Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1245080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adam and arluk

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2445 dnia: Kwiecień 25, 2014, 10:25:02 pm »
Cytuj
Tak z ciekawości jakie komiksy kupiłeś?
[/size]Zamówiłem 4 zestawy
[/size]1 batman3, sandman6 i severed(0zł), w sumie 115,5zł
[/size]2 oczko w głowie, monster, elryk(0zł), w sumie 86,8zł
[/size]3 noe4, kozio12 i 13(0zł), w sumie 53zł
[/size]4 orły rzymu2, noe3, krucjata2(0zł), w sumie 61,7

[/size]Jedynie Noe3  był w cenie bliskiej okładkowej, pozostałe -30%.


Offline kenji

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2446 dnia: Kwiecień 25, 2014, 10:45:42 pm »
Zazdrość 100:)
Gratuluje

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2447 dnia: Kwiecień 28, 2014, 12:05:34 pm »
Ja kupiłem nowego Batmana x2 + Severed i mam status wysłane.
Komiksy z weltbildu przyszły. Stan wszystkich idealny, bez najmniejszych wad. Nie to co z profitu, gdzie każdy komiks ma uszkodzenie.

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2448 dnia: Kwiecień 28, 2014, 12:35:00 pm »
Komiksy z weltbildu przyszły. Stan wszystkich idealny, bez najmniejszych wad. Nie to co z profitu, gdzie każdy komiks ma uszkodzenie.
O dziwo u mnie też bez uszkodzeń, chociaż miałem wielkie obawy, bo Severed ostro sobie latał po kartonie. Całe szczęście robił to tylko po dwóch, a nie trzech wymiarach :wink: więc to główny powód przyjścia zawartości paczki w 100% nieuszkodzonej.
Sam sposób pakowania taki sam jak w profit24.pl.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2014, 12:38:37 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2449 dnia: Kwiecień 28, 2014, 03:07:40 pm »
Sposób pakowania lepszy u mnie, a problemem profitu nie jest sposób pakowania, tylko to, że pakują już do paczek komiksy uszkodzone. :/

Offline adro

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2450 dnia: Kwiecień 28, 2014, 05:20:26 pm »
moje komiksy z profitu sa w stanie idealnym, moze mam szczescie :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2451 dnia: Kwiecień 28, 2014, 05:41:39 pm »
Ja też na Profit24 nie narzekam, a cenowo rządzą razem z Bonito.pl!

Offline kbk

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2452 dnia: Kwiecień 28, 2014, 08:39:36 pm »
Problem z profitem jest właśnie w pakowaniu! Taki sposób, jaki oni stosują pozostawia wszystko losowi - wystarczy drobna stłuczka i zaraz książki dostają po dupie. Nie dają żadnego sensownego zabezpieczenia książek. Wysyłanie już zdefektowanych książek jest inną sprawą, ale to się po prostu zdarza chyba u wszystkich. To jest tzw. stan pułkowy :wink: . Książki swoje zazwyczaj odleżą gdzieś na magazynach, zanim do nas trafią, a w tym czasie są przekładane, przesuwane, itp., zdarza im się również spaść i nieznacznie obić - na tyle, żeby pracownik nie usunął jej ze stanu jako defekt (może robi to też ze strachu przed konsekwencjami zniszczenia towaru). W takich "księgarniach", na ich magazynach jest taki przemiał, że nie da się zachować laboratoryjnych standardów. Z książkami nikt nie obchodzi się jak z jajkami albo antykami. Jak chcesz książkę jak spod igły, to zapraszam do drukarni albo kupuj same nowości, najlepiej te zafoliowane. Problem z profitem jest właśnie w pakowaniu! Taki sposób, jaki oni stosują pozostawia wszystko losowi - wystarczy drobna stłuczka i zaraz książki dostają po dupie. Nie dają żadnego sensownego zabezpieczenia książek. Wysyłanie już zdefektowanych książek jest inną sprawą, ale to się po prostu zdarza chyba u wszystkich. To jest tzw. stan pułkowy :wink: . Książki swoje zazwyczaj odleżą gdzieś na magazynach, zanim do nas trafią, a w tym czasie są przekładane, przesuwane, itp., zdarza im się również spaść i nieznacznie obić - na tyle, żeby pracownik nie usunął jej ze stanu jako defekt (może robi to też ze strachu przed konsekwencjami zniszczenia towaru). W takich "księgarniach", na ich magazynach jest taki przemiał, że nie da się zachować laboratoryjnych standardów. Z książkami nikt nie obchodzi się jak z jajkami albo antykami. Jeśli chcesz książkę jak spod igły, to zapraszam do drukarni albo kupuj same nowości, najlepiej te zafoliowane (chociaż i tak tutaj jesteś zdany na przypadek, jeśli wysyłający nieodpowiednio zapakuje towar - i wracamy do początku mojej wypowiedzi :wink: ).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2014, 08:46:30 pm wysłana przez kbk »
kbk

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2453 dnia: Kwiecień 28, 2014, 10:43:37 pm »
Co to znaczy stan z pod igły? To są jakieś podkategorie określenia "nowy komiks"? Bo ja jak kupuję "nowy komiks" to oczekuję nowego komiksu, towaru pełnowartościowego, bez wad, w stanie idealnym. Dla mnie to jest oczywiste. Gildia czy literacka wysyła komiksy w stanie znacznie lepszym niż profit i ryzyko gdy kupuję tam jest znacznie mniejsze.

Offline kbk

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2454 dnia: Kwiecień 29, 2014, 12:05:19 am »
Co to znaczy stan z pod igły? To są jakieś podkategorie określenia "nowy komiks"?
Stan "jak spod igły" to metaforyczne określenie stanu określonego przez Ciebie, jako "idealny". Czyli taki, jakby książka zjechała prosto z maszyny drukarskiej.

Bo ja jak kupuję "nowy komiks" to oczekuję nowego komiksu, towaru pełnowartościowego, bez wad, w stanie idealnym. Dla mnie to jest oczywiste.
Tak, tak, wszystko jasne. Ale niestety, sytuacja wygląda tak jak to opisałem. To, oczywiście, nie znaczy że mamy się wymagać pewnych rzeczy jako klienci :wink: .

Gildia czy literacka wysyła komiksy w stanie znacznie lepszym niż profit i ryzyko gdy kupuję tam jest znacznie mniejsze.
No właśnie, niektóre firmy traktują swój towar lepiej od innych (przy czym na pewno nie tylko samo obchodzenie się z towarem ma tu znaczenie, ale też skala działalność, warunki lokalowe itd.) i jeszcze dodatkowo, wysyłają z użyciem bezpieczniejszych opakowań, co finalnie przekłada się na znacznie mniejszą ilość egzemplarzy zdefektowanych czy też, jak to określiłem - w stanie "półkowym".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2014, 11:09:35 am wysłana przez kbk »
kbk

fragsel

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2455 dnia: Kwiecień 29, 2014, 06:18:23 am »
co finalnie przekłada się na znacznie mniejszą ilość egzemplarzy zdefektowanych czy też, jak to określiłem - w stanie "pułkowym".

jeśli to nie jest jakaś wzmianka związana z wojskiem, to powinno być "półkowym"

a co do meritum sprawy to albo mam obniżony poziom ekspektacji  (lub wy zawyżony) albo niesamowite szczęście, bo kupuję od lat w gildii, bonito i arosie i tylko RAZ dostałem książkę z wadą (i to nie wina sklepu tylko w drukarni coś zbombali i przy cięciu im się pogniotło trochę)
Oczywiście niezwłocznie po tym jak zauważyłem wadę komiks przeczytałem i odstawiłem na półkę (by po roku przeczytać go jeszcze raz gdy wyszła część druga i pewnie w tym roku jeszcze raz jak kupię trzecią)

To oczywiście nie znaczy, że nie dopuszczam możliwości reklamacji w przyszłości, no ale nie będę jęczał z powodu małej ryski lub delikatnego wgniecenia (ani nawet pozamienianej kolejności stron)

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2456 dnia: Kwiecień 29, 2014, 06:29:08 am »
a co do meritum sprawy to albo mam obniżony poziom ekspektacji  (lub wy zawyżony) albo niesamowite szczęście
Ja ten poziom mam cholernie zawyżony :/
Wiem - z tego trzeba się leczyć.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2457 dnia: Kwiecień 29, 2014, 10:47:54 am »
Ja też mam zawyżony chyba, bo jak jest np. zniszczony róg, to reklamuję.

Offline kbk

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2458 dnia: Kwiecień 29, 2014, 11:21:40 am »
jeśli to nie jest jakaś wzmianka związana z wojskiem, to powinno być "półkowym"
Oczywiście, głupi błąd - już poprawiony :wink: .

a co do meritum sprawy to albo mam obniżony poziom ekspektacji  (lub wy zawyżony) albo niesamowite szczęście, bo kupuję od lat w gildii, bonito i arosie i tylko RAZ dostałem książkę z wadą (i to nie wina sklepu tylko w drukarni coś zbombali i przy cięciu im się pogniotło trochę)
Oczywiście niezwłocznie po tym jak zauważyłem wadę komiks przeczytałem i odstawiłem na półkę (by po roku przeczytać go jeszcze raz gdy wyszła część druga i pewnie w tym roku jeszcze raz jak kupię trzecią)

To oczywiście nie znaczy, że nie dopuszczam możliwości reklamacji w przyszłości, no ale nie będę jęczał z powodu małej ryski lub delikatnego wgniecenia (ani nawet pozamienianej kolejności stron)
Noo, to przy Tobie ja mam znacznie zawyżony :d. Ale staram się racjonalnie do sprawy podchodzić i nie przesadzać. Tym bardziej, że znam ten biznes. "Wina" (*) za defekty mechaniczne leży po stronie ludzi, którzy towarem obracają, ale techniczne, jak np. zamieniona kolejność kart, to już def. techniczny - dla mnie zupełnie nie do przyjęcia. Ja bym taką książkę na pewno reklamował. O ile by się dało, bo zdarza się że taki defekt jest odkrywany po znacznym czasie, a wtedy to już nie tak łatwo z tą reklamacją.

*- piszę w cudzysłowie, bo jak to już wykazywałem - oprócz ewidentnie zniszczonych przez kogoś książek, jak towar leży na pólkach w księgarni czy na magazynie czasami nawet kilka lat i jest przekładany, przemieszczany to nie ma bata - musi "coś" z nim być. Nawet jak jest zabezpieczony poprzez folię! Np. ostatnio kupiłem wielką, trzytomową cegłę w kasecie, zafoliowaną, a i tak cała ta kaseta, czy też potocznie - etui ma pełno rys. Przy czym, książka ta wydana została w br., a więc to "nówka".

BTW, "ekspektacja" to paskudna kalka. :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2014, 11:35:39 am wysłana przez kbk »
kbk

fragsel

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2459 dnia: Kwiecień 29, 2014, 11:52:14 am »
ale techniczne, jak np. zamieniona kolejność kart, to już def. techniczny - dla mnie zupełnie nie do przyjęcia. Ja bym taką książkę na pewno reklamował.

jeśli stron brakuje to oczywiście, że reklamowałbym, bez dwóch zdań. ale pomieszanie stron ma dla mnie wartość przygody. w dzieciństwie miałem Tomka w Grand Chaco z podwójnie wklejonymi trzydziestoma stronami, Thorgala z zamianą, fioletowego Zieloną Latarnię i kilka innych. bardzo to miło wspominam, nie przeszkadzało (no chyba tylko za pierwszym razem, ale tego wymiana egzemplarza i tak nie naprawi)

zgadzam się zaś zupełnie co do książek od lata magazynowanych. nie ma co się pieklić, tego się uniknąć nie da.

BTW, "ekspektacja" to paskudna kalka. :P

no rzeczywiście. widocznie za mało płaciłem atencją na lekcjach polskiego...  :wink:
SORRY!!!!

 

anything