trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 353724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #705 dnia: Grudzień 26, 2016, 08:01:28 am »
Przeoczyłem to. Dzięki na pewno nadrobię.

Offline Zakrza

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #706 dnia: Grudzień 26, 2016, 12:38:16 pm »
Ja wciąż czekam aż po raz kolejny wskrzeszą Kaine`a - jedynego klona Petera, który potrafił mnie rozbawić do łez. Facet tyle razy wracał do życia, że to tylko kwestia czasu.
Czyli ile? Kojarzę tylko dwa powroty.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Hollow

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #707 dnia: Grudzień 26, 2016, 01:41:29 pm »
Jeszcze kilka razy zginął jako Kaine - szalony, uszkodzony klon Petera i jeden z głównych wrogów Scarlet Spidera - Bena Raylley`a. W Spider-Island go wskrzesili, został też zabity przez meksykańskie wilkołaki w serii Scarlet Spider, no i w Spider-Verse. Wbrew pozorom trochę tego było.

Offline Zakrza

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #708 dnia: Grudzień 26, 2016, 01:48:34 pm »
Spider-Island jeszcze nie czytałem, a w Scarlet Spider jeszcze nie dotarłem do tego momentu, więc nie kojarzyłem tego :wink:


Te dwa powroty, o których wspomniałem, i o których wiedziałem to właśnie ten z końcówki Spider-verse i ten z historii, w której wnuczka czy córka Kravena próbowała go wskrzesić. Czy jej się to udało i dlaczego Kaine został wskrzeszony jako Tarantula nie pamiętam, ale wiem, że coś takiego było.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Garf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #709 dnia: Grudzień 27, 2016, 12:55:13 pm »
Coś mi jednak nie gra ze śmiercią Gwen (dalej spojlery).

Tu masz obszerny artykuł z cytatami z późniejszych komiksów na ten temat:

http://www.cbr.com/comic-book-questions-answered-just-how-did-gwen-stacy-die/
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #710 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:13:25 pm »
Parker Luck, Parker Luck'iem ale czasem strasznie mnie wkurza ten beznadziejny altruizm Petera. Czasem dzięki jego umiejętnościom zdarza mu się możliwość zarobienia większej kasy i z niej nie korzysta. Np dawno temu w Tm Semicach była ta awantura w Symkarii z Silver Sable. I Paladin wziął swoją dolę za pomoc,a Peter powiedział że robi takie rzeczy za darmo. No come one! Na biedną nie trafiło i uczciwie mógł wziąć wynagrodzenie.

I w runie Straczyńskiego jest podobnie. Najpierw gupio nie wygrywa na loterii po powrocie z LA ale potem wpada mu do kieszeni kilkadziesiąt tysięcy dolców. I co on robi zamiast wyprowadzić się z nory w Queens?
Spoiler: pokaż
Wywala wszystko na jakąś bibliotekę!
No żesz ty. Dlatego ja się cieszę, ze wreszcie po Secret Wars 2015 zrobili z niego zamożnego przemysłowca. Teraz go stać na Jaskinię Pająka, taką z komputerami i łebskim pomocnikiem. Nazwałby go Spider-Kid, Arachno-Młokos, Sieciak albo coś w tym stylu. I coś do popicia popcornu. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2016, 08:21:50 pm wysłana przez 8azyliszek »

mgnesium

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #711 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:17:02 pm »
no i w Spider-Verse.

w spider-verse nie zginął,
Spoiler: pokaż
tak samo jak parker nie umarł w "the other".


No come one!

jakoś mam wątpliwości, że czytasz tego pająka w oryginale (a jeszcze większe, że za niego zapłaciłeś). trzy słowa, dziewięć liter i na to wszystko dwa błędy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2016, 11:26:54 pm wysłana przez mgnesium »

Offline 8azyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #712 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:35:32 pm »
Yes of course, naturlich jahwol, absolimount.

Hmmm... w sumie jakby Axel Springer nie zamknął Dobrego Komiksu, to pewnie by doszli do Happy Birthday. Zabrakło im 6 zeszytówek po dwa oryginalne zeszyty. Czyli ponad drugie tyle ile AMS wydali. Ech gdyby nie wyrzucili w błoto kasy na te Soul Sagi i Street Fightery może by się udało.  :doubt: No i szkoda, że nie kupiłem Batman & Superman od nich.

mgnesium

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #713 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:43:36 pm »
jahwol, absolimount.

jawohl, absolument.

nie próbuj udawać bardziej inteligentnego niż jesteś.

Offline 8azyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #714 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:51:27 pm »
Nie da się - jestem najyntelygentniejszy jak tylko można. :)

Jeszcze co do runu Straczyńskiego - to że Ezekiel wróci było pewne. Ale te totemiczne moce przed Happy Birthday słabo się rozwinęły. Potem było ciekawej
Spoiler: pokaż
 jak Morlun wrócił. Ale dalej nie wiem jak, skoro wcześniej się rozsypał na proszek - tutaj czytałem tylko streszczenie, jak już Peter umarł i się odrodził z naturalną siecią z dłoni (fuj).

