Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1245147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1920 dnia: Październik 21, 2013, 12:20:27 pm »
Skoro to takie łatwe, to ja od teraz będę wszędzie składał reklamacje, trzeba ich nauczyć.  :smile:
Nie zawsze jest takie łatwe. Jeśli w Arosie tak wygląda procedura reklamacji to chwała im za to. :razz: Ja miałem "wypadek" z "ulubionym sklepem z komiksami [...] Gildia" i kazano mi odsyłać komiks na własną rękę. Podziękowałem - purystą jakimś nie jestem, toteż uszkodzenie przeżyję (zbity róg, tak paskudnie że aż kartki w komiksie pogięte) i drgawek nie dostanę, a czasu na pakowanie i bieganie po urzędach pocztowych nie mam. Dodam że samo opakowanie było nietknięte, więc to w Gildii się komuś musiała moja "Liga" wymsknąć z łapek.  :roll:

Offline chch

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1921 dnia: Październik 21, 2013, 12:32:56 pm »
Nie zawsze jest takie łatwe. Jeśli w Arosie tak wygląda procedura reklamacji to chwała im za to. :razz: Ja miałem "wypadek" z "ulubionym sklepem z komiksami [...] Gildia" i kazano mi odsyłać komiks na własną rękę. Podziękowałem - purystą jakimś nie jestem, toteż uszkodzenie przeżyję (zbity róg, tak paskudnie że aż kartki w komiksie pogięte) i drgawek nie dostanę, a czasu na pakowanie i bieganie po urzędach pocztowych nie mam. Dodam że samo opakowanie było nietknięte, więc to w Gildii się komuś musiała moja "Liga" wymsknąć z łapek.  :roll:


Też dostałem z Gidii (właściwie to z Sefera, ale to jedno i to samo) KiK w kosmosie ze zbitym rogiem, na kartki wewnątrz nie miało to wpływu, ale jednak jest to widoczne. Nie chciało mi się zgłaszać tego i widzę, ze nie miałoby to sensu, skoro musiałbym na własny koszt odsyłać. W przesyłce był KiK, Sin City 1, Biały Orzeł integral i Biały Orzeł #04.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1922 dnia: Październik 21, 2013, 12:39:00 pm »

Też dostałem z Gidii (właściwie to z Sefera, ale to jedno i to samo) KiK w kosmosie ze zbitym rogiem, na kartki wewnątrz nie miało to wpływu, ale jednak jest to widoczne. Nie chciało mi się zgłaszać tego i widzę, ze nie miałoby to sensu, skoro musiałbym na własny koszt odsyłać. W przesyłce był KiK, Sin City 1, Biały Orzeł integral i Biały Orzeł #04.
Na własny koszt pewnie nie. Domyślam się, że po sfinalizowaniu reklamacji koszty wysyłki zostałyby zwrócone. Przynajmniej tak mi się wydaje logiczne. :cool:

fragsel

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1923 dnia: Październik 21, 2013, 12:58:24 pm »
podobno według polskiego prawa muszą zwrócić tylko kasę za pierwszą wysyłkę - ktoś to może potwierdzić?

choć zdarzyło mi się dopiero raz reklamować coś (sklep na allegro, okładka była nie od tego odcinka który dostałem, bo jakby chodziło o rysy i wgniecenia to tak duże rysy abym odesłał się nie trafiają bez użycia noża) i wtedy zwrócili mi kasę za wysyłkę w obie strony, ale razem z żoną uznaliśmy to za ewenement...

Offline BOUNCER

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1924 dnia: Październik 21, 2013, 09:32:31 pm »
ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywil-nego (Dz. U. Nr 141 poz. 1176 z późn. zm.).

Sprzedawca ma nie tylko obowiązek wymienić nam towar , ale także ponieść koszty demontażu, montażu oraz uruchomienia, oraz kosztòw transportu.

fragsel

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1925 dnia: Październik 21, 2013, 09:50:54 pm »
ciekawe
dzięki

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1926 dnia: Październik 22, 2013, 03:33:02 pm »
ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywil-nego (Dz. U. Nr 141 poz. 1176 z późn. zm.).

Sprzedawca ma nie tylko obowiązek wymienić nam towar , ale także ponieść koszty demontażu, montażu oraz uruchomienia, oraz kosztòw transportu.

warto pamiętać, że zacytowany fragment odnosi się do Ustawy Konsumenckiej. Trzeba więc składać reklamację taką drogą.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1927 dnia: Październik 31, 2013, 10:46:04 am »
Słuchowisko Żywe Trupy dziś do pobrania za darmo

http://www.publio.pl/zywe-trupy-tomy-1-i-2-robert-kirkman,p77011.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Vesol

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1929 dnia: Listopad 07, 2013, 05:00:40 am »
w Matrasie można kupić po 6,62 większość serii wydanych przez Twój Komiks
http://www.matras.pl/szukaj/?wydawnictwo=Tw%C3%B3j%20Komiks-Motopol

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1930 dnia: Listopad 08, 2013, 09:36:09 pm »
ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywil-nego (Dz. U. Nr 141 poz. 1176 z późn. zm.).

