Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1244949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1665 dnia: Maj 24, 2013, 08:11:18 am »
co polecacie (coś lekkiego albo trykot).

Torpedo albo Baśnie.

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1666 dnia: Maj 24, 2013, 08:16:39 am »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1667 dnia: Maj 24, 2013, 08:22:03 am »
Tu nie chodzi chyba o merlina, a o blad gildii przy naliczeniu rabatu na WKKM. No chyba ze cos zle przeczytalem.
Nie, tu chodziło właśnie o merlina.

N.N.

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 24, 2013, 08:44:25 am »
Nie, tu chodziło właśnie o merlina.
I tu się właśnie mylisz. Moja wypowiedź dotyczyła błędu gildii. Jeśli zaś Twój do niej komentarz dotyczył Merlina to dopiero to jest absurdalne.

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1669 dnia: Maj 24, 2013, 08:52:10 am »

Jaki absurd? Skąd wiesz czy Merlin nie pomylił się dając 35% upustu na batmany z nowego DC, czy nowej Ligi? Ciekawe czy jakiś złodziej ich okradł i zamówił te komiksy.

W takim razie zwracam honor użytkownikowi peta18, mój błąd. Napisałeś swój post zaraz po tym, jak podzielono się info o promocji w merlinie, więc założyłem, że właśnie tego dotyczy wypowiedź.


Tak czy siak, mówienie o złodziejstwie w przypadku kupienia czegoś w sklepie, w ich promocyjnej cenie to absurd i inaczej tego nazwać się nie da.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 08:58:55 am wysłana przez Szekak »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1670 dnia: Maj 24, 2013, 08:59:36 am »

Wziąłem Baśnie, bo Szninkiela miałem kilkanaście lat temu.


PS


Dyskusja nie dotyczyła ceny promocyjnej samej w sobie, ale tego, że z automatu zrobił się błąd na niektórych komiksach, których nie da się sprzedać już po niższych cenach. W tym przypadku dotyczyło to bodajże WKKM. Czego tu można nie rozumieć? Jakiś pracownik musi dołożyć do interesu - ale co Cię to obchodzi, grunt że Ty masz 15 zł w kieszeni.

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1671 dnia: Maj 24, 2013, 09:07:15 am »

A na jakiej podstawie twierdzisz, że ja czegoś nie rozumiem? Po prostu nie zgadzam się z tym zbsurdalnym poglądem.

W merlinie też się zrobiła z automatu. Skąd wiesz, że to nie błąd? Ty kupiłeś Baśnie z 35% upustem, jaką masz pewność, że to nie błąd systemu? Czy jeśli jutro okaże się, że merlin.pl wyłączy Baśnie z promocji to czy anulujesz zamówienie, żeby ich nie okradać?


10zł, nie 15zł, to raz. Dwa, w sklepie też jak widzisz niską cenę to pytasz się o każdy produkt czy to nie jest pomyłka, bo nie chcesz być złodziejem i ich okradać? Ja składając zamówienie nawet nie wiedziałem, że to pomyłka, nawet po złożeniu chyba pytałem się na forum, czy każdy numer z WKKM w przedsprzedaży jest z taką zniżką i teraz na pewno zamówienia nie anuluje, a jak ktoś zarzuca mi kradzież, to niech się puknie mocno w głowę.

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1672 dnia: Maj 24, 2013, 09:10:53 am »
zamawiam ligę niezwykłych dżentelmenów (i tak miałem kupić), za Waszymi namowami Habibi i teraz szukam jeszcze 3 tytułu - jakiegoś niezobowiązującego/rozrywkowego, co polecacie (coś lekkiego albo trykot).


Ja polecam Komiksy z Kaczogrodu Dona Rosy (szczególnie tom I - to ten za który Rosa dostał Eisnera. Tomu III nie moge polecić bo nie znam ;) ).
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 09:25:21 am wysłana przez mack3 »

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1673 dnia: Maj 24, 2013, 09:43:35 am »
w sklepie też jak widzisz niską cenę to pytasz się o każdy produkt czy to nie jest pomyłka, bo nie chcesz być złodziejem i ich okradać?
A mi się wydawało, że złodziejem jest się wtedy, gdy nie płaci się za coś i się to zabiera. Prędzej byłbym za tym by nazwać tu kogoś oszustem - ale to też tylko w sytuacji, gdy masz świadomość, że ktoś pomylił się na niekorzyść (swoją/firmy).
Ja (i z tego co widzę Ty też) takiej wiedzy nie miałem. Więc jeśli ktoś nazwie mnie oszustem to rzeczywiście niech puknie się w czoło. A ten kto powie o mnie złodziej jest po prostu dla mnie bucem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

N.N.

