trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1245057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4155 dnia: Kwiecień 06, 2015, 05:41:30 pm »
Dajcie spokój Itachiemu, bo przed nim wiele trudności. Przede wszystkim, aby sprzedać te wszystkie egzemplarze, musi zarejestrować się jako przedsiębiorca, bo przecież nie ulega wątpliwości, że sprzedaż kilka egzemplarzy tego samego tytułu, gdzie na dodatek tytułów jest kilka, jest profesjonalną działalnością handlowa. Nadto Itachi będzie musiał odprowadzać podatki, prowadzić księgi rachunkowe, płacić ZUSy itd, itp, etc. Krótko mówiąc, przed Itachim jedna wielka Golgota.

Offline mr.castor

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4156 dnia: Kwiecień 06, 2015, 06:12:40 pm »
Dajcie spokój Itachiemu, bo przed nim wiele trudności. Przede wszystkim, aby sprzedać te wszystkie egzemplarze, musi zarejestrować się jako przedsiębiorca, bo przecież nie ulega wątpliwości, że sprzedaż kilka egzemplarzy tego samego tytułu, gdzie na dodatek tytułów jest kilka, jest profesjonalną działalnością handlowa. Nadto Itachi będzie musiał odprowadzać podatki, prowadzić księgi rachunkowe, płacić ZUSy itd, itp, etc. Krótko mówiąc, przed Itachim jedna wielka Golgota.


Nie wspominając o pancernym zapakowaniu ( oby nie zatrudnił cyrklowca ) i wystaniu swojego na poczcie  :wink:

Offline raf82

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4157 dnia: Kwiecień 06, 2015, 06:31:33 pm »
Wszyscy piszą o sklepie_gigant i cenach na Allegro - faktycznie niskie ceny ale mają tylko 24 komentarze i w dodatku kiedyś byli na Allegro i nic dobrego z tego. I po zatym nie wiem jak wy ale ja jak widzę niskie ceny powyżej 60-70% rabatu to kupuje nawet to co bym normalnie nie kupił czyli biorę na siłę i gracę mieszkanie bo te komiksy odkładam zazwyczaj na później i nie mam kiedy przeczytać.  :lol:

Offline Mati29

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4158 dnia: Kwiecień 06, 2015, 06:35:01 pm »
Dajcie spokój Itachiemu,
każdy kupuje to czego potrzebuje i to na co go stać!
A Itachi lojalnie informuje o swoich znaleziskach - pełen szacun!




Offline Gre

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4159 dnia: Kwiecień 06, 2015, 06:42:51 pm »
dokładnie zyjemy w wolnym kraju kazdy moze sobie kupowac co chce i ile chce...

Offline Blaksad

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4160 dnia: Kwiecień 06, 2015, 06:43:42 pm »
To nie Itachi znalazł tą promocję tylko Milos3, Itachi tylko ją pociągnął i zrobił "big shopping".

mgnesium

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4161 dnia: Kwiecień 06, 2015, 06:48:39 pm »
To nie Itachi znalazł tą promocję tylko Milos3, Itachi tylko ją pociągnął i zrobił "big shopping".

pany, głosujcie portfelami - po prostu nie kupujcie tych komiksów jeśli zostaną wystawione na allegro.

Wszyscy piszą o sklepie_gigant i cenach na Allegro - faktycznie niskie ceny ale mają tylko 24 komentarze i w dodatku kiedyś byli na Allegro i nic dobrego z tego. I po zatym nie wiem jak wy ale ja jak widzę niskie ceny powyżej 60-70% rabatu to kupuje nawet to co bym normalnie nie kupił czyli biorę na siłę i gracę mieszkanie bo te komiksy odkładam zazwyczaj na później i nie mam kiedy przeczytać.  :lol:

już o tym pisałem stronę albo dwie wcześniej - sklep istnieje przynajmniej od 8 lat, zamawiałem u nich w 2007 roku parę płyt i książek. zamówienie dotarło, ale czekałem na nie długo i pudełka cd były w kiepskim stanie. może była to wina pakowania, może kuriera, może samej obsługi sklepu, a może kombinacja przynajmniej dwóch z wymienionych czynników - jakby nie było zakupione produkty otrzymałem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2015, 06:53:06 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Blaksad

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4162 dnia: Kwiecień 06, 2015, 06:54:13 pm »
No właśnie żyjemy w Polsce liberalnej a nie solidarnej, kasa misiaczku, kasa.
To co, że są na rynku od 8 lat, to może być już wydmuszka - pusto wewnątrz, żart na zewnątrz. :cool:

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4163 dnia: Kwiecień 06, 2015, 07:13:13 pm »
Odpowiadając na insynuacje, informuję że mam tylko jedno konto allegrowe, każdy może sobie w odpowiednim wątku sprawdzić jakie. Co znajdę jakąś wyprzedaż/promocję to zawsze piszę o niej w tym temacie.
Rozumiem, że komuś takie działania, polegające na zakupie trzech identycznych egzemplarzy może nie pasować lub budzić niesmak, ale dla mnie to normalna zasada handlu, kup tanio sprzedaj drożej i nie mam zamiaru jakoś za to przepraszać. Ostatnio często wystawiałem komiksy od złotówki i moim zdaniem każdy mógł wylicytować co chciał, często w bardzo atrakcyjnych cenach (nawet teraz chociażby dwa tomy Pewnego razu we Francji).

