Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1244959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qwant

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1680 dnia: Maj 24, 2013, 11:39:53 am »
* oszustwo:
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2496853
Teraz zgłupiałem i już nie wiem za czym argumentujesz. W linku który podałeś jest:
oszustwo «świadome wprowadzenie kogoś w błąd lub wykorzystanie czyjegoś błędu dla własnej korzyści». (moje podkreślenie).
Wg tego skorzystanie z nibypromocji w sklepie Gildii trzeba uznać za oszustwo?

Jakoś tak się złożyło, że występuję tu w roli jakiegoś moralisty. Chciałem tylko zauważyć, że nasze działania w internecie wydają się dla nikogo nieszkodliwe, bo komunikujemy się tylko z anonimowym i bezosobowym serwerem, ale gdzieś po drugiej stronie będzie stał konkretny człowiek (lub grupa), który będzie stratny konkretne pieniądze.


To jeszcze można kupić? :O Przecież to jest arcydzieło! I to 224-stronicowe za 12,34 zł. Kto tego nie kupi, będzie żałował. Ten komiks jest lepszy, niż pomyśleliście, czytając słowo "arcydzieło" w tym poście. Rzecz wybitna, nagrodzona najważniejszą komiksową nagrodą, czyli Eisnerem. Ja kilka razy płakałem, czytając ten album.
http://merlin.pl/Komiksy-z-Kaczogrodu-Zycie-i-czasy-Sknerusa-McKwacza-tom-1_Egmont/browse/product/1,821886.html
Polecam. Podchodziłem do tego tytułu sceptycznie, więc może pozytywnie mnie zaskoczył a może zadziałał sentyment, ale to naprawdę dobrze się czytało (i kolejne tomy również dobre, nawet tom 3). Zaskoczyła mnie wcale niegłupia fabuła dobrze osadzona w naszych realiach (pojawiają się postacie i wydarzenia historyczne).

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1681 dnia: Maj 24, 2013, 11:41:26 am »

Na samym początku zaznaczam, że celowo powtarzam słowo absurd i będę powtarzał, dlatego, że dobrze oddaje charakter twojej opinii, a do tego cię irytuje. Przyjemne z pożytecznym.
Nikt tam nie nazywał złodziejstwem kupowania czegokolwiek w promocyjnej cenie (i twierdzenie, że nazywał, jest absurdem). Ja nazwałem zachęcaniem do złodziejstwa stwierdzenie, iż należy skorzystać z okazji i w sytuacji, gdy wiemy, iż była to pomyłka, żądać od sprzedawcy, by sprzedał nam towar na którym umieścił atrakcyjnie niską cenę.
Jeśli mówisz, że vision zachęca do złodziejstwa, w przypadku kiedy poleca skorzystania z bardzo okazyjnej ceny wynikającej z gapiostwa sklepu, to jednocześnie nazywasz złodziejstwem i złodziejem osobę, która kupiła te komiksy w tej promocyjnej cenie i skorzystała z tego gapiostwa. Prawda jest taka, że nie jest to ani złodziejstwo, ani rzecz dwuznaczna moralnie. Sklep dał promocje na komiksy, ktoś je kupił, koniec pieśni. Klient ma pełne prawo złożyć zamówienie, a potem oczekiwać jego realizacji, nawet jeśli sklep się pomylił co do ceny jednego z artykułów i tutaj twoje zdanie nie ma tu nic do rzeczy, bo przepisy jasno mówią, że sklep jest zobowiązany do wywiązania się z takiego zamówienia i ty nie masz prawa wypowiadać się w takim tonie w jakim to zrobiłeś o np. visionie.




Ciekawi mnie, czy byłoby oburzenie tutaj, gdyby merlin anulował wszystkie zamówienia komiksowe, bo okazałoby się, że ta promocja nie obejmuje komiksów. N.N. pewnie byłby szczęśliwy, że sklep uratował użytkowników którzy zamówili komiksy od kradzieży i bycia złodziejami.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 11:49:18 am wysłana przez Szekak »