A ktoś czytał wcześniejszy run Mackie'ego? Dlaczego był on taki zły?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2016, 09:12:20 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Garf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #715 dnia: Grudzień 30, 2016, 09:02:41 pm »
Potem było ciekawej
Spoiler: pokaż
 jak Morlun wrócił. Ale dalej nie wiem jak, skoro wcześniej się rozsypał na proszek .


Dowiesz się po lekturze "Spider-Verse".

A przed Straczynskim Pająka pisał Mackie, nie Mackey  :wink:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 30, 2016, 09:16:23 pm »
Ale Spider-Verse jest z 2014. A śmierć i zmartwychwstanie Spider-mana było w 2005. To jak to tak?

Offline absolutnie

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #717 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:02:17 pm »
Yes of course, naturlich jahwol, absolimount.




W temacie "Rachunek sumienia" przyznałeś, że nie kupiłeś w mijającym roku ani jednego komiksu zagranicznego.
Jeśli chcesz kłamać, to powinieneś to jednak robić z sensem. Wszystko jedno jakim. Bo bez sensu jest bez sensu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Doctus

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 16, 2017, 01:37:06 am »
Parker Luck, Parker Luck'iem ale czasem strasznie mnie wkurza ten beznadziejny altruizm Petera. Czasem dzięki jego umiejętnościom zdarza mu się możliwość zarobienia większej kasy i z niej nie korzysta. Np dawno temu w Tm Semicach była ta awantura w Symkarii z Silver Sable. I Paladin wziął swoją dolę za pomoc,a Peter powiedział że robi takie rzeczy za darmo. No come one! Na biedną nie trafiło i uczciwie mógł wziąć wynagrodzenie.

I w runie Straczyńskiego jest podobnie. Najpierw gupio nie wygrywa na loterii po powrocie z LA ale potem wpada mu do kieszeni kilkadziesiąt tysięcy dolców. I co on robi zamiast wyprowadzić się z nory w Queens?
Spoiler: pokaż
Wywala wszystko na jakąś bibliotekę!
No żesz ty. Dlatego ja się cieszę, ze wreszcie po Secret Wars 2015 zrobili z niego zamożnego przemysłowca. Teraz go stać na Jaskinię Pająka, taką z komputerami i łebskim pomocnikiem. Nazwałby go Spider-Kid, Arachno-Młokos, Sieciak albo coś w tym stylu. I coś do popicia popcornu.

Gdyby zrobił cokolwiek z przytoczonych przez Ciebie rzeczy nie byłby już Spider-Manem. Peter Parker jest właśnie tak zaprojektowaną postacią. I szczerze mówiąc bardzo mi to w nim odpowiada. Wymagania od Parkera żeby zainkasował nagrodę dla siebie, to jak dziwić się dlaczego Batman nie zabija. Każdy bohater ma swoje esencjonalne cechy, które niezależnie od kierunku w jakim poprowadzi go dany scenarzysta pozostają niezmienne. Firma o której mówisz też nie jest do końca jego zasługą, co powinieneś wiedzieć jeśli czytałeś Superior Spider-Mana. Jeśli tego nie robiłeś - szczerze polecam.

Cytuj
No i szkoda, że nie kupiłem Batman & Superman od nich.

Możesz kupić teraz wydanie Egmontu, 100 razy lepsze jakościowo.

Cytuj
Ale Spider-Verse jest z 2014. A śmierć i zmartwychwstanie Spider-mana było w 2005. To jak to tak?

Spider w The Other przeżył coś na kształt śmierci klinicznej po starciu z Morlunem. W evencie Spider-Verse Morlun wraca wraz ze swoją rodziną, o której możemy dowiedzieć się znacznie więcej. @mgnesium przytoczył Other jako przykład. Komiks został wydany 9 lat temu, a jedyne co go łączy ze Spider-Verse to obecność Morluna i śmierć Pająków. Trochę nie rozumiem Twoich pytań, gdybyś napisał bardziej precyzyjnie o co Ci chodzi może mógłbym Ci jakoś pomóc z uporządkowaniem tego.

Offline 8azyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 16, 2017, 06:00:24 am »
@UP
mi nie chodzi o to, żeby Peter został najemnikiem, czy robił coś specjalnie dla nagród. Ale jak mu coś wpada przy okazji, za coś co i tak by zrobił, albo przypadkiem pomógł komuś zamożnemu (jak Silver Sable), to odrzucanie takiej wdzięczności nie jest już dla mnie altruizmem a idiotyzmem. Zwłaszcza, że przed taka Civil War został de facto przydupasem Starka, brał od niego pensję i mieszkał w jego Wieży. I to się nie kłóciło z jego poglądami. A mała nagroda już tak.

 

anything