trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1244929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2145 dnia: Grudzień 23, 2013, 12:37:32 pm »
A jak jest ze "Strażnikami"? Zamawiał ktoś? Są dostępni w Merlinie? Bo czytałem pogłoski, że mimo iż jest dostępność na stronie, to w rzeczywistości nie ma ich na stanie.

Ja zamawiałem 5 grudnia i jeszcze byli. Tyle że bez oryginalnej folii i bez tej kartki, że to kolekcja Mistrzowie Komiksu i z okładeczkami innych komiksów z kolekcji. Tak więc może się trafić sfatygowana okładka (moja jest OK).

Co do obrażania się na Merlina, to mnie też trochę wkurzyli ostatnio, ale nie niedostępnością wybranych pozycji (na to byłem przygotowany i inni, którzy czytali forum, też powinni być). I tak ma on dobrych dostawców i teraz udało mi się kupić Powstanie '44 (2) z 2009 r., a w ostatniej dużej wyprzedaży uzupełniłem braki w Lucyferze i Baśniach.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Shinue

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2146 dnia: Grudzień 23, 2013, 04:33:26 pm »
W czwartek zamówiłem na Merlinie Ligę Stulecie 2009. Wybrałem przesyłke pocztą bo na dostarczenie przed świetami nie liczyłem. Dziś dzwoni do mnie kurier DHL i przywozi komiks. Sympatycznie :smile:

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2147 dnia: Grudzień 23, 2013, 04:58:55 pm »
W których sklepach można spodziewać się pierwszych wyprzedaży noworocznych? W tamtym roku jakoś nie interesowałem się komiksami, więc muszę nadrabiać :wink:

Offline mr.castor

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2148 dnia: Grudzień 23, 2013, 07:44:43 pm »

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2149 dnia: Grudzień 23, 2013, 07:58:18 pm »
W których sklepach można spodziewać się pierwszych wyprzedaży noworocznych? W tamtym roku jakoś nie interesowałem się komiksami, więc muszę nadrabiać :wink:

Nie przypominam sobie żadnych wyprzedaży w tym okresie, to raczej odpoczynek po świątecznym szaleństwie zakupów. Zresztą możesz sam sprawdzić:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,7484.1440.html
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline adro

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2150 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:04:35 pm »
Mam takie pytanko, moj znajomy chce zamowic w literackiej pare rzeczy, czy mozna dokonac platnosci po 6 stycznia?
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kenji

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2151 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:44:35 pm »
Nie rozumiem tego kompleksu Merlina. Jak się zamawia pozycje, których dawno nie ma rynku to można liczyć jedynie na łut szczęścia, a nie robić wyrzuty z faktu że się ich nie dostało.



Czego tu nie rozumiesz?

Wchodzisz do sklepu i widzisz na półce produkt. Zamawiasz go, wraz z innymi dwudziestoma , starannie wyselekcjonowanymi - poświęcasz na to swój czas. Płacisz w kasie - a Pani po tygodni mówi Ci, że w sumie to tych produktów w sklepie nie ma...

Więc, wchodzisz do sklepu jeszcze raz i znów wybierasz produkty z półki ( bo przecież już mentalnie wydałeś pieniądze na rzeczy które chciałeś kupić w sklepie) i po tygodniu schemat się powtarza...

więc co robisz? ostrzegasz innych aby nie kupowali w sklepie, w którym dzieją się takie rzeczy...


moja noga w tym sklepie nie postanie - basta

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2152 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:47:05 pm »


Wchodzisz do sklepu i widzisz na półce produkt.


W jaki sposób Zobaczyłeś produkt na półce przez ekran komputera, tego nie pojmuję.

Wyjaśnijmy jedną kwestię. Zamawiałeś produkty, o których wiadomo powszechnie że są wyprzedane czy też były wśród nich takie które można kupić w innych sklepach?

Offline wookasch

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2153 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:52:47 pm »
Powszechnie wiadome wśród fanów komiksu. Wśród ludzi, nazwijmy ich "przypadkowych, już nie. Gdybym ja wszedł jako przypadkowy czytelnik na stronę sklepu internetowego, zamówił sobie parę fajnych Batmanów, np. po obejrzeniu filmu, po czym okazałoby się, że żaden z nich jednak nie jest dostępny, uwierz mi, że najłagodniejsze co bym zrobił to ostrzeganie innych przed tym sklepem. Są przepisy kodeksu handlowego, które takie przypadki regulują na korzyść konsumenta. I to do sklepu należy kontrola dostępności towaru, a nie do konsumenta.

