trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 354037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #750 dnia: Styczeń 18, 2017, 05:11:07 am »
Tak w ogóle to chętnie przygarnął bym jakiś integral w ładnym wydaniu duetu DeMatteis/S.Buscema.
Z tego co kojarzę to są zbiorcze Essential Peter Parker, Spectacular Spider-Man.

Offline 8azyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #751 dnia: Styczeń 18, 2017, 06:14:57 am »
Jest jeszcze znakomity, ale mam wrażenie, że niedoceniany zeszyt duetu Sal i J.M. - 6/1993. Może dlatego, że nie pojawia się tam żaden topowy przeciwnik?

Ten numer akurat mam i właśnie od niego zaczęła się moja niechęć do kreski Sala Buscemy. I nie ja zdecydowanie widzę różnicę między Sercem Atomu, a taką Coroną na niekorzyść tej drugiej. Poza tym pamiętam moment w Clone Sadze, gdy ten trzeci klon (chyba pierwszy Spider-Cide) nagle się zaczął przemieniać, gdy zobaczył Petera i nastąpiła zmiana rysownika, właśnie na Buscemę. I natychmiast drastycznie spadła czytelność całej historii. Niewiele można było zobaczyć.


mkolek81

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #752 dnia: Styczeń 18, 2017, 06:34:19 am »
Ten numer akurat mam i właśnie od niego zaczęła się moja niechęć do kreski Sala Buscemy.

Ja takie podejście do Buscemy miałem jak czytałem te komiksy w latach '90, czyli patrząc z perspektywy byłem wtedy jeszcze smarkiem. Powrót do nich po około 15 latach (przerobiłem wtedy jeszcze raz cały Marvel z TM-Semica) pokazała mi jak bardzo się myliłem do jego kreski. Nawet przytoczony przez ciebie fragment pokazuje mistrzostwo Buscemy.
Parząc jak cały czas narzekasz na Spiderman proponuje zainteresować się innym bohaterem/bohaterami, bo ten zdecydowanie ci nie podchodzi, tak wnioskuje z twoich wypowiedzi, a było ich dość sporo, począwszy od niezrozumienia zachowania samego Petera a skończywszy na krytyce twórców zarówno tych starych jak i nowych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2017, 06:44:24 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #753 dnia: Styczeń 18, 2017, 07:12:00 am »
Z tego co kojarzę to są zbiorcze Essential Peter Parker, Spectacular Spider-Man.
Nope. Najnowszy tom Essential PP,SSM dociągnął tylko do #114, a ich run to #178-203. Dalszych tomów nie będzie, bo Marvel zrezygnował z kontynuowania tej linii wydawniczej na rzecz Epic Collections.

Run Buscemy i DeMatteisa niestety nie doczekał się jeszcze pełnego wydania zbiorczego. Jedynie "Dziedzictwo Osbornów", "Najlepsi Wrogowie" i rozdziały "Maximum Carnage" były wznowione. Czyli w sumie 5 z 26 numerów, które popełnili.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 02:09:00 pm wysłana przez Anionorodnik »

mkolek81

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #754 dnia: Styczeń 18, 2017, 07:39:01 am »
Nope. Najnowszy tom Essential PP,SSM dociągnął tylko do #114, a ich run to #178-203. Dalszych tomów nie będzie, bo Marvel zrezygnował z kontynuowania tej linii wydawniczej na rzecz Epic Collections.
Dzięki za sprostowanie. Ale jak patrzę to do tej pory nie wyszły żadne tomy ze Spectacular Spider-Man w
Epic Collections, są wybiórczo jakieś zeszyty różnych wydaniach ale samego zbiorczego brak (kurcze jakby Sideca ogarnęła się w końcu z Daredevilem to byś się okazało czy takie wydanie ma u nas szanse na sprzedaż, jak patrze na Amazing Spiderman w tej kolekcji to chyba najlepsze rozwiązanie na wydanie tego wszystkiego, no cóż na razie pozostanę przy wydaniach cyfrowych)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #755 dnia: Styczeń 18, 2017, 09:05:51 am »
Tę historię z Coroną to Kurt Busic chyba pisał, a nie Demettis. Co do Buscemy to był to jeden z moich ulubionych rysowników w polskim Spider-mananie. Dobrze skomponowane i czytelne kadry. Zawsze wiedziałem co się dzieje na danej stronie. Z rysunków Bascemy łatwo można było się uczyć rysować. Kryzys przyszedł gdy za nakładanie tuszu zaczął odpowiadać Bill Sienkiewicz. Te tony czarnych kleksów na długo mnie odrzuciły od Sala.

