Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 297204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #435 dnia: Marzec 16, 2009, 04:39:34 pm »
Coś nie hula...

Jakieś chwilowe problemu już hula...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kas1

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #436 dnia: Marzec 17, 2009, 09:10:13 am »
Ciągle nie ma, chyba że to u mnie jest jakiś problem...

Offline m010ch

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #437 dnia: Marzec 17, 2009, 10:07:15 am »
Nie - faktycznie KZ od wczoraj regularnie pada w godzinach przedpołudniowych.

Offline holcman

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #438 dnia: Marzec 17, 2009, 03:51:02 pm »
Na początek dwa tendencyjnie wybrane cytaty z podsumowania roku redaktorów:

- o najlepszym rysowniku:

Damian "Damex" Maksymowicz: Humberto Ramos. Wybrałem go w sumie z braku laku, jakoś żaden konkretny (z tych wydanych u nas) mi nie utkwił na dłużej w pamięci.

- o polskich komiksach

Damian "Damex" Maksymowicz: Praktycznie nie czytam komiksów rodzimych twórców, więc się wstrzymuję od głosu.

I teraz moje pytanie - czy nie warto rezygnować z takich wypowiedzi i zostawiać tylko te, które coś do dyskusji wnoszą? Bo już kompetencji tego pana do zabierania głosu w podsumowaniach nawet nie będę komentował.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #439 dnia: Marzec 17, 2009, 03:56:15 pm »
He he,
a to dobre!
Nie czytałem tego tekstu, muszę nadrobić.

Cytuj
Damian "Damex" Maksymowicz: Praktycznie nie czytam komiksów rodzimych twórców
I słusznie! Bo po co?

Offline Roy_v_beck

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #440 dnia: Marzec 17, 2009, 05:04:51 pm »
Tak w ogóle czytając te wypowiedzi można odnieść wrażenie, że zainteresowanie polskim rynkiem jest niewielkie.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline bąbielek

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #441 dnia: Marzec 17, 2009, 10:04:14 pm »
Jeszcze takie wypowiedzi mnie dziwią:

O polskich komiksach:

Michał Siromski: Brak wyróżniającej się pozycji.

Przemysław Mazur: Kompletnie nic ciekawego... Generalnie nie jest dobrze (gdzie kolejny tom "Pierwszej Brygady"?!).

później parę słów od siebie: Przemysław Mazur: Zaiste dobry rok.

To ja sam nie wiem jak to jest. Chyba po prostu nie czytają tych polskich komiksów, bo naprawdę było parę ciekawych w zeszłym roku (jeszcze raz wymienię: "Powidok", "Paproszki", "Bajabongo"...).

Klick me up, klick me down.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #442 dnia: Marzec 17, 2009, 10:17:51 pm »
To ja sam nie wiem jak to jest. Chyba po prostu nie czytają tych polskich komiksów, bo naprawdę było parę ciekawych w zeszłym roku (jeszcze raz wymienię: "Powidok", "Paproszki", "Bajabongo"...).

Ale jakby nie patrzeć, takie podsumowanie to zbiór subiektywnych ocen redaktorów i może akurat ci redaktorzy stwierdzili, że dla nich nie było jakiegoś spektakularnego komiksu rodzimego twórcy.
A co do zainteresowania polskim rynkiem - nawet tu na forum widać podziały na uzytkowników żyjących bardziej importami niż rzeczami wydawanymi po polsku i polskich, więc nie wiem skąd to zdziwienie co do podsumowania.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #443 dnia: Marzec 18, 2009, 12:29:09 am »
Prawo głosu otrzymał każdy i tak to wyszło... Ale wyszło świadomie, bo właśnie w tym tkwi możliwość indywidualnej oceny wypowiadanej na forum. Wy się możecie do niej ustosunkowywać, ja też mogę, ale każdy głos miał sposobność zaistnienia i to chyba jest w miarę fair.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #444 dnia: Marzec 18, 2009, 01:06:02 am »
To jako autor podsumowania TOP 10 tez wtrace swoje 3 grosze. :)

Jak napisala Louise - nasz Top 10 to opinie redaktorow KZ, choc moga byc od siebie skrajnie rozne, jak sie je zsumuje, wychodzi b. reprezentatywna kolekcja komiksow. Glosy pojedynczego redaktora raczej nie wplyna na zestaw pozycji na liscie, moga natomiast wplynac na ich kolejnosc oraz zestawienia dodatkowe (autorzy, wydawnictwa, szczegolnie to ostatnie).

Osobiscie uwazam, ze rozne gusty komiksowe to atut naszej redakcji nie wada, choc istotnie klimaty superhero ostatnio dominuja na liscie artykulow. :)

Co do Humberto Ramosa - nie jest to do konca moj profil, Objawien nie kupilem bo ksiazeczka ta wydala mi sie dosc droga, ale pamietam jego prace z Antologii 9/11, gdzie zrobila na mnie pozytywne wraznie (do tego stopnia, ze zapamietalem to nazwisko). Nie zdziwil mnie glos Damexa.