Offline adro

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4164 dnia: Kwiecień 06, 2015, 07:18:02 pm »
Blaksad
w jakim panstwie zyjemy, mozesz to powtorzyc? :lol:
Tak popatrzylem na ceny i sam jestem ciekaw komentarzy klientow. Moze facet ma jakies zniszczone zwroty i opycha je na allu :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4165 dnia: Kwiecień 06, 2015, 07:35:40 pm »
Odpowiadając na insynuacje, informuję że mam tylko jedno konto allegrowe, każdy może sobie w odpowiednim wątku sprawdzić jakie. Co znajdę jakąś wyprzedaż/promocję to zawsze piszę o niej w tym temacie.
Rozumiem, że komuś takie działania, polegające na zakupie trzech identycznych egzemplarzy może nie pasować lub budzić niesmak, ale dla mnie to normalna zasada handlu, kup tanio sprzedaj drożej i nie mam zamiaru jakoś za to przepraszać. Ostatnio często wystawiałem komiksy od złotówki i moim zdaniem każdy mógł wylicytować co chciał, często w bardzo atrakcyjnych cenach (nawet teraz chociażby dwa tomy Pewnego razu we Francji).
Itachi, masz w pełni rację. Postępowanie takie nie budzi niesmaku, bowiem - tak jak napisałeś - jest podstawową zasadą handlu. Oczywiście wszystko pod jednym małym warunkiem, mianowcie, tylko i wyłącznie jeśli jesteś handlowcem. A warunkiem konicznym bycia handlowcem jest rejestracja w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Na podstawie Twojej zdecydowanej odpowiedzi jestem pewien, że tak jest w Twoim przypadku, nieprawdaż? Udowodnij tym wszystkim zazdrośnikom, że tak jest, i niech się w końcu od Ciebie odczepią. Jako przedsiębiorca dobrze wiesz, że Ewidencja jest jawna, zatem z dowodem legalności swojej działalności nie będziesz miał żadnych problemów. W przeciwnym przypadku ktoś z tych zazdrośników jeszcze gotów jest pomyśleć, że okradasz Państwo nie płacąc podatków od sprzedaży. A wtedy, cóż, nawet najbardziej szczere przeprosiny nie wystarczą.

Offline Blaksad

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4166 dnia: Kwiecień 06, 2015, 07:43:42 pm »
"Żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w c**ja     |x2
 Dlaczego żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w c**ja
 No bo żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w c**ja
 
 Za moją kasę" - cytat z piosenki

Słucham sobie Programu 3 Polskiego radia i oferta gigant.pl na allegro - książka " 33 X Trójka - Weiss Wiesław" ich cena 11,99 zł - rynkowa 169,90 zł, liczba stron 680, oprawa twarda, papier kredowy, liczne zdjęcia. I co mam zrobić ?
[/b]
[/font][/color]

Offline AvengerGT

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4167 dnia: Kwiecień 06, 2015, 08:29:16 pm »
Słucham sobie Programu 3 Polskiego radia i oferta gigant.pl na allegro - książka " 33 X Trójka - Weiss Wiesław" ich cena 11,99 zł - rynkowa 169,90 zł, liczba stron 680, oprawa twarda, papier kredowy, liczne zdjęcia. I co mam zrobić ?
Ciekawa sytuacja z tymi aukcjami, zapewne jutro wszystko się wyjaśni. W aukcji podanej przez Ciebie książki jest na dole sekcja "Klienci którzy kupili ten produkt kupili również:" i widnieje tam między innymi książka "Demon I Panna Prym" - 11.99zł. Po wejściu w odnośnik 1.58zł. Wygląda jak jakiś błąd systemu, ale z tego co widzę, sprzedający dość często odwiedza swój profil.

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4168 dnia: Kwiecień 06, 2015, 08:35:40 pm »
Wygląda jak jakiś błąd systemu, ale z tego co widzę, sprzedający dość często odwiedza swój profil.

Dokładnie, również zwróciłem na to uwagę. Jutro trzeba zadzwonić i zapytać o co kaman.

Offline marceli

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4169 dnia: Kwiecień 06, 2015, 08:48:25 pm »
"Żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w c**ja     |x2
 Dlaczego żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w c**ja
 No bo żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w c**ja
 
 Za moją kasę" - cytat z piosenki

Słucham sobie Programu 3 Polskiego radia i oferta gigant.pl na allegro - książka " 33 X Trójka - Weiss Wiesław" ich cena 11,99 zł - rynkowa 169,90 zł, liczba stron 680, oprawa twarda, papier kredowy, liczne zdjęcia. I co mam zrobić ?
[/b]
[/font][/color]
Po Twoim poscie 2 ostatnie sztuki od razu ktos kupil na handelek :D
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.