Offline bluebeery

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #756 dnia: Styczeń 18, 2017, 07:19:07 pm »
[quote Tak w ogóle to chętnie przygarnął bym jakiś integral w ładnym wydaniu duetu DeMatteis/S.Buscema.

Można samego Sala dorwać, ale tanie to nie jest :-) http://multiversum.pl/p/1039/84791/marvel-masterworks-spectacular-spider-man-vol-01-hc--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
Rzeczywiście nie jest tani ale do premiery albumu jeszcze chwila została więc muszę się zastanowić, bo to pierwsze zeszyty Spectacular Spider-man z 1976. Mnie przede wszystkim interesują późniejsze numery. Widząc na okładce napis vol.1 mam szeroki uśmiech, bo jestem przekonany że w niedalekiej przyszłości ujrzą światło dzienne kolejne komiksy Spectaculara a w nich także te spółki deMatteis/S.Buscema. Dzięki za informację. :)

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #757 dnia: Styczeń 28, 2017, 10:57:14 am »
Wie ktoś może, dlaczego aż 4 tomy "The Amazing Spider-Man" z rzędu dostały nazwę "Worldwide"?

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #758 dnia: Styczeń 28, 2017, 11:18:08 am »
Z tego samego co Deadpool dostał "World's Greatest"  :smile:

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #759 dnia: Styczeń 28, 2017, 11:34:39 am »
To nie to samo. Przy "Deadpoolu" jest jeszcze "Millionaire with a mouth", "End of an error" itd., a Spidey ma podtytuł do serii i zero tytułów do historii.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #760 dnia: Styczeń 28, 2017, 12:06:50 pm »
Myślałem że w SM też są tytuły.

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #761 dnia: Styczeń 28, 2017, 12:51:50 pm »
Niestety nie. Tylko #1.1-1.6 nazwano "Amazing grace", reszta niczym się nie różni, a 4. to właściwie zbiór "Before dead no more", więc liczyłem na coś więcej.

Offline Zakrza

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #762 dnia: Luty 07, 2017, 07:03:23 pm »
Superior Venom - frajda z czytania Superior Spider-mana na podobnym poziomie jak poprzednie tomy. Chociaż liczyłem na większą rolę symbiontu. Część z Annuala wyraźnie słabsza od tej z regularnej serii, zarówno jeśli chodzi o fabułę jak i rysunki.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Hollow

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #763 dnia: Luty 07, 2017, 08:39:41 pm »
Czekam na wydanie Spider-man Niebieski wydawnictwa Mucha Comics. Wydanie WKKM obecnie można znaleźć tylko na allegro i to za jakieś kosmiczne ceny.

Offline Antari

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #764 dnia: Luty 23, 2017, 11:23:39 pm »
Z zapowiedzi na maj moją uwagę zwróciła następująca pozycja:

SPIDER-MAN: FOREVER YOUNG PROSE NOVEL HC
Written by STEFAN PETRUCHA
Cover by STEVE EPTING

Nazwisko Eptinga zwróciło moją uwagę, bo moim zdaniem świetnie wychodzi mu wprowadzenie klimatu noir w pozycjach Marvela (np. New Avengers czy FF). Poniżej przykładowe ilustracje jak kapitalnie poradził sobie z pająkiem w FF#1. Zresztą okładka tego nowego komiksu ma o dziwo grafikę z właśnie tej pozycji (FF#1).




Pytanie co będzie wchodziło w skład tego tomu? Jakaś nowa historia czy coś co już kiedyś wyszło, bo nie do końca rozumiem? Z tego co się orientuję seria PROSE NOVEL to nowe spojrzenie na historie z lat 60-70. Czyli po prostu nowy komiks inspirowany Stone Tablet Saga autorstwa Petruchy?

EDIT. Teraz widzę swój błąd. Epting tylko odpowiada za okładkę... kto więc będzie autorem oprawy graficznej?
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2017, 11:28:37 pm wysłana przez Antari »