Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 354033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #510 dnia: Marzec 28, 2014, 10:42:15 am »
A nie lepiej zacząć od korzeni, czyli od samego początku? Wtedy całość odbiera się jeszcze lepiej niż przy wyrywkowym czytaniu.

to jest też fajna rzecz:

http://multiversum.pl/p/1183/4176/amazing-spider-man-official-index-to-marvel-universe-sc-przelicznik-netto-1-00--superprzeliczniki-promocje.html


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Lokus

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #511 dnia: Marzec 28, 2014, 09:54:42 pm »
Nie wiem czy chciałbym zapłacić 20zł za średniej jakości informator  :wink:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #512 dnia: Marzec 28, 2014, 09:59:31 pm »
Nie wiem czy chciałbym zapłacić 20zł za średniej jakości informator  :wink:

Czemu uważasz, że to słabe jest? W sumie chyba pomaga uporządkować całość świata Pajęczaka. Jeśli 20 zł to za dużo, to naprawdę musi to być według Ciebie słabe heh :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline badday

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #513 dnia: Marzec 28, 2014, 10:15:11 pm »
Ja mam z tej serii inny official index, dotyczący Punishera i bardzo go sobie cenię.
Są okładki każdego zeszytu każdej serii dotyczącej Punishera i bardzo dokładne dane o nim, tzn.oprócz standardowych: liczba stron, data wydania, autorzy, także podpunkty: supporting cast, guest star, villains, other characters, locations, flashback - z adnotacją do jakiego poprzedniego numeru zeszytu dane zdarzenie się odnosi,no i na koniec dość solidne streszczenie akcji.
Gorąco polecam:)

Lokus

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #514 dnia: Marzec 28, 2014, 10:50:25 pm »
Czemu uważasz, że to słabe jest? W sumie chyba pomaga uporządkować całość świata Pajęczaka. Jeśli 20 zł to za dużo, to naprawdę musi to być według Ciebie słabe heh :smile:
Głównie chodzi mi o to, że tego typu wydania mają za cel tak zakręcić czytelnika, by ten pomyślał iż wszystko tam pokazane jest warte wydania pieniędzy. Nawet najnowszy, często kiepski stuff. Przykładowo tu na okładce widać Spider-Man: Brand New Day, które jest zwyczajnie nie warte zachodu. Niedawno wydana przez DC podobna pozycja, która zbierała the best of DC oraz Vertigo próbowała wmówić nam, że wszystko z DC New 52 jest niesamowicie ważne i trzeba to mieć.

Osobiście uważam, że wszystkie informacje zawarte w tym indeksie znajdziesz w internecie i to za darmo.

Offline Nick Jackolson

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #515 dnia: Marzec 29, 2014, 07:35:39 am »
ale czy jest jakieś dobre miejsce na start pająka>?

żeby nie od początku. Wszystko wydane w WKKM z pajęczakiem mi się podoba. Na bank skończę Ultimate SM bardzo fajnie się to czyta. Po prostu wydając kasiorę w tym roku trzeba rozważnie wybierać pozycję :) A Pająk z lat 70 - 80 mnie zupełnie nie kręci

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #516 dnia: Marzec 29, 2014, 08:08:38 am »
@Lokus zgodzę się, że jest w necie wszystko, ale wygoda korzystania jest o wiele większą przy papierze. Tym bardziej po tym co pisał badday warto moim zdaniem. Muszę dołączyć do moich planów zakupowych.

To o czym piszesz jest oczywiście prawdą i z tym nie chce polemizować, ale ja myślę o zakupie, aby służyło bardziej jak taka mini encyklopedia, z której można korzystać gdy szuka się informacji.

@ Nick Jackolson - na Twoje pytanie nie odpowiem i wydaję mi się, że w ogóle ciężko znaleźć jest idealne rozwiązanie. Każdy inaczej podchodzi do sprawy. Ja np uważam, że powinno się zawsze zaczynać od początku, czyli w tym wypadku właśnie lat, za którymi nie przepadasz. Z drugiej natomiast strony mnie nie ciągnie ani do Ultimate ani Superiora. Próbowałem z obydwoma seriami i zdecydowanie wolę iść od pierwszego do ostatniego numeru podstawowej serii. Mimo, że zajmie to mnóstwo czasu i jeszcze więcej pieniędzy :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #517 dnia: Marzec 29, 2014, 09:31:13 am »
Z drugiej natomiast strony mnie nie ciągnie ani do Ultimate ani Superiora. Próbowałem z obydwoma seriami i zdecydowanie wolę iść od pierwszego do ostatniego numeru podstawowej serii.

Mam tak samo. Również polecam czytanie od pierwszego numeru. Nieprawdą jest, że są to rzeczy nudne, nieciekawe. Należy je po prostu traktować jako świadectwo pewnej epoki. Nawet jeśli pewne rozwiązania wydają się dziś śmieszne czy archaiczne, to dla mnie jest to znakomita rozrywka, tak jak oglądanie starych filmów. Klimat jest jedną z tych rzeczy, których nie da się podrobić ("Blue" najlepszym przykładem).

Offline Nick Jackolson

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #518 dnia: Marzec 29, 2014, 11:24:09 am »
Tak i zgadzam się w 100% z wami tylko, że tak jak ja wcześniej skreślacie Ultimate a paradoks polega na tym, że Ultimate trzyma się kupy. W 616 było strasznie dużo durnych rozwiązań. Czy to wskrzeszanie postaci (wiem, ze to norma u Marvela ale w ultimate jak ktoś ginie to na amen) czy już wstrętne zastąpienie pająka przez dr Oc. (powinni powiesić za jajka tego kto wpadł na ten genialny pomysł).

Nie przeszkadza mi to natomiast w X-menach i powoli lecę z listą napisaną przez Aniona, żeby niczego nie opuścić... co jest trudne pod względem dostępności i niestety budżetu... nakręciłem się właśnie na pająka i puki co zdecydowałem, że po pojawieniu się u nas w WKKM dalszej części "Powrotu do domu", które jak złączyć te dwa tomisze dadzą nam wydany w stanach "Ultimate JMS Collection vol 1" dokończę sobie run Straczynskiego i zobaczymy jak się rozwinie akcja. Lizę na promocję Omnibusów w Multiversum to się zobaczy :) olewam zeszyty semica więc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2014, 02:24:23 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline raskoks

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #519 dnia: Marzec 29, 2014, 08:38:10 pm »
@NJ - po tych dwoch spiderach z WKKM co trzeba nastepnego kupic zeby miec kontynuacje?

A co do USM to doczytalem do Ultimatum i ogolnie polecam - to rzeczywiscie sie tam trzyma kupy. Tylko że teraz mam ochote na pozostale ultimaty - bo one jednak sa mocno powiazane ...


Offline zielone_biurko

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #521 dnia: Marzec 29, 2014, 10:57:15 pm »
WKKM obejmuje Ultimate collection vol 1, z tym ze nie zawiera zeszytu ASM#36:


To jest zeszyt "Nuff Said" czy ten pośmięcony ofiarom 11. września?

Offline badday

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #522 dnia: Marzec 29, 2014, 11:48:17 pm »
"As it says at the beginning of #36, "We interrupt our regularly scheduled program to bring you the following Special Bulletin." The reaction of Spider-Man, Captain America, and the other Marvel superheroes to the attack on the World Trade Center is out of time and space for the Marvel Universe."

Offline zielone_biurko

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #523 dnia: Marzec 30, 2014, 12:05:56 am »
Więc nie ma czego żałować. Ot taki sobie propagandowy zeszycik ;)

Lokus

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #524 dnia: Kwiecień 01, 2014, 07:33:19 pm »
Więc nie ma czego żałować. Ot taki sobie propagandowy zeszycik :wink:
Generalnie zeszycik byłby nawet zjadliwy, gdyby był jakimś elseworldem