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1674 dnia: Maj 24, 2013, 09:49:45 am »
Tak czy siak, mówienie o złodziejstwie w przypadku kupienia czegoś w sklepie, w ich promocyjnej cenie to absurd i inaczej tego nazwać się nie da.
Uważam, że problem jest czysto teoretyczny, bo sklep Gildii po zauważeniu swojej pomyłki poinformował, że to pomyłka i zmienił ofertę. Nie wiem, czy sklep Gildii komukolwiek sprzedał jakikolwiek komiks z rabatem, o którym poinformował pomyłkowo i - prawdę powiedziawszy - nie chcę tego wiedzieć. Uważam jednak, że sklep Gildii miał prawo poinformować, że owego rabatu nie ma, a informacja o nim została podana przez pomyłkę. Tym samym - nie udzielić tego rabatu.

Vision2001 uważał inaczej i dlatego napisał: "W ofercie był błąd, to go poprawili. Jednak wg mnie jeśli ktoś złożył zamówienie i je opłacił, gdy dana (nieprawidłowa) cena była aktualna to skorzystał".
Różnica poglądów między nami polegała na tym, że on powiedział: "jeśli ktoś popełnił błąd, to należało z niego skorzystać".
Ja w odpowiedzi stwierdziłem, że: "jeśli ktoś popełnił błąd, to korzystanie z niego byłoby kradzieżą". Przyczyną, dla której w ogóle się odezwałem, nie było oburzenie na to, że ktoś z pomyłki sklepu Gildii skorzystał (to jego sprawa), ale fakt, iż Vision2001 uważał, że gdyby ktoś złożył zamówienie w czasie, gdy owa pomyłkowo złożona oferta była umieszczona na stronie, to sklep Gildii powinien byłby być zobowiązany do jej realizacji, nawet jeśli w rzeczywistości sprzedawałby towar po kosztach lub poniżej nich.
Istotą sporu było de facto to, nawet nie to, czy powinniśmy oczekiwać od sklepu, że dotrzyma oferty złożonej przez pomyłkę, czy powinniśmy się pogodzić z faktem, że się z niej wycofa, ale to, czy można żądać, by sprzedawca dotrzymał oferty złożonej przez pomyłkę i nazywać to okazją, czy też należy podobne żądanie uznać za próbę ograbienia sprzedawcy z jego zarobku.
Vision2001 zajął pierwsze stanowisko, ja drugie, a tymczasem rozmowa na forum powróciła do tematu zasadniczego czyli wyprzedaży i promocji, co spowodowało pewne zamieszanie w zrozumieniu tego, czego dotyczyła owa mgławicowa dyskusyjka.
Łatwo zauważyć duże stężenie trybu warunkowego w moim streszczeniu. Jest ono odpowiednikiem stopnia gdybalności w naszym sporze, który (powtórzę) krótko trwał i dawno się skończył.
Nikt tam nie nazywał złodziejstwem kupowania czegokolwiek w promocyjnej cenie (i twierdzenie, że nazywał, jest absurdem). Ja nazwałem zachęcaniem do złodziejstwa stwierdzenie, iż należy skorzystać z okazji i w sytuacji, gdy wiemy, iż była to pomyłka, żądać od sprzedawcy, by sprzedał nam towar na którym umieścił atrakcyjnie niską cenę.
Żeby była jasność, uważam, że w sytuacji określonej przez Visiona2001 sprzedawca ma prawo powiedzieć: "To była pomyłka" i oddać wpłacone pieniądze, a my nie mamy prawa twierdzić, że on nie miał prawa tego zrobić, bo miał obowiązek dostarczyć nam towar, za który zapłaciliśmy. Moje stanowisko, nie wyklucza sytuacji, w której sprzedawca uzna się za zobowiązanego do sprzedaży towaru po promocyjnej cenie - to jego suwerenna decyzja, podjęta świadomie i z uwzględnieniem możliwych zysków i strat. Sprzedawca może to zrobić, ale wcale nie musi. I tyle.

