Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1244918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3930 dnia: Luty 13, 2015, 04:06:12 pm »
Hmm...Wartość komiksu oceniają statystyki sprzedażowe... bądź krytycy (nagrody itp...)
Trochę mnie dziwi ten Twój nagły brak wiary w swoje własne kompetencje ocenne i poszukiwanie potwierdzenia swojej tezy w uśrednionym guscie przeciętnego czytelnika oraz równocześnie (i nieco paradoksalnie) w nierzadko nad-wyrobionym, mającym słonność do nadinterpretacji meta-guście krytyków, bo przecież Twoje wypowiedzi wielokrotnie świadczyły o tym, że nie pokładasz wiary w zdanie ani tych, ani tych. Niemniej ufam, że poświęcając chwilę na poszukiwania w necie, znajdziesz przychylne zdania i wypowiedzi na temat twórczości Presla i jednych i drugich.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3931 dnia: Luty 13, 2015, 05:05:48 pm »
Skoro wartość komiksu ocenia opinia krytyki to trochę strzelasz sobie w stopę tym stwierdzeniem bosssu, bo te komiksy Presla są bardzo dobrze oceniane.


Oczywiście też patrząc na statystki sprzedażowe stwierdzamy, że Swamp Thing to komiks co najmniej słaby skoro Egmontowi nie udało się nawet wydać w Polsce całej sagi?


PS: Aż pożałowałem, że nie tak dawno temu kupiłem Fabrykę od Bęc zmiany, teraz za prawie identyczny koszt miałbym trzy.
perły przed wieprze

Offline redkac

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3932 dnia: Luty 13, 2015, 05:39:56 pm »
a może ceny są z kosmosu skoro te komiksy takich promocji potrzebują, żeby większe grono się nimi zainteresowało?

ps. mi osobiście kreska nie podchodzi, dlatego Presla nie kupiłem.
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline peta18

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3933 dnia: Luty 13, 2015, 06:23:24 pm »
Ja sie skusilem ta promocja, bo chcialem przecztrac te komiksy, a w bibkiotece nie bylo. Wczesniej nabylem w innej promocji Syna i stwierdzam, ze w Preslu jest jakas magia. Graficznie mnie tak intryguje, ze az wywoluje pewna mini-obsesje aby do nich wracac. Fabularnie jest bardzo ciekawie, Presl porusza trudne i wazne tematy, ale czuje pewien niedosyt po lekturze i byc moze ma na to wplyw fakt, ze czyta sie te komiksy niezwykle szybko. Juz chcialem sie pozbyc Syna a tu trafila sie taka okazja i pojawil sie problem z coraz to wiekszym brakiem miejsca na polkach.
Z Preselem na pewno warto sie zapoznac, a przy takiej cenie to nie powinno sie miec wiekszych watpliwosci, no chyba ze nie ma co do gara wlozyc.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3934 dnia: Luty 13, 2015, 09:25:28 pm »
Multiversum z okazji istnienia 9 lat na rynku ma promocję do -20%.
Szczegóły: http://multiversum.pl/_cms/view/34/promocja-extra-discount.html
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3935 dnia: Luty 13, 2015, 09:59:49 pm »
Multiversum z okazji istnienia 9 lat na rynku ma promocję do -20%.
Szczegóły: http://multiversum.pl/_cms/view/34/promocja-extra-discount.html
Niestety nie łaczy się chyba z "promocyjnymi przelicznikami"...
Tak przy okazji gdyby ktoś chciał wzbogacić lekturę Tajnej Inwazji z WKKM o choć jeden tom z Bendisowego runu Mighty Avengers (z czasu Tajnej Inwazji) to jest za niecałe 16 zł cały TPB  http://multiversum.pl/p/1183/5987/mighty-avengers-vol-04-secret-invasion-part-2-sc-przelicznik-netto-1-00--promocja-superprzeliczniki.html

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3936 dnia: Luty 13, 2015, 10:12:00 pm »
Multiversum z okazji istnienia 9 lat na rynku ma promocję do -20%.
Szczegóły: http://multiversum.pl/_cms/view/34/promocja-extra-discount.html
Przy obecnym, faktycznym i makabrycznym przeliczniku dolara stosowanym na Multiversum w wysokości 4.095 zł, rabat 20% jest równoważny przelicznikowi 3.276 zł. Zatem trudno uznac obecną promocję za atrakcyjną, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, że jeszcze 2 miesiące temu taki przelicznik stosowany był bez żadnej promocji i, jak mam nadzieję, stan taki powróci za co najwyżej 2-3 miesiące. Tak czy owak, ze względu na obecny wysoki kurs $ wzg. zł, czas na kupowanie komiksów zagranicznych jest totalnie chu[tiiiiiiiii], co mnie totalnie wk[tiiiiiiii].