Co do Polskich komiksow - nie kazdy redaktor KZ interesuje sie kazdym rodzajem komiksu. Ja akurat kupuje rzeczy amerykanskie, francuskie japonskie i polskie tez (jak np. wspomniane Bajabongo, choc przyznaje, ze Paproszki mi umknely). Przypuszczam, ze wynika to po czesci z faktu, ze poza komiksami mamy tez wszyscy inne zainteresowania (ja np. wlasnie wrocilem z DKFu, rozegralem partyjke w Go i spedzielm troche czasu przy Clim City). Nie sposob wiec czytac wszystko co wychodzi, zreszta - kupujac komiks dokonujemy wstepnej oceny - czy dane dzielo warte jest naszego czasu i pieniedzy. Czasem taka wstepna ocena moze byc bledna, dlatego glosy sie sumuje, ale jesli ktos nie przeczyta Paproszkow, bo go taka stylistyka nie wciaga, to nadal moze wskazac te komiksy, ktore wlasnie jemu przypadly do gustu.

I na koniec - robie to podsumowanie juz 5 rok, jeszcze nigdy nie widzialem w Top 10 komiksu, ktory chcialbym stamtad bez wahania wyrzucic (czasem jakiego b. mi brakowalo, np. 2 Kota Rabina, ale on ukazal sie w styczniu i chyba wszyscy juz zapomnieli po roku). A redaktorzy to tez czytelnicy, wiec glosuja na to co sami czytaja, a nie na rzeczy, ktore "powinny" im sie podobac. Niech tak zostanie.

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Michał Siromski

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #445 dnia: Marzec 18, 2009, 07:49:11 am »

Ponieważ została też jakoś tam zaczepiona moja osoba, więc wtrącę 3 grosze.

1. bąbielek i Roy_v_beck: nie wiem, w jaki sposób z wypowiedzi, że nie było wyróżniających się pozycji wywnioskowaliście, że nie interesuję się polskim komiksem. Zauważcie również, że nie napisałem o braku dobrych pozycji, a jedynie o braku takich, które zdecydowanie wyrózniałyby się na tle innych (jak "Śmiercionośni" czy "Na szybko spisane 1" rok wcześniej). Z komiksów, które wymienił bąbielek "Paproszków" nie czytałem, pozostałe dwa podobały mi się, ale nie na tyle, aby zdecydowanie na nie wskazać.
2. holcman i Kingpin: nie rozumiem pretensji do Damexa. Jeśli rzeczywiście nie interesuje się polskim komiksem (a ma do tego prawo) to postąpił fair nie zabierając głosu na jego temat (świat byłby o wiele lepszy, gdyby wszyscy trzymali się tej zasady). Pamiętajmy, że redaktorzy KZ nie otrzymują żadnych korzyści z publikacji i dopóki tak będzie, nikt nie może wymagać od redaktorów aby interesowali się wszystkim i kupowali wszystko. Natomiast słuszna wydaje mi się uwaga holcmana, że może nie ma sensu publikować informacji o tym, że ktoś się wstrzymuje od głosu.
3. wszyscy panowie: nikt z redaktorów KZ nie rości sobie prawa do jedynej słusznej opinii. Absolutnie nie przeszkadza mi, że ktoś z Was ma inne zdanie niż ja, ale w zamian oczekuję tego samego. Podsumowanie to powstało właśnie po to, aby podyskutować o kontrowersjach i do dyskusji o konkretnych komiksach Was zapraszam. Ale rozmawiajmy merytorycznie, bez osobistych wycieczek.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Jaszcząb

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #446 dnia: Marzec 18, 2009, 09:39:52 am »
Ale rozmawiajmy merytorycznie, bez osobistych wycieczek.

Bez przesady, nikt tu nikomu po matce nie pojechał.

Offline Julek_

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #447 dnia: Marzec 18, 2009, 10:17:21 am »
Gwoli wyjaśnienia - Holcmanowi chodziło chyba o coś innego. O pewną kuriozalność. A Bąbielek dorzucił jeszcze dwa zdania, które stoją w jawnej sprzeczności wobec siebie. I pewnie, gdyby się postarać takich kamyczków do ogródka znalazłoby się więcej, o wiele więcej, bo dla Kazetu nie piszą już (od dawna) ludzie, którzy mają coś ciekawego do napisania (z nielicznymi wyjątkami).

Czytając obecnego Kazeta i mając w pamięci czasy, kiedy Pookie trzymał za jaj Myka, Konradkonrada, konewę, Szyłaka, Hansa, Chmiela, Kolca i wielu, wielu innych, których nie wymieniłem, moge pozwolić sobie na wetchnięcie za tymi starymi, dobrymi czasami...



Offline wilk

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #448 dnia: Marzec 18, 2009, 11:10:28 am »
Patrząc obecnie z boku to myślę, że najważniejsza jest opinia czytelników bo bez nich jaki jest sens robienia jakiegokolwiek magazynu? No i czytelnicy dali jasny znak, że podobał im się KZ w 2008 r. umiejscawiając go na pierwszym miejscu wśród maszynów w plebiscycie Alei Komiksu.

Więc wygląda na to, że czytelnikom podobają się teksty i kierunek w jakim idzie magazyn.

Offline bąbielek

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #449 dnia: Marzec 18, 2009, 11:17:17 am »
Sam nie wiem, czy magazyn "idzie" w jakimkolwiek kierunku. Przecież tak naprawdę go nie zmienia od dawna. De facto, to stoi w miejscu. Może to i dobre rozwiązanie.

I zgadzam się w dużej mierze z tym, co napisał xDrugiej.

Klick me up, klick me down.