Jeśli chcesz dyskutować, to spróbuj najpierw zorientować się, o czym naprawdę jest mowa, a potem zastanów się, czy w ogóle warto wracać do takiego wątku jak ten i dobrze zastanów się, czy naprawdę tego, o czym mówisz, nie da się nazwać inaczej niż absurdem, bo język polski jest tak giętki i bogaty, że nawet idiotę można nazwać przy pomocy kilku innych, mniej obraźliwych określeń.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 09:53:58 am wysłana przez N.N. »

Offline Qwant

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1675 dnia: Maj 24, 2013, 10:18:09 am »
(...) Uważam jednak, że sklep Gildii miał prawo poinformować, że owego rabatu nie ma, a informacja o nim została podana przez pomyłkę. Tym samym - nie udzielić tego rabatu.

Był w Polsce precedens, że ktoś sprzedał na allegro samochód za śmieszną cenę. Potem się tłumaczył, że przez pomyłkę dał inną kwotę i wcale go nie sprzeda. Sprawa skończyła się w sądzie, umowa została uznana za ważną i samochód został sprzedany prawie za darmo.

Analogicznie w kwestii, czy sklep Gildii ma prawo do czegoś, nie ma znaczenia co kto (np N.N.) uważa - chyba że jest prawnikiem.

Inną sprawą jest, czy takie zachowanie się nam podoba:
Ja (i z tego co widzę Ty też) takiej wiedzy nie miałem. Więc jeśli ktoś nazwie mnie oszustem to rzeczywiście niech puknie się w czoło. A ten kto powie o mnie złodziej jest po prostu dla mnie bucem.
Ale po chwili już się o pomyłce dowiedziałeś i nie masz oporów by tę transakcję sfinalizować. Świadomie chcesz skorzystać z czyjejś pomyłki i chcesz aby jakiś pracownik ze swojej kieszeni dokładał do Twoich zakupów. Każdy sobie sam wyciągnie wnioski i nazwie Cię tak jak będzie uważał za stosowne.

Offline freshmaker

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1676 dnia: Maj 24, 2013, 10:22:43 am »
odnośnie promocji -35% w merlinie. można trochę oszukać system gdy chce się np zamówić 2 komiksy. ja dorzuciłem sobie do zamówienia na nowego sfara i fistaszki tytusa za 6 pln.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1677 dnia: Maj 24, 2013, 10:25:37 am »
Każdy sobie sam wyciągnie wnioski i nazwie Cię tak jak będzie uważał za stosowne.

Niech nazywa jak chce. Jak nazywa mnie złodziejem to czuję się urażony. Jak oszustem... Hmmm... Też. Ale wolę by mówiono o mnie oszust, a nie złodziej. :neutral:
A że niektórzy posługują się odnośnikami do źródeł językowych to ja też przytoczę słownikowo jak jest:
* złodziej:
http://sjp.pwn.pl/slownik/2546433/z%C5%82odziej
*kradzież:
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2474818
http://sjp.pl/kradzie%BF
*oszust:
http://sjp.pwn.pl/szukaj/oszust
* oszustwo:
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2496853
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 10:56:53 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1678 dnia: Maj 24, 2013, 11:12:14 am »
Ja polecam Komiksy z Kaczogrodu Dona Rosy (szczególnie tom I - to ten za który Rosa dostał Eisnera. Tomu III nie moge polecić bo nie znam :wink: ).

To jeszcze można kupić? :O Przecież to jest arcydzieło! I to 224-stronicowe za 12,34 zł. Kto tego nie kupi, będzie żałował. Ten komiks jest lepszy, niż pomyśleliście, czytając słowo "arcydzieło" w tym poście. Rzecz wybitna, nagrodzona najważniejszą komiksową nagrodą, czyli Eisnerem. Ja kilka razy płakałem, czytając ten album.
http://merlin.pl/Komiksy-z-Kaczogrodu-Zycie-i-czasy-Sknerusa-McKwacza-tom-1_Egmont/browse/product/1,821886.html

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1679 dnia: Maj 24, 2013, 11:33:33 am »
Tom I to jest nawet jeszcze w sklepie gildii dostępny. Gorzej z tomem II, który juz właściwie nigdzie nie jest dostępny (choć ja byc może mam 2 egzemlarze tego tomu - muszę poszukać w chwili wolnego czasu i w ogóle wrócic do tego zbiorku bo rzeczywiście jest świetny)

 

anything