trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1245072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2340 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:27:59 pm »
W empikach promocja 3 za 2 do 23 kwietnia. W komentarzach Empik napisał, że na empik.com też coś jest szykowane, pewnie -30% jak rok temu (i do tego, z tego co pamiętam, to było -30% od już obniżonych cen; jeśli tak będzie, to faktycznie np. Batman - Śmierć rodziny byłby tańszy o ok. 36,5%).
Byłem i kupiłem i...przekalkulowałem
Przy 3 komiksach po 30zł zapłacisz 60zł -rabat 33% -oszczędzasz 30zł
Przy 3 za 75zł zapłacisz 150zł- rabat 33% -oszczędzasz 75zł (teoretycznie najbardziej opłacalna- patrz niżej)
Przy jednym za 30zł i 2 za 75zł zapłacisz 150zł- rabat 16%- oszczędzasz 30zł

Jedyne komiksy w cenie 75zł to Batmany, Liga, Strażnicy itp (na allegro i innych tanich księgarnich internetowych ich cena waha się koło 50-55zł czyli płacisz jakieś 170zł z wysyłką  czyli FAKTYCZNIE oszczędzasz 20zł a nie 75zł- wychodzi rabat 11%
Szumna promocja a w rzeczywistości to jakieś 10% niżej od konkurencji....w sumie dobre i to jak się ma Empik pod nosem

Offline peta18

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2341 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:35:12 pm »
Ja ostatnio kupowalem rozne tytuly (w ym batmany, lige itp.) z rabatem 36-37% + darmowa przesylka.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline bosssu

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2342 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:41:13 pm »
Bądźmy szczerzy...kto kupuje w Empiku w cenie okładkowej???....chyba tylko nieświadomy rodzic za namową dzieciaka bądź na prezent....na pewno nie jest to nikt kto ma jakieś pojęcie o rynku komiksowym
a ta promocja 3 za 2 była by dobra pod warunkiem jakby coś faktycznie fajnego stało na półce zamiast Thorgala, Asteriksa i Kajka....(ostatnio rzucili po 2-3 egzemplarze wznowień superhero) i tyle.

Offline AvengerGT

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2343 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:55:08 pm »
a ta promocja 3 za 2 była by dobra pod warunkiem jakby coś faktycznie fajnego stało na półce zamiast Thorgala, Asteriksa i Kajka....(ostatnio rzucili po 2-3 egzemplarze wznowień superhero) i tyle.
Liczę na pierwszego Thorgala, tj. "Zdradzona Czarodziejka" w hc. Nic więcej nie jest mi do szczęścia potrzebne jeśli chodzi o komiks i empikowe 3 w cenie 2.

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2344 dnia: Kwiecień 16, 2014, 09:13:03 pm »
To fajna promocja, bo ma się 33,3% zniżki, można sobie wybrać idealne egzemplarze (jeśli takowe są) i nie płaci się za wysyłkę. Tylko wybór komiksików mały, ale 3 Asteriksy, albo 3 Thorgale zawsze fajnie przytulić.  :smile:

Offline bosssu

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2345 dnia: Kwiecień 17, 2014, 06:51:50 am »
Liczę na pierwszego Thorgala, tj. "Zdradzona Czarodziejka" w hc. Nic więcej nie jest mi do szczęścia potrzebne jeśli chodzi o komiks i empikowe 3 w cenie 2.
Nakład podobno wyczerpany, w niektórych Empikach podobno jeszcze można zanaleźć, mam jeden egzemplarz zbędny u siebie nóweczka z II wydania
jak coś to zapraszam
http://allegro.pl/thorgal-zdradzona-czarodziejka-egmont-nowa-hc-i4142929436.html

Offline Motyl

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2346 dnia: Kwiecień 17, 2014, 07:08:43 am »
Przesadzacie z tą biedą w empikach albo w waszych stawiają tylko na Thorgale i Asteriksy. W moim są wszyscy Strażnicy, całe new dc 52, Usagi, Armada - innymi słowy pełny Egmont wraz ze starszymi pozycjami, jest też KG, SQN, Czarna Owca, Ha!art. MF Studio, Albatros, Prószyński, nie licząc oczywiście Hachette i zatrzęsienia mang. Pozostałych wydawnictw nie ma, ale jak ktoś chciałby wybierać w promocji 3 za 2 w empiku to znajdzie znacznie więcej tytułów niż Asteriksy i Thorgale.   

Offline bosssu

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2347 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:13:40 am »
Zrobię chyba zdjęcia półek Empików w Rzeszowie- są trzy a tylko w jednym jest coś oprócz Thorgala, Asteriksa i Kajka.....i to w ilości jedna półka 0,5m długości. Innych sklepów z komiksami w "tak wielkim mieście wojewódzkim"...nie ma- aż żal. ...i jeszcze te CENY- tylko okładkowe i od czasu do czasu jakaś promocja. Te same komiksy można kupić taniej przez sklepy internetowe z wysyłką więc po co się denerwować. Empik sprzedaje dla mas i to co schodzi...żadnych rewelacji nie ma co się spodziewać.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2348 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:44:22 am »
Co empik to obyczaj. W Lublinie w jednym można znaleźć właściwie wszystkie nowości Egmontu i trochę innych (inna sprawa że ostro zdewastowane), a w drugim, położonym nie tak znowu daleko - bieda z nędzą i resztki Thorgala. W mojej rodzinnej miejscowości za to, jedynym komiksem z "Nowe DC" jaki dotarł do empiku były "Oblicza śmierci"...  :roll:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2349 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:52:27 am »
Za to praktycznie w każdym Empiku jest bardzo duży wybór mang  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2350 dnia: Kwiecień 17, 2014, 03:52:44 pm »
Godzinkę temu byłem w empiku w Opolu i sprzedawczyni powiedziała mi, że promocja 2+1 nie obejmuje komiksów ani mang. Nie wiem jak to działa w sprzedaży internetowej, ale delikatne rozczarowanie jest...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2351 dnia: Kwiecień 17, 2014, 03:56:09 pm »
Godzinkę temu byłem w empiku w Opolu i sprzedawczyni powiedziała mi, że promocja 2+1 nie obejmuje komiksów ani mang. Nie wiem jak to działa w sprzedaży internetowej, ale delikatne rozczarowanie jest...

To dziwne, bo u mnie niektóre komiksy są nawet oklejone reklamą 2+1. Mangi rzeczywiście nie wchodzą w promocję, ale komiksy na bank. Podejrzewam, że Pani nie wiedziała co mówi, ewentualnie miała na myśli WKKM.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2352 dnia: Kwiecień 17, 2014, 03:58:05 pm »
Godzinkę temu byłem w empiku w Opolu i sprzedawczyni powiedziała mi, że promocja 2+1 nie obejmuje komiksów ani mang. Nie wiem jak to działa w sprzedaży internetowej, ale delikatne rozczarowanie jest...
Kłamała. Albo niedoinformowana.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2353 dnia: Kwiecień 17, 2014, 03:59:03 pm »
Kłamała. Albo niedoinformowana.

nawet w gazetce jest Batman zaznaczony w tej promocji.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2354 dnia: Kwiecień 17, 2014, 03:59:44 pm »
Albo niedoinformowana.

Być może, ale starałem się pytać jaj najdokładniej. Odpowiedź była bardzo pewna i stanowcza, więc odpuściłem. Trudno, ich strata...