trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1245008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4170 dnia: Kwiecień 06, 2015, 08:55:51 pm »
Nie na handelek. Jedna będzie stała w honorowym miejscu, a druga na prezent. Przy okazji Somnambule za kilkanaście złotych i pięć Kajtek i Kokosz poniżej dychy.
Oczywiście w cuda nie wierzę i liczę się z tym, że jutro czar pryśnie. Zachowawczo wziąłem pobranie, bo już się kiedyś na okazję na allegro naciąłem.

Ech, walczyłem ze sobą od  wczoraj, ale dzisiaj się podałem i jednak kupiłem tam komiksy.


Offline Blaksad

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4171 dnia: Kwiecień 06, 2015, 09:15:59 pm »
Och,Calvin I Hobbes - Watterson Bill za 10 zł jedna z najlepszych serii komiksowych ever.
[/b]
[/font][/color]

Offline marceli

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4172 dnia: Kwiecień 06, 2015, 09:19:05 pm »
Nie na handelek. Jedna będzie stała w honorowym miejscu, a druga na prezent. Przy okazji Somnambule za kilkanaście złotych i pięć Kajtek i Kokosz poniżej dychy.
Oczywiście w cuda nie wierzę i liczę się z tym, że jutro czar pryśnie. Zachowawczo wziąłem pobranie, bo już się kiedyś na okazję na allegro naciąłem.

Ech, walczyłem ze sobą od  wczoraj, ale dzisiaj się podałem i jednak kupiłem tam komiksy.
A to przepraszam bardzo :D
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4173 dnia: Kwiecień 06, 2015, 09:28:34 pm »
Cóż, niczego nie ryzykujemy, ale wszystko wskazuje na to, że to czyjś błąd - być może wprowadzają te książki za pomocą jakiegoś programu, chociaż sam kiedyś pracowałem przy takim sklepie i wrzucaliśmy każdą pojedynczą pozycję ręcznie, więc nie wiem jak to u nich wygląda. W każdym razie widzę, że tanio, to biorę - w końcu to nie pierwszy raz, gdy można coś taniutko wyłapać na allegro.

Jeśli jest tak jak część z nas przypuszcza, to jutro panowie i panie z Giganta przyjdą do pracy i będą mieli niezły klops. Z odkręcaniem może nie być łatwo, zwłaszcza jeśli okaże się, że problem stoi po ich stronie, a nie allegro (a prawie na pewno tak jest).

Ja tam aż tak łasy na okazje nie jestem, więc w razie czego zgodzę się na anulowanie, ale jak wiadomo, co trafi na allegro za daną kwotę, to za taką już pójść powinno, więc stoją na przegranej pozycji.

Chyba, że zamykają sklep i chcą się jak najszybciej pozbyć towaru. Tylko, że najbardziej podejrzany jest w tym wszystkim fakt, że spora część tytułów (i to nawet w ramach tych samych serii) jest po normalnych cenach, tak jakby losowo coś się pochrzaniło.

W każdym razie wybrałem opcję za pobraniem, więc mi to wsio :wink:

Offline Blaksad

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4174 dnia: Kwiecień 06, 2015, 09:51:51 pm »
Wow - to nie wiesz co to pobranie. Okej to po prostu płatność gdy kurier przywiezie towar do Ciebie. Ty sprawdzasz czy wszystko jest okej w środku i wtedy dajesz mu pieniądze.Jeśli nie jest to co zamówiłeś - decydujesz czy zapłacisz czy kurier bierze paczkę spowrotem, a Ty nie płacisz.

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4175 dnia: Kwiecień 06, 2015, 09:52:57 pm »
Czy ja o czymś nie wiem?
Tak. Paczka przynajmniej przychodzi.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4176 dnia: Kwiecień 06, 2015, 09:53:24 pm »
Ktoś może mi wytłumaczyć na czym polega to bezpieczeństwo paczki za pobraniem, bo nie rozumiem.
Płacę, wtedy dostaję paczkę, otwieram, nie zgadza się, ani kurier ani poczta nie odda mi w tym momencie pieniędzy (pomijam dodatkowo płatne usługi). Czy ja o czymś nie wiem?

pomyśl trochę - jest różnica gdy kupujesz od podmiotu prowadzącego zarejestrowaną działalność gospodarczą i gdy kupujesz od osoby fizycznej.

edit: dodatkowo coś o czym wspomniano powyżej - przy dostawie pocztą polską bezpieczeństwo zapłaty przy odbiorze jest złudne, firmy kurierskie chyba "domyślnie" mają w cenie transportu możliwość sporządzenia protokołu przez kuriera (ale pewien nie jestem).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2015, 09:56:35 pm wysłana przez mgnesium »

Offline peta18

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4177 dnia: Kwiecień 06, 2015, 10:01:32 pm »
Ale konkretnie, co w tej chwili, w chwili odbioru paczki, mogę zrobić? Bo wciąż mi się wydaje że nic. Pieniędzy już nie mam. Zwroty, procesy to inna sprawa. Wszyscy tutaj przedstawiają płatność za pobraniem jako sposób na bezpieczne zakupy, a tak nie jest.
Bo to iluzorycze bezpieczenstwo, wiadomo, ze najbezpieczniej jest kupowac karta kredytowa. W razie problemow, uruchamiasz w banku procedure chargeback i masz z glowy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline marceli

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4178 dnia: Kwiecień 06, 2015, 10:05:25 pm »
Wow - to nie wiesz co to pobranie. Okej to po prostu płatność gdy kurier przywiezie towar do Ciebie. Ty sprawdzasz czy wszystko jest okej w środku i wtedy dajesz mu pieniądze.Jeśli nie jest to co zamówiłeś - decydujesz czy zapłacisz czy kurier bierze paczkę spowrotem, a Ty nie płacisz.
Ciekawe jaki kurier da Ci otworzyć paczkę bez uprzedniej zapłaty? Chyba, że wybierzesz dodatkowo opcję za dopłatą - możliwość sprawdzenia paczki. Po otwarciu paczki to kurier może Ci protokół szkody podpisać.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4179 dnia: Kwiecień 06, 2015, 10:08:35 pm »
Ale konkretnie, co w tej chwili, w chwili odbioru paczki, mogę zrobić? Bo wciąż mi się wydaje że nic. Pieniędzy już nie mam. Zwroty, procesy to inna sprawa. Wszyscy tutaj przedstawiają płatność za pobraniem jako sposób na bezpieczne zakupy, a tak nie jest.

okej - jaka jest szansa że sklep, któremu potencjalnie zależy na dobrej opinii i podtrzymaniu relacji z klientem wyśle Ci cegłę w cenie towarów za które zapłaciłeś?
jaka, tym razem relatywnie w stosunku do pierwszej opcji jest szansa że taką cegłę wyśle Ci zenek od którego kupiłeś np i7-4790k za okazyjne 500 zł i z którym szczegóły dogadywałeś przez gg?

w kontekście zakupów w omawianym sklepie - ludzie raczej obawiają się że w ogóle paczki nie dostaną, a nie że będzie wypełniona makulaturą.
zapłata przy odbiorze nie jest bezwzględnie bezpieczną opcją, ale w przypadku transakcji z zarejestrowanym podmiotem gospodarczym jest bezpieczniejsza niż przedpłata bo masz pewność że pieniądze przekażesz dopiero jak "coś" dostaniesz.

edit: u kuriera możesz sobie przynajmniej spisać protoków szkody, tak jak ktoś wspomniał powyżej. poczta nie daje Ci takiej możliwości bez dodatkowej opłaty. nie mówiąc o tym że zawsze jest opcja zwrotu rzeczy zakupionych przez internet bez podania przyczyny do 10 dni (albo podobnego okresu, nie wiem ilu dokładnie po nowelizacji).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2015, 10:27:53 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Blaksad

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4180 dnia: Kwiecień 06, 2015, 10:12:14 pm »
Bez urazy ale chyba masz niski level charyzmy. Każesz mu otworzyć, nie chce - niech spada. U mnie zawsze otwierali choć czasami zgrzytali zębami. Jeśli jest w porządku daję pieniądze, jeśli nie kurier spisuje protokół i to już nie mój problem.

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4181 dnia: Kwiecień 06, 2015, 10:17:01 pm »
Zawsze można zwrócić towar do 14 dni, chociaż w tym przypadku trzeba odesłać zakupy na własny rachunek.

Offline marceli

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4182 dnia: Kwiecień 06, 2015, 11:21:11 pm »
Itachi daj znać jak zadzwonisz.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline SynMałpy

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4183 dnia: Kwiecień 07, 2015, 08:27:42 am »
Jak nie wykupowanie po okazyjnych cenach wszystkich dostępnych komiksów, na które niektórzy polują, tylko po to, aby sprzedać im w cenach, jakich próbuje się uniknąć, to jeszcze kombinacja przy odbieraniu paczek.


Niedługo w PL będę się wstydził, że nie kradnę i nie cwaniakuję.


Nie można otworzyć paczki przy kurierze nie płacąc za nią. Wyłącznie gdy jest uszkodzona można sporządzić protokół.
W sposób, jaki opisujecie, przerzucacie swoje ryzyko na bogu ducha winnego kuriera. Co on ma potem zrobić z otwartą paczką? Potrącą na bank mu to z dniówki i okaże się, że facet przez 10h zasuwał po mieście i schodach za frajer.


Ale taki właśnie styl życia się promuje - vide Pan Kuźniar i kupowanie produktów w Wal-Mart, zużycie ich i oddanie...

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4184 dnia: Kwiecień 07, 2015, 09:18:00 am »
Zadzwoniłem do sklepu gigant, starając się wytłumaczyć całą sytuację i ewentualnie poprosić o połączenia moich dwóch zamówień, odpowiedź jaką otrzymałem to coś w stylu proszę napisać maila do boku, bo po świętach/weekendzie nie mają jeszcze danych z allegro w systemie. Napisałem więc i zobaczymy co dalej. Dzwonił ktoś jeszcze może?

 

anything