Sprzedawca ma nie tylko obowiązek wymienić nam towar , ale także ponieść koszty demontażu, montażu oraz uruchomienia, oraz kosztòw transportu.

Wszystko się zgadza, dokładnie jest to art. 8 ust. 2 powołanej wyżej ustawy i właśnie na podstawie tego przepisu przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą powinien zwrócić koszty dostawy (w szczególności koszty wysyłki) reklamowanego towaru. Należy również zauważyć, iż koszty te powinny być ustalone w sposób racjonalny - to znaczy nie mogą być nadmiernie wysokie ale równocześnie powinny zapewnić aby odsyłany towar nie uległ pogorszeniu. Jeśli chodzi o komiksy, to odpowiednia będzie paczka ekonomiczna, zaś jako opakowanie najlepiej wykorzystać to, w którym reklamowany komiks do nas dotarł. 

Zwracam uwagę, iż ustawa odnosi się jedynie do stosunków sprzedaży, w których sprzedawca jest przedsiębiorcą (osobą fizyczna zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej, albo spółką cywilną, albo spółką prawa handlowego), zaś kupujący - osobą fizyczną.

Podobnie jak Wy kolekcjonuję komiksy, kupuję ich raczej dużo, często w różnych sklepach internetowych i zdarzało mi się już kilkakrotnie składać reklamacje. Niemalże wszystkie sklepy zwracały mi koszty wysyłki z automatu (m.in. Aros, Matras, Merlin, Incal oraz kilka sklepów na Allegro). Jak do tej pory tylko z jednym sklepem miałem w tym zakresie problem, mianowicie z Waszym ulubionym Sklepem Gildia.pl. Wygląda na to, że polityka tego sklepu polega właśnie na tym, żeby NIE zwracać kosztów odesłania uszkodzonego towaru, pomimo tego, że zajmujący się kontaktami z kupującym, pan Wojciech Sz., dobrze zdaje sobie sprawę z podstawy prawnej takiego roszczenia. 

Podsumowując, zachęcam wszystkich, którzy reklamowali bądź będą reklamować uszkodzone komiksy o ubieganie się zwrot kosztów odsyłki, bowiem po prostu są to Wasze pieniądze i nie ma żadnego powodu, dla którego mielibyście wspierać z Waszych kieszeni działalność firm za friko, które i tak dzięki Wam egzystują ponieważ dokonujecie u nich zakupów.   
   
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 01:26:56 pm wysłana przez KukiOktopus »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1931 dnia: Listopad 09, 2013, 01:41:30 pm »
jeszcze jedno... wraz odsyłanym komiksem dobrze jest dołączyć własnoręcznie podpisane pismo skierowane do sklepu, zatytułowane: Reklamacja zamówienia nr ..., w którym należy podać krótki opis uszkodzenia, poprosić o wymianę komiksu na nowy bez wad a gdyby to nie było możliwe - zwrot odpowiedniej kwoty zapłaconej za komiks, podać nr rach. bank. oraz przypomnieć, że zgodnie z art. 8 ust. 2 wymienionej ustawy należy się Wam również zwrot za odsyłkę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 01:13:48 pm wysłana przez KukiOktopus »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1932 dnia: Listopad 10, 2013, 01:24:25 pm »
podobno według polskiego prawa muszą zwrócić tylko kasę za pierwszą wysyłkę - ktoś to może potwierdzić?

nic z tych rzeczy. jeśli po reklamacji ponownie otrzymasz uszkodzony towar, wówczas wracamy do punktu wyjścia i po odesłaniu należy się konsumentowi zwrot kosztów odesłania. 

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1933 dnia: Listopad 12, 2013, 10:33:58 am »
W sklep.gildia.pl mają promocję na tytuły Hanami z rabatem 30%. Osobiście polecam serię IKIGAMI.
http://www.sklep.gildia.pl/promocje/115
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ty_draniu

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1934 dnia: Listopad 12, 2013, 09:45:38 pm »
Na stronie Naszej Księgarni jest promocja m.in. na Fistaszki. Tomy 3,4,5 za pół ceny, kolejne przecenione z 64,9 na 40.
http://www.nk.com.pl/77/promocja.html
Dodatkowo w uszkodzonych trzeci tom można kupić za 20 a piąty za 25.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

 

anything