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1682 dnia: Maj 24, 2013, 11:48:39 am »
Teraz zgłupiałem i już nie wiem za czym argumentujesz. W linku który podałeś jest:
oszustwo «świadome wprowadzenie kogoś w błąd lub wykorzystanie czyjegoś błędu dla własnej korzyści». (moje podkreślenie).
Wg tego skorzystanie z nibypromocji w sklepie Gildii trzeba uznać za oszustwo?
Moje cytowanie słownikowych pojęć odnosiło się bardziej do wcześniejszych wypowiedzi N.N. wg którego okradłem (a co za tym idzie jestem złodziejem), a nie stricte do Twojego zacytowanego postu. Chciałem po prostu pokazać tutaj, że na określenie mojej osoby jako złodzieja się nie zgadzam. Oszustem mogę być, bo posiadając już wiedzę o pomyłce sklep.gildia.pl chcę nadal dostać produkt po cenie oferowanej w danym momencie. Mam nadzieję, że już jest jaśniej.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1683 dnia: Maj 24, 2013, 11:49:23 am »
To jeszcze można kupić? :O Przecież to jest arcydzieło! I to 224-stronicowe za 12,34 zł. Kto tego nie kupi, będzie żałował. Ten komiks jest lepszy, niż pomyśleliście, czytając słowo "arcydzieło" w tym poście. Rzecz wybitna, nagrodzona najważniejszą komiksową nagrodą, czyli Eisnerem. Ja kilka razy płakałem, czytając ten album.
http://merlin.pl/Komiksy-z-Kaczogrodu-Zycie-i-czasy-Sknerusa-McKwacza-tom-1_Egmont/browse/product/1,821886.html

Fakt, komiks naprawdę wspaniały. Ja czytałem go jeszcze w tym starszym wydaniu Egmontu. Tak w ogóle to mogliby zrobić dodruk tego tytułu, a także Hall of fame. Zamiast tego wydają te gówniane Giganty, które mają się nijak poziomem do tych sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat.

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1684 dnia: Maj 24, 2013, 11:51:43 am »
Vision, w takim razie 100% społeczeństwa to oszuści, a to ktoś nie zapłaci abonamentu za telewizję, a to ktoś wysiądzie z autobusu bo zobaczy kanara, a nie ma biletu, a to ktoś nie przyzna się policji, że znalazł 5zł, więc korzysta z niewiedzy osoby która je zgubiła i można tak wymieniać w nieskończoność. ;)

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1685 dnia: Maj 24, 2013, 11:55:43 am »
Mi chodzi tylko o to, żeby nikt od złodziei mnie nie wyzywał. Oszustem też się nie czuję, ale słownikowo to wychodzi na to, że nim jestem. Więc proszę tylko i wyłącznie o nienazywanie mnie złodziejem. :smile:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

N.N.

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1686 dnia: Maj 24, 2013, 12:20:58 pm »
nie masz prawa wypowiadać się w takim tonie w jakim to zrobiłeś o np. visionie.
Jestem przekonany, że miałem prawo do napisania wszystkiego, co napisałem. Ty natomiast nie powinieneś przekręcać moich słów. (Tu zapytam na marginesie, czy rozumiesz różnicę pomiędzy możesz? i powinieneś?, bo jeśli nie to, Vision pokazał już, którędy droga do słownika)
Prawdę powiedziawszy, najardziej irytuje mnie, jak robi z siebie buca i idiotę, ale jesli sprawia Ci to przyjemność i uważasz, że jest to czynność pożyteczna, to proszę bardzo.
Najprostszym sposobem na to, by zrobić z siebie jedno z drugim, jest dyskutować z własnymi wyobrażeniami na temat tego, co inni napisali i ignorować to, co oni napisali naprawdę jak i ich wyjaśnienia na temat tego, co naprawde napisali.
Do Qwanta: zaczałem zdanie od słów "Uważam, że", żeby podkreslić, iż wyrażam moje osobiste stanowisko. Nie jest to stanowisko prawnika i to, o czym piszę nie ma dla nikogo mocy wiążącej. Sytuacja, o której mówimy, jest podobna do cudzołóstwa: jest przyjemne, bywa pożyteczne i karalne (w naszym kraju) nie jest, są jednak ludzie, którzy uważają, że cudzołożyć jest źle.
Do Visiona2001:
Twoja wypowiedź "Moje cytowanie słownikowych pojęć odnosiło się bardziej do wcześniejszych wypowiedzi N.N. wg którego okradłem (a co za tym idzie jestem złodziejem)[...]" zawiera nieprawdę, czyli jest kłamstwem. Jest to kłamstwo, które zawiera informacje fałszywie przedstawiające mnie w niekorzystnym świetle, co oznacza, że jesteś także oszczercą.
Albo celowo przekręcasz, to co napisałem, co upoważnia mnie do nazywania Cię kłamcą i oszczercą.
Albo nie zrozumiałeś tego, co napisałem, co świadczy o tym, że pod względem intelektualnym jesteś dzieckiem szczególnej troski.
W pierwszym wypadku, nie widzę sensu, by dalej z tobą gadać.
W drugim wypadku, współczucie skłania mnie do powstrzymania się od podtrzymywania tej konwersacji.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 10:21:29 pm wysłana przez N.N. »

