Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 295341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolkonw

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #705 dnia: Marzec 07, 2010, 06:49:22 pm »
Nie jestem krytykiem, więc można mi. Zapytaj Karola Konwerskiego - nic mu moje nazwisko (Koisz) nie mówi, a wątpliwe, aby wypadł z obiegu czy coś  :).

z obiegu wypadłem
nazwisk nie znam
grzecznie pytam

bo lubie wiedzieć kto komentuje
czyli przedkłada mi swoje opinie

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #706 dnia: Marzec 07, 2010, 06:51:44 pm »
Z tymi krytykami to lekki przekąs był - nie bierz go do siebie. :)
Kwestia, że Kazet zawsze miałem za robiony na dość poważnie.
Druga - że nie przeszkadza mi żart tu i tam. Tylko, że ten był słaby i powtarzany do znudzenia. Przy pierwszych piersiach się uśmiechnąłem, przy drugich uśmiechnąłem się krzywo, przy trzecich przyszło zażenowanie, a przy czwartych głośne plaśnięcie w czoło. Przy ostatnich już tylko zauważyłem błąd w nazwisku, ponoć uwielbianej, aktorki...
W komiksowym skrócie: :D :arrow: :roll: :arrow:  :neutral: :arrow: :-? :arrow: :doubt:
Miałem po prostu wrażenie, że czytam wypociny gimazjalisty na forum, który po raz pierwszy widział w komiksie cycki, a nie dojrzałego miłośnika komiksu, który chce się podzielić swoim zdaniem.

"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #707 dnia: Marzec 07, 2010, 07:06:15 pm »
Mi sie najbardziej podoba "Top 10 za rok 2009"
1."Życie w obrazkach" (w drugim podsumowaniu (uzasadnieniach) ta pozycja powtarza się dwa razy - w scenarzyście)
2."Przybysz" (cztery razy - raz rysownik, raz okładka - a dwa razy wspomniane przy "najlepszym polskim wydawnictwie"
3."Opowieści z Hrabstwa Essex" (dwa razy - raz rysownik, raz scenarzysta)
4."Wykiwani" - 0
5."Arq" - (raz - rysownik)
6."Dzień gniewu" - (raz - scenarzysta)

więcej mi się nie chce szukać. Ale przyznam, ze porównywanie tych dwóch podsumowań mnie jako analityka mocno zaskakuje. No ale to może jakiś nowatorski sposób zestawiania pozycji.
Czy mógłby mi ktoś z redakcji Kazetu napisać na PW w jaki sposób to było robione ? interesuje mnie to naprawdę w tym momencie wyłącznie z zawodowego punktu widzenia.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Rork

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #708 dnia: Marzec 07, 2010, 07:06:35 pm »
Z tymi krytykami to lekki przekąs był - nie bierz go do siebie. :)
Kwestia, że Kazet zawsze miałem za robiony na dość poważnie.
Druga - że nie przeszkadza mi żart tu i tam. Tylko, że ten był słaby i powtarzany do znudzenia. Przy pierwszych piersiach się uśmiechnąłem, przy drugich uśmiechnąłem się krzywo, przy trzecich przyszło zażenowanie, a przy czwartych głośne plaśnięcie w czoło. Przy ostatnich już tylko zauważyłem błąd w nazwisku, ponoć uwielbianej, aktorki...
W komiksowym skrócie: :D :arrow: :roll: :arrow:  :neutral: :arrow: :-? :arrow: :doubt:
Miałem po prostu wrażenie, że czytam wypociny gimazjalisty na forum, który po raz pierwszy widział w komiksie cycki, a nie dojrzałego miłośnika komiksu, który chce się podzielić swoim zdaniem.


A ja to odebrałem tak, że główne "przesłanie" komiksu to cycki :-). Cycki są wszędzie, na każdej stronie, w każdym kadrze, są piękne, okrągłe, mięciutkie i aż chce się całować :-D.

Gdybym nie czytał HB to po tej opinii uznałbym ten komiks za stricte erotyczny :-).

Offline nayroth

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #709 dnia: Marzec 07, 2010, 07:50:06 pm »
Mi sie najbardziej podoba "Top 10 za rok 2009"

Dobre podsumowanie, Top 10 w większosci pokrywa sie z moimi typami, jedynie Halloween Blues mi tam nie pasowało, może chodziło żeby polski akcent jakiś był, nie wiem;p

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #710 dnia: Marzec 07, 2010, 07:52:09 pm »
Mi sie najbardziej podoba "Top 10 za rok 2009"
....................

dobra, widzę skąd to się wzięło, aczkolwiek i tak widzę tam pewne nieścisłości pomiędzy top 10 każdego z redaktorów (nie zauważyłem tego linku w tekście -> http://www.kzet.pl/2010_01/s_top10.htm), a pomiędzy rzeczami jakie potem opisywali.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline skil

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #711 dnia: Marzec 07, 2010, 08:02:58 pm »
A jakie to nieścisłości?
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline EL-Kal2

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #712 dnia: Marzec 07, 2010, 08:03:25 pm »
Cytuj
Cycki są wszędzie, na każdej stronie, w każdym kadrze, są piękne, okrągłe, mięciutkie i aż chce się całować Very Happy.
Czyli Milo Manara i Kasprzak - stereotypowe piękne damy w stylu dawnego kina, kształtne piersi, kobiety z żurnala, etc.

Cytuj
Z tymi krytykami to lekki przekąs był - nie bierz go do siebie. Smile
OK, no więc zastanów się - czy w końcu jesteśmy krytykami, którym taki dowcip niskich lotów nie przystoi (nawet w formie luźnych dopowiedzeń), czy może jesteśmy krytykami "z przekąsem" (bo chyba przekąs jest semantycznie blisko złośliwości, prawda?). Takimi, którzy mogą sobie pisać o cycuszkach, bo i tak ich biadolenia nie bierze nikt na poważnie.
 
Cytuj
Ale przyznam, ze porównywanie tych dwóch podsumowań mnie jako analityka mocno zaskakuje. No ale to może jakiś nowatorski sposób zestawiania pozycji.
Jako analityk, Drogi Współużytkowniku, powinieneś też wiedzieć, że kiedy w jakiejś kategorii są całkowicie różne typy redaktorów, warto brać inne kryteria pod uwagę. Poza tym istnieje coś takiego, jak dyskusja oraz kompromis - ciekawe narzędzia, może nie stricte analityczne, ale, uwierz, sprawdzają się.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #713 dnia: Marzec 07, 2010, 08:08:04 pm »
A jakie to nieścisłości?
pierwsze lepsze z brzegu.
Zobacz Top10 Przemysława Mazura

1. "Opowieści Szeherezady"
2. "Halloween Blues"
3. "Spirit"
4. "Życie w obrazkach"
5. "Marvels"
6. "Serca z piasku"
7. "Berlin"
8. "Aldebaran"
9. "Largo Winch" tom 1
10. "Historie okupacyjne"

jedyna polska pozycja pogrubiona
a: Najlepszy polski komiks wydany w kraju w roku 2009 (uzasadnienie):
Przemysław Mazur: "Metacom". Cieszę się, że po latach doczekał się nareszcie edycji albumowej.

ja tu widzę nieścisłość.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #714 dnia: Marzec 07, 2010, 08:09:41 pm »
KZ najlepszą polską stroną o komiksach 2009.

Kingpin: W 2009 niestety nie przeczytałem absolutnie nic ze strony KZ.

Kingpin: Szczerze mówiąc, żaden artykuł na KZ nie odcisnął na mnie piętna w zeszłym roku.

Kingpin: Trudno wybrać, ale to tylko umacnia w przekonaniu, iż był to średni rok dla KZ. Niby dostaliśmy kilka artykułów, niby jakiś felieton się pałętał bez celu po Łodzi, ale jeżeli ktoś powie, że zostawił szczękę na ziemi, czytając jakąś recenzję z 2009, to nie uwierzę.

Kingpin: W roku 2009 na KZ nie ukazało się nic o na tyle wysokim poziomie, aby uwzględnić w tym rankingu.

Kingpin: Z całym należnym szacunkiem dla "Łaumy" KRLa, jako stary piernik zagłosuję na nowe wydanie KZ. Długo na to czekałem.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #715 dnia: Marzec 07, 2010, 08:11:16 pm »
Poza tym istnieje coś takiego, jak dyskusja oraz kompromis - ciekawe narzędzia, może nie stricte analityczne, ale, uwierz, sprawdzają się.

nie w rankingach. W rankingach nie ma miejsc na dyskusje i kompromisy.

Dobra, to jest moja ostatnia wypowiedź w tym temacie. Wszelkie pytania czy dyskusje - proszę na PW.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline EL-Kal2

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #716 dnia: Marzec 07, 2010, 08:21:02 pm »
Cytuj
Kingpin: Trudno wybrać, ale to tylko umacnia w przekonaniu, iż był to średni rok dla KZ. Niby dostaliśmy kilka artykułów, niby jakiś felieton się pałętał bez celu po Łodzi, ale jeżeli ktoś powie, że zostawił szczękę na ziemi, czytając jakąś recenzję z 2009, to nie uwierzę.

Kingpin: Z całym należnym szacunkiem dla "Łaumy" KRLa, jako stary piernik zagłosuję na nowe wydanie KZ. Długo na to czekałem.

Problem z dziecięcym humorem a'la niebylice jest taki, że o ile zabawnie jest przeinaczyć jedną, pasującą do kontekstu wypowiedź, to niebezpiecznie już zmieniać całość, bo wtedy wychodzi koślawo :p. Wiem, wiem, miało być i śmiesznie, i inteligentnie, i parodystycznie, ale polecam jednak zainwestować w DVD z filmami Brooksa, aby popracować nad finezją.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #717 dnia: Marzec 07, 2010, 08:22:19 pm »
OK, no więc zastanów się - czy w końcu jesteśmy krytykami, którym taki dowcip niskich lotów nie przystoi (nawet w formie luźnych dopowiedzeń), czy może jesteśmy krytykami "z przekąsem" (bo chyba przekąs jest semantycznie blisko złośliwości, prawda?). Takimi, którzy mogą sobie pisać o cycuszkach, bo i tak ich biadolenia nie bierze nikt na poważnie.
Nie wiem jakimi jesteście krytykami, odniosłem się do zdania xionca "W sumie krytycy..." i napisałem byś nie brał tego do siebie, co jednak zrobiłeś.
Nie odniosłeś się za to do meritum posta, które streszczę raz jeszcze:
1. Mam Kazet za magazyn na poziomie.
2. Do magazynu na poziome nie pasuje nieśmieszny żart o cyckach, zwłaszcza powtarzany do wyrzygania.
Weź też pod uwagę charakter tekstu, który jest raczej na poważnie.
I nie ważne KTO żartuje.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #718 dnia: Marzec 07, 2010, 11:01:40 pm »
KZ najlepszą polską stroną o komiksach 2009.
Kingpin: W 2009 niestety nie przeczytałem absolutnie nic ze strony KZ.
Kingpin: Szczerze mówiąc, żaden artykuł na KZ nie odcisnął na mnie piętna w zeszłym roku.
Kingpin: Trudno wybrać, ale to tylko umacnia w przekonaniu, iż był to średni rok dla KZ. Niby dostaliśmy kilka artykułów, niby jakiś felieton się pałętał bez celu po Łodzi, ale jeżeli ktoś powie, że zostawił szczękę na ziemi, czytając jakąś recenzję z 2009, to nie uwierzę.
Kingpin: W roku 2009 na KZ nie ukazało się nic o na tyle wysokim poziomie, aby uwzględnić w tym rankingu.
Kingpin: Z całym należnym szacunkiem dla "Łaumy" KRLa, jako stary piernik zagłosuję na nowe wydanie KZ. Długo na to czekałem.



inaczej tego nie potrafie skomentowac...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #719 dnia: Marzec 07, 2010, 11:23:46 pm »
xionc - to niewiarygodne jak nasze odczucia się pokrywają!
Miałem dokładnie to samo czytając zdania zacytowane przez Mateusza Skutnika w tym temacie nieco wcześniej!
Teraz już wiesz jak to jest!