Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1244966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arab555

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4185 dnia: Kwiecień 07, 2015, 10:01:41 am »
też napisałem maila poprzez kontakt Allegro i czekam, ale faktem jest że to co wczoraj zamówiłem za 1,49 dziś już np. kosztuje 13,99zł na stronie , bo z Allegro zniknęło! zobaczymy co z tego wyjdzie

Offline Motyl

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4186 dnia: Kwiecień 07, 2015, 11:59:46 am »
Ja dzwoniłem, udało mi się porozmawiać, zapytałem o te preferencyjne ceny, pani mi uprzejmie objaśniła, że są preferencyjne, bo towar jest niestety nieco wybrakowany, zakurzony, jakieś otarcia, i zagniecenia, rzadko udarta okładka lub zagięte rogi, ale środek jest w porządku. Spytałem czy nie powinno być stosownej informacji przy aukcjach, to powiedziała, że miała być, ale nie wie dlaczego nie ma :(

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4187 dnia: Kwiecień 07, 2015, 12:08:15 pm »
W sumie jak są jakieś niewielkie wady, to i tak przy tych cenach się opłacało.
Oczywiście powinni poinformować, nie ma, że boli.

Offline Ty_draniu

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4188 dnia: Kwiecień 07, 2015, 12:12:45 pm »
Przynajmniej wiadomo, że nie był to jakiś błąd. Swoją drogą ciekawi mnie jaka to niewielka wada spowodowała obniżenie ceny ze 170 na 12 w przypadku książki Weissa.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4189 dnia: Kwiecień 07, 2015, 12:25:18 pm »
Swoją drogą ciekawi mnie jaka to niewielka wada spowodowała obniżenie ceny ze 170 na 12 w przypadku książki Weissa.
Prosto to wyliczyć: 12/170 = 0.07, co daje stosunkowo niewielką wadę przekładającą się na uszkodzenie książki w zakresie 93%. Jestem jednak pewien, że pozostałe 7% stanowi kwintesencję tej publikacji, zatem nie jest źle i należy uznać, iż się opłacało.

Offline marceli

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4190 dnia: Kwiecień 07, 2015, 12:28:40 pm »
Czyli jak zawsze promocja z malym haczykiem :D
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4191 dnia: Kwiecień 07, 2015, 12:33:36 pm »
Czyli jak zawsze promocja z malym haczykiem :biggrin:
Na podstawie przedstawionych obliczeń wygląda na to, iż w tej promocji kupujący otrzymuje tylko i wyłącznie ten mały haczyk.

Offline wilk

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4192 dnia: Kwiecień 07, 2015, 12:37:11 pm »
A warunkiem konicznym bycia handlowcem jest rejestracja w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Bartku Gawronie, pardon, KukiOktopusie - napisać, że znów wprowadzasz w błąd swoją wiedzą prawniczą byłoby truizmem. :) Wiesz, że gdzieś dzwoni ale gubisz się w szczegółach. A jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.

Gwoli wyjaśnienia. Wpis do CEIDG nie jest warunkiem koniecznym "bycia handlowcem", a ściślej rzecz ujmując do prowadzenia działalności gospodarczej lub posiadania statusu przedsiębiorcy. Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej nie definiuje działalności gospodarczej poprzez odwołanie do wpisu do ewidencji w żaden sposób. Istnieje oczywiście obowiązek wpisu do CEIDG nałożony przez tę ustawę ale nie jest to warunek konieczny do wykonywania działalności gospodarczej. Co więcej, ustawodawca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że można wykonywać działalność gospodarczą, również handlowca, bez obowiązkowego wpisu do CEIDG. Stąd penalizuje takie zachowanie w art. 60(1) par. 1 Kodeksu wykroczeń. Gdyby warunkiem koniecznym bycia handlowcem (w rozumieniu - prowadzenia działalności gospodarczej lub bycia przedsiębiorcą) był wpis do CEIDG to przepis art. 60(1) par. 1 k.w. w tym zakresie byłby co najmniej zbędny.


I uprzedzając, nie zamierzam z KukiOktopusem prowadzić żadnych dyskusji na ten temat bo i tak będzie wiedział lepiej. :)

Offline jupiterek

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4193 dnia: Kwiecień 07, 2015, 12:54:05 pm »
... bo towar jest niestety nieco wybrakowany, zakurzony, jakieś otarcia, i zagniecenia, rzadko udarta okładka lub zagięte rogi, ale środek jest w porządku. ...

chyba będą je masakrować przed wysyłką gdyż nieprawdopodobne jest to aby mieli uszkodzonych zawsze po 3 szt a na tyle sztuk było ustawione wiekszość aukcji :)

Offline SynMałpy

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4194 dnia: Kwiecień 07, 2015, 01:15:26 pm »

Gwoli wyjaśnienia. Wpis do CEIDG nie jest warunkiem koniecznym "bycia handlowcem", a ściślej rzecz ujmując do prowadzenia działalności gospodarczej lub posiadania statusu przedsiębiorcy. Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej nie definiuje działalności gospodarczej poprzez odwołanie do wpisu do ewidencji w żaden sposób. Istnieje oczywiście obowiązek wpisu do CEIDG nałożony przez tę ustawę ale nie jest to warunek konieczny do wykonywania działalności gospodarczej. Co więcej, ustawodawca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że można wykonywać działalność gospodarczą, również handlowca, bez obowiązkowego wpisu do CEIDG. Stąd penalizuje takie zachowanie w art. 60(1) par. 1 Kodeksu wykroczeń. Gdyby warunkiem koniecznym bycia handlowcem (w rozumieniu - prowadzenia działalności gospodarczej lub bycia przedsiębiorcą) był wpis do CEIDG to przepis art. 60(1) par. 1 k.w. w tym zakresie byłby co najmniej zbędny.