Offline pa3ck

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3937 dnia: Luty 14, 2015, 08:08:22 am »

Offline opall

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3938 dnia: Luty 14, 2015, 12:51:27 pm »
Multiversum z okazji istnienia 9 lat na rynku ma promocję do -20%.
Szczegóły: http://multiversum.pl/_cms/view/34/promocja-extra-discount.html


Promocja łączy się z superprzelicznikami. Ale co fakt to fakt przy obecnie stosowanych kursach dolara w multiversum to nie to co jeszcze 2-3 miesiące temu.
Generalnie zasady zmieniają się na gorsze dla klienta - kiedyś darmowa przesyłka w opcji niskokosztowej była od 100 zł. teraz od 200 zł. Podobna promocja -20% na wszystko była w grudniu, ale już bez dodatkowych obostrzeń (czyli, nie trzeba było wydawać ponad 250 zł.)
Nie chcę jakoś narzekać, ale jak klient się przyzwyczai to każda zmiana na jego niekorzyść jest dość odczuwalna...

Offline radef

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3939 dnia: Luty 14, 2015, 02:26:38 pm »
Przy obecnym, faktycznym i makabrycznym przeliczniku dolara stosowanym na Multiversum w wysokości 4.095 zł, rabat 20% jest równoważny przelicznikowi 3.276 zł.
Obecnie standardowy przelicznik (do którego doliczane są podatki) na Multiversum to 3,9, ale pytam się dlaczego? Obecnie kurs sprzedaży mBanku to 3,78. Takie Book Depository obecnie przelicza dolary na złotówki po 3,715, czyli aby na Book Depository było taniej, to musi być zniżka od ceny okładkowej 13%, często taka zniżka występuję, gdy się korzysta z polskiego IP, a jeżeli się skorzysta np. z amerykańskiego to mało co ma mniejszą zniżkę.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3940 dnia: Luty 14, 2015, 03:49:47 pm »
Obecnie standardowy przelicznik (do którego doliczane są podatki) na Multiversum to 3,9, ale pytam się dlaczego? Obecnie kurs sprzedaży mBanku to 3,78. Takie Book Depository obecnie przelicza dolary na złotówki po 3,715, czyli aby na Book Depository było taniej, to musi być zniżka od ceny okładkowej 13%, często taka zniżka występuję, gdy się korzysta z polskiego IP, a jeżeli się skorzysta np. z amerykańskiego to mało co ma mniejszą zniżkę.
To prawda, że na stronie Multiversum deklarowany jest przelicznik 3.9, ale ja pisalem o przliczniku faktycznym (czyli m.in. uwzgledniajacym podatki), który - jak łatwo sprawdzic - wychodzi ponad 4 zł. E.g., cena dowolnego omni za 100$ wynosi 409 zl, zatem rachunek jest prosty.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3941 dnia: Luty 14, 2015, 04:03:31 pm »
Ogólnie przy obecnym stanie dolara zamówienia z polski są "opłacalne" tylko gdy mam fanaberię mieć komiks w domu po 24/48h (jeżeli oczywiście) mają na miejscu, dlatego w sumie gdy korzystam z promocji na Multi/Atomie to tylko w przypadku tych dostępnych na miejscu.
perły przed wieprze

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3942 dnia: Luty 14, 2015, 06:08:58 pm »
Ludzie, jako zdeklarowany wielbiciel papierowych wydań, powiem Wam jedno a propos oryginalnych wydań:

Pożyczcie od kogoś tablet 10calowy. I poczytajcie nań kilka komiksów. Kilka plusów tabletu:

1. Wygoda. Nie potrzeba lampki do czytania.
2. Wygoda. Nie potrzeba się odpowiednio z książką układać, coby lampka oświetlała strony.
3. Wygoda. Komiks się nie niszczy podczas lektury.
4. Wygoda. Czytanie omnibusa nie nadwyręża nadgarstków.
5. Wygoda. Nie musisz czekać, aż Ci komiks przyjdzie pocztą.
6. Wygoda. Masz więcej miejsca na półkach.
7. Koszty. Dużo więcej komiksów za tę samą cenę.

Jak to mawia znajomy z Soho: "once You go black, You never go back."

Offline starcek

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3943 dnia: Luty 14, 2015, 07:23:27 pm »
Wychwalając czytanie na tablecie, zapominasz o jednym. Obowiązkowych i regularnych wizytach  u okulisty i stopniowym powiększaniu szkiełek. To zbrodnia popełniana na wzroku.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #3944 dnia: Luty 14, 2015, 07:52:27 pm »
Wychwalając czytanie na tablecie, zapominasz o jednym. Obowiązkowych i regularnych wizytach  u okulisty i stopniowym powiększaniu szkiełek. To zbrodnia popełniana na wzroku.


Pomijam fakt, że nie dla każdego będzie to wygodne. Ja np. czytając Spider Mana w ogóle nie odbierałem tych historii tak jak w wersji papierowej. Nie mogłem się skupić na czytaniu na tablecie i przemykałem przez kolejne kadry byle szybciej. Nie jest to rozwiązanie dla kazdego (nie)stety.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything