trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 353944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barmon

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #645 dnia: Grudzień 06, 2015, 03:06:52 pm »
Patrząc na dobór historii które czytałeś musiałeś przeczytać te  wydanie w twardej oprawie opracowane przez Wizarda.

Offline Garf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #646 dnia: Grudzień 06, 2015, 03:12:36 pm »
Istotnie :) Było na Multiversum w dobrej cenie. Niestety, już zniknęło.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #647 dnia: Grudzień 07, 2015, 08:07:51 am »
To "Śmierć Jean DeWolff" wyszła po polsku? Bo nie słyszałem. Czy mówicie o wydaniu angielskim?

To, że jest lepsza niż Superior, to oczywista oczywistość. Wszystko jest lepsze od Superiora. :) Ja czekam na Spider Island i mam nadzieję, że mi się spodoba (choć Superior mi zaspoilerował jej treść).

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #648 dnia: Grudzień 07, 2015, 08:13:08 am »
Spider Island ten sam poziom co Superior  :smile: (może nawet ciut słabiej)

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #649 dnia: Grudzień 07, 2015, 10:20:35 am »
To "Śmierć Jean DeWolff" wyszła po polsku? Bo nie słyszałem. Czy mówicie o wydaniu angielskim?

O angielskim. Jeśli dobrze zrozumiałem, chodziło o Spider-Man: Wizard Masterpiece Edition. Mogliby u nas wydać coś podobnego...


Offline Hollow

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #650 dnia: Grudzień 07, 2015, 12:30:40 pm »
A ja jestem po lekturze Spider-Verse. Czyli setki ludzi-pająków kontra 7 podróżujących między wymiarami potworów żywiących się energią życiową. Mamy tu sporo starych znajomych (Superior, Mils Morales, 2099 czy ten znany z obecnie emitowanego serialu animowanego) jak i kilka nowych twarzy (Gwen Stacy z mocami pająka, Spider-man/Punisher, Spider-małpa, Spider-Kapitan Brytania czy Spider-Banner). Seria jest dynamiczna i wciągająca. Historie pająków z różnych uniwersów też wciągają (a przynajmniej większość) choć część nic nie wnosi do fabuły. Naprawdę porządny kawał komiksu.

Offline Antari

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #651 dnia: Grudzień 07, 2015, 04:34:33 pm »
A ja jestem po lekturze Spider-Verse. Czyli setki ludzi-pająków kontra 7 podróżujących między wymiarami potworów żywiących się energią życiową. Mamy tu sporo starych znajomych (Superior, Mils Morales, 2099 czy ten znany z obecnie emitowanego serialu animowanego) jak i kilka nowych twarzy (Gwen Stacy z mocami pająka, Spider-man/Punisher, Spider-małpa, Spider-Kapitan Brytania czy Spider-Banner). Seria jest dynamiczna i wciągająca. Historie pająków z różnych uniwersów też wciągają (a przynajmniej większość) choć część nic nie wnosi do fabuły. Naprawdę porządny kawał komiksu.

Spider-Gwen miała swój debiut w Edge of Spider-Verse jeżeli się nie mylę. Jeżeli chodzi o Spider-Verse to jak dla mnie event dość dobry i wciągający do końca. Genialny był pojedynek
Spoiler: pokaż
Superiora z Parkerem z 616
:)

Offline Hollow

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #652 dnia: Grudzień 07, 2015, 05:40:16 pm »
W Spider-Verse pojawiła się po raz pierwszy, ale na tyle się spodobała, że dorobiła się własnej serii komiksów. No i kostium ma fajny:


Offline Antari

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #653 dnia: Grudzień 07, 2015, 07:40:20 pm »
Postać całkiem ok, ale jej solowe przygody dość przeciętne jak dla mnie. Silk dostała o niebo lepszą. Spider-Gwen to dla mnie niewykorzystany potencjał (
Spoiler: pokaż
Parker lizadrem... trochę bez polotu
). A i w Spider-Verse nie dostała nie wiadomo jakiej roli w odróżnieniu od Silk.

Offline Hollow

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #654 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:52:37 am »
Wokół Silk praktycznie obracał się cały ten event więc nic dziwnego, że Gwen miała mniejszy wpływ na fabułę.
Trochę szkoda, że nie pokazali co stało się z Kaine`m. Mam nadzieję że wróci. W serii Scarlet Spider był świetny.

Offline Antari

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #655 dnia: Grudzień 08, 2015, 01:35:33 pm »
Wokół Silk praktycznie obracał się cały ten event więc nic dziwnego, że Gwen miała mniejszy wpływ na fabułę.
Trochę szkoda, że nie pokazali co stało się z Kaine`m. Mam nadzieję że wróci. W serii Scarlet Spider był świetny.

Bardziej chodziło mi o serię z Silk wydaną już po Spider-Verse prowadzącą bezpośrednio do Secret Wars. Ale masz rację, może kiedyś dadzą Gwen bardziej rozwinąć skrzydła.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #656 dnia: Grudzień 08, 2015, 01:41:25 pm »
Problem z Gwen jest taki, że ona spełnia zupełnie inną funkcję (czyt. taką jak kiedyś Mayday Parker). Całe jej uwiązanie w Spider Verse to tylko rzeczy, które idą z dobrem inwentarza bycia pajęczakiem ale nie jest to dla niej tak esencjonalne jak dla Silk. Spider Gwen przede wszystkim ma swój odrębny świat do eksploracji i szukaniu mrugnięć okiem. Silk jednak jest częścią 616, coś czego o Spider Gwen powiedzieć nie można.

Ja osobiście ze Spider Gwen jestem bardzo zadowolony. Brakowało mi luźnej, czysto rozrywkowej serii, bardziej awanturniczej (zwłaszcza gdy Daredevil Waida dobiegał końca) i dokładnie to dostałem. W momencie gdy kupuję tylko 3 tytuły z Marvela co miesiąc w zeszytach (Howard, Daredevil, Gwen) idealnie spełnia funkcję jaką sobie dla niej wymyśliłem i odpowiada mi właśnie jako lektura z miesiąca na miesiąc (czego nie mogę powiedzieć o większości Marvela, który wypada lepiej jednak dopiero w tomach).

Choć przyznam szczerze, ja byłem totalnie sceptyczny wobec Silk, a okazała się fajną kreacją i pokazała, że dla tej rodziny tytułów jest przyszłość (choć dalej, im mniej Dana Slotta w pajęczych tytułach tym lepiej).
perły przed wieprze

Offline pawelcd

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #657 dnia: Grudzień 12, 2015, 10:43:43 pm »
Mój własny najgorszy wróg. Świetny komiks, przypomniał mi dlaczego za młodziaka wydawałem kieszonkowe na Pajęczaka z TM-Semic.
Spoiler: pokaż
Bardzo spodobał mi się motyw z Peterem jako "wyrzutem sumienia". Świetne. Te jego komentarze - po prostu miód
.Bardzo dobre rysunki a 700 okładek z ASM dostarczyło mi dużo radochy. Polecam! Jak dla mnie ten numer to najlepszy z wydanych u nas Marvel Now.

Offline Wojtpil

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #658 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:52:19 am »

Przed lekturą Superior Spider-Man wydawanego przez Egmont byłem sceptycznie nastawiony do pomysłu aby Spider-manem został Otto Octavius. Tak naprawdę to nowy Spider-man to combo obecnego i poprzedniego. Zmiana jego sposobu działania, zmiana zasad, ale nie do końca :) Myślałem, że nową postać znienawidzę ale nie bo ona nawet się podoba.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Historia nabrała świeżości. Lektura autentycznie może się podobać i nieźle bawić. Po lekturze "Mój własny wróg" jestem jeszcze bardziej na tak. Świetna seria.

Ponadto fajna aluzja do Batmana :wink:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Night wolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #659 dnia: Grudzień 22, 2015, 01:59:16 pm »
Ponadto fajna aluzja do Batmana :wink:
Wczoraj też skończyłem czytać bardzo fajny jest nowy spidy i aluzja też świetna :D