Ach, czyli można zabijać w Polsce, bo art. 148 KK stanowi sankcje za zabójstwo?  :wink:


Ale żeby post nie był totalnym off - otrzymałem info. z wydawnictwa W.A.B., że drugi tom Kanonu graficznego będzie we wrześniu br. Co do pytania, czy będą 3 tomy, czy więcej, z uwagi na skrócenie o 200 stron tomu pierwszego, otrzymałem na tę chwilę informację, że nie wiedzą, ale postarają się kwestię ustalić i otrzymam dodatkową odpowiedź.
Może więc warto jeszcze zaopatrzyć się Kanon, bardzo tanio na allegro można dostać.

Offline arab555

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4195 dnia: Kwiecień 07, 2015, 01:32:40 pm »
chyba będą je masakrować przed wysyłką gdyż nieprawdopodobne jest to aby mieli uszkodzonych zawsze po 3 szt a na tyle sztuk było ustawione wiekszość aukcji :smile:

faktycznie coś tu nie pasuje!

Offline SynMałpy

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4196 dnia: Kwiecień 07, 2015, 02:08:33 pm »
faktycznie coś tu nie pasuje!


Spokojnie, bankowo nie przyjdą rozpiżdżone. Zamówiłem wczoraj sporą ilość książek i dziś widzę, że mimo wystawionych 3 sztuk, aukcje zostały zakończone przy zakupie 1 sztuki (przeze mnie).


Co miała powiedzieć konsultantka sklepu - "to Grażyna z pokoju 7B - ona ma nowe tipsy i nie te cyferki wklepała"  :lol:

Offline marceli

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4197 dnia: Kwiecień 07, 2015, 02:15:41 pm »
Fakt. Zamykaja wszystkie aukcje z promocjami. Ktos tu nie dostanie premii.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Garf

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4198 dnia: Kwiecień 07, 2015, 02:17:28 pm »
Promocja z innej beczki: na comixology.com parę nowych darmowych cyfrowych komiksów Marvela. Pierwszy numer "Daredevil: Yellow" może pomóc osobom zastanawiającym się nad zakupem rzeczonej pozycji od Muchy bądź w oryginale. Do tego pierwsze zeszyty znanego z TM-Semic "Daredevil: The Man Without Fear" i wydanego w WKKM "Ultimate Spider-Man".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #4199 dnia: Kwiecień 07, 2015, 02:31:49 pm »
Bartku Gawronie, pardon, KukiOktopusie - napisać, że znów wprowadzasz w błąd swoją wiedzą prawniczą byłoby truizmem. :smile: Wiesz, że gdzieś dzwoni ale gubisz się w szczegółach. A jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.

Gwoli wyjaśnienia. Wpis do CEIDG nie jest warunkiem koniecznym "bycia handlowcem", a ściślej rzecz ujmując do prowadzenia działalności gospodarczej lub posiadania statusu przedsiębiorcy. Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej nie definiuje działalności gospodarczej poprzez odwołanie do wpisu do ewidencji w żaden sposób. Istnieje oczywiście obowiązek wpisu do CEIDG nałożony przez tę ustawę ale nie jest to warunek konieczny do wykonywania działalności gospodarczej. Co więcej, ustawodawca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że można wykonywać działalność gospodarczą, również handlowca, bez obowiązkowego wpisu do CEIDG. Stąd penalizuje takie zachowanie w art. 60(1) par. 1 Kodeksu wykroczeń. Gdyby warunkiem koniecznym bycia handlowcem (w rozumieniu - prowadzenia działalności gospodarczej lub bycia przedsiębiorcą) był wpis do CEIDG to przepis art. 60(1) par. 1 k.w. w tym zakresie byłby co najmniej zbędny.

I uprzedzając, nie zamierzam z KukiOktopusem prowadzić żadnych dyskusji na ten temat bo i tak będzie wiedział lepiej. :smile:
Voyteku, pardon, Wilku, obawiam się, iż ktoś tu ma małą obsesję. I choć - jak się domyślam - stan taki dla osoby dotkniętej ową przypadłością musi być - eufemistycznie rzecz ujmując - niekomfortowy, to jednak nie ukrywam, że sytuacja ta mnie bawi, choć pewnie, jako dobrego chrześcijanina, nie powinna.

P.S.
Cytuj
Kodeks Wykroczeń, art. 60[1] par. 1. Kto wykonuje działalność gospodarczą bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wpisu do rejestru działalności regulowanej lub bez wymaganej koncesji albo zezwolenia, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. 

 

anything