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2154 dnia: Grudzień 23, 2013, 09:01:51 pm »
A mi to absolutnie nie przeszkadza. Nie mam zamiaru robić zarzutów sklepowi, że ten nie dostarczył mi towaru, którego nigdzie nie można już dostać. Po prostu nastawiam się, że zamówienie może być w każdej chwili anulowane i liczę na szczęście (które jak widać czasem dopisuje). W ten sposób się nie rozczaruję.
Kupowałem tam wiele razy, wczoraj też złożyłem zamówienie i zamierzam kupować dalej. Polecam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2013, 09:07:09 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2155 dnia: Grudzień 23, 2013, 09:12:48 pm »
Są przepisy kodeksu handlowego, które takie przypadki regulują na korzyść konsumenta.

Możesz podać te przepisy? Złożę pozew, to może mi te komiksy wyczarują...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2156 dnia: Grudzień 23, 2013, 09:16:23 pm »
Ja natomiast zastanawiam się o jakim kodeksie handlowym mowa. "Kodeks spółek handlowych" znam, a jedyny "kodeks handlowy" jaki pamiętam to ten pochodzący z 1934 roku, którego przepisy straciły ważność.

Offline wookasch

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2157 dnia: Grudzień 23, 2013, 09:43:44 pm »
Nie sądzę żebym przekonał do zmiany zdania kogoś, kto uważa, że co najmniej niepoważne podejście do klienta nie jest niczym nagannym. I w sumie chyba nie chcę przekonywać. Jedną sprawą jest pomyłka w dostępności produktu, która może zdarzyć się każdemu (choć ciężko mi zrozumieć tak dużą ilość tytułów "omyłkowo" oznaczonych jako dostępne), drugą sprawą jest podejście do klienta i wciskanie mu nieprawdy. Ja tych komiksów nie zamawiałem akurat, mam do Merlina masę innych zastrzeżeń i długi czas tam zakupów już nie zrobię. Niech po prostu każdy kupuje, tam gdzie chce.

Cytuj
Ja   natomiast zastanawiam się o jakim kodeksie handlowym mowa. "Kodeks   spółek handlowych" znam, a jedyny "kodeks handlowy" jaki pamiętam to ten   pochodzący z 1934 roku, którego przepisy straciły ważność

Oczywiście miałem na myśli właśnie kodeks spółek handlowych, mój błąd. Jak również kilka innych ustaw. Wiem również które przepisy tam zawarte chronią przedsiębiorców. I jestem ostatnim, który odmawia prawa do pomyłki w sklepie i leceniem ze wszystkim do sądu, przedstawiłem sytuację z punktu widzenia osoby nieznającej rynku i stwierdziłem, że tego typu zachowania (napisze łopatologicznie - nie chodzi mi o pomyłkę w dostępności, chodzi mi o ilość tych pomyłek i podejście pracowników w biurze obsługi klienta) nie powinny mieć miejsca.

Cytuj
Możesz podać te przepisy? Złożę pozew, to może mi te komiksy wyczarują...

Niestety nie znam przepisów, które sprawią, że ktoś cokolwiek wyczaruje. I mogę być uważany za bufona, natomiast na tak prostackie teksty odpowiadał nie będę.
                             

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2158 dnia: Grudzień 23, 2013, 10:11:19 pm »
Niestety nie znam przepisów, które sprawią, że ktoś cokolwiek wyczaruje. I mogę być uważany za bufona, natomiast na tak prostackie teksty odpowiadał nie będę.

Przepraszam. Podaj, proszę, te przepisy i wyjaśnij mi, proszę, jaką uzyskam korzyść, kiedy sprzedawca nie ma skąd wziąć tych komiksów.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Shinue

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2159 dnia: Grudzień 23, 2013, 10:31:10 pm »
Komiksów nie wyczarują, ale może są jakieś mechanizmy prawne (pomnienie UOKiK lub nawet kara finansowa), dzięki którym w przyszłości sklep internetowy będzie bardziej kontrolował adekwatność oferty ze swojej strony internetowej ze stanem magazynowym.

Wielu z nas zapewne pamięta ofertę internetową Empiku (Boże, zachowaj królową) i KDC.pl (mnóstwo twardo-okładkowych komiksów po 38zł). Wtedy mówiło się, że zakup produktu online jest wiążącą umową kupna-sprzedaży i rzeczywiście sporo osób kupiło mnóstwo komiksów za pół darmo chociaż Empik odwlekał wysyłkę licząc na anulowanie zakupu przez kupujących.