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1687 dnia: Maj 24, 2013, 12:28:10 pm »
Przestań się ciągle gęsto tłumaczyć. Specjalnie cię zacytowałem, byś nie śpiewał o przekręcaniu twoich słów. Nie miałeś prawa napisać tego co napisałeś, koniec kropka. Twierdzenie, że masz prawo napisać, że nakłanianie do skorzystania z oferty promocyjnej sklepu wynikającej z jego gapiostwa, to nakłanianie do złodziejstwa to już kolejny absurd która pada z twoich ust. Skończ człowieku, bo robisz w tym momencie z siebie pośmiewisko. Starasz się wmówić wszystkim, że przekręcają twoje słowa, zamiast po prostu zamilknąć i zastanowić się następnym razem zanim coś napiszesz. To jak wciskasz do swoich "inteligentnych" wypowiedzi obelgi i przytyki jest żałosne. Jesteś męczący, nie miałeś racji - zamilcz, proste.



Sugerujesz, że powinienem skorzystać z tego, że ludzie, u których od dawna kupuję komiksy, popełnili pomyłkę i okraść ich
Cytat: N.N
Ja nazwałem zachęcaniem do złodziejstwa stwierdzenie, iż należy skorzystać z okazji
Nie wypieraj się, bo fakty świadczą przeciwko temu jak się teraz tłumaczysz.


Jedyną osobą która robi z siebie buca i idiotę jesteś ty.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 12:47:49 pm wysłana przez Szekak »

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1688 dnia: Maj 24, 2013, 12:36:16 pm »

Twoja wypowiedź "Moje cytowanie słownikowych pojęć odnosiło się bardziej do wcześniejszych wypowiedzi N.N. wg którego okradłem (a co za tym idzie jestem złodziejem)[...]" zawiera nieprawdę, czyli jest kłamstwem. Jest to kłamstwo, które zawiera informacje fałszywie przedstawiające mnie w niekorzystnym świetle, co oznacza, że jesteś także oszczercą.
Wcześniej napisałeś:
Sugerujesz, że powinienem skorzystać z tego, że ludzie, u których od dawna kupuję komiksy, popełnili pomyłkę i okraść ich z ich zarobku, a może nawet zmusić, żeby dołożyli do moich zakupów z własnej kieszeni?
Ja to rozumiem tak -> skorzystałem z "promocji" -> wg Ciebie okradłem -> idąc dalej tym tokiem myślenia jestem złodziejem. Więc oszczerstwami to (między wierszami) rzucasz Ty. [edit - tutaj zrobiłem celową nadinterpretację, ponieważ N.N. nie napisałe centralnie: "vision2001 to złodziej" i chyba nawet słowa "złodziej" nie użył w swoich wypowiedziach]
Sam czasem czepiasz się innych ludzi za użyte przez nich słowa, więc podobnie ja czepiam się Twoich postów i określeń przez Ciebie użytych (nie interesuje mnie co uważasz o mnie, ale ludzie uważają mnie za inteligentnego).

Więc nie chciałeś określać "złodziejem" osoby, która próbuje kogoś "okraść"? Dziwne...
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 01:07:07 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1689 dnia: Maj 24, 2013, 12:46:33 pm »
Ze środowego (22 maja)  newslettera Centrum Komiksu -

Cytuj
od dzisiaj w CK rusza wyprzedaż serii Andreasa "Koziorożec"

Tomy 1,2,3,4 sprzedawane będą z rabatem 40 % od ceny okładkowej, natomiast tom 5 z rabatem 25% i tak:

- "Koziorożec tom 1" - cena 15,00
- "Koziorożec tom 2" - cena 15,00
- "Koziorożec tom 3" - cena 15,00
- "Koziorożec tom 4" - cena 15,00
- "Koziorożec tom 5" - cena 29,00

Wyprzedaż trwa do końca czerwca br. lub do wyczerpania zapasów.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

N.N.

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1690 dnia: Maj 24, 2013, 12:48:07 pm »
Przestań się ciągle gęsto tłumaczyć. Specjalnie cię zacytowałem, byś nie śpiewał o przekręcaniu twoich słów. Nie miałeś prawa napisać tego co napisałeś, koniec kropka. Twierdzenie, że masz prawo napisać, że nakłanianie do skorzystania z oferty promocyjnej sklepu wynikającej z jego gapiostwa, to nakłanianie do złodziejstwa to już kolejny absurd która pada z twoich ust. Skończ człowieku, bo robisz w tym momencie z siebie pośmiewisko. Starasz się wmówić wszystkim, że przekręcają twoje słowa, zamiast po prostu zamilknąć i zastanowić się następnym razem zanim coś napiszesz. To jak wciskasz do swoich "inteligentnych" wypowiedzi obelgi i przytyki jest żałosne. Jesteś męczący, nie miałeś racji - zamilcz, proste.
Drogio Szekaku, rzeczywiście zacytowałeś mnie we wcześniejszym poście, ale potem napisałeś:

Jeśli mówisz, że vision zachęca do złodziejstwa, w przypadku kiedy poleca skorzystania z bardzo okazyjnej ceny wynikającej z gapiostwa sklepu, to jednocześnie nazywasz złodziejstwem i złodziejem osobę, która kupiła te komiksy w tej promocyjnej cenie i skorzystała z tego gapiostwa.
To drugie z zacytowanych zdań, zawiera klasyczną konstrukcję "jeśli, to". Tobie służy ona do powiedzenia, że jeśli powiedziałem A, to powiedziałem także B. Problem w tym, że pomiędzy tym, co zacytowałeś, a wnioskiem, jaki sformułowałeś nie ma bezpośredniego związku i popełniasz nadużycie przypisując mi stwierdzenie, że Vision jest złodziejem.
Po raz kolejny, uprzejmie, proszę, żebyś nie przekręcał moich słów.
I zwróć uwagę, że odzywam się tutaj jedynie dlatego, że Ty i Vision spierając się z własnymi wyobrażeniami na temat tego, co napisałem, podbijacie sobie bębenka.
A sprawdzam, co się dzieje w temacie, bo założyliśmy się z kolegami, że najdalej jutro dojdziecie do wniosku, że nazwałem Was cudzołożnikami i teraz ciekaw jestem, kto wygra zakład.

Drogi Visionie: już raz to tłumaczyłem, ale spróbuję jeszcze raz:
Kiedy napisałem, to co napisałem, stwierdziłem, że czułbym się jak złodziej, gdybym wykorzystał z tego, co nazwałeś okazją. Tym samym Twoją zachętę do korzystania z takich okazji uznałem za niemoralną. 


Twój tok rozumowania: skorzystałem z promocji > okradłem > jestem złodziejem jest absolutnie chybiony.
Prawidłowy byłby: wykorzystałem czyjąś pomyłkę > okradłem go > jestem złodziejem.
Przy czym, w żadnym momencie nie rozmawialiśmy o tym, czy skorzystałeś z tej promocji, czy nie. W ogóle nie było o tym mowy. Skąd zatem bierzesz teraz swoje wyobrażenie, że oceniałem to, iż tę pomyłkę wykorzystałeś? No, skąd?
Jeśli nie rozumiesz, to spróbuję to wyjaśnić Ci na przykładzie: weźmy Adama, Ewę i węża w raju. Ja stwierdziłem, że to, co napisałeś jest jak podszepty węża, Ty i szekak twierdzicie, że oskarżyłem węza o to, że zjadł jabłko. A kiedy powtarzam, że przypisujecie mi nie moje twierdzenia, każecie mi zamilknąc i obrażacie na inne sposoby. Przyznasz, że to trochę komiczne.

Przyczyną mojego odezwania się nie było to, że ktoś skorzystał z promocji (niezależnie od tego, czy była ona ogłoszona przez pomyłkę, czy nie), ale to, że uważałeś taką pomyłkę za okazję, z której każdy powinien móc skorzystać. 
Zgodnie z tym, co napisał Qwant, prawo gwarantuje możliwość skorzystania z takiej "promocji" (ogłoszonej przez pomyłkę). Pozostając w zgodzie z tym, co napisałem kilka godzin temu, uważam, że sklep powinien mieć prawo wycofania takiej oferty. Za złodzieja uważałbym siebie, gdybym złożył w sklepie zamówienie i zmusił sprzedawcę do jego realizacji (powołując się na podany przez Qwanta przepis) już po tym, jak okazało się, że ogłoszenie o promocji było pomyłką. Ciebie natomiast uważam za człowieka, który taką możliwość nazywa "okazją" i zachęca do jej wykorzystania.
Jeśli nie zachęcałeś i nie nazywałeś, to dokonałem mylnej interpretacji Twoich słów i mogę Cię za to (i wyłacznie za to) przeprosić.






« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 10:23:28 pm wysłana przez N.N. »

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1691 dnia: Maj 24, 2013, 12:52:56 pm »
N.N. ależ logika!  :badgrin:  Podsumujmy. Ktoś zachęca do złodziejstwa, ktoś ulega temu zachęcaniu do złodziejstwa i dokonuje złodziejs... nie, nie złodziejstwa, to by była nadinterpretacja i nadużycie!  :lol:   Brawa za logikę, naprawdę, z każdym postem wyglądają twoje tłumaczenia coraz lepiej.


Jedyną osobą która ma błędne wyobrażenia co do tego, co napisałeś jesteś znów ty sam. Twoje ględzenie wygląda tak, jakbyś wszystkim na siłę chciał udowodnić, że jesteś mądry i inteligentny, zamiast skupić się na prostych faktach. Poniosłeś klęskę, pogódź się z tym i skończ te swoje pokrętne tłumaczenia, bo zaraz dojdziesz do tego, że to twój brat lub syn weszli na twoje konto i to oni nasmarowali te rzeczy, a nie ty, już naprawdę niewiele brakuje.

Cieszę się, że masz zapewnione wsparcie mentalne u kolegi, bo po tym co napisałeś na pewno ci się przyda osoba podtrzymująca cię na duchu. :wink:


Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 01:35:57 pm wysłana przez Szekak »

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1692 dnia: Maj 24, 2013, 01:42:49 pm »

Już miałem nie odpisywać, ale edytowałeś swoją wypowiedź, tak więc jeszcze taka mała uwaga.
Zgodnie z tym, co napisał Quant, prawo gwarantuje możliwość skorzystania z takiej "promocji" (ogłoszonej przez pomyłkę). Pozostając w zgodzie z tym, co napisałem kilka godzin temu, uważam, że sklep powinien mieć prawo wycofania takiej oferty.
Znów przekręcasz to co napisałeś wcześniej.
Uważam jednak, że sklep Gildii miał prawo poinformować, że owego rabatu nie ma, a informacja o nim została podana przez pomyłkę. Tym samym - nie udzielić tego rabatu.

Żeby była jasność, uważam, że w sytuacji określonej przez Visiona2001 sprzedawca ma prawo powiedzieć: "To była pomyłka" i oddać wpłacone pieniądze, a my nie mamy prawa twierdzić, że on nie miał prawa tego zrobić, bo miał obowiązek dostarczyć nam towar, za który zapłaciliśmy.
Powinien mieć, a ma to zasadnicza różnica. Miotasz się w tym co mówisz i przeczysz sam sobie, za wszelką cenę starasz się wybrnąć z zaistniałej sytuacji. Teraz wychodzi jeszcze na to, że z definicji również jesteś oszustem, jako że liczyłeś na moją niewiedzę starając się przedstawić sytuację inaczej, niż wygląda naprawdę. Czujesz się jak oszust? Zamawiając komiksy po niższej cenie czułbyś się jak złodziej, więc zakładam, że i jak oszust się teraz czujesz. Nie mówię, że jesteś kłamcą twierdząc, że mówiłeś coś czego nie mówiłeś, jedynie uważam cię za człowieka który takie zachowania nazywa niezrozumieniem rozmówcy jego słów. Trzeba było się mnie posłuchać i po prostu zakończyć tą jałową dyskusję wcześniej.


Z mojej strony już nie będę brał w niej udziału.


Pzdr. :wink:
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 01:49:28 pm wysłana przez Szekak »

N.N.

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1693 dnia: Maj 24, 2013, 01:46:18 pm »
Wszystkich użytkowników forum - oprócz Szekaka i Visiona2001 - przepraszam za podtrzymywanie a nawet podsycanie tego wątku i zaśmiecanie tematu o wyprzedażach i promocjach. Już więcej nie będę zabierał głosu w tej sprawie, niezależnie od tego, jakie jeszcze bzdury zostaną tu napisane.

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1694 dnia: Maj 24, 2013, 01:49:45 pm »
...dzięki temu więcej bzdur pisanych nie będzie, bo w głównej mierze wynikały one z wypowiedzi umieszczanych przez N.N.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---