiser w dwóch tomach jest w sumie 4 naprawdę świetne opowiadania, pozostałe to gnioty.
- inne obrazy grozy - przeczytać, sprzedać i zapomnieć.

Offline bowman007

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1527 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:22:15 am »
A jaki typ komiksu Ciebie przeważnie interesuje?
Też zastanawiałem się nad Martha W. ale widziałem, że całość po angielsku w SC będzie mnie kosztowała ~70 złotych, więc na razie się wstrzymuję i nie kupuję... Podobno kolejne milowe dzieło w wykonaniu Millera.
W jakim sklepie można dostać M.W. za 70 zł?? Na MV jest prawie za 100 zł ?

Offline vision2001

Odp: Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1528 dnia: Kwiecień 05, 2013, 06:39:23 am »
W jakim sklepie można dostać M.W. za 70 zł?? Na MV jest prawie za 100 zł ?
Sprowadzam własnym sumptem z USA.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1529 dnia: Kwiecień 08, 2013, 05:54:02 pm »
Fajna okazja na allegro. Może kogoś zainteresuje. Ja w każdym razie kupiłem http://allegro.pl/serca-z-piasku-komiks-dla-doroslych-lata-30-xx-w-i3093560899.html

 

anything