trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1245138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1605 dnia: Maj 13, 2013, 05:25:30 pm »
To z tego co się orientuję w takich samych cenach jak nie mniejszych są na allegro. :P

na allegro musisz doliczyć przesyłkę ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1606 dnia: Maj 13, 2013, 08:48:58 pm »
No tak, ale mimo wszystko się nie skuszę i poczekam na atrakcyjniejsze oferty. :)

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1607 dnia: Maj 16, 2013, 11:48:42 am »
Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to jest promocja http://www.sklep.gildia.pl/news/1276
Niby norma, że 25% taniej, ale w tym są niektóre tytuły z WKKM i wydania zinowatopodobne.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1608 dnia: Maj 16, 2013, 03:04:22 pm »
A to zawsze można kupić przed ukazaniem się na rynku WKKM z 25% upustem, czy to wyjątek teraz?

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1609 dnia: Maj 16, 2013, 03:08:00 pm »
Ale to jest -25 % z jakiej ceny? Bo ja widzę cenę po obniżce 39,90 zł, czyli taką jak w księgarniach. A przekreślona jest jakaś dziwna...


edit.
Dobra, już wiem. Oni zmienili na dziwną, żeby obniżyć na 39,90, ponieważ wprowadzili -25 % na całą ofertę, oprócz WKKM.

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1610 dnia: Maj 16, 2013, 03:09:34 pm »
Ale to jest -25 % z jakiej ceny? Bo ja widzę cenę po obniżce 39,90 zł, czyli taką jak w księgarniach. A przekreślona jest jakaś dziwna...

Przez kilka godzin było po 29,90. Później to poprawili. Widocznie był jakiś błąd. Ciekawe czy ktoś zamówił w tej niższej cenie?

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1611 dnia: Maj 16, 2013, 03:11:18 pm »
Faktycznie już poprawili. Są też zniżki na różne książeczki ze świata mervela, avengers, ale to chyba dla dzieciaków raczej...

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1612 dnia: Maj 16, 2013, 03:15:18 pm »
Szekak, zdążyłeś zamówić po 29,90?

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1613 dnia: Maj 16, 2013, 04:44:12 pm »
I tak pewnie zmienią cenę, nawet jeśli już się zamówiło, coś tak pisało w regulaminie. Zapewne wyślą wiadomość informując o pomyłce itd.

Offline peta18

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1614 dnia: Maj 16, 2013, 06:42:10 pm »
I tak pewnie zmienią cenę, nawet jeśli już się zamówiło, coś tak pisało w regulaminie. Zapewne wyślą wiadomość informując o pomyłce itd.
Wyslac wiadomosc moga i tylko tyle. Ew. klient moze odstapic od umowy i pojsc na reke sprzedawcy, ale generalnie jak kupisz cos w nizszej cenie to zawierasz ze sprzedawca umowe, na mocy ktorej on jest zobowiazany sprzedac Ci ten towar w tej cenie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1615 dnia: Maj 16, 2013, 06:45:24 pm »
Ja tam nic w regulaminie takiego nie widze, wręcz przeciwnie. Złożone zamówienie to umowa wiążąca dla obu stron. Zawsze kupuje w gildii praktycznie, to mój ulubiony sklep, zostawiłem tam już sporo pieniędzy, a zostawię na pewno jeszcze znacznie więcej w przyszłości, wiem, że to profesjonaliści szanujący klienta, dlatego jestem pewien, że mojego zamówienia nie anulują. :wink:


Zresztą czytałem kiedyś, że jeśli sklep czy to stacjonarny, czy internetowy, pomyli się w cenie, to ma obowiązek sprzedać towar klientowi w takiej cenie, po jakiej towar był wystawiony... ale mniejsza już o przepisy, gildia to naprawdę wspaniały sklep, a takie zachowanie jak anulowanie opłaconego już zamówienie nie byłoby w porządku, dlatego tak nie postąpią.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2013, 07:01:53 pm wysłana przez Szekak »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1616 dnia: Maj 16, 2013, 07:02:56 pm »
Wyslac wiadomosc moga i tylko tyle. Ew. klient moze odstapic od umowy i pojsc na reke sprzedawcy, ale generalnie jak kupisz cos w nizszej cenie to zawierasz ze sprzedawca umowe, na mocy ktorej on jest zobowiazany sprzedac Ci ten towar w tej cenie.

No to na dwoje babka wróżyła ;)

Cytuj
Art. 71. KC Ogłoszenia,   reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do   poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę,   lecz za zaproszenie do zawarcia umowy.

Pewnie w większości przypadków sąd uzna rację konsumenta, ale na 100% powiedzieć raczej nie można.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1617 dnia: Maj 16, 2013, 07:47:28 pm »

Art.   71. KC Ogłoszenia,   reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do   ogółu lub do   poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości   nie za ofertę,   lecz za zaproszenie do zawarcia umowy.

Z tego przepisu wynika, ze cena jest zaproszniem do zawarcia umowy, ale jak zlozysz zamowienie to zawierasz umowe, tu nie ma innej opcji.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1618 dnia: Maj 16, 2013, 08:22:02 pm »
peta18 ma absolutną rację. No i trzeba rózróżnic ofertę handlową (cennik, ulotka) od złożenia zamówienia i zapłacenia za nie.
A z ciekawostek to JPF podobną "gafę" walnęła z II wydaniem Ghost in the shell. I te osoby, które zarezerwowały mangę przed zmianą ceny na prawidłową otrzymały ją po cenie niższej niż cena ostateczna.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2013, 08:30:04 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1619 dnia: Maj 16, 2013, 10:24:00 pm »
Regulamin zakupów:
VI punkt 3
Ceny towarów znajdujące się w naszej ofercie mogą ulegać zmianom.

jest to jakieś usprawiedliwienie w wyniku błędu, np. takiego jak powyżej