Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1244956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bowman007

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3150 dnia: Październik 12, 2014, 09:43:24 pm »
ja przez te kupony, już przekroczyłem kilkakrotnie swój budżet na komiksy :P ale jakoś nie chce by się kończyły :D

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3151 dnia: Październik 12, 2014, 09:45:40 pm »
Tylko te kupony fałszują rzeczywistość i potem może z tego wyjść więcej złego niż dobrego.

Offline Kris1982

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3152 dnia: Październik 12, 2014, 09:48:55 pm »
Zbagatelizowałem te kupony i czytając nie które komentarze po prostu to olałem ale jak dzisiaj zakupiłem 6 tom Sandmana za 30 zł to mi się lekko zdanie zmieniło :)

Offline bowman007

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3153 dnia: Październik 12, 2014, 09:49:19 pm »
Fałszują rzeczywistość? w jakim sensie?

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3154 dnia: Październik 12, 2014, 09:53:33 pm »
A gdzie później kupisz komiksy z nowego DC za 30 zł z hakiem? To nie jest fałszowanie rzeczywistych cen, które są na poziomie 45-55 zł? Teraz nagle wszyscy kupują na potęgę, a później połowa się wysypie, bo to nie będą już ceny dla zwykłych zjadaczy chleba, jak ktoś kilka postów temu to napisał. Taki kij zawsze ma dwa końce.

Offline Danio237

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3155 dnia: Październik 12, 2014, 10:00:18 pm »
Itachi znowu zadziwia swoimi teoriami na temat rynku. :D Komuno wróć!
Głupoty zwykłe. Mamy teraz taniej niż zwykle i to jest dobre, nie ma żadnego drugiego końca.

Offline bowman007

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3156 dnia: Październik 12, 2014, 10:03:12 pm »
Wiesz, ja właśnie z tego powodu kupuję na potęgę. Staram się wykorzystać trochę sytuację, ale myślę, że to jest z korzyścią dla wszystkich. Dla mnie i dla wydawnictwa. Z nowego DC kupowałem tylko główną serię z gackiem, teraz uzupełniłem sobie wszystko prócz WW do której jakoś nie mam przekonania. Akcji było już 10 ! Zaoszczędziłem już jakoś 200-250 zł. Pewnie, że jak akcja się skończy to ludzie przestaną kupować kilka serii, albo wybiorą tylko te, które im się spodobały. Ale osobiście widzę w tym same plusy.

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3157 dnia: Październik 12, 2014, 10:04:20 pm »
Itachi znowu zadziwia swoimi teoriami na temat rynku. :biggrin: Komuno wróć!
Głupoty zwykłe. Mamy teraz taniej niż zwykle i to jest dobre, nie ma żadnego drugiego końca.

Jakimi teoriami? Człowieku pomyśl trochę i zastanów się co piszesz. Jak zawsze nie odnosisz się konkretnie do wypowiedzi, tylko do poszczególnej osoby. Twoja codzienna praktyka?

Ale osobiście widzę w tym same plusy.

Jeśli patrzysz na krótszą perspektywę czasową, to z pewnością masz rację.

Offline bowman007

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3158 dnia: Październik 12, 2014, 10:09:56 pm »
Na dłuższą troszeczkę też. Liga mi się tak spodobała, że będę ją kupował nawet jak będzie za 60 zł.

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3159 dnia: Październik 12, 2014, 10:11:22 pm »
Na dłuższą troszeczkę też. Liga mi się tak spodobała, że będę ją kupował nawet jak będzie za 60 zł.

To zależy czy Egmont zdecyduje się na kontynuację :wink: Nie mam zamiaru odnosić się tutaj do jednostki, piszę o dłuższe perspektywie.

Offline AvengerGT

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3160 dnia: Październik 12, 2014, 10:18:14 pm »
A gdzie później kupisz komiksy z nowego DC za 30 zł z hakiem? To nie jest fałszowanie rzeczywistych cen, które są na poziomie 45-55 zł? Teraz nagle wszyscy kupują na potęgę, a później połowa się wysypie, bo to nie będą już ceny dla zwykłych zjadaczy chleba, jak ktoś kilka postów temu to napisał. Taki kij zawsze ma dwa końce.
Ojej, chyba jesteśmy dorośli i potrafimy zrozumieć, że to promocja i kiedyś się skończy. Ilu stałych czytelników komiksów korzysta z takiej okazji, a ilu przypadkowych klientów - nie wiadomo. Ci pierwsi wiedzą na czym stoją, znają wartość albumów i się nie wykruszą gdy promocja wygaśnie. Ci drudzy skoro korzystają z promocji, i to w dodatku na komiksach to tym lepiej, może się wciągną.
Ja tam kupuję tylko to co i tak miałem brać. W końcu tych kuponów nie ma po 10 tygodniowo na głowę. I tak muszę wybierać/decydować. Ja tam trzymam kciuki, by promocja trwała jak najdłużej, a jeśli się skończy komiksów kupować nie przestanę...

Offline Danio237

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3161 dnia: Październik 12, 2014, 10:19:33 pm »
Jakimi teoriami?
Ano np. takimi, że kupony allegro mają jakieś magiczne złe skutki. Z twojego rozumowania można wywnioskować, że wszystkie czasowe promocje są złe, bo jeszcze ludzie się przyzwyczają i nie będą chcieli po normalnej cenie kupować! A to jest po prostu głupie...
Jak zawsze nie odnosisz się konkretnie do wypowiedzi, tylko do poszczególnej osoby. Twoja codzienna praktyka?
Jak to nie odnoszę się do wypowiedzi? Aaa, że cytatu nie było? :biggrin: I tak, to moja codzienna praktyka, że odpowiadam konkretnej osobie, a jeśli ta osoba już któryś raz wysnuwa takie teorie to nie traktuję jej zbyt poważnie...
Człowieku pomyśl trochę i zastanów się co piszesz.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2014, 10:23:16 pm wysłana przez Danio237 »

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3162 dnia: Październik 12, 2014, 10:33:58 pm »
Ano taka teoria, że kupony allegro mają jakieś magiczne złe skutki. Z twojego rozumowania można wywnioskować, że wszystkie czasowe promocje są złe, bo jeszcze ludzie się przyzwyczają i nie będą chcieli po normalnej cenie kupować! A to jest po prostu głupie...

Zacznijmy od tego, że nie jest to zwykła czasowa promocja, bo ceny o 50-60% niższe od okładkowych to już mocna rzecz. Wskaż gdzie napisałem, że promocja od allegro jest zła? Wyciąganie pochopnych wniosków to twój zawód? Post o tym, że aktualnie ta promocja mogłaby się skończyć skłonił cię do takich spostrzeżeń? Uważam, że tych kuponów było zbyt dużo w krótkim odstępie czasu i długofalowo nie musi to przynieść samych pozytywnych skutków. Wolałbym takie promocje raz na dłuższy okres czasu, tak jak to bywało do tej pory. Jaki inny sklep miał tak atrakcyjną ofertę w podobnym terminie? Żaden.

I tak, to moja codzienna praktyka, że odpowiadam konkretnej osobie, a jeśli ta osoba już któryś raz wysnuwa takie teorie to nie traktuję jej zbyt poważnie...

Mam głęboko w poważaniu, czy traktujesz moje wypowiedzi na poważnie czy nie. Odpowiadaj konkretami, a nie (kolejny raz) mało wnoszącymi porównaniami...

I tak muszę wybierać/decydować. Ja tam trzymam kciuki, by promocja trwała jak najdłużej, a jeśli się skończy komiksów kupować nie przestanę...

A pisał tu ktoś o zaprzestaniu kupowania komiksów :wink: ?


« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2014, 10:37:10 pm wysłana przez Itachi »

Offline zielone_biurko

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3163 dnia: Październik 12, 2014, 10:55:29 pm »
super, dzięki za odpowiedź. Pochwalę się:  :wink:
http://allegro.pl/morrison-lee-fantastyczna-czworka-1234-i4681717490.html
http://allegro.pl/dziedzictwo-green-lanterna-egmont-i4681692162.html
za 43 zł z odbiorem osobistym :smile:


W Imago kupiłem czarną wdowę za 7 złotych po przecenie z 12. Fakt faktem okładka odklejona, ale z moją dziewczyną podołalim i temu. Komiks aktualnie jak nowy Ostatnio coraz bardziej zdzierajo tam skórę, aż się przykro robi.

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3164 dnia: Październik 12, 2014, 11:28:02 pm »
Itachi, nie obraź się, ale dla mnie również twoja teoria wydaje się głupia, absurdalna i pozbawiona jakichkolwiek logicznych podstaw. Allegro rzuca co kilka dni kupon za 20zł i nie ma tu nic złego, trzeba się cieszyć. Użytkownicy kupują taniej, księgarnia i wydawca dostaje tyle co zawsze, dopłaca allegro, wszyscy zadowoleni. Kuponów jest mało, nie starcza na choćby połowę zakupów komiksowych, nie mówiąc już o innych rzeczach z allegro, których jest masa do kupienia. Nikt nie przestawi się na tak niskie ceny, bo każdy zdaje sobie sprawę, że jest to promocja i niedługo jej może nie być. Allegro by musiało zarzucić nieograniczoną ilość kuponów na rok, by mogło mieć to takie skutki o jakich mówisz. To moje zdanie. :)

 

anything