Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1244906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2790 dnia: Wrzesień 13, 2014, 03:26:43 pm »
Mnie o coś innego chodziło. Ale już spoko...Można zmienić w aplikacji mobilnej sposób dostawy i płatności, jeśli już się wybrało? Powiedzmy, że coś źle kliknąłem...

Sprawa wygląda tak, że ja robię wszystko powoli i rozważnie, bo się na tym nie znam. Na dole był przycisk "zatwierdź", którego nie ruszałem. Wybierałem sposób dostawy: paczkomat, zaznaczyłem na mapce, który chcę i....KLIK...pojawił się napis "dziękujemy za wspólne zakupy". Nie zdążyłem wprowadzić rabatu, nic nie klikałem, a już na pewno nie zatwierdź, a mam wybraną opcję paczkomat z płatnością przy odbiorze i bez rabatu. Już pomijam fakt, nie wiedziałem, że tak się da. Ale teraz nie mogę zmienić tej płatności... Ta aplikacja mobilna, to jak gadanie ze ślepym o kolorach, większości opcji tam w ogóle nie ma. Najwyżej nie odbiorę...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2014, 03:40:16 pm wysłana przez Death »

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2791 dnia: Wrzesień 13, 2014, 03:47:06 pm »
a czemu zamiast kupować końcówki i jeden komiks tańszy o 20 zł po prostu tak jak ja nie kupicie dwóch komiksów każdy tańszy o dychę? bo tak naprawdę to i tak tracicie min 2 zł na niepotrzebne bzdety...
tak z ciekawości pytam...

Bo wychodzi tak (jeśli dobrze Cię rozumiem):
a) 1 zł byle co + komiks 50 zł - 20 zł zniżka = 31 zł zamiast 51 zł (40% zniżki)
b) komiks za 20 zł + komiks 50 zł - 20 zł zniżka = 50 zł zamiast 70 zł (29% zniżki)

Ogólnie świetna promocja, jeśli kupujemy i tak komiksy z już obniżoną okładkową.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline peta18

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2792 dnia: Wrzesień 13, 2014, 03:48:19 pm »
kupujesz kilka rzeczy nie płacąc, później klikasz na jednej z nich zapłać - i tam Ci wyskakują inne rzeczy do zaznaczenia - zaznaczasz i płacisz za wszystko
Dzieki!


Mnie o coś innego chodziło. Ale już spoko...Można zmienić w aplikacji mobilnej sposób dostawy i płatności, jeśli już się wybrało? Powiedzmy, że coś źle kliknąłem...Sprawa wygląda tak, że ja robię wszystko powoli i rozważnie, bo się na tym nie znam. Na dole był przycisk "zatwierdź", którego nie ruszałem. Wybierałem sposób dostawy: paczkomat, zaznaczyłem na mapce, który chcę i....KLIK...pojawił się napis "dziękujemy za wspólne zakupy". Nie zdążyłem wprowadzić rabatu, nic nie klikałem, a już na pewno nie zatwierdź, a mam wybraną opcję paczkomat z płatnością przy odbiorze i bez rabatu. Już pomijam fakt, nie wiedziałem, że tak się da. Ale teraz nie mogę zmienić tej płatności... Ta aplikacja mobilna, to jak gadanie ze ślepym o kolorach, większości opcji tam w ogóle nie ma. Najwyżej nie odbiorę...
Ja kupowalem ostatnio cos przez mobilna, to nie moglem zmienic sposobu platnosci, niby przycisk ZAPLAC mialem ale wyskakiwal mi blad serwera za kazdym razem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2014, 06:00:08 pm wysłana przez fragsel »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline bowman007

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2793 dnia: Wrzesień 13, 2014, 04:08:52 pm »
Świetny pomysł, z tą charytatywną złotówką! nie wpadłem na to, a szkoda :) jak będzie kolejny rabat, to będzie trzeba tak zrobić :)

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2794 dnia: Wrzesień 13, 2014, 04:35:15 pm »
Bo wychodzi tak (jeśli dobrze Cię rozumiem):
a) 1 zł byle co + komiks 50 zł - 20 zł zniżka = 31 zł zamiast 51 zł (40% zniżki)
b) komiks za 20 zł + komiks 50 zł - 20 zł zniżka = 50 zł zamiast 70 zł (29% zniżki)

Ogólnie świetna promocja, jeśli kupujemy i tak komiksy z już obniżoną okładkową.
Jemu chyba chodzi o to, że to pierwsze zamówienie, po którym ma przyjść kupon rabatowy już podchodzi po to 50 zł. Czyli np. kupujesz coś za 20 zł, jeszcze nie płacisz, a i tak przychodzi kupon rabatowy.
I jak już masz kupon, kupujesz drugi przedmiot, np. za 30 zł i wtedy masz 20 + 30 = 50 zł, dajesz wspólną płatność i nie trzeba kupować tej głupoty za 1 zł. Mam rację Fragsel?

Ja myślałem, że ten pierwszy przedmiot nie podchodzi pod wymagane 50 zł i trzeba dopiero potem kupić nowe rzeczy za kwotę co najmniej 50...

fragsel

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2795 dnia: Wrzesień 13, 2014, 06:10:48 pm »
Jemu chyba chodzi o to, że to pierwsze zamówienie, po którym ma przyjść kupon rabatowy już podchodzi po to 50 zł. Czyli np. kupujesz coś za 20 zł, jeszcze nie płacisz, a i tak przychodzi kupon rabatowy.
I jak już masz kupon, kupujesz drugi przedmiot, np. za 30 zł i wtedy masz 20 + 30 = 50 zł, dajesz wspólną płatność i nie trzeba kupować tej głupoty za 1 zł. Mam rację Fragsel?

Ja myślałem, że ten pierwszy przedmiot nie podchodzi pod wymagane 50 zł i trzeba dopiero potem kupić nowe rzeczy za kwotę co najmniej 50...

nie, nie, tak nie myślałem - i tak nie działa, trzeba mieć drugi przedmiot za 50 złotych, nie razem 50

chodziło mi o to, że moim zdaniem nie warto się męczyć z kupowaniem jakiś końcówek do szczoteczek dla 8 zł oszczędności, lepiej mieć od razu 2 komiksy. Jasne, procentowo wychodzi mniej korzystnie, ale zamiast końcówki do szczoteczki i komiksu mam 2 (DWA!!!!) komiksy.

Co lepiej? Kupić Falangi za 50 czy Durango za 20 i falangi za 60? to i tak taniej niż w jakiejkolwiek promocji w jakiejkolwiek księgarni...


EDIT: bzdury piszę. przeczytałem siebie. jasne, że falangi za 50.


OK, przyznaję,niepotrzebnie się odzywałem


Chociaż teraz jeszcze mniej rozumiem tych co kupowali kilka małych komiksów w koszyku zamiast jednego drogiego. zamiast zaoszczędzić 20 zł na jednym droższym zaoszczędzili po 10 na dwóch albo po 6,67 na trzech...


EDIT 2: I podoba mi się patent z aukcjami charytatywnymi. złotówka do złotówki... zawsze to lepsze niż te końcówki...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2014, 06:30:46 pm wysłana przez fragsel »

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2796 dnia: Wrzesień 13, 2014, 06:33:49 pm »
Chociaż teraz jeszcze mniej rozumiem tych co kupowali kilka małych komiksów w koszyku zamiast jednego drogiego. zamiast zaoszczędzić 20 zł na jednym droższym zaoszczędzili po 10 na dwóch albo po 6,67 na trzech...

Wydawało mi się, że jesteś nauczycielem jakiegoś przedmiotu ścisłego, więc to musi być żart...
Przecież jak kupimy 3 komiksy za 17, to zaoszczędzimy tyle samo, co za jeden za 51 (i w kieszeni, i procentowo; oczywiście nie licząc dostaw).
No a procentowo opłaca się wziąć coś za 50 zł, bo oszczędzamy 40%, a jak weźmiemy za 100 zł, to tylko 20%.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2797 dnia: Wrzesień 13, 2014, 06:41:56 pm »
nie, to nie żart ale życie. te promocje na allegro nie są co dzień. resztę komiksów i tak gdzieś indziej musisz kupić

jakby była gwarancja, że wszystko tak dostaniesz to masz rację. ale jak wiesz, że się uda 3 lub 4 razy, to lepiej inwestować w droższe sztuki (właśnie tak jak mówisz koło 50 złotych. ale to niestety było tylko albo 49 czyli za mało, albo 69 czyli za dużo. wziąłem falangi)

matematyka to nie tylko same suche liczby i  liczenie. uczy Myślenia, Planowania i obliczeń tych Interpretowania.


EDIT: Jakbym kupił 2 Durango po 32 (z wysyłką) to na każdym zaoszczędzę po 10. Bardzo bliskie temu kwoty (w stosunku do cen allegro z wysyłką) to na najbliższej promocji bonito znajdziesz. A gdzie kupisz falangi za 50 (+ 4 za odbiór w punkcie)?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2014, 06:56:59 pm wysłana przez fragsel »

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2798 dnia: Wrzesień 13, 2014, 06:58:02 pm »
Czytam posty Fragsela i wymiękam. :D

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2799 dnia: Wrzesień 13, 2014, 06:58:42 pm »
nie, to nie żart ale życie. te promocje na allegro nie są co dzień. resztę komiksów i tak gdzieś indziej musisz kupić

No, jeszcze parę razy by się przydała ta promocja, w sumie dopiero w tej mam zamiar skorzystać.
Jednak Allegro ma kasy jak lodu, skoro 20 zł rozdaje i w sumie można było już stówkę zgarnąć (tak mniemam, że można było wziąć udział w każdej edycji promocji).

A żeby być w temacie, to na www.bonito.pl nowe komiksy w -40%. Ja nic nie biorę, to można polować ;)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2800 dnia: Wrzesień 13, 2014, 07:16:22 pm »

A żeby być w temacie, to na www.bonito.pl nowe komiksy w -40%. Ja nic nie biorę, to można polować :wink:

Dzięki, skorzystałem. Ten "Sygnał do szumu" jest dobry?

fragsel

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2801 dnia: Wrzesień 13, 2014, 07:17:08 pm »
A żeby być w temacie, to na www.bonito.pl nowe komiksy w -40%. Ja nic nie biorę, to można polować :wink:

Przede wszystkim bardzo bardzo dziękuję.
I to dowodzi mojej tezy: brałem rano pod uwagę Jeremiaha, brałem Silas Corey i mam je po 23 złote (no, 24 jak się rozdzieli wysyłkę zakupów na 4) a na allegro najtańszy kup teraz z wysyłką 31. 31-10=21. czy to taka wielka okazja jak można mieć falangi za 54?

ale naprawdę: bardzo dziękuję za cynk!

Offline Ty_draniu

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2802 dnia: Wrzesień 13, 2014, 08:01:51 pm »
No i tradycyjnie polecam szukać po wydawnictwach, bo komiksy rozrzucone są po różnych kategoriach. W promocji są też np. Koziorożce, Techniki zastraszania, więcej Fistaszków, Tintiny i pewnie jeszcze inne tytuły.

Przyznać się kto mi gwizdnął Blueberry'ego!
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline maximumcarnage

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2803 dnia: Wrzesień 13, 2014, 08:03:22 pm »
Przyznać się kto mi gwizdnął Blueberry'ego!

Jeśli chodzi o trzeci tom to byłem ja :smile: Swoją drogą była tylko jedna sztuka w promocji.

Offline radef

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2804 dnia: Wrzesień 13, 2014, 08:08:42 pm »
Ekchem.
Na aros.pl jest jeszcze ze zniżką 40%
http://aros.pl/ksiazka/plansze-europy-blueberry-